• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
autor
juuuu a kakando v přímém přenosu :grinning: :grinning: :grinning: to bude asi brokolicový nadělení :rolling_eyes:

Leni, nejdřív jsem dala dvě lžičky, jak doporučujou, ale chtěl víc, tak jsem mu jich dala 6 a pak mlíčko. Každý den jsem přidávala a když už teda fakt snědl 150 g, co píšou, že je plný oběd, už jsem mu mlíčko ani nenabízela. Už ho nevyžaduje, nebrečí, že ho chce, tak dobrý. :wink: Leni, taky mám radost, že se zatím daří. uvidíme jak dál no.
5. čer 2009 ve 13:03  • Odpověz
autor
jo? tolik? ty jo, tak to mu teda škrtím příděly :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
5. čer 2009 ve 13:04  • Odpověz
Kači- jj, já vím,že se má začínat po lžičkách. my si ještě měsíc počkáme, jak říkala mudra. ale to neva, mlíko mu jede, stačí mu to,tak počkáme. i když mrkvičku už jsme dávali:slight_smile:
No ona mi to tak říkala,že pokud bude ještě vypadat hladově,tak se dává 200-250ml.
5. čer 2009 ve 13:14  • Odpověz
autor
já jsem právě po lžičkách nezačínala :sweat_smile: chtěl hned víc zvědavka jeden :grinning: snad jsem nic nezvorala :confused: :pensive:
5. čer 2009 ve 13:15  • Odpověz
já tu mrkev taky nedávala jen dvě lžičky a dost, on ser tvářil,že mu jede,tak toho snědl docela dost:grinning:. je to takový malý otesánek:grinning:
tak co brokolicové nadělení??:grinning:
5. čer 2009 ve 13:18  • Odpověz
no nic, Pipik je probuzen, tak si jdem hrát.
tak páááá zas někdy:slight_smile:
Kubík je super na fotečkách a ty jsi ostříhaná:slight_smile:. Moc ti to sluší:slight_smile:. spokojená máma :wink:
5. čer 2009 ve 13:27  • Odpověz
ahojky holky, díky za mnilé povzbuzení co se týče blinkání...je to prostě na prdlačky no, ale ona se poblinká i když leží v lehátku nebo ve zvýšené poloze prostě to vyjede a hotovo, taky blinká dlouho jak jsem psala ublinkává celou cca 1a půl hodky po jídle takže mazec...je drobulinká, máme 6300g a 60cm :sweat_smile: , ale jinak je šikovná, skoro si sama sedne, začíná se mi šprtat nožkama od země takže se začíná plazi jak "meresijev" :sweat_smile: , kulíme se o 106, ale jinak začíná být závisláček až to pěkné není...nechce za nikým jen za mnou a to ani ne za tátem...děs, vymrčuje. chtěla by se stále nosit, no opravdu zábava. Takže jsem v jednom kole, klukani se nám ted rozprchávají va školu v přírodě tak bude doma chvíli klid :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: .
Lehni opravdu neboj nic to nebude kamarádka má chlapečka tuším to má taky tak a klučík má 1 rok a v poho. My máme uzavřenou fontanelku, musíme taky chdit na neurologii, a musí se vést graf jestli jí roste hlavinka prvně mě mudr v nemocnici dost vyděsila děsnýma řečma coby kdyby, ale pak jí zdupal jeden starší moc příjemný doktor a vysvětlil co a jak takže už taky v poho..
Pet jj naušničky krása a až dáme ty naše tak parádíčka :dizzy_face: máme mít ty nastřelené tak 1-2 měsíce aby se dírka ustálila atd, ale i ty nastřelené vypadají moc pěkně, jak bude více času hodím foto do albíčka, ale ten čas si najít.
Kači tuším i Nutrilon AR je zahuštěné pro "blinkací"mimi, jinak toho vaniše se nerboj normálka to namoč do toho a pak vyper v dětském...jak píše petis...
5. čer 2009 v 16:52  • Odpověz
Ahoj Holky.
S mrkvičkou jsme už taky začali i když ještě nemáme 6měsíců, ale to je asi jedno 14 dní sem 14 dní tam. Jen nevím kolik jí snědla. Nenapadlo mě to měřit. Proště jsem kus kydla do misky ohřála to a co si vzala to si vzala. Docela jí jela, jsem zvědavá na mrkev s bramborou a po týdnu zkusíme i s brokolicí. Po mrkvi jsem dokojila co chtěla. S míkem jsem na tom kam dál hůř večer se už bez Nutrouše neobejdem. Zkusila jsem dát rýžovou kaši. Z dudlíku se mi na ni vybodla, ale ze lžičky srká statečně. S jídlem rozhodně nebudeme mít problém, spíš budu asi hlídat aby nejedla moc, :slight_smile: ale ani to myslím nebude problém zatím se nepřejídá, nezvrací asi ví kdy má dost.

A máme první malér. Spadla mi z pohovky. Až jsem ji ulidnila tak jsem si naliskala. Vteřinový pohled na zprávy o spadlým letadle a byla na zemi. Prva duc, ticho, řev strašný. Uklidnila se docela rychle, asi po minutě. Pak jsem ji celý zbytek dne pozorovala jestli nejeví nějaké příznaky něčeho strašnýho. Ale s odstupem si myslím, že se asi hodně lekla než aby si ublížila. Jsem koza, teď už si dám setsakramentsky bacha, je to můj poklad a já hledím na televizi.

JInak manžílkova firma se houpe v základech, tak budeme mít doma ještě hrůzy o zaměstnání, potažmo peníze, potažmo barák jelikož máme úvěr. Děs běs. Ahoj
5. čer 2009 v 19:28  • Odpověz
A taky jsme ztratili tu zarážku co drží nastřelenou náušničku. Nevíte jestli se dá dokoupit? Byla bych docela nerada kdyby jí zarostla dirka. Dám jí ty co mám po mě, snad nedostane nějaký zánět. Týden máčet v lihu by mělo stačit.
5. čer 2009 v 19:32  • Odpověz
ahojky aurel, neboj malá bude v poho, nám už se taky podařilo spadnout, usnula na sedajdě, tak jsem jí obskládala polštářkama a jenom jsem vstala a otočila se a najednou a řev jak blázen, úplně jsem vylítla, taky jsem byla na sebe děsně naštvaná, až se uklidnila, taky to moc dlouho netrvalo, tak jsem í stále pozorovala, ale dobrý, můžu říci jako "zasloužilá" matka :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: , že děti jsou hodně gumové, takových pádů ještě bude to m i věřte, :unamused: ,
jinak náš táta je taky bez práce, do konce měsíce práci má,ale pak nazdar bazar, ale tak už má rozjednánou nějakou jinou, snad v oboru kde pracuje se najde něco, musíme tomu věřit..tři děti, hypoška nějaké ty dluhy no však víte... :rolling_eyes: , ale zatím si to nepřipouštím, vždy jsme vše zvládli..a věřím že i ted to půjde :dizzy_face:
5. čer 2009 ve 21:06  • Odpověz
autor
ahoj holky

aurel, mě už taky Kubík žuchnul ze sedačky :frowning2: jen jsem se otočila pro dudlík a žuch. Nejdřív dutá rána, to jsem ztuhla jak blázen, pak ticho a pak šílený řev. Ale v náruči se hned uklidnil, neplakal a začal štrachat ručkama po kytkách. Byl čas mlíčka, tak jsem mu dala a vzal si v pohodě a jen co dopil už se řehnil a kopal nohama. Naštěstí máme gauč asi jen 30 cm vysoký a pod gaučem byla načtyřikrát složená deka, jak jsme si hráli na zemi a na ni žuchnul. Taky jsem ho celých 24 hodin pozorovala, v noci se pořád budila a všechno OK. Smál se a výskal jako jiné dny..... Ale v tu chvíli by se ve mě asi nikdo krve nedořezal, já se tak lekla, že jsem slyšela vlastní krev v hlavě no fuj.

Lucas, já zas slyšela, že když dítko spadne z výšky menší než je ono samo, že se prý z 90% nic nestane. Nevím, nechce se mi tomu věřit, páč je stopro rozdíl, když žuchne na koberec nebo na deku anebo když mamině žuchne v koupelně na dlaždičky...... No radši dost už!!!!

Leni, já už v pátek musela končilt, brokolicový nadělení se nekonalo. Bylo to normální tuhý hovínko :sweat_smile: , ale v půl druhý přijel manžel z práce tak jsem se musela zas věnovat víš :wink: Děkuji za pochvalu, bylo to náhlé rozhodnutí, fakt jsem to neplánovala. Prostě jsem v březnu šla kolem kadeřnictví, tam byla cedule Dnes bez objednání, zašla jsem tam, vzali by mě hned. Tak jsem brnkla kolegyni z práce, ona si Kubíka na hodinku a půl vozila po městě a já se šla nechat ostříhat. Už jsem to měla fakt dlouhé, byl problém s úpravou, nemám na to čas. Trochu jsem se bála reakcí taťky, ale hrozně se mu to líbilo, prý jsem se úplně změnila. Byl spokojený, tak se mi ulevilo :grinning: Je to i úleva všeobecná, Kuba už mě tolika netahá za vlasy, je to snažší úprava, rychlé sušení.....

Včera na noc jsme dali poprvé kaši, banánovou. Ježiš to byl řev! Nechtěl a nechtěl. Dvakrát si potáhl a zjistil, že to není mlíčko a spustil. Tak jsem po deseti minutách nucení lahve dala ze lžičky a nestačila jsem nabírat!!! Holky, teda to byl fofr! Připadalo mi, že to srkal z tý lžičky, tak jsem ho nechala půl lahve sníst lžičkou, to jsme byli upatlaný oba, páč já to udělala řidší, aby se mi to vlezlo sosáčkem lahvičky...... Pak jsem zkusila zas lahev a vypil to. Mohli jsme oba do vany znovu :grinning: :grinning: :grinning: Ale teda bylo to fakt dobrý, ty jo, opravdu těm dětem dělají ty kaše výborný!

Jooo, a koupila jsem si sosáčky na lahvičky s větší dirkou, tak díky holky. Mě to fakt nenapadlo. :sweat_smile: I když u nás asi budeme muset kaši jíst lžičkou... A kdyby už vypadal hodně unaveně, zkusit lahev, ale po včerejšku nevím nevím..... Pak mě bolela hlava jak střep......

Holky, s tou prací je to strašné, je mi to líto. Nezbývá než doufat, že si manželové práci najdou hodně rychle a život půjde dál. U nás taky trochu bojujeme, ale zatím jen zkrácenou pracovní dobou a menší výplatou. Zatím se o propouštění nemluví... Tak držím palce jo? :wink:
7. čer 2009 v 08:13  • Odpověz
To jo. Aspoň si držet palce. Manža to vidí optimisticky. Prý když není jedna práce bude druhá. Bohužel jeho optimismus nesdílím. Asi bych měla, abych ho podpořila. Už jsem vymyslela i krizový plán a manža se mi směje. Kdyby musel být na podpoře, tak by zůstal s malou doma a já, jelikož si prý můžu vydělat k mateřské co chci, bych šla do práce. Na ty 3 měsíce co dávají podporu 65%. Do té doby by musel něco sehnat. Chechtal se mi že bych bez malé 8,5 hodiny na pracovišti nevydržela. Asi má pravdu, ale musela bych to vydržet, aby nám nesebrali střechu nad hlavou sotva jsme ji postavili. Snad ta situace nenastane. Dokonce mě docela poděsil tím, že kdyby bylo zle, zase začne dělat výškovky jako za mlada. Ani nechci pomyslet jak se houpe někde na sloupech na střechách 100 m nad zemí na laně. Hrůza.

Mimouš dneska snědla půlku té malé pixličky Hami mrkev s bramborou a padala do ní jak němci do krytu. Jsem ráda že dobře jí.

Mějte se krásně Ahoj.
7. čer 2009 ve 13:36  • Odpověz
Ahojda holky,
kači to je asi vážhně rozdíl když spadne na koberec nebo na dlaždičky, díky bohu to se mi nikdy nestalo, klukani naši se třebas taky zkutálely ze sedačky či postele, i když si vzpomínám že Davča jednou vypadl z kočáru na trávník, a to byl upoutaný, on byl vážně dílo, nic mu naštěstí nebylo, ale moje mamka říkal že jsem jí žuchla ze stolu na dlaždičky, no nevím zda to na mě nenechalo občas následky :sweat_smile: , ale prý jsem to přežila ve zdraví...
No co se týče práce manžel je taky dost optimista, až mě to někdy vytáčí, jelikož tři děti atd atd..no chápete, a on pořád klidek, práce bude atd, aurel taky jsem přemýšlela že bych nastoupila na ty tři měsíce do práce, ale já dělávala 12-tky a hlavně kojím, a malá UM nechce ani za nic, doma máme projistotu pixlu, a párkrát když jsem měla pocit že jsem večír vydojdanaá , třebas jak Peťka tak jsem zkusila udělat UM dát jí to do lahvičky a ten rikot co spustila jen ochutnala, ato měla teplé akorát, snažila jsem se vždy tak 20 minut a bez výsledku jen potáhla apak řev, a když jsem jí dala k prsu hned se přisála jak savec, takže tady by to asi neklaplo, zkoušela jsem to i s odstříkaným, a taky bez úspěchu, prostě ty lahvičky nám nesedí ani kaši mi moc nechce z lahve, to musí být že je opravdu unavená...bylo to asi tak 3x..možná, jinak podáváme ze lžičky a to se stejnak chce potom ještě přisát a documlat se odemne, je to strašný závislák, pořád potřebuje prso, občas jsem tak strašně unavená,ale nechce za nikým pomale ani za tatkem, což mě nekdy dost mrzí...už se vidím jak ve dvou letech malé na lavičce v parku kojím :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: , no to snad ne...chtěla bych to tak do roku max do roku a půl a to si myslím že bohatě stačí... :wink:
Nic jdu dohnat žehlení z celého víkendu, a ještě dobalit davču na školku v přírodě...jééé doma budou jen dvě děti, to bude pohoda :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: , tak pá a klidnou noc...
7. čer 2009 ve 20:59  • Odpověz
autor
ahojka,

aurel, ono to je těžký, co? Buď větší výdělky a za nějaký riziko anebo klid a menší penízky. Ale já bych taky bojovala, aby teda nešel někam šplhat do výšek, když máme miminko, to bych se taky děsila už předem. Dost už! Fuj, blbý téma.

Mě se Kuba teď otočil a chrupká na boku. U toho se drží za tričko, co manžel přehodil přes gauč :grinning: Sranda ty děti pozorovat......
8. čer 2009 v 08:16  • Odpověz
autor
no já si sem klidně budu psát sama :frowning2:

jsem si koupila jídelní židličku :slight_smile: byla zlevněná, asi trochu brzo co :grinning: :grinning: :grinning: . Jenže mě se líbila a navíc byla za dobrou cenu, tak jí holt budu mít doma do zásoby :wink: . Máme to tu tak velký, že se nám sem vejde hromada zbytečných krámů...... pozeptám se u příbuzenstva z manželový rodiny, jestli si to nemůžu k někomu hodit uschovat, než bude potřeba.
9. čer 2009 v 10:40  • Odpověz
autor
ahoj,

asi jsou všichni na dovolené nebo kočárkují :slight_smile: , tak holky užívejte krásných slunečných dnů, než zas přijde ten podzim....

My máme asi ekzém nebo potničky, těžko říct, nevidím v tom moc rozdíl. Prostě je v ohybech osypaný.....
10. čer 2009 v 07:52  • Odpověz
Ahojda Kač, no tak já tedy neužívám sluníčka :sweat_smile: mám doma maroda, Šimin nám omarodil takže jsem byly u Mudr nasadila zatímjen sirum na kašel a protazin na noc, jelikož se bobek nevyspal vůbec jak ho to dusilo.
Počasí taky nic moc, včera sice v Brně bylo vedro,ale přes noc bouřka jak blázen a ted je chladno zataženo no hnus.
Ty já si nemyslím kači že na jídelní židličku je brzy, my se taky tento měsíc chystáme kupovat, ale nevím jak na tom Kubi je se zádovými svaly, i když dnes se ty židličky dají krásně polohovat a krmění je tak snažší, za chvíli má babula 6 měsíců takže budeme doma potřebovat na příkrmy, ať si zvyká že se tam bude krmit, zatím jsem krmily kašičku z lehátka a ona jak šermuje ručkama a já držela mističku, no bylo mi to nepohodlné takže už se na židličku těším. A co si tak vzpomínám, klukům se v židličce strašně líbilo, dávala jsem je tam i během třebas vaření a koukali na mne...
Jinak bebuša je vopička vopičkovatá, v postýlce se chytne šprušlí a normálka se posadí :sweat_smile: , začíná se mi na zemi odšprtávat, zvedne zadek pokrčí kolena a posune se, je to prostě potvůrka. Sice je drobná, malinkatá ale vyčůraná a šikovná až až :grinning: :grinning: :grinning: .
Nic kočky dítě volá z betle že chce čaj, a musím začít vařit polívečku tak se mějte a zatím pápá
10. čer 2009 v 09:31  • Odpověz
autor
hojky Lucas,

Kubi si zatím nechce sedat, nebudu ho tam dávat, dokud si nesedne sám. Mám to prostě do zásoby no :stuck_out_tongue_closed_eyes: jako křeček :grinning:

Byli jsme u dr. je to fakt ekzém, zatím mírná forma :frowning2:
10. čer 2009 v 11:42  • Odpověz
Ahoj Holky. Hlásím se po kntrole. V 6 měsících máme 8,5 kg a 71 cm. Takže docela cvalík. Jsme rádi, že je to velké zdravé miminko. Máme dva veliký kousáky dole. Prý už to nebude dlouho trvat a sedne si tak se těšíme. Taky jsme koupili krosničku Salewa na vandry aby mohla chodit s náma. Musíme počkat až se sma udrží v sedu a pak vyrazíme. Zatím jsme ji do toho dali na zkoušku a byla v tom docela utopená, přece jen je to na trošku větší děti a ne na tak malá miminka. Jinak papáme jak nezavření tak doufám, že jí ty faldíky nezůstanou. Mějte se krásně ahoj.
10. čer 2009 v 17:43  • Odpověz
ahojda holky
kac: nevím jakou jsi si koupila židličku, ale ty polohovací jsou již od 6měsíců pro miminka co ještě nesedí sami, máš to jako by byl v sedajdě...ale pokud máš dřevěnou rozkládací tak ta polohovací není a pak bych taky nedávala ještě sedat.
S ekzemkem to je práce...ale ty jsi tuším psala že máte v rodině, jestli si dobře pamatuji, ale pokud je to mírná forma snad se to více nerozleze, hlavně kvalitní kosmetiku, ale to jistě používáš, a nekoupat každý den, jen obden a mezi tím jen otírat žíňkou, alespoň tak nám to říkali v porodce a musím říci že i doktorka radila toto u malé, že je to pro dětskou pokožku lepší než denní koupání, ale to jistě vše víš...
Držím palečky ať máte brzy pokoj.
aurel: tak to jste taky macáčci :wink: , neboj malé faldíky rozhodně nezůstanou...náš Dáda měl ve 4 měsících 8,20 a 72cm, byl to cviboch, faldy tedy měl, taky mu chutnalo papkat, ale rozhodně mu to nezůstalo neboj, ted je samý sval a šlacha, a vypadá jak reklama na hlad :sweat_smile: a seřere jak dospělák a to mu bude 7let :sweat_smile: co budu dělat až budou oba v pubertě to netuším, to nás sežerou :grinning: :grinning: :grinning:
Tak se zatím loučíme, máme toho dnes hoodně moc, za chvíli dojede babička a pojedeme nakoupit, pak uklidit uvařit atd atd..ůvšak to znáte... :grinning: :grinning: :grinning:
11. čer 2009 v 08:29  • Odpověz
autor
hojky holky

Lucas, Kubča má ekzém po mě, bohužel. S tím koupáním jsem to nevěděla, my koupali každý den. Teda říkali nám to i v porodnici, tak jsem byla fakt překvapená, když dr. nechtěla, abychom ho každý den koupali. Prý dvakrát týdně stačí. Zbytek dnů jen omývat žínkou. Tak to tak dělám od středy. Ekzém je na ústupu, zkusila jsem koupit od seba medu krém na opruzeniny a tím to krásně mizí i z obličejíčku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: . Kupuju seba med už od narození a doktorka mi to schválila, pak je ještě dobrý sudocream, tak tím mažu též, střídám to. Fakt to krásně vysušuje, hlavně ten obličej mě fakt trápil....... Lucas, díky za rady, budu si to pamatovat :slight_smile:. Židličku máme plastovou polohovací....... Tak až přijde, juknu se na to. Je to očistec, krmit ho v náruči, jsme celý opatlaný a hlavně jak si sundává bryndáček i plínku, matlá mi to všude.....

Musím se pochlubit vám, co máte ty šikovný holčičky. I líný kluk už se snaží lézt, strká si kolínka pod sebe a zvedá prdelku..... Tak třeba to dopadne a za týden, až nás zas taťka uvidí, už Kubí poleze......

Půjdu si sbalit, v půl 2 odjíždíme a juchuuuu mám dovču až do příští neděle :wink: Odpočinu si a taky budu moct být celé dny s Kubčou na zahradě, kórt když hlásí ta tepla.....
12. čer 2009 v 08:08  • Odpověz
ahojky Kac
nám u kluků taky říkali každý den koupat, ale ted už že dle nej nej výzkumů prý zase ne...tak to tak děláme. Vidíš sebamed říkají jak ano ano, a mě se malá po něm osypává, jen tedy na opruzeninky jí ten krémek nevadí, ale já stejnak používám ten sudokrém, dostali jsme vzorek z porodky a už jej máme i koupený jelikož jsem měli jednou kvasinkové opruzeninky a skvěle to na to zabíralo....
kačui užij si dovču já mám doma úplný galeje, táta doma pomele není, dodělává ještě spousty věcí v ráci než skončí, já osobně už bych to tolik neřešila,ale budiž...ale jedeme na chajdu do jeseníků s maminou od 31.7. do 9.8., tak úž se těším..
opatrujte se kočky a zatím pá
12. čer 2009 v 19:18  • Odpověz
Ahoj jen krátce.Na ekzém se mojí ségře osvědčila Veleda.Tak to zkuste.
12. čer 2009 v 19:24  • Odpověz
Ahoj Děvčata. Co se děje? Nikde nikdo. Dala jsem do alba naše čerstvé foto jak si vegetíme na zahradě na houpačce. Ahoj
15. čer 2009 v 15:52  • Odpověz
Ahojyte holky, já mám doma děsně, jak byl nemocný Šimča, nakazil beu,ale té se z toho vyklubala Laringitida, ale tak nějak je tam i naprůduškách poslechový nález tak i bronchitída, začalo to nevině jen rýmečkou a do druhého dne 40 teploty dávivý kašel no děs, včera mi odpadla, přestala dýchat a byla bez sebe, no strašný zážitek, naštěstí se "nahodila" celkem rychle, ale ten šok a bezmoc, no děsný hned jsme jeli do nemocnice, tam nás vyšetřily avzali hned přednostně, bylo to ale strané, musela chˇuděrka inhalovat no vážně hrozný, celou noc jsem nespala, jsem jak mátoho unavená ale stále jí hlídám, v noci měla ještě dva výpadky, ale jen malinko, byla to ta nejhorší noc mého života, přísahám. Chuděrka přichází o hlásek, bolí jí celý krček ani pusinku moc neotevře, je to děs...už aby to bylo za námi, ted na chvilinku únavou usnula, já musím rychle pouklízet aby se tady dalo alespoň trochu vegetit, jak příjde manža slíbil že si jí chvíli vezme abych alespoň dvě hodky spala. :cry: , tak se držte kočky a jakbudeme fit ozveme se, jdeme opět zítra k doktorce pokud jí ale budou přetrvávat teplotky pošle nás do nemocnice, zatím..pá
15. čer 2009 v 17:53  • Odpověz
Ahojky,
dala jsem dnes fotečky do alba, kdybyste se chtěli podívat :wink:

Lucas,
ty brďo, držím moc palečky, ať je Beátka brzy zdravá. Musel to být hrozný zážitek, brrr. Drž se a ať je to brzy pryč.

Aurel,
moc vám to s malou na houpajdě sluší!!!
Andrejka je velká holka, my jdeme do poradny ve středu a asi vám budeme konkurovat, když jsme měli v 5M 7,9kg. Pak písnu. Fakt vám to moc sluší.

Kači,
užijte si dovču. My koupeme každý den, máme to jako rituál. Kamarádka, co má její Anetka taky ekzem, jí mazala dětskou vazelínou a spravilo se jí to. Já taky používám vazelínu na prdelku a na sušší kůži, jinak používám olejík Hipp.
Pokud máš tu plastovou polohovací, my ji máme taky a jde skopit i do pololehu, takže můžeš Kubulína krmit, i když ještě úplně nesedí :wink:
15. čer 2009 ve 21:29  • Odpověz
Ahoj holky.

Luky to muselo být děsivý. Andrejka je celý život :slight_smile: zdravá a já mám pořád strach kdy to přijde. Kdy nás sklátí první horečka a kašel a vůbec nemoc. Snad to přijde co nejpozději ať je na to silná a popere se s tím.

Mám otázku. poraďte mi prosím co mám s ní dělat když se mi čím je starší probouzí častěji v noci. Myslím, že je to nějaký vrtoch, zlozvyk. Když jí byly 3 měsíce, budila se jednou za noc a teď je to i 3x. Pokaždé pocucne a zase usne. Ja ji to odnaučit?

Jo a papáme o 106. Zeleninku do sebe tlačí s chutí. Trochu jí vadí kašička, ale to se poddá. Ahoj
16. čer 2009 v 11:07  • Odpověz
Aurel,
odpověď na tvou otázku bych chtěla taky znát !!!
Mi se Kája budila i 5-6x, mazec, tak jsem jí začala dávat na noc kašičku a dopije se mlíčkem a teď se budí tak 2x, což už beru, že je v pohodě. Ale ve 3. a 4. měsíci mi spinkala krásně celou noc, takže i tak je to změna.
16. čer 2009 ve 21:21  • Odpověz
Ahojte holky, tak já nespím ted vůbec :confounded: ,ale to je tou pitomou nemocí, jinak ale i tak se budíme i 3x za hodku, vyloženě vyžaduje mocí pozornost a na uklidnění prso, někdy to vzdám a hodím si jí do postele vytáhnu prso a tak spíme, ale to je takové spaní nespaní...mám z toho hotová záda jak jsem stále pokřivená, ale někdy jsem hold už tak za celý den vyšťávená že rezignuji. Taky jsme jednu dobu dávali kašičky, ale malá mi je začala odmítat, ani UM si nevezem, ričí u toho ak najatá....asi jí vadí ta chuť nebo nevím, ale prostě si to nevezme.
Aurel: ono když máš doma více dětiček a některé chodí do školy či školky je to hloupé pravidlo 1 dítě nemocné = všechny děti nemocné, kluci už jsou velcí a těmito bacily se už setkali takže nemají nemoc v takovém strašném průběhu,ale malá se s ní ještě nesetkala takže tělíčko bojuje, je to strašné, hold miminka co jsou sama mají větší výhodu, to mi říkala i Mudr, když jsem si to tak nějak vyčátala, ale tomu se prý ani zabránit nedá když máme doma ještě dva větší výrostky :sweat_smile: . malá už je o něco lepší, začala konečně vykašlávat, takže jí nedusí štěklavý dávivý kašel nýbrž jí ted dusí hleny které stále vykuckává, je mi jí strašně líto když musím být svědkem jak se celá třepotá u kašlání a nemůže to zastavit, až se mi derou slzy do očí. Naštěstí teploty ustoupily, takže nejspíš do nemocnice nepůjdeme, a na poslech má prudušky už čisté takže teď už jen ten nosohltan a ta rýma, která tedy vůbec není príma, no ale by toho nebylo málo ráno se vzbudila se zahnisaným očičkem takže jsem začala hned kapat optalmo :frowning2: :frowning2: :frowning2: , už ať je zdravá sakryš.... :unamused: :unamused: :unamused: .
Tak se holky zatím držte a zatím pápá
17. čer 2009 v 10:54  • Odpověz
kurnik koukám jsem nedopsala větu..na začátku 3x za hodku takže za tu noc je to i přes 12x, no a to člověka opravdu unaví a kolikrát povolí...ač by neměl...
17. čer 2009 v 10:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.