• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
Holky, máme velkou novinu - krásně lezeme po 4 dopředu :slight_smile: Dnes u našich přelezla celý obývák, jako lákadlo jsem použila svůj telefon a malá šupajdila jak blázen. Tak to už je teď kone, jak lezeme i dopředu :slight_smile: :slight_smile: Tak si dnes Kájinka nadělila krásný dáreček :slight_smile:
14. črc 2009 ve 13:31  • Odpověz
Peťko,tak to si Kájulka teda nadělila krásný dáreček k svátečku:slight_smile:
je to šikulka šikovná :dizzy_face: :dizzy_face: . našemu malému se na bříšku moc nelíbí,tak nevím zda budeme někdy lozit :grinning:
14. črc 2009 v 18:46  • Odpověz
Ahoj. Tak jsem zpět z dovolené. Vrátili jsme se trochu dřív. Manžílek se na válecí dovolené nudil. První tři dny to bylo super. Byli jsme v Slovenském krasu a tam máme spoustu známých tak jsme chodili po návštěvách a do hospody a tak. Pak jsme se přesunuli na Zeplínskou šítavu do kempu. Tam byl v okolí jen jedem hrad na který jsme vyšli a jinak jsme se váleli u vody a to byl docela opruz. Koupáni bylo pěkný, ale nebyly tam žádné koupací atrakce a na opalování moc nejsme. Po dvou dnech jsme to zabalili a jeli domů.

Jinak miminko se posunuje směrem dopředu, ale ještě to není vyloženě lezení. Taky velice dobře a rychle válí sudy. Když ji posadím sedí, ale sama ještě ne. Když jsme ji koupali v té šíravě tak taky neřvala. Zkraje byla trochu rozladěná, ale pak si zvykla. Taky jsme ji nemáčeli moc dlouho.

Ahoj a mějte se.
18. črc 2009 v 10:06  • Odpověz
Ahojky holky, všem gratulujeme k úspěchům, nevím čím to je nám se lepí smůla na paty, nejprce MM přišel o práci (stále nic nemá takže je to veselé) teď jak byly ty strašné slejváky tak nás to vyplavilo, člověk si řekně v půdní nástavbě nám nic nehrozí, leda prd, vrátily jsem se z nákupu a byt totálně podvpodu, teklo nám okny (/střešnímy a zavřenýmy) a střechou tedy zdmi, no děs, nábytek můžeme povyhazovat plovoučka se vzedmula ukolizeno nemám pořádně doteď a to se to stalo ve středu. ve čtvrtek táta boural, nějaká kravka do něj totáolně nacouvala, prý se zapoměla podívat :angry: :angry: a ke všemu jsme ve čtvrtek byly na 3. hexe a prevenaru a představte si...malá měla za cca 5 hodin neskutečnou reakci, měůla totální kopřivku, to by nebylo tak děsné ale začal jí otékat jazyk přestábvala dýchat, volaly jsem 155 byly u nás do 6 minut, ale můžu Vám říci že těch 6 minut mi připadalo jako věčnost, když se Vám dítě dusí a nemůžete nic dělat, daly jí čípky, píchny cosi do žíly a valily jsem do špitálu, houkaly tam i zpět přijela rychlá takže prvně malé s lékařem a hned zanimi sanita, no děs...ale do nemocnice jsem přijeli už v dobrém stavu, hned nás šouply ka JIP na pozorování, byla celou noc na přístrojích, a vše naštěstí dobrý tak nás v pátek ještě večír pustily. Až bude mít ale psolední přeočkování v těch tuším 15-ti měsících musí nám vyrobit sérum přímo na míru ale aby ladila k těm co dostala aby očkování mělo účinek, no katastrofa...už jsem úplně hotová, už by zase mohlo přijít normální období....
Jinak Bebuška již si sama sedne, papkáme krásně, jen to masiko nám moc nejede, ale spapká ho. Kolínka už jsem také objevily, ale zatím uděláme tak tři "krůčky" na kolínkách stále jen je to lepší se plazit...
Tak zetím pápá L a spol....
19. črc 2009 ve 20:15  • Odpověz
tak aby toho nebylo mále dnes se nám rozbil kotel...no co už dodat...nemám slov... :frowning2: :frowning2: :frowning2:
20. črc 2009 v 15:43  • Odpověz
Ahoj. Luky na to mi sedí jedno přisloví. Na posranýho i hajzl spadne, že jsem tak sprostá. Když se něco poondí tak ve velkým a stojí to za to. Držím palce aby se to co nevidět obrátilo.
20. črc 2009 ve 20:45  • Odpověz
Ježiš,
Lucásku, vám se smůla nalepila nejen na paty, ale úplně všude.
Hlavně že je Bea v pořádku, vůbec si to nedovedu předtsvit. Musíš být strašně silná.
Moc držím palce, ať se vše brzy urovná, ach jo.
20. črc 2009 ve 20:55  • Odpověz
autor
ahojík, jsme zpátky z divočiny, z lesa po třech týdnech.

Dočítala jsem vás, Lucas, to mě fakt mrzí, ty jo, tolika smůly na jednoho člověka :cry: Držím palce, ať se všechno urovná co možná nejdříve a ať rychle zapomenete, hlavně na trable s Beou, ať už je to jen a jen dobrý.

Já se k chlubení nepřidám, nemám proč se chlubit :sweat_smile: Kubí neleze, jen se plazí a to ještě jen dozadu. Nuž aspoň jsem vás pozdravila.

V čem mi dělá radost je hamání. Papá všechno, co mu na lžičku naservíruju. Lesní jahůdky, maliny, broskve, nektarinky, blumy, borůvky, meloun, banány....... Jsem ráda, že mu šmakuje, že papká i obědy. Jak je tam maso, začne mlaskat a natahovat tlapky :dizzy_face: . Tak v tomhle směru jsem taky nadšená, jako vy z lezení a hačání. Kubí se spíš jen chytá postranice kočárku a přitahuje se. Když ho pokládám, kolikrát se čapne a už hačá a nechce si hajnout. Jenže jak mu mám vysvětlit, že nemůže sedět, dokud si nesedne sám? :sweat_smile:
28. črc 2009 ve 14:19  • Odpověz
ahooooooooooooj,
lucasku je to hrozný, je mi to moc líto, tak ti a celé rodině přeju at se všechno ted v dobré obrátí a bea je už v pohodě,
jinak my máme hooooooooooodně novinek
dneska se nám vyklubaly 2 zuby :grinning:
lezeme jako dračice už asi 14 dní
Máme 6,5 kg a 63 cm
a jinak holky se moc omlouvám že se skoro vůbec nechodím, no narovinu- pořád někde lítáme, 2 x denně chodíme ven a večer jsem ráda že niki usne tak odpočívám
ale nemyslete si že jsem na vás zapomněla, hodně často si na vás vzpomenu
zrovna nedávno na Kačku-jeli jsme přes náchod za mojima rodičema na výlet, byli tam v Adršpachu na dovolený
Krásná krajina, ale Náchod teda fůůůůůůůůůůůůůj
Ty bydlíš Kači přímo v Náchodě, jestli ano tak tě lituju, tam kudy jsme jeli my byl hrozneeeeeeeeeeeej provoz, smrad atd. ale třeba je to jen první dojem jak jsme jeli po silnici
tak se mějte moc krásně a já zase hodím nějaký fotky do albíčka abyste se mohli kouknout jak rosteme
a já zase na oplátku omrknu vaše ratolesti
tak papa všem
28. črc 2009 ve 20:02  • Odpověz
autor
ahojky Teri,

jo, přímo v Náchodě. Též se mi tu nelíbí, ale holt tu bydlí manžel tak já s ním. Doma se mi líbilo víc, ale to může být i tím, že jsem tam vyrostla :grinning: . Zakotvila jsem tu a s manželem je i v ošklivém městě ráj na světě :dizzy_face: .

Fotky máte krásný, pokochala jsem se. Taky je to už kus velké slečny, krásná holčička.

Že ty holčičky kolem nás tak lezou...... My se stále jen plazíme anebo leze dozadu, dopředu lézt se mu nedaři.
30. črc 2009 v 07:56  • Odpověz
autor
ahojka holky

prázdninujete, výletujete? Jdu se juknout a nikde nikdo. Zub žádný, ale pokusy o lezení zaznamenány. Tak tři čtyři "kroky kolínek" a žuch na bříško. Taky Kubi záhadně přestal hamat ovoce, najednou sní jen kupovanou přesnídávku :frowning2: , bůhví, co mu přelítlo přes nos.
4. srp 2009 v 08:34  • Odpověz
autor
žjóva zase jsem tu sama.... tak holky užívejte prázdnin. My jdeme dneska k paní dr., uvidíme, kterak se váha pohne a co nám řeknou. Mám trochu strach z klíštěte, co měl Kubí v uchu, snad to bude dobrý.
5. srp 2009 v 08:14  • Odpověz
autor
dobré ránko dítko nečekaně usnulo tak honem písnu 8040 g a 71 cm :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: v 7 měsících a 2 týdnech :wink:. Jináč ničehož nic nového, pořád mažu odřená a spálená kolena od koberce (ne že by si chtěl lézt po vyhrazeném prostoru, kde je koberec přikrytý, kdepak, koberec je lepší) a máme se fajn no.
8. srp 2009 v 08:47  • Odpověz
autor
ahojka včera jsme se krásně vyblbli, manža se strejdou jeli do Makra a přivezli kouzelnej bazének, nadšený jsme byli všichni, nejen Kubíno :grinning:. Ten se ráchal a my se smáli. Ani se mu nechtělo domů, venku je líp :wink: . Dneska bude pokračovačka (páč manžel má narozeniny), tak se zas těším na krásný den. Takových by mohlo být víc :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Paa a užívejte léta :slight_smile:
9. srp 2009 v 08:07  • Odpověz
Ahoooj holky, kluci a maminy... jdeme Vás na skok pozdravit...děkuji moc za milé slova a podporu, je toho opravdu na jednoho člověka hodně...ale říkám si že snad se to zlepší abude zase fajn
takže z novinek...malá má v 7 měsících 7500g což na to že je to takový prcík se dá...sama si sedne od 5 m a 3 týdnů, stoupla si sama v 6 měsícíh a 3 dnech a lezeme po čtyřech cca 3 týdny jak divé..předtím to byly jen takové krůčky, ted už se mrška dostane všude... a navíc se začíná o nábytek opírat a zkouší se zvedat a stavět...jakoby nestačilo stoupání v postýlce...takže zakrývám už všechny rohy a vše v dosahu jejich ručeček se schovává..
Jinak byly jsem na divče na chajdě...v jeseníkách, ale to by jsme nebyly my aby to bylo fajn, malá dostala 6-tou nemoc, takže jsem to zabalily o 3dny dříve a jeli domů, táta pro nás přijel, ten stále trčí doma, kvůli pohovorům ohledně, práce, ale stále nic...je to na dlouhé lokte, jelikož jeden pohovor má i 6 kol..no mazec, takže o jednu práci se uchází měsíc, mezi tím samozřejmě toho má rozjednaného více, ale než se něco dozví je měsíc pryč, no co Vám budu vykládat...
začala jsem pomalinku nakupovat na Vánoce, jelikož mám obavy co bude...takhle budu mít náskok...
A taky druhý capart nám jde do školy, bože jak ten čas letí...za chvíli to bude rok, přesně 26.9. co nás beatka začala tolik v bříšku zlobit a já byla v nemocnici jak to jen letí a dnes se to tady po bytě prohání...
Snad to Davčovi půjde dobře...
Jooo a taky jedna novinka, už máme nožičky úplně vpořádku i jadýrka máme takže nás vyřadily z evidence a už na ortopedii nemusíme...jako oslavu spálíme frejkovku :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: ...
Jinak papkání se dá...jen to masisko mi moc nemusí,ale to se poddá...jinak z ovoce, zatím nektarinky nedávám, ani broskve, vím že kluci s tím měli problémek takže raději ještě počkám, ale včera jsem zkoušeli bílý jogut a to se jí očka vyvalily a baštila jak divá...byla jsem celkem překvapená že se to už doporučuje od 7měsíců, jelikož když byli kluci mali doporučovalo se oddalovat, ale prý dnes je to podle nej výzkumů že je lepší podávat v době kdy se ještě kojí a zmírní se tak případná reakce...no takže jsem zkoušeli a super, malá se jen olyzovala...a tak stejně prý s lepkem takže už jsme začali pomalinku zařazovat. Jinak kojící holky také máte problémek s regulací mlíčka, mě se to stále nedaří aby se začalo tvořit dle potřeby, stále mám obr množství mlíčka, snažím se neodstříkávat, ale někdy to vážně nejde amusím, jinak by mi praskly prsa...prostě nevím cos tím...a naše sosajda má stále to své od mámy nejraději...
a noci stále nic moc...stále se budíáme často, ale to se sdnad jednou poddá..
tak se hočiny opatrujte užívejte ještě pár dní plných sluníček...a ahojky...
11. srp 2009 ve 21:56  • Odpověz
autor
ahojka holky

nějak to utichlo, asi jste ještě na prázdninách.....
U nás nic nového, ovoce stále ignoruje, tak střídám jogurt s kupovanou přesnídávkou a nutím ho aspoň trochu čerstvého ovoce sníst, většinou marně. Pokud to není meloun, ten mu chutná. Leze jak ďas, staví se kolem nábytku, hlídat hlídat a hlídat.

Lucas, ty jo, fakt tolika smůly na jednu ženskou..... Držím palec, ať už si ta smůla sedne jinam a vám už jen modrou oblohu bez mráčků přeji.
22. srp 2009 ve 13:45  • Odpověz
autor
HOOOOOLKY :astonished:
31. srp 2009 v 08:55  • Odpověz
dobré ránko,
tak po dlouhé době se hlásím i tady.

Lucas- teda holka, ty máš jednu smůlu za druho, to snad není ani možnéééé.děs běs. tak snad už je to lepší.

JInak u nás celkem nic nového. malý mi teďka začíná odmítat obědy, jakože si prostě sní pár lžiček a odmítá. včera jsme měli u našich bramborovou kaši, ten jak záviděl, co jíme(přitom to měl taky-jen smíchaní se zeleninou a masem), tak zlábl kopec té kaše(v tom samozřejmě normoš mlíko a spusta másla),ale ten se olizoval celé odpoledne.
zatím neleze, jen se šoupe dozadu. nestaví se,sem tam když ho posadím, tak i vydrží a balancuje.a nejradši by stál,ale sám to ještě neumí se postavit. jinak teda fakt nic, jo, dva zuby máme pořád, je to kus chlapa, už pmá přes 9kg, no 10. jdeme na zvážení a změření,tak jmse zvědaví, naposeldy jsme byli na začátku července a měl 8,3kg a 70cm.

Sono nám teďka v srpnu taky dopadlo výborně. Halvička už je celkem úměrná tělíčku, už mu moc neroste, takže je v průměru. nález na sonu už podruhé stejný,takže jdeme až koncem listopadu-jen pro jistotu,než mu fontanelka sroste:slight_smile:
31. srp 2009 v 09:03  • Odpověz
autor
ahoj Leni, vidíš, my se tady vyváříme s obídkama a mixujeme a přitom prťatům stačí naše obyčejná výborná máslová bramborová kaše :grinning: Bodejď, jakýpak s tím cavyky :grinning: :grinning:

Aspoň ta hlavička, že už je v pořádku, ta další kontrola už bude dobrá, jen to potvrdí a budeš mít zas na chvíli klid.

My máme šestou nemoc, ale už prý končí, páč nám skončily horečky a už je jen osypaný.
1. zář 2009 v 08:00  • Odpověz
ahoj holky a kluci :grinning: jdu vás na skok pozdravit, máme se fajn, užíváme si krásné počasí a sluníčko a furt někde lítáme
Nicolka je hodná holka, jen papat jí nebaví, bude nám pomalu 8 měsíců a má 6,87 kg je to holt drobek i když nevím po kom
Mě teda jíst baví, tatku taky, tak nevím co si to ta holka vymýšlí :grinning:
Jinak u nás žádné novinky, zuby stále jen 2,
Mějte se krásně a užívejte si páááááááááááááááááá
1. zář 2009 v 08:20  • Odpověz
ahojík holky

tak my taky stále 2zuby, malá leze všude kam se dostane i nedostane :grinning: Teď se začala sama stavět a už ťapká za ruce, jenže nám tím nastal probém, nevydrží dlouho v kočárku ani sama si hrát,pořád se chce zvedat a ťapkt..takže budem mít asi brzy odrovnaný záda, teda mm asi ne, ten má sádru n anoze,tak zatím s malou nechodí,ale ono to přijde, a vlastně se těší...
jsem ráda,ž už je po létě, teda toho sluníčka bylo letos nějak moc..nebo sluníčko super,ale ty vedra,děs--- v albu mám nový fotečky,tak mrkněte:wink:
6. zář 2009 ve 23:04  • Odpověz
autor
ahojka holky

taky capkáme o život, asi půjdu zítra pro botičky na doma..... Přesně jak říká sluninka, nechce si hrát, nechce si prohlížet knížky, nechce si chrastit, nechce být v kočárku ale radši někam dolézt, kde se může postavit a hulákat na lesy..... Kubi teda kočárek nemá rád už dlouho, máme to spíš jako dojezdový prostředek někam, kde ho vypustím, ať si teda leze a stojí, když chce :frowning2: ale na prochajdu bych někdy šla..... To zas musí být v době, kdy obvykle chrupká, aby se vyspal v kočárku a mamka se prošla :grinning: :grinning: :grinning:

Tak koukám, že jsme jediný bez zubu...... A tak pořád mixuju a zoubky v nedohlednu. Něco se nám stalo se spaním, už hodně dlouho jsme se nevyspali..... V noci se Kubi strašně často budí a pak bývá problém znovu usnout.... Dudu dávám třeba 15x za noc.....
7. zář 2009 v 08:46  • Odpověz
Ahojda holky snad Vám stihnu něco napsat než mne ta "teroristka" opět nezačne nahánět, co u nás nového...
byly jsem dnes na KO v 8-mi měsících, jsme drobotiny 7890g a 66cm ale doháníme to jinak, stojíme už dlouho, sedne si sama už taky hooooodně dlouho, ale ručkujeme kolem nábytku a předevčírem se sama pustila a udělala dva kroky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: no mazec, to nám to pěkně začíná, bohužel nemůžu sehnat papučky na doma její velikosti...celkem mě to štve, botinky jsem koupily, z ceny jsem tedy šla do mrákot, tak drahé boty nemám ani já. Večír stále nespíme a prsujeme, už jsem hotová...a úplně vyfluslá...
Kači, nám taky zub stále v nedohlednu tedy máme už vidět špičák (opět musíme být něcím extra)ale není ještě prořízlý, ale jídlo už nemixuji, na to pozor aby ti pak Kubi chtěl kousky, malá to zvládá v poho i dásínkama...nejsou to tvrdé kousky, takže se neboj...
Nic holky vís toho nestíhám stojí u mne a řve jak pardál, snad zase někdy, moc se opatrujte a nemyslete si nezapoměla jsem, ale hodl není čas, oba kluci ve škole a do toho ta malá teroristka :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
9. zář 2009 v 15:24  • Odpověz
Ahoj Všechny. Jak tak sleduju už se sem moc nechodí. Taky mám na tom podíl. Taky jsem přestala chodit. Nebylo by fajn to tu trochu obnovit. Myslím, že je pořád si co říct. Miminka mají kolem roku tak se pochlubme jak na tom ti naši mrňousci jsou. Andrejka je malé dráče. Neposedí. Pořád ji do někud tahám a foukám modřiny. Nejradši má lezení po schodech, musel manža udělat vrátka. Teď čekáme kdy přijde na to jak se otvírají. Chodí už od 11 měsíců a odmítá lít za ruku. Jen sama a nejlíp kam sama chce. Zkoušíme posadit na nočník, ale zatím bezvýsledně. Od narození jsme měli jen jednou rýmu jak trám asi na 14 dní, ale jinak je pořád zdravá. Někdy má vztekací období (asi po tatínkovi), ale většinou je usměvavá. Ovšem nejvíc na tatínka. To je taky jediné slovo co ovládá krásně "táta". Po "máma" ani vidu slechu.

Přeji kráský nový rok plný radosti z našich krásných miminek pardon batolátek.
30. pro 2009 ve 13:00  • Odpověz
Ahoj. Tak copak. Žádná už sem nezabrousí nepísne.
2. led 2010 v 09:50  • Odpověz
jééé, já na tuhle diskzi uplně zapomněla... no jo, dítko doma, matka nestíhá :grinning:

u nás se ťapká od 10.měsíce, malá je super, sama se zabaví, chodíme ven do sněhu..prostě parádaička..

co u vás....?
4. led 2010 ve 21:29  • Odpověz
Ahoj. První ptáčátko po takové době.
Jak píšeš. Práce bylo hlavně přes léto a na podzim pak se to trochu uvolnilo, ale s vánocema jsem byla zase v jednom kole. Tak snad teď bude zase trochu pokoj. My chodíme od 11 měsíce. Nepoužívali jsme žádné chodítk a ani za ruky jsme moc nevodili a najednou se u křesla pustila a šla. Teď má období závislosti na mámě. I na záchod si odskakuju za vydatného pláče, ale prý to přejde do dvou let :slight_smile: Se mám na co těšit. Chodila jsem pomáhat do práce a s tím mám asi utrum, kdyby švagrové 2 hodiny řvala tak by to asi se svýma dvěma dětma nedala. Jinak je to naše sluníčko. Tatínek z ní ucvrkává. Ahoj a těším se na další příspěvky.
5. led 2010 ve 14:20  • Odpověz
jé ahoooj Aureéél,
kdyžtak pojď za námi do diskuze Březnové sněhurky a jejich trpaslíčci. jsem tam i holky, co jsem si psaly tady :wink:
9. led 2010 v 09:52  • Odpověz
ahojky, mám malý dotaz, Klárce bude zítra 13 měsíců ale ještě pořád neříká konrétně nikomu mama, baba, tata. Bydlím v bytě s mamkou svou, bráchou a ségrou tak se chci zeptat jestli je to u tak starého dítěte normální. Myslela jsem že od roka už bude říkat aspoň mama mně, baba babičce, jediné komu říká správně je deda dědovi když příjde na návštěvu nebo ségře starší která tu jezdí občas na víkend té říká dada. Myslíte že to může být tím že je zmatená když tu jsem já i moje mamka a ona vidí doma 2 ženské a neví komu to má říkat? Jednou mi řekne mama, pak baba, babičce taky říká někdy mama někdy baba. Dneska ráno když se vedle mě probudila jsem ještě dělala že spím a ona se na mě dívala a řekla několikrát mama. Věnuju se ji na 99 % tak nevím. Bojím se že bude mojí mamce pak říkat mama a mně nebude říkat nějak. :frowning2: I když ji říkám že jsem mama a baba je baba tak to moc nepomáhá, asi se málo snažím... :cry: Každý den večer ji uspávám, babička si s ní jen občas pohraje, někdy vyjimečně přebalí což je tak 2x do týdne jinak se o ni starám já.
9. únor 2010 v 09:43  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.