• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
Dobré středeční ráno !!
Včera jste zase nevykládaly, babky jedny a já nemám co dočítat...
Tak po včerejším cvíču jsem dnes příjemně unavená, ráno jsem vstávala natřikrát a chytla jsem i lítostivý záchvat, že už do práce vstávat nechci, že chci být doma odpočatá a usměvavá a ne chodící spící panna. No chudák manžílek...
Jinak včera jsme si povídali o porodním plánu, i když moc nevěřím tomu, že by to tady bylo tak zaběhlé, ale proč by ne. Pak nám říkala, co bychom neměli chtít, aby dělali s miminkem hned po porodu, no zajímavé.
A bylo samozřejmě i klasické cvičení a bazén.
Ani oblečení jsem nestihla pofotit, včera už jsem jen pojedla a padla do postele.
25. čer 2008 v 06:47  • Odpověz
autor
Ahojky Péťo,

byla jsem se podívat na ten polštář v prodejně Amuletu. Je to taková dlouhá tlustá žížala, je fakt docela tlustá. Taky ji mají za těch 499 Kč, s jedním povlakem. Když zaplatíš 699 Kč, dostaneš jeden polštář, dva povlaky (asi kdybys prala) a náhradní balení kuliček navíc. Ony se ty kuličky časem slehnou. Ale sedm stovek se mi zdá přehnané. Měli tam snad 20 druhů motivů, panejo nemohla jsem si ani vybrat. Na netu jsem našla jen 4 barvy.
25. čer 2008 v 07:11  • Odpověz
Ahojky,
já ho už taky viděla naživo, takže jsem věděla, do čeho jdu.
On je dlouhý 190 cm, tak je právě dobrý na to ležení a páteř, snad budu spokojená. Dnes nebo zítra bych ho měla mít doma.
A ty sis ho koupila? Jaký motiv? Já jsem zvědavá na ty růžové berušky :grinning:
25. čer 2008 v 07:15  • Odpověz
autor
Péťo a jak to pomůže páteři? Já to pořád nechápu. Mám si na to lehnout nebo jak ulevím tý bolesti? Nekoupila jsem si žádný, jen jsem se šla juknout. Stejně se mi nejvíc líbí ti hnědí medvídci
25. čer 2008 v 07:17  • Odpověz
http://www.kojicipolstar.cz/polohy.htm

Přesně tak, ulevuje to zádům, pokud si na to správně lehneš.
25. čer 2008 v 07:26  • Odpověz
autor
díky, už jsem se jukla. Tady zase strašně smrdí masna naproti bleeeeeeeeeee :angry: :angry: :angry:
25. čer 2008 v 07:31  • Odpověz
Jak mě tu nemá co smrdět, sedím na provoze, takže jedině tak prach :confounded:
Připadá mi, jako bych se včera nějak namohla nebo co, bolí mě podbřišek, ale nic strašného, tak to bude určo v poho. To je hrůza, já si od rána jen na něco stěžuju :sunglasses:
25. čer 2008 v 07:33  • Odpověz
autor
Péťo já si taky postěžuju jo? Mě se vůbec ale vůbec nechce do práce! Venku je tak krásně a já zas budu trčet do pěti v práci plný stresu chjo. Včera jsem si asi dvakrát řekla, že se těším na příští léto, až budu mít jedinou starost o mimi a domácnost. Ne že bych špatně snášela stres, ta práce mě hrozně baví, ale přiznám, že co jsem těhotná, hůř to snáším, rychle mě rozbolí hlava a pak nejsem schopná se soustředit. Taky jsem rychleji unavená a prostě už to nejde tak jak dříve. Kdy se chodí na MD? 8 - 6 týdnů před porodem? Tak to půjdu na konci října. 4 měsíce, no to už přežiju.
25. čer 2008 v 07:36  • Odpověz
Kači, to je asi realita všech těhulek.
Já bych asi neváhala a už bych klidně zůstala doma. Říká mi to každý (hlavně ti, co už dítě mají), že ať si užijem těhotenství, pořádně odpočíváme a nabereme sílu. S miminkem už to bude jiné a to, co prožíváme teď, je tu jen jednou, protože je to poprvé.
Vím, že tobě jde hlavně o penízky, zaměstnavatelé to bohužel vědí, jak si udžet své podřízené.
Řeknu ti, že u mě hlavně trpí manželský život. Přijdem z práce, pak se něco kutí na stavbě, večer ve 20 hodin jsem mrtvá. Manžel je naštěstí tolerantní, ale mě to mrzí...
25. čer 2008 v 07:48  • Odpověz
autor
Mě stres nikdy nevadil, docela jsem odolná. Teď je to teda jiné, každý křičení šéfky si beru osobně a je mi pak hrozně. Navíc se pak rychle unavím a už se mnou nic není. Jak jsi psala o manželském životě, tak ten my už snad ani nemáme. Míra je na kole nebo u svý mámy seká zahradu, večer jak píšeš ty jsem unavená a nechce se mi nic. Včera jsem vytuhla i bez vyčištěných zubů, stihla jsem si aspoň vypláchnout pusu ústní vodou. Pusa nebo milování to fakt už snad ani neznám. Je mi to hrozně líto, není to tím, že bych ho neměla ráda, ale prostě mě utahá stresová práce odpo jsem doma sama a když večer přijede už nemůžu nic. Chjo.

Jo, jde mi o penízky jsem blbá. Jenže ono je to i mým sobectvím, když budu na PN, určo může přijít kontrola. Když pojedu na víkend za rodičema na chalupu nebo do MB určo by se tu někdo objevil. Mám většinou smolíka na tyhle věci. Představa, že budu celý léto zavřená v bytě v Náchodě mě děsí. Přeci jen víkendy v horách nebo s rodičema a bráchou a sousedama u ohníčku a bazénu jsou prostě moje představa léta. To je můj další důvod no. Je fakt, že jsem včera navečer už vymýšlela, že třeba po létě už doma zůstanu, třeba na konci září, prostě měsíc před nástupem na MD. To už mě tak mrzet nebude, léto si užiju. Bohužel v práci mi stres skončí tak v polovině září, takže to pak bude zas klidné. Těžko říct no. Ale kvůli Mírovi bych doma zůstala, víš co, přeci jen se zklidníš a budeš mít hlavu čistou. Měla bych na něj víc času.
25. čer 2008 v 07:58  • Odpověz
Kači, jsme na tom opravdu obdobně.
Millování u nás snad nebylo od mého otěhotnění, pusu zvládáme, ale jen ona nestačí, že. Manžel to vidí, jak chodím jako mátoha, proto už mě začíná pomalu taky tlačit, abych zůstala doma. Ne kvůli jemu, ale kvůli sobě a mimču, má pravdu, byla bych pohodovější, odpočatá, veselá. Má nástupkyně je stále na marodce, nevím, kdy přijde do práce. Včera jsem to říkala kamarádkám na cvíču, že ona má sice 35 let, ale je to hypochondr, který s každým píchnutím zůstává nejmíň na měsíc doma. Holky říkaly, že nemám brát ohledy, že věděli dost dlouho dopředu, že jsem těhu a teď jen hřeší na to, že jsem v pořádku a chodím do práce a nic se neděje. Je to bohužel pravda. A to mě ještě přes léto chtěl šéf posílat na bývalé místo, aby si tam holky mohly vybírat dovolené, ale to jsem odmítla. Díval se udiveně, protože to bylo poprvé, co jsem řekla ne.
Asi po uzávěrkách zajdu za šéfem, jak to vidí dál, kdy ta nástupkyně přijde nebo co, ať mi tu někoho dají, že už toho začíná být nad hlavu. Od září bych chtěla být doma, ale chtít je jedna věc a co na to vedení věc druhá.
25. čer 2008 v 08:11  • Odpověz
autor
Pusu zvládneme taky, jestli se do manželského života počítá pusa ráno když odchází do práce a odpo když na mě jukne, že jde domů. Občas večer mě u telky obejme, když usínám. Ale to je fakt všechno.
Taky mě to září láká, přeci jen už bude po létu a tak to ježdění k našim nebude tak častý. Málokterá holka chodí do práce až do MD, přeci jen bolí záda a kostrč, nás dvě už teď a to končíme čtvrtý měsíc. Co budeme říkat s pupíkem v šestým měsíci? To bude ještě horší. Ale utíká to rychle viď? Za chvilku budeme mít mimi už u sebe. Já nástupkyni mám, sice nic neumí, ale je přijata. Blbý ne?
25. čer 2008 v 09:03  • Odpověz
Ahoj holky moje:slight_smile:

Jo tak s manželským životem jsme na tom úúúúúplně stejně jako vy. pusa a to je vše:frowning2:
25. čer 2008 v 09:24  • Odpověz
autor
Péťo už mě zas berou ta záda. Mám tu v práci blbou židli a to se snažím sedět rovně. Počítač a sedavý zaměstnání je hrob na záda kórt v těhu. Jak říká tvoje kamarádka, užívat si první těhotenství páč nemáš starosti o druhé dítko a je to neznámé, poprvé v životě. Zatím moc neužívám, s lékama to ani nejde...
25. čer 2008 v 09:33  • Odpověz
Normálně jsem tu měla šéfa. Jako ne přímo nejvyššího, ale přímého nadřízeného.
Ptal se, jak mi je ... protože sei spolu tykáme, tak to bylo takové uvolněné, ptala jsem se na nástupkyni, prý se neozývá, v srpnu má 2 týdny dovolené, tak si myslí, že přijde do práce až v září.
taky se ptal, oc kdy bych chtěla zůstat doma, tak jsem mu říkala, že od září, prý jí budou volat, aby věděli co a jak se to pak bude řešit ...
25. čer 2008 v 09:50  • Odpověz
autor
Péťulko mě se na to nikdo neptá, počítá se se mnou do konce října. To ale můj pan dr. určo nezkousne.

Jsou na tebe hodní co? Tak to má být. Víš co můžeš být doma i dřív, začne ti tvrdnout bříško, začneš se otevírat, začnou ti otékat nožky a jsi doma nato šup. Dr. se pak s tebou bavit nebude napíše ti PN a hotovo.
25. čer 2008 v 11:15  • Odpověz
Hodní jak hodní ... Vědí, jak bych si to představovala já, ale já nevím, jak by si to představovali oni, nebo respektive nevím, co se bude teď dít, jestli se teda vůbec něco bude dít.
Uvidím, jinak se budu muset připomínat :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. čer 2008 v 11:25  • Odpověz
autor
hlavní je, že máš plán. ten si s pomocí dr. můžeš uskutečnit sama, bez ohledu na práci. :wink:

už máš doma polštář? já už zas nevím jak bych si sedla
25. čer 2008 v 11:51  • Odpověz
Jenže já jsem taková trubka, že pořád na práci beru ohled a chci být zadobře, protože bych se chtěla vrátit. Ale co, nějak bude :wink:

O polštářku nevím, podle SMS by měl dojít dnes nebo zítra, tak jsem zvědavá :slight_smile:

Já zase zývám a spala bych...
25. čer 2008 v 11:57  • Odpověz
autor
přesně přesně moje slova Péťo pořád beru ohled na ostatní ne na sebe. Míra mi to vyčítá. Taky chce abych byla doma v těhu.

Včera jsem to doma nadhodila, tak na kojící polštář reagoval nadšeně, prý to je užitečná věc, ale na to, že bych to potřebovala v těhu nic moc, prej to je zbytečný :confounded:
25. čer 2008 ve 12:01  • Odpověz
Počkej, tak to nechápu ... tak polštář je užitečná věc, ale pro těhotnou nee?
Úleva je to nejlepší, co může být a i kdyby zádům nepomohl polštář (jako že určitě se vše nezlepší jen když se na něm budeme vyvalovat), tak ho pak využiješ při kojení.
ještě bylo včera na víču zajímavé vyprávění o nástřihu hráze atd. Lektroka doporučuje masáž hráze už cca od 5 měsíce, aby se zajistila co jak největší elasticita. Že v tom 32 týdnu je už většinou pozdě. To jsem ti zapomněla napsat :wink:
25. čer 2008 ve 12:39  • Odpověz
autor
jeeeee a jak masírovat? ehm to zavání...... :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: to by mě nenapadlo

jo jo taky to nechápu. jenže jeho páteř nebolí, není mu zle, může jíst, není omezený pohybem, žije stejně no.
25. čer 2008 ve 13:13  • Odpověz
autor
Péťo jak dlouho chceš kojit??? Já co nejdéle to půjde, páč mám atopický ekzém a Míra alergii snad na všechno co existuje. Prý kojení dlouhou dobu zlepšuje výskyt alergií u dětí.
25. čer 2008 ve 13:13  • Odpověz
Prý to hodně pomáhá proti nástřihu hráze, ona nám to včera celkem detailně popisovala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Spíš to doporučuje nechat dělat manžela, mělo by se to cca 5 minut denně (před porodem 2x denně). Dát dovnitř 2 prsty asi na 2 cm a protahovat směrem ke konečníku. Prý to bude tahat a i pobolívat, ale tak to má být, tak uvidíme :wink:

Jak dlouho kojit? Nevím ... hlavně aby mlíčko bylo. Půl roku určitě bych chtěla, možná i něco déle, ale zase moc dlouho ne, nelíbí se mi, když už dítě chodí a přiletí za maminou a pomalu z ní serve tričko a domáhá se prsu.

Já už mám za 20 minut padla. Přeji hezké odpoledne a neupečte se v práci!!!
25. čer 2008 ve 13:44  • Odpověz
autor
pa pa pa Péťo

no jo to je trapný dvouletý dítě se sápe mámě po tričku už to vidím

tak takhle se masíruje? tak to by mě nenapadlo :astonished: jeeee moc se mi do toho nechce, stydím se si o to říct :sweat_smile:
25. čer 2008 ve 14:14  • Odpověz
Dobré ranko
26. čer 2008 v 06:45  • Odpověz
autor
dobré ránko
26. čer 2008 v 06:46  • Odpověz
Co od včerejška nového?
Já jdu hodit fotečky do alba :wink:
26. čer 2008 v 06:50  • Odpověz
autor
Ničehož nic není nového, jen sluníčko odešlo a přišla mlha fuj ať jde pryč nelíbí se mi. Jooooo nového už vím - prvně jsem vařila :sweat_smile: od svatby :sweat_smile: . Špagety a ještě jsem je i zapekla, vůbec mi ten smrad nevadil ani když jsem dělala červenou omáčku, ani ze strouhání sýra ani ze zapékání a s obrovskou chutí jsem snědla talíř a půl špaget. Fakt vynikající, mám to asi tak na týden :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Udělala jsem toho moc a podcenila Mírův apetit, špagety sní sám tak půl balení. Včera po kole neměl hlad. No mrazák to vyřeší, na víkend jedeme na hory.
26. čer 2008 v 07:00  • Odpověz
autor
krásný kraťasy i sukně, já tolik štěstí neměla, ulovila jsem jen bílý kalhoty a tričko. Kraťasy i sukni jsem taky chtěla. Polštářek je hezkej, ta růžová není tak infantilní, jak jsem se bála. Už jsi na něm zkoušela hají?
26. čer 2008 v 07:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.