• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
autor
ahojka

Lucas, takhle jak řičí Bea na UM řičí Kuba na kaše na noc :frowning2: A to má sladkou banánovou a řídkou do lahve, prostě nechce. Ze lžičky to sní, ale to zas ten efekt koupání kvůli čistotě jaksi mizí. Umatlaný je všechno v dosahu jednoho metru kolem něho :confounded:

Jináč jsem si krásně odpočinula a užila týden, vylezli jsme ráno v sedm na zahradu a domů šli až v šest na koupando :grinning: jasně s vyjímkou hamání, to jsme papkali taky doma, to dá rozum. Tož zahrada, to je věc!

Dneska ve dvě valíme k dr. na půlroční, zasejc určo nějaký nový informace dostaneme. Asi o ovoci že? Místo jedný sváči......

Holky, zní to divně, ale přišel mi na mail článek o vývoji miminek šestý měsíc života a tam se píše, že se začínají děti v tomto období v noci opět budit anebo více častěji budit. Je to prý růstovým spurtem, mají hlad. Já nevím, když se Kubí v noci probudí, tak nebrečí ani nefňuká, že by měl hlad. Začne si zpívat a hrát se zvířátkama, je v pohodě, mámu nepotřebuje..... Těžko říct, co?

Lucas, tedy to je trápení, to ti fakt nepřeju, kéž by to skončilo tak rychle, jak to začalo.... :wink:
24. čer 2009 v 08:18  • Odpověz
Ahojky,

Lucas,
přeji pevné nervy a ať je těmhle problémům brzy konec !!!

Kači,
super, že sis odpočinula !!!
Dnes jdete na půlroční? Tak jsem zvědavá, na vaše míry :slight_smile: Ty už dáváš zeleninku? Páč jestli ne, tak nejdřív bys měla začít zeleninoua pak až ovocem :wink:
My dáváme od soboty obídek, 3 dny papala mrkvičku a včera měla poprvé brokolici. A šmakuje jí to, otvírá papulku, fotečky jsou v albu :slight_smile:
Já dávám kaši na noc a včera jsem to udělala obráceně, v 18 hodin dostala kaši, krásně vše spapala lžičkou, pak bylo koupání a pak se dopapala mlíčkem a šla do hajan. Tak to třeba taky takhle zkus, co?
Já ji taky krmila vždy až po koupání, ale jak píšeš, pak byla upatlaná a taky mi moc nechtěla jíst, už byla unavená, tak to zkouším obrátit.
24. čer 2009 v 08:55  • Odpověz
autor
Petis hojky, dávám zeleninu i masíko. Zatím jen brokolice šestý den způsobila vyrážku. Už na to prdím, zasejc jsem chytře někde četla, že u dětí co mají rodiče alergiky se má jeden druh zeleniny dávat šest dnů a pak zas jiný a přesně šestý den se mi vysypal. Moc dusíku no, už na to kácim, normálně to zkouším po třech dnech jako u zdravých dětí. Ty dusičnatý zeleniny vůbec ve větším množství musí způsobovat v těch malých tělíčkách zmatek....

A už nechce k obědu mlíčko? Spapká celou polední porci?

Ozvu se, dneska teda už ne, jdeme až ve dvě, ale zítra ránko písnu, kterak jsme dopadli.
24. čer 2009 v 11:18  • Odpověz
autor
nazdár holky

včera jsme byli na půlroční kontrole, naštěstí všechno dobrý a ekzém zatím zvládám svýma silama v rámci normy, takže Kubínovi nechtěla paní dr. dát žádnou mast ani léky, aby ho nezatěžovala, když to není nezbytně nutné. Váží 7550 g a měří 68 cm. Povídala něco o zvojnásobení porodní váhy na půlroce dítěte,tak mi to o jedno kilo nevychází a máme tukovou zásobu na hořší časy :sweat_smile: :grinning: . Ale ono to na něm ani není vidět, nějak mi to hlavu těžkou nedělá. Jsem spíš ráda, že se ten ekzém ustálil a taky holky, že jsem přes ten počáteční velkej zmatek a splín viděla, že půl roku uteklo jak voda i s umělým mlíčkem a Kubovi to nic nedělá a je spokojenej a krásně prospívá. Prý umí víc, než by měl, na svůj věk. Tak jsem se zamyslela, co by paní dr. asi řekla na ty vaše šikovný holčičky, co tohle všechno uměly už někde před měsícem :sweat_smile: .

Holky, kam dáte dítě, když musíte na záchod nebo honem nakrájet maso a tak? My tady máme hodně stísněný prostor, Kuba se párkrát bincnul do hlavy o kus nábytku, tak ho dám do postýlky a strašně řve. Jenže maso nějako musím nakrájet a nekoukat pořád kde se plazí.... Akorát bych se řízla. Tak nějak uvažuju jestli cestovní postýlku..... jakože tady doma namísto ohrádky a pak u našich na spinkání..... Co vy?
25. čer 2009 v 08:08  • Odpověz
Ahojky,
chtěla bych vás informovat o novince - po dosažení 10000 příspěvků už není nutné zakládat nové téma.
Pokud už vás někdo informoval, tak se omlouvám za opakování a děkuji za pochopení.

Krista
25. čer 2009 v 16:15  • Odpověz
autor
hojky, budu sem zas psát sama? :frowning2: Zub v nedohlednu, žádný se nerýsuje. A dneska byla krásná noc, dudlíčka jsem dala jen dvakrát a okamžitě usnul a vzbudil nás až taťkův budík v 6,15 do práce :dizzy_face: . Žjova tak jsem taková odpočatá.
26. čer 2009 v 08:44  • Odpověz
Zdravíme kočky a koťata, malá už je z nejhoršího venku už jen pokuckává,ale špitál nás minul jen tak tak...uffff
my jdeme na půlroční 8.7. tak uvidíme, ale my jsem drobci ted v pondělí měla necelých 7kg.
No našli jsem konečně kašičku co zpapáme, jedině Nutrilon kaši a to hruškovou nebo medovou, jinou ani rana, do flašky zásadně ne, flašku si nevezme, takže dáváme ze lžičky, dělám jí hustší aby se dobře krmila.
taky jsem začali se zeleninkou, nu co den sem den tam....mrkev zvládáme na 1* špenátek taky brokolička šmakuje zatím žádný problémek a chutná jí více jak ovoce...taky ovoce je výrazněji chuťově, ale sní vesměs vše...a když jsem začala dávat příkrmy tak jsem i začala dávat čajík, děláme granulovaný od Hippu nebo Hami a vezme si jej jedině z hrnečku máme od Aventu nebo Fisher Price, a moooc velká spokojenost.
Jinak se opička začala plazit a už šupeme kolínka pod sebe tak čekáme lezení... zoubek zatím žádný, ale jdou krásně vidět pod kůžičkou,ale ne a ne vylézt.
JInak zatím se mi neupravila tvorba mlíčka když ted dáváme obídky zeleninkové, mám vždy pocit že mi vybouchnou prsa, snad se to brzy uklidní.
No jsem dnes přes noc sama samotinká s Beuškou, tatka jel stěhovat známé do Prahy a kluci jsou u babičky. JOOO jinak Šimonek už má vysvědčení, no přeci samííííí, strašně to uteklo ten kluk už má první třídu zasebou a v září jdou oba, ten čas tak stranšně letí..však taky už Bebuška má půl ročku, je to mazec....strašně to letí, a zarohem jsou Vánoce (taky už jsem začala nakupovat, jinak bych to nedala...asi, tři děti jsou tři děti a kluci mají docela už jiné představy, to už je to k počítači a tam to atd, ajá teda raději koupím pár kvalitních věcí než milion šuntů) a pak budou mít ty naše dětičky rok, bože to letí.
Noci jsou stále stejné spánek už pomale nevím co je... :unamused: , ale ono se to zlepší věřím tomu. Hold je to můj malý závisláček...
Kači kam dávám malou když si musím odskočit?..no na deku kterou mám obskládanou takovýma válečkovatýma hrochama (plyšáci) z Ikeii, ty zatím nepřekonala, ale už jí taky lovím všude a nebo do cestovní postýlky, mám jí v kuchyni (máme spojenou s obyvákem) jsem s tím max spokojená :dizzy_face: , a nebo ještě do lehačky to chvíli vydrží...
Tak se opatrujte a když bude chvíli čásek písnu...
26. čer 2009 ve 20:45  • Odpověz
ahojte maminky já jsem z Prostějova a máme holčičku Johanku..nar. 19.1.09,mužu sem za vámi??jinak je to mé 3dítě už :slight_smile:
27. čer 2009 v 11:03  • Odpověz
ahojky Jonuska, určitě můžeš, také mám tři děti, dva kluky a holčičku. Jenom ti naši indiáni jsou o trochu starší, Šimčovi 8 a Davčovi 7 no aneše prdela se narodila 5.1.09 (cca o měsíc dříve).
Jinak Kači, dnes jsemnakoupila spousty pochutin na kašičky, jako jáhly pohanku a vločky pohankové jáhlové a další..a taky budu malé kašičky dělat domácí, ono když se taky mrkneš na krabici co je v instatních kaších občas se otřepu, tak to budu střídat... :dizzy_face:
27. čer 2009 v 18:31  • Odpověz
tak mám za sebou první vaření jáhlové kašičky s banánem a malá to slupla jedna báseň, div mi lžičku neukousla :grinning: :grinning:
27. čer 2009 ve 20:14  • Odpověz
ahojík holky,
Luci- super,že už je Bebuška an tom lépe a do špitálu jste nemuseli :wink:
my teďka dva dny dávali špěnátek,nejdřív se teda netvářil, že by mu chutnal, ale pak mu ta pusa jela,a chtěl pořád a pořád:slight_smile:. Kaši na noc nedáváme, zdá se nám,že se mu po ní špatně usíná. takže dáváme zas jen mlíko.

Kačko- Kubík je akorát, žádné tukové zásoby na horší časy:grinning:. co máme říkat my??? dyť Štěpi máještě o kilo víc jak vy a je o měsíc mladší :sweat_smile: :grinning: :grinning: .
když si chci odskočit. tak je malý na zemi na dece, nebo v křesílku nebo když jsem v kuchyni,tak tam mám cestovní postýlku. navíc se ještě neplazí,takže na zemi ho můžu v lidu nechat, ale spíš ho dávám do toho křesílka, když potřebuju na wecko nebo něco uvařit

Janouska - ahojky, klidně se přidej :wink: , malá je jen o den starší jak ten náš klučina:slight_smile:
28. čer 2009 v 15:27  • Odpověz
Ahoj Holky. Zase přestávka. Jsem hrozná. Ale mám výmluvu, rostou houby, takže jsme dost v lese. Ještě že mám dva kočáry. Prastarej Tako se čtyřma nafukovacíma kolama hrozně těžkej ale super do terénu. Nemusím si dělat hlavu s tím že by se v lese zničil. Nebyla by ho žádná škoda. S Moonem by mi to bylo líto. Dneska dopoledne mi prospala v lese hodinu a půl. Doma spává tak půl. Asi ji jízda po kořenech a kamení ukolíbá víc natvrdo.

Jinak dlabeme jak diví a není se čemu divit že již máme 8,5 kg. Nahradili jsme oběd zeleninkama a už budu přidávat i maso. Na večer dávám kaši a sem tam i Nutrouš, jak se mi chce. Dneska jsem zkusila dát na odpolední svačinu trochu broskve a jedla div se neudávila. Kojím vlasně pořád to nesleduju. Jak si řekne a není čas na některé ze zaváděných jídel tak si pocucne. Taky jsem zkusila dát čaj, ale večer se z něj hrubě poblila tak dávám jen vodu a to jen sem tam prso upřednostňuje.

A s lezením taky děláme pokroky. Na velké dece se překutálí z rohu do rohu. Zvládla se přetočit zpět ne záda a tak válí sudy a baví ji to. Zrušila jsem hrazdičku. Je nám malá.

Tak to je tak od nás asi všechno. Mějte se krásně a ať je co dočítat. Ahoj
30. čer 2009 v 15:40  • Odpověz
Ahojky holky, tak jsem to zakřikla :frowning2: :frowning2: :frowning2: v pátek jsme byly na poslední kontrole a že už to bude dobrý, v sobotu jsem měli opět zvýšenou teploty a ze soboty na neděli jsme už začali opět kuckat a v neděli už byla dost špatná a z neděle na pondělí opět teploty 39,2 no hotovo, v pondělí sjem tedy valily opět k Mudr, už nám dala antibiotika, že se bojí že se to bude opět vléci více jak 14 dní...bobulka malá...sice už teplotky nemá tak vysoké,ale kucká až to pěkné není, jsem z toho hotová. V úterý jdeme na kontrolu tak uvidíme a kdyžtak písnu.
1. črc 2009 v 09:34  • Odpověz
autor
čauky

byla jsem na "dovče" u rodičů, tak jsem taková odpočatá. My s kašema válčíme, dojedli jsme jednu krabici a druhou už nenačínám, nechce to. Radši mlíčko, přesně jak Lehna se Štěpikem, je pak rozjívenej a spát se mu nechce. Jenže já je nakoupila v akci :sweat_smile: , tak jich mám pár do zásoby. Akorát od 5. měs. dávají někteří výrobci už lepkový suroviny do kaší, mě to doktorka ještě zakázala. Koupila jsem dětské sušenky od uk. 6. měs., jakože je rozdrobím do ovoce a prý se dává lepek až po uk. 7. měs..... Četla jsem že teda po půlroce se už může, že zase po sedmým měsíci už to riziko nesnášenlivosti lepku stoupá.... Holky, hele a jaká je jako šance nebo riziko, že dítě nebude snášet lepek? Vždyť je to přeci ve všem, v salámu, sušenkách, mouce, pečivu....... To se jako vyvine samo nebo musí být rodiče alergičtí na lepek? Že s tím pořád tak straší, naše mamka je z toho hotová, prej oni nikdy nehlídali bezlepkový potraviny......

To jsou krásný dny co? Jen ta odpolka, blbý bouřky jedny...... My už nemáme dvě jídla mléčná, obídek už dlouho a teď po uk. 6. měs. i svačinka jen ovocná, mlíčko už ne. Někdy mi přijde, že mlíčko ani nechce, jakože se těší, že dostane něco jiného :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Je to sranda no.
1. črc 2009 v 10:22  • Odpověz
Ahoj holčinky,

Lucásku,
teda to je pořád trápení. Ach jo, ať už je tomu brzo konec a Bea je zdravá a nic ji netrápí !!!!

Kači,
Kubula je pěkný klučík, má krásně naducané tvářičky, vypadá moc spokojeně. Super, že ti tak krásně baští. My papáme zeleninku týden a půl, včera dostala poprvé mnou vařený obídek a celkem jí chutnal, akorát ho měla hustší než ze skleničky, tak s tím zápasila. Ale snědla cca 3/4 skleničky, takže dobré. Pak ještě dokojuju, zajímalo by mě, po jaké době už nebude chtít mé mlíčko po obědě.
Ovoce ještě nedáváme.

Aurel,
Andrejka je šikulka. My jsme taky "větší" holčičky, na půlroční KO měla 8,65kg a 71cm :slight_smile:

Leni,
takže kašička na noc nee? my dáváme, papá lžičkou kaší tak těch 150ml, pak koupeme a pak se dopije mlíčkem a spinká. teď se mi budí jedenkrát za noc, tak je to super !!!

Holky,
13.7. začínáme chodit plavčit, tak jsem zvědavá :slight_smile: Máme toho 16 lekcí 2x týdně, tak snad se to bude Kájulce líbit !!!

Jinak my "lezeme" dozadu, Kája je pořád na břichu, sedět ještě nesedí a vůbec se jí do toho nechce, ona se odevšak chce dostat jen na bříško.
2. črc 2009 v 08:10  • Odpověz
autor
ahojík,

my nelezeme, je to spíš plazení po bříšku. Prdelku občas zvedne a v tom případě taky dozadu. Dopředu se nepohybuje vůbec. Snaha je, zvedne prdelku a zaboří se nosem do koberce a snaží se odstrčit. Pak nemá mít odřený nos :frowning2: .

Petis když jsem po zeleninovém obědě dala Kubovi napít mlíčka, vždycky vypil tolik, kolik jsem mu připravila. Bylo mi to divné, snižovala jsem množství mlíčka a nikdy hlady neplakal. Asi desátý den mě napadlo tu jeho porci zeleniny zvážit a spapkal 150 g a více. Prostě jsem mu mlíčko neuvařila a byl spokojenej a hlad vůbec nehlásil. Tak takhle jsem to udělala já :grinning: . Ona ta samotná zelenina asi nezasytí, já nevím. Když se do toho pak přidá brambor nebo rýže, aby tam byl škrob, tak to je pak zasytí víc. U nás je to jedno, porce pořád stejná a to už v tom má rýži nebo brambor a maso. Teď už slupne 200 g najednou. Skleničky nekupuju, holky, asi jsem divná matka, že nechci ty bio produkty a bůhví co, ale na mě je to drahé. Kupovala jsem Nutrilon, abych mu dalal fakt nejlepší mlíčko, to je 1500 Kč měsíčně..... Fakt to u nás nejde finančně, no, tak vařím doma. Vím co do toho dám a je to čerstvý a levnější. Jasně, je s tím práce, ale uvařit v jednom hrnku zeleninu a v druhým rýži a pak minutu mixovat mi nepřijde taková ztráta času. Navíc to dělám ránko v půl osmý, když spinká. Vařím na tři dny dopředu, to je prý tak jakože maximální doba, na jakou se může. Četla jsem teda 48 hodin, ale to asi platí pro ty kupované příkrmy.... Dr. mi řekla klidně na tři dny dopředu, víc ne. Tak zas tolika práce s tím nemám. Ovoce teda mixuju každý den čerstvé, to by zas zčernalo jablíčko nebo banán.

Holky, nevíte nektarinky? Jsou alergeny? Já dneska jednu celou s celým jablíčkem namixovala k sváče, ale nějak to ve mě hlodá, aby se mi neosypal. Včera slupnul celou (kupovanou) přesnídávku jablko a broskev a neosypal se. Tak by nemusel ne?

Petis, jak je ještě znát ten porodní rozdíl mezi dětma co? Kilo navíc a ještě se to nestihlo nějako ztratit..... Ale ony to děti srovnají :wink: . A ještě vás předeženeme, páč kluci prý bývají větší a mohutnější :sweat_smile:
2. črc 2009 v 08:43  • Odpověz
Kači,
já taky vařím. Na ten počátek jsem si koupila cca 6 skleniček, jak je Kája spapala, tak jsem si je vymyla a dělám jídlo do nich. Jsou to skleničky o objemu 125ml. Zatím papkáme méně, ale je to tím, že teprve takhle jíme necelé 2 týdny.
2. črc 2009 v 09:16  • Odpověz
autor
Taky mě napadlo schovávat skleničky, že je to docela dobrý, uzavíratelný a pevný. Jakože když někam jdu, abych to měla do čeho dát. Jenže zasejc já nedám dopustit na ty ikeácký nádobky, šoupnu je do mikrovlnky a obídek je ohřátý. My jsme teda desátý den už neměli mlíčko. To bylo tím, co jsem psala výše. Kubíkovi teda zelenina jede, ovoce taky, jsem moc ráda. Kolik holek jsem slyšela vyprávět, jak děti příkrmy nechtějí. To je pak zkouška nervů no, naučit se to jíst musí, bez toho to nepůjde dál.

Petis, taky mám v zásobě masozeleniný a ovocný přesnídávky, příští týden má manžel dovču, tak někam vyrazíme a my se najíme v hospůdce a malýmu tam nechám ohřát skleničku. S tím ovocem taky, jak budu někde na výletě loupat a mixovat ovoce, to bych zas musela tahat všechno s sebou a ještě to omývat jarem.... Tolika verků s sebou tahat nechci. Je to jednoduchý a fakt praktický na ty výlety.
3. črc 2009 v 08:51  • Odpověz
Ahoj holky.

Kači taky vařím, ale kombinuju to s koupenýma. Na dovču si povezu ty koupený, aby vydržely. Moje mám zmrazený a to se musí po rozmražení sníst a s naším typem dovolených pod stanem je to nejpohodlnější. Taky se v kotlíku blbě sterilujou lahvičky tak to ještě musím nějak vymyslet. Musí si začít zvykat na špínu ať potom nechytí první bacil co půjde okolo :slight_smile: Vaření pro mimi mě nijak neobtěžuje a je výhoda že toho uvařím hodně namrazím to a mám na dost dní dopředu. 4ersvý jsem zatím dávala jen banám. Taky nemůžu posoudit co jí chutná víc a co míň jelikož sežere všechno s chutí, teda jedna kaše jí leze docela pomalu. Jejda ozývá se jdeme vyslíkat koupat a spát. Ahoj
3. črc 2009 v 18:52  • Odpověz
Ahojík,

tak hlásím, že od pátku jsme zubatice a máme hned 2 zoubky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
6. črc 2009 ve 22:00  • Odpověz
ahoooooj,

tak my máme taky už dva zuby, druhý jsme našli v sobotu :dizzy_face: .

Dneska jsme byli na KO na neurologii, kvůli té hlavičky, teďka nemám moc čas se rozepsat, atajže jen tak ve zkratce - Štěpi je v pořádku, vyvíjí se normuálně, pokud ale ovšem dopadne čtvrteční sono hlavičky opět blbě,nebo stejně, tak bude muset na CT v celkové anestezii:frowning2:. teďka za měsíc mu hlavička porostla už jen o jeden cm,trak snad to sono bude o.k.

za chvíli se jdem ještě zvážit a změřit k naší paní dr :slight_smile:
7. črc 2009 ve 12:30  • Odpověz
Ahoj. Taky mám novinku. Máme další 2 zuby. Sice z nich kouká ven jen jeden milimetr, ale zuby to jsou. Taky se zdatně posunujeme. Snad se to dá nazvat zárodkem lezení. Už nacpe nožičky pod sebe a odšprtne se a popoleze. Tak zatím pa.
7. črc 2009 ve 20:15  • Odpověz
autor
ahojík, byli jsme na chaloupce, bylo překráááásně. Trochu nás vyhnalo počasí, tak jsme zas od včera večera v civilizaci, ale zítra nebo v pátek ránko se zas chystáme. To by snad mohlo už být lepší počasí.

Kubík zoubek nemá žádný :frowning2: ba dokonce ani náznak zoubku..... Ale ono není kam spěchat že jo? :wink: Aspoň máme ještě chvíli klídek od čištění zoubků a zubaře :wink: .

Aurel, ještě vyváříš lahvičky? Poctivka teda :wink: . Já jsem četla ve všech knihách moudrých a časopisech, že od zavedení příkrmů se lahvičky nesterilují. Tož jsem se na to vyprdla a docela ráda :grinning: :grinning: :grinning: . Bylo to sice pro jeho dobro, ale mě to otravovalo, pořád vyvářet každou lahvičku. Teda teď bych fakt nevěděla jak na to, páč sterilizátor jsem nekupovala, vyvářela jsem v hrnci ve vodě na sporáku. Stejnak nemám vyvařený hrnec, ve kterým vařím Kubovi obědy, nesterilní je i mixer, mističky, lžička, vařečka...... Omyju to v jaru a pořádně vypláchnu horkou vodou, stejnak jako dudlíky a umělohmotný hračky. Co mě může mrsknout, když se jen otočím jinam, že je hned přisátej na čemkoli. Moje bota, gauč, skříň, ovladače, papírový kapesníky..... Já se mu tady vyvářím pět měsíců s lahvičkama a on pak cumlá špinavej gauč nebo koberec..... Tak to mi vadí, ale odnaučit ho to nejde :angry: .

Holky, to byla hlína s borůvkama. Já si natrhala a Kuba pořád sahal po misce, matlal mi to. No tak že mu dám taky. Takový výraz co nahodil, to jsem ještě nezažila. Jestli to bylo na něj kyselé nebo co.... Pak ale nechtěl přestat v krmení! Jak jsem dala ruku pryč, začal plakat chudák. Byl pak bezvadně fialovej, i když jsem se fakt snažila, aby se neopatlal. Stejnak to trochu odneslo oblečení, ale prostě borůvky jsou u nás hit :grinning: :dizzy_face:.
Tak doufám, že bude hezký počasí, ať zas můžu jet na hory, na zahradu.... Tady v bytě mě to fakt nebaví no. Budu tam s rodičema celý příští týden, ať si mladýho užijou :wink:
8. črc 2009 v 08:08  • Odpověz
Kačko-
já teda taky už pěkně dlouho nevyvařovla lahvičky a cumlíky :sweat_smile: . no ale štěpík je stále fit,tak mu to nějak neuškodilo. vyvařuju tak jednou za 14 dní,někdy i více.
teďka už taky cpe vše do pusy, takže by sjme museli mít streilní celý byt a to jaksik nejde,že??:slight_smile:

tak jsme se byli včera převážit a váží 8,30 a měří 70cm, takže jsme vám Peti v patách :grinning:
8. črc 2009 v 11:52  • Odpověz
autor
no to ne no, on ten prach a trocha špíny se najde všude, já nejsem dokonalá :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale zasejc musí načerpat trochu bacilů, aby se jim tvořila obranyschopnost těla. Prej dlouhodobá sterilnost je spíš na škodu než k užitku. Tak jsem se na to vyflákla úplně no. Ten náš špunt se z deky dostane k trávě a pak si okamžitě strčí prstík do pusy a než stihnu zareagovat, stejnak ho v tý puse už má. No a tlapku má od trávy a kolikrát za nehtíkem špína, to je k zbláznění, uhlídat ty rošťáky.
9. črc 2009 v 08:37  • Odpověz
Ahoj. To sterilizování neberu zas až tak vážně. Kdybych to měla vyvařovat tak se na to vybodnu daleko dřív, ale s tím sterilizátorem je to brnkačka a tak občas když se mi zrovna chce tak to do toho dám a umikrovlnkuju.

Jinak prý máme šestou nemoc. Nikdy před tím jsem to neslyšela. Prý je to nějaká viróza. Včera v noci se vzbudila na kojení a hicovala jak kamna. Naměřila jsem 38,9. Ráno jsem koupila Panadol baby a srážela teplotu více či méně úspěšně. Dneska má celý den kolem 38. Prý bude mít 3 dny teploty pak přijdou pupínky a pak je po všem. Máme jet na dovolenou na slovensko a náš táta se zděsil, že to budeme muset odpískat protože je mimnko nemocné. Naštěstí nám dr řekla že můžem jet a neměl by být problém. Hurá. Takže právě teď co píšu sem, můj drahý choť studuje mapu a plánuje cestu.

Ahooooj
9. črc 2009 v 17:19  • Odpověz
aurel
my měil šestou nemooc minulý týden, 3 dny tepoty kolem 38 a pak tři dny osypaný. všechno zmizlo,tak jak to přišlo. tak se nelekni až se osype. samoto zas přejde, :wink:
9. črc 2009 ve 21:07  • Odpověz
autor
Ahojka Aurel, přesně jak říká tvoje dr. a Lehnička, prý to z ničehož nic přijde a za tři dny zas z ničehož nic odejde. Taky jsem to v životě neslyšela, ale před měsícem to měl kamarádky syn, proto to vím. Fakt se nemusíš bát, nejsou z toho žádný komplikace ani to nemůže chytit nikdo jiný. My máme v zásobě Paralen čípky, prý jsou šetrný. Naštěstí jsem je ještě nepoužila, koupila jsem je kvůli očko a dopadlo to naštěstí dobře.

Hoooooolky, mě asi vyjde po dlouhý době krásná dovča. Příští týden mám být s rodičema na horách na chalupě a ono podle předpovědi to vypadá, že bude konečně léto!!! Tak že bych se konečně vykoupala v bazénku a odpočinula od starostí? Už se těším, včera rodiče odjeli od moře a teď budou do neděle v Alpách u Toblachu, pak přijedou za mnou na hory.
10. črc 2009 v 08:06  • Odpověz
Ahoj. Takže zítra vyrážíme. Držte nám palce ať se nic nestane. Za 9 dní ahoj.
10. črc 2009 v 18:46  • Odpověz
Ahoj holky,

dnes jsme měli první plavání. Super. Akorát teda to převlíkání byl maras, taky jsou tam podložky na zemi, k tomu jsme měli skříňku u dveří, když docházeli lidi z kurzu, co je po nás, tak tam furt otvírali a táhlo tam. Taky tam už bylo mokro, takže v tomhle nic moc.
Ale jinak plavčo super, říkaly se říkadla, dnes se dětičky seznamovaly s vodou, Kája neplakala, byla taková "vyhukaná", hned na začátku si tam ukradla jednu pěnovou hračku a nepustila ji až do konce :sweat_smile: Akorá se jí teda nelíbí ve vodě na zádech, chce se hned otáček.
Na konci jsme se pak vyhřáli ve výřivce, to bylo bájo :dizzy_face: A ve čtvrtek jdeme zas.

Jo a máme novinku - sedíme !!! Sama od sebe. Leze leze dozadu a pak udělá sama hačí a pak zase jde na 4. Jsem koukala jak blázen :slight_smile: :slight_smile: A taky už se jí povedlo pár "koleno krůčků" dopředu a v kočáru si dokoce ze sedu klekla. No je to čertisko.
13. črc 2009 ve 21:11  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.