• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
Jé, krásné mimi, Kači !!! :slight_smile:
17. čer 2008 v 15:49  • Odpověz
autor
já si taky ničeho nevšimla, ale napsal mi to do průkazky, jukni se do ní. musí tam být napsané něco NT screening a pak nějaký zkratky, asi výsledky. No a NT screening je UTZ nějak se prosvítí páteř nebo mícha a mozek a to se určuje asi podle sytosti barvy. Nic mi neřekl, jen jsem si to přečetla v průkazce a četla o tom na netu a navíc jsme se o tom v pondělí bavily s Hantou. Zkus se juknout. JInak na krev jdu až 15.7., další poradnu. Pak ve 20tt velký UTZ na další vyloučení vývojových vad.
17. čer 2008 v 15:53  • Odpověz
Ahojky.
Tak to já se doma hned juknu do průkajdy. Zapomněla jsem ji dnes doma ve "cvičící" tašce, a teď jsem bez ní jak bez ruky ... A máš to napsané někde v kolonce nebo zvlášť? Já jsem si totiž všimla, že mi něco psal nahoru nad kolonky-nějaké zkratky tam mám, musím to prostudovat. Jinak v kolonce mám "hrdlo uzavřeno, normál, a ještě něco" pokud si to dobře pamatuju.

Copak jsi včera doma po práci podnikala? Už máš zapojenou lednici?
18. čer 2008 v 06:40  • Odpověz
autor
Tak to co píše tobě tam zas nemám já :astonished: . Mám tam nějaký zkratky, co se nedají vyluštit, pak ten NT, pak morfo nebo co, no zkrátka takový zkratky divný. Pak rozměr mimi.

Doma jsem nedělala nic, páč jsem si vymyslela bramborový salát k večeři a to mi zabralo celý večer, je to na dlouho. Pak se mi samozřejmě udělalo zle, jak jsem se načuchala při vaření brambor, vajec, krájení tý smradlavý okurky atd. Tak jsem v osm lehla k telce a usnula. Fuj. Bylo mi ouvej a zas bez večeře. Salátu tam je asi ještě na týden :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Asi zítra přivezu mamce, ona ho miluje. Joooo a poprvé v životě jsem dělala salát z nových brambor, páč starý jsem nesehnala :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Je to skoro stejný, jen se mi trochu drolily. Lednici zapojil Míra v pondělí, asi po třech hodinách. Prý v návodu psali, že se po dvou hodinách stání na místě už může zapojit. Tak to bylo rychlý.
18. čer 2008 v 06:51  • Odpověz
Zítra nesmím průkajdu zapomenout doma a porovnáme si popisky v ní :slight_smile:

Tak to já jsem včera doma neudělala nic, po práci jsem se na chvíli natáhla v obýváku, pak to cvíčo, doma jsem byla po 20 hodině, hodila jsem sprchu, pojedla a šla na kutě.
Dnes plánujeme pochůzky po obchodech, konečně něco koupit mé mamči k narozkám, taky taťkovi, ten je už má teď v neděli. Pak do banky vybrat penízky, měli bychom jít dnes zaplatit zálohu na cihly :wink: Dnes bych se chtěla stavit i k našim, tak snad budu po takových pochůzkách ready :sunglasses:

Jé, bramborový salát už jsem neměla dlouho ...
18. čer 2008 v 06:59  • Odpověz
autor
Taky musím Péťo na nákupy, protože zítra odpo odjíždíme do Bolky k našim a v pátek je svatba, nejlepší přítel, nemám ještě nic koupeného. Taky taťka má dneska narozeniny, ani pro něj nic nemám. Nejhorší je, že ani nevím, co mám koupit. Budu muset v polední pauze vystartovat, páč v pět už mají všude zavřeno.

Jasan porovnáme, ať víme, co nám tam píšou. Já se nezeptám a pan dr. mi nic neřekne, akorát že je vše v pořádku a že se mimi vyvíjí přesně podle tabulek, že je ukázkové. No a včera navíc k tomuhle i řekl, že podle jeho vyšetření, je v tuto chvíli bez vad neslučitelných se životem, tudíž teoreticky by už potrat neměl nastat. Ale i přesto jsem vyfásla opět léky, zas na dalších 14 dnů :frowning2: Nechápu to, prej je těhotenství nejkrásnější období ženy a naprosto přirozená věc. Proč já probůh musím brát léky, abych svoje dítě vůbec udržela a donosila?? Je mi to líto, vy se radujete z těhu a z miminek a já se modlím, abych ho donosila, když kvůli tomu musít jíst prášky. Ach jo. :cry:
18. čer 2008 v 07:08  • Odpověz
Tak ať se ti daří při nákupech, zítra si poreferujeme :grinning:
To máš fajn, že můžeš z práce vyrazit někam ven přes pauzu. To my bohužel ne, Máme tu elektronickou docházku, ráno v 5:40 se "odbiju" a ve 14 si dám "odchod" a nesmím vyjít z podniku. Jsou tu kontroly na branách, pokud jdeš dřív, musíš mít propustku, kdyby tě náhodou zastavili ...

Kači, myslím, že ti Dr. dává ty tablety preventivně. Sama říkáš, že je vše v pořádku, ale prostě jistota je jistota a ty tabletky ti jstě neublíží, jinak by ti je nenapsal. On to určitě bere jako prevenci!
Abychom dítě donosily, to se bojíme každá, já teda takové stavy mám.
Jo a v noci jsem měla nějaký divný sen a o těhu a odběrech krve, špatných výsledcích ... fuj !!! Ale hned ráno jsem si řekla, že jsme zdraví a basta !!!
18. čer 2008 v 07:35  • Odpověz
autor
Asi jo, asi to bere jako prevenci. Však už jen na dva týdny, pak už je jíst nemusím. Mě se zatím zlý sny nezdají, zatím je to v pohodě
18. čer 2008 v 07:52  • Odpověz
kači, věřím tomu, že je to prevence, doopravdy !!! hlavně že jsi ty i mimi v pořádku :wink:

Mi se právě teď sny vůbec nazdávají, tak mě to dnes zaskočilo, už bych to nechtěla zažít!!!
18. čer 2008 v 07:54  • Odpověz
autor
mě se sny nezdají vůbec, jsem bezesnová, v poslední době

dneska ráno jsem se konečně namazala proti striím, já na to určo týden a kus zapomínala :angry:
18. čer 2008 v 08:01  • Odpověz
Já to taky flákám. Ráno vůbec, to jsem ráda, že se oblíknu. Večer po sprchování se snažím, ale občas se mi tak nechce ...
Včera tam paní doporučovala mandlový přírodní olej na strie, prý si ho maminy hodně chválí. Já mám ten ElastiQ, tím si mažu břicho a prsa a na nohy používám nějaká olejíček z DM, ale ten ne na strie, ale spíš mám hodně suchou kůži, tak proto.
18. čer 2008 v 08:05  • Odpověz
Dobré ránko :slight_smile:
Mám toho za včerejšek moc dohánět, takže ani nemám čas pročítat, co ste řešily. Jen to NT je to, na čem jsem včera byla v tom Brně. Říkali mi tam, že někteří doktoři to dělají i u sebe v ordinaci, ale většina posílá pacientky do těch větších klinik.
Z toho plyne, že Kačka se má a nemusela nikam :slight_smile:
Mě na ultrazvuku žádné vady nenašly a výsledky rozboru krve mi budou volat až během dneška. Jinak teda podle tady toho přesného měření začínámv pátek 14tt a prcek už má 11 cm :slight_smile:
Tak holky, zatím se loučím, má toho moc a ani nevím, jestli se tu dneska ukážu, ale snad ano
18. čer 2008 v 08:42  • Odpověz
autor
Čauky Hanti,

krev mi ještě nebrali, prý až příště, tj za 4 týdny. S tím NT mi nic neříkal, jakože to bude dělat, jen mi řekl, že podle jeho vyšetření nemá žádné zjevné vady, proč by nemohl žít. Zatím.
18. čer 2008 v 09:20  • Odpověz
Mě Kačenko zjišťovaly rožtěp a downůw syndrom. A krev nevím... Nevím co všechno s ní budou dělat...
18. čer 2008 v 09:32  • Odpověz
Hanti,
to se máš, že už máš takové vyšetření za sebou. Já bych už to taky brala, abych byla krapet klidnější.
Já jdu na krev 3.7., sestřička něco mluvila o tripplech, tak předpokládám, že to snad bude ono.
4.7. mě pak čeká kontrola, tak se zkusím dokotra na to NT zeptat (pokud to teda nevyčtu v průkajdě) :wink:

Tak mě napadlo, někde jsem u někoho v albu viděla, jak se podle tt počítají ukončené měsíce. Že 13+2 tt je den ukončení 3 měsíce a začátek 2. trimestru. Asi neva, když papkám calibrum mami od minulého týdne, kdy teda podle všeho ještě běžel první trimestr? Ale to je určitě jedno, jen mě to tak napadlo, asi mám takové myšlenky kvůli té snové noci ...
18. čer 2008 v 09:38  • Odpověz
Ahoj holky, mi to tady nechtělo dát příspěvek, tak zdravím až teďka
18. čer 2008 v 09:40  • Odpověz
To moje se jmenovalo: vyšetření NT-plus-biochemický screening v 1.trimestru. Vyšetření je považováno za natstandartní a není hrazeno žádnou pojišťovnou. Takže jsem kvůli tomu jela do Brna a stálo mě to 1 450,-, ale sem klidnější, to máš pravdu... teda klidnější... ještě čekám na ty rozbory krve...
18. čer 2008 v 09:57  • Odpověz
autor
ale vůbec Hanti je z nás nejvíc vepředu co? Tolika vyšetření už máš za sebou, krev taky. Já ještě na žádném odběru krve nebyla. Jo a Hanti název toho vyšetření nevím, jen jsem našla v průkajdě NT a nějaký zkratky u toho. Neplatila jsem nic, jen fotku mimi. Ale nějak podle UTZ to poznal, protože byl ve mě docela dlouho, určo 3 - 5 minut a něco zkoumal, zatímco já se koukala na kopající a skákající dítko. Pak mi to právě řekl, že nenašel žádný zjevný velký vady, že v tuto chvíli je zdravý.
18. čer 2008 v 10:42  • Odpověz
autor
víš co, za 1450 Kč ti to stojí, jen si nenech brát plodovou vodu, jak jsem ti říkala.To neriskuj.
18. čer 2008 v 10:43  • Odpověz
Na krev ke svýmu doktorovi jdu taky až 9.7., tohle bylo něco speciálního :slight_smile:
18. čer 2008 v 10:58  • Odpověz
Teda Hanti, ty už toho máš za sebou:slight_smile:
Mě brali naposledy krev, jen na jakou mám revní skupinu, Rh faktor, na HIV a ještě cosik.

Kači proč si nemáme nechat brát plodovu vodu????
18. čer 2008 v 11:15  • Odpověz
Tuhle krev mi bude brát můj dr. až 9.7. Tohle byly testy na ty vady :slight_smile:
Plodová voda může být riskantní pro plod...
18. čer 2008 v 11:22  • Odpověz
Leni, tak to jsme na tom stejně, taky mi brali krev na rh atd. Na další si počkám 2 týdny.

Hanti je nejzkušenější a může nám tu dávat nové poznatky :wink: Už jsi byla na cvičení? Něco s emi motá, že jsi psala taky o úterku ...
18. čer 2008 v 11:55  • Odpověz
já jdu příští týden na kontrolu, ale nevím jestli mi bude brát nějakou krev, mám odnést moč a ráno se zvážit:slight_smile:
18. čer 2008 v 11:59  • Odpověz
Tak to nevím, Leni, pokud na tom budeš jako já, tak tě pozve na krev v 16 tt.
Pokud máš nějakého pokrokovějšího Dr., třeba už ti vezme krev teď, to asi záleží na Dr.

Moč se má nosit na každou kontrolu, zjišťuje se cukr v krvi (a myslím ještě něco), nebo aspoň něco takového říkala sestřička.
18. čer 2008 ve 12:01  • Odpověz
Na cvičení jdu až příští týden, teď jsem to kvůli tomu Brnu nestíhala, tak sem zvědavá. A jinak s těma radama nevím nevím... Přijde mi, že Vy všechny toho víte daleko víc než já...
A krev mi bude taky brát v 16tt, v tom totiž budu na té další kontrole.
18. čer 2008 ve 12:27  • Odpověz
Hanti já nevím vůbec nic. To Kčka je taková chytrá knížka :sunglasses: . kačenko jen v dobrém samozřejmě.

Sestřička mi neříkala, že to budu nosit každou návštěvu. Jen mi řekla příště s močí. No tak mi třebas teďka povykládá více :slight_smile:
18. čer 2008 ve 13:12  • Odpověz
autor
jsem vám zapomněla psát :astonished:

tak to já asi nemám pokrokového dr. vůbec páč mě nebrali krev ani jednou. moč se nosí do každý poradny, zjišťujou cukr a bílkovinu v moči.

Leni plodovou vodu si nenechávejte brát, páč při odběru se používá jehla, kterou ti propíchnou kůži a ona je dutá a tím ti vodu odeberou. Je tam riziko zanesení infekce do plodové vody, ona se zkazí a miminko umře. Je to asi 8%. Znám tři holky, který takhle o miminko přišly, z mého blízkého okolí, proto jsem proti tomu.Jasněže pokud vyjdou pozitivní tripple testy, musíš na amniocentézu, ale to je pro to pádný důvod, postižené dítě. Jít tam doborovolně, pokud nemáš podezření na downa a tak, to ne, to neriskujte!!! Přeci jen už ve 20tt je dítě velký a musíte ho normálně porodit!!!! I když je mrtvé!!!!!
18. čer 2008 ve 13:43  • Odpověz
Jojo, Kačka je taková naše chytrá hlavička, spása :slight_smile:
Mě dala sestřička hned na začátku zkumavku a řekla, ať v ní příště donesu moč, no a tu už si nechám po dobu celého těhotenství a budu ji pokaždé nosit.
Taky se každou návštěvu měří tlak a váží se. Mýmu doktorovi je jedno, jestli se vážíš doma nebo v ordinaci... jen chce, aby to bylo celou dobu na stajné váze. A to je tak všechno co vím... Jinak sem marná...
18. čer 2008 ve 13:45  • Odpověz
já chci spát :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
18. čer 2008 ve 13:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.