• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
Ahoj, vítám Tě mezi nás :slight_smile:
8. črc 2008 v 16:35  • Odpověz
autor
Peťko nemám ani fotku ani jsem mimi neviděla, dneska poprvé nebyl UTZ, jen takový ten monitor co ti poslouchá srdíčko miminka. Tak vím jeho tep a že nemá šelesty a tak. Juuuuu bylo zas krásný slyšet svoje mimi. Jo a na ty tripply musím mít ukončení 16tt, což mimi má, ale podle poslední MS to prej ještě není, tak musím jít v PO ránko na krev. Tak dovču posouvám asi od středy do dalšího pátku, to bude dlouhý volníčko juuuuuu :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak Péťo mimi má 15 cm, tabulkově. Byla jsem lehce pokárána, že jsem hubená a mám nízký tlak. Takže klasika jako vždy :grinning:

Díky za starost Péťulko, jsi zlatíčko. Snad ti to doma krásně kluci staví a ty se u tý plotny neudři, občas si dej nožky hore :wink:
8. črc 2008 v 16:52  • Odpověz
Kacenko, jak víš, že má Tvé mimi ukončený 16tt??? Podle čeho Ti to určili? Nebo jsi si jistá početím? Děkuji.
9. črc 2008 v 07:12  • Odpověz
Dobré ránko holky :slight_smile:

Kačko moc gratuluju k další úspěšné kontrole :slight_smile:
Jinak z toho počítání mám fakt hlavu v pejru :unamused: Podle mě je to od té poslední MS hloupost, protože já otěhotněla až cca 3 týdny po ní, prostě sem mimotabulková, plodný období sem měla v úplně jiným období, než sem ho měla mít, ostatně jako spousta dalších, počítání plodných dnů je hloupost.
A k doktorovi jdu za dvě hodinky, tak sem zvědavá.
9. črc 2008 v 07:48  • Odpověz
dobré ránko tak už opět zdravím z pracovního procesu a je to po těch 2 dnech volna hnuuus§!! :grinning:
9. črc 2008 v 08:46  • Odpověz
Dobré ranko, holčinky :slight_smile:

Dík za vysvětlení, Kači :wink: Teda, o ukončení 16tt, abys mohla jít na triply, mi Dr. nic neřekl, tak snad mi krev nevzal moc brzy. Já byla v den odběru 16+0 podle MS a 15+4 podle UTZ.

Včera jsme měli svičení s taťkama. bylo to moc faj, probíral se celkově porod, od 1. doby porodní až po šestinedělí a jakou úlohu bude mít taťka :wink: Chlapi poslouchali a když jsem se ptala doma Pavla, tak říkal že to bylo fajn, že se dozvěděl plno věcí :wink: Pak jim Marcela (lektorka) ukazovala, jak nás mají masírovat, jak máme dýchat a pak s námi byli i v bazénu :slight_smile:

Já teď dopíjím čajík a pak tradá něco dělat. Tak ať se vám daří :dizzy_face:
9. črc 2008 v 08:53  • Odpověz
autor
Dobré ránko

Anaconda: početí právě nevím vůbec, ale podle UTZ to vím. Asi jsem totiž neměla poslední MS ale jen uhnízdění vajíčka a tak to mám takový podivný. Takže jsem otěhotněla v předchozím cyklu a MS už nedošla, bylo to jen uhnízdění vajíčka a já to nahlásila jako poslední MS.

Hanto počítání neřeš, pan dr. ti stejnak sám řekne, kdy se máš kam objednat a kdy je to vhodné a kdy se budou dělat rozbory z krve, neboj. Ani já se v tom nevyznám, jen poslouchám pana dr. on to všechno ví líp než já. Držím palečky na prohlídku, pak napiš co a jak ju? :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :wink:

Peťko mě nic nevysvětluj, to pan dr. Třeba to má každý jinak, já nevím. Našla jsem pokyny na papíru, který mi dali v první poradně, tak tam to píšou, tripple testy 16 - 17 tt, tak to asi ještě nesplňuju nebo co. Mě to je fuk, oni vědí, co dělají. Spíš já to asi chápu jinak a špatně :sweat_smile: . Určitě ti brzy krev nevzal, čéče není začátečník ne? :grinning: Ví co dělá. Juuuuu Pavel šel s tebou? Tak to jste si museli užít. Taky asi začnu chodit, ale jen na ty porodní kurzy.
9. črc 2008 v 09:08  • Odpověz
Ahoj holky.
Petis docela ti závidím, že to s tebou manžílek absolvuje. Já zatím o porodním kurzu přemýšlím a ty ho máš už skoro za sebou. A Manžovi se na to moc nechce a brání se, že musí chodit do práce a z práce domů aby se najed jelikož celý den je o hladu. Chudáček. Tak jestli někam chodit budu tak si sama. A k porodu taky.
Každým dnem čekáme kdy se začne mimísek hýbat slibujou mi, že kolem 20 týdne by jsem to měla zčít pociťovat.
Jak jste se bavili o tom kdy došlo k oplodnění a jak se to počítá, PM a takové ty věci tak já jsem asi přesně tabulková. Jak mi to spočítali tak se to jeví i na UTZ úplně přesně. Takže jsme v 19 týdnu a jsme rádi :slight_smile:
9. črc 2008 v 09:12  • Odpověz
Holky,
ono Pavel nechodí se mnou, jen včera byla lekce i pro tatínky, tak jsme tam všechny měli partnery :wink: To víte, že doma mamral, že co tam bude dělat atd., ale nakoec byl spokojený a já taky.
Měla jsem tam z toho takový zvláštní pocit, třeba když se na něco zeptal a tak :wink:

Jinak já jsem začala chodit tak brzo s kamarádkama, ale ještě před porodem bych chtěla začít chodit plavat. Taky uvažujeme podívat se do porodnice, ať víme, do čeho jdeme. Prý mají v Třinci v pátky nějaké návštěvní dny, tak tam pak někdy cinkneme a zajdeme se juknout.

Kači, můj Dr. jistě není začátečník, musím věřit. Ale ono to vždy zahlodá, ještě kor když na ty testy vypisuje sestřička. Vlastně zítra to bude týden, co mi brali krevku.

Holky, jdu stavět polívku a cosi kuchtit :sunglasses:
9. črc 2008 v 09:18  • Odpověz
Díky za odpovědi :wink:
Holky, není ještě na porodní kurzy brzy??
9. črc 2008 v 09:19  • Odpověz
autor
no anacondo taky si myslím, že je brzy, ale já myslela jako té paní napsat mailík, víš, a poradit se s ní. Na cvíčka chodit nebudu, na to jsem líná a taky unavená. Radši jsem venku, než na cvičení, nemám na to pevnou vůli.
9. črc 2008 v 10:33  • Odpověz
autor
Peťo, stavět polívku?????? :grinning: :grinning: A já pořád myslela, že stavíte dům :grinning: :grinning:
9. črc 2008 v 10:38  • Odpověz
Já jsem stále ve stádiu, kdy mi ještě "nedošlo". že jsem těhotná. Nemám žádné výrazné zdravotní problémy, není mí špatně a nebýt fotky z ultrazvuku, nevím, že jsem těhotná. Je to takový pocit, jako když máte jet v blízké době na dovolenou a ještě Vás nechytila cestovní horečka. Dětská výbavička mě nechává chladnou, nevybírám kočár, postýlku, zkrátka nic. Dokonce mě obtěžují časté dotazy mého okolí na mé těhotenství.
Možná je to tím, že jdu v pátek na krev pro tripple testy a podvědomě se bojím zjištění, že není mimi v pořádku. Proto asi dělám, jako by nic, abych to nezakřikla. To je možná můj problém, který je někde uvnitř. :frowning2:
9. črc 2008 v 10:56  • Odpověz
Jo tak to já už mám polívku taky postavenou, to se není čemu divit. Stojí si na plotně a vyčkává co se s ní bude dít dál :wink: A baráček už má.... moment nahlédnu z okna.... 5 šárů. Do konce sněny tam chlapíci nalepí ještě tak 3 další. Už se nám to rýsuje hurá :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
9. črc 2008 v 10:58  • Odpověz
No, tak já mám na porodní kurzy jiný názor ... jako na takové, které pořádají porodnice a je to přímo příprava k porodu, na tyhle brzo je. Na ty se chodí cca od 7. měsíce. je to pouze orientační.
Na takové to cvíčo, co chodím já, tak to je vhodné od ukončeného 12. týdne. Ženy se tam naučí sprvně dýchat, uvolňovat si to, co je bolí a taky se tam něco dozví :wink:
Já mám na cvičení slabou vůli, proto jsem právě začala chodit s kámoškama a navzájem se motivujeme :wink:

Jinak já jsem taky raději venku než někde v místnosti, naštěstí máme zahradu, tak je to pohoda, ale jak to děláte holky, vy, co bydlíte ve městě v paneláku? Chodíte na prochajy po parcích nebo vyrážíte někam mimo město?

Výbavička mi zatím taky nic neříká :slight_smile: Až po velkém ultrazvuku!! Ale přiznám se, že když jsem byla vera v Tescu, tak jsem se prošla miminkovským oddělením :wink:

Aurel, tak to stavíme spolu, jak polívku, tak i bydlení :grinning: Já budu mít krůtí polívečku se zeleninou a nudlema a na druhé játru s rýží. A ty? A jinak mí chlapi mají 4 řady na naší "ložnici" :wink:
9. črc 2008 v 11:08  • Odpověz
Ahoj Petis. Tak to já využívám plodů zahrádky potem a krví zalévané. Urvala jsem patison jak hlavu, předvčera byl smažený, včera jsem dělala radši řízky a dnes bude patison zapečený. Nemůžu mu dávat pořád jen zeleninu s tím by mě poslal slušně řečeno k šípku. Musím to prokládat masem jink by to nešlo. A zrajou cukety tak je bude muset dlabat ve velkým. :grinning: A makači makají, že se nestačím divit. Chodím teď i na modrou střechu a konzultuju kuchyně a tak podobně.
9. črc 2008 v 11:23  • Odpověz
Já z plodů zahrádky využívám nové brambůrky, novou mrkev a petržel ... teda zatím :wink: A hlavně obírám rybíz na víno, dnes na něm musím zamakat, abych už to mohla dát do demižonu :sunglasses:
Já jsem teď hodila na Střechu nějaké fotky :wink:
9. črc 2008 v 11:36  • Odpověz
Tak to snad ani nemáte zahrádku, ale pole :grinning: Minulý týden brouček vyjevil přání mít polévku výhradně z darů zarádky. Tak krom brambor se mi to povedlo. Mrkev je slušná,kedlubny taky, petržel je jak myší ocásky a hrášek je zmražen. S rybízem jsem udělala krátký proces a už je zavařen. Jinak asi nebudeme vědět co s rajčatama. patisonama a cuketama. Docela nadůroda, nebo jsme to nějak předimenzovali. :slight_smile: Přeji příjemný rybízáček.
9. črc 2008 v 11:48  • Odpověz
autor
Souhlasím s Péťou, na porodní kurzy je brzo, jak říká, 7 měsíc to stačí bohatě a na cvíčka chodí holky už od 3 měsíce těhu. Aspoň si to navzájem užijou a motivujou. Já nemám s kým chodit. Tak až na ty porodní kurzy no.

a já holky využívám plodů Kauflandu a Hypernovy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: To jsou ty městský lidi noooo
9. črc 2008 v 11:51  • Odpověz
Holky ani se mi to nějak nechce dočítat, tak nevím, jestli nepřijdu o nic podstatnýho :slight_smile:
Mě doktor řekl, že tripple testy se dělají v 16tt, byla sem na nich dnes. Jinak u doktora žádné novinky. Prcek se vyvíjí a roste, vše je v pořádku, pěkně se tam vrtěl :slight_smile:
9. črc 2008 ve 13:14  • Odpověz
autor
jeeeeee :dizzy_face: hanto :dizzy_face: to je krásný! tak byl UTZ? já včera mimi neviděla. kolik měří? říkal pan dr? a jak srdíčko? můj malý má stejně pomalý tep jako já, tak coca-colu piju vesele dál, nic to s ním ani se mnou nedělá. aspoň si ulevím tomu motání hlavy

povídej hanto vyprávěj!
9. črc 2008 ve 14:14  • Odpověz
kačí, kolik máš tep? Máš i nízký tlak? Já mám tlak v normě a tep 50 za minutu. Kardiolog se mě ptal, jestli nejsem vrcholový sportovec, protože ti mají kolem 40. Docela mě pobavil, protože sportuju minimálně, spíš vůbec :grinning:
9. črc 2008 ve 14:24  • Odpověz
Kačenko není to tak dávno co jsem na tom byla s plody supermarketů podobně a taky to mělo svý kouzlo :grinning: Hlavně odpadla konev a plevel.
Hanto užívej si to. Je to krásný pocit vědět, že je miminko v pořádku. My jsme si to taky užívali. Oba testy i ten placený i tripple test vyšel v pohodě a na UTZ miminko mávalo ručičkama. Za týden jdeme na kardio zkontrolovat srdíčko a na další kontrolu k gyndrovi. To už bude 20 tt tak se podíváme jestli nám ukáže fifulku, nebo pindíka.
Holky necháte si říct pohlaví? My jo, jsme strašně zvědaví. A taky kamarádky pletařky chtějí začít dělat tak ať ví co.
9. črc 2008 ve 14:27  • Odpověz
autor
anacondo to jsem zapomněla, jen si pamatuju, že hodně hodně nízký, jak tlak tak tep. uměle si ho zvyšuju colou :grinning: páč jinak se mi tak motá hlava, že ráno ani nevstanu z postele. Můj brácha jezdí na kole závodně, ten je kliďas, má to vysportovaný :slight_smile:

aureli - zasejc se tam tlačej lidi a hele dostala jsem dva šťouchance do boku, docela nepříjemné. Tak jsem se ohradila, jestli nemůžou dávat víc pozor. Prej pardon slečinko nejste z cukru? Tak říkám ne, ale jsem těhotná a málem jsem potratila, tak už si dávám bacha. Babě sklaplo :grinning:

Taky si nechám říct co nosím v bříšku, těším se na ten okamžik a moc. Můj manžel taky.
9. črc 2008 v 15:49  • Odpověz
Tak jsem šla ven, ale pro teď z toho sešlo, začalo poprchávat.
9. črc 2008 v 16:28  • Odpověz
autor
juuuu a tak budeš tady? :slight_smile:
9. črc 2008 v 16:40  • Odpověz
Kačenko ani nevím co mám povídat a přehánět, miminko má 15 cm a furt se tam převalovalo, asi ho ten ultrazvuk zlobí, chuďátko moje malinký... Ty odběry krve byly strašný, mě je problém vzít krev. Sestřička to dělala asi čtvrt hodiny a mám dvě modřiny, ale nakonec jsme to nějak zmákly a to je důležitý :slight_smile: Jak dopadly ty triplle testy se asi dozvím na té příští kontrole 30.7.
14.8. jedu na další vyšetření do Brna, na ten velký 3D ultrazvuk, kde Ti prcka natočí i na dvd, tam už mi s jistotou řeknou pohlaví. Jupíííííííííííí :grinning:
2.9. jedu na glykemickou křivku, to vyšetření trvá dvě hodiny :frowning2:
Jinak miminko je prý velké jak má být a vrtí se taky jak má a čípek mám v pořádku a dělohu taky a všechno je asi ok, jak má být :slight_smile:
Nejvíc se holky těším do toho Brna, jak ho uvidím 3D a pak si ho můžu pustit i doma na dvd a taky budu konečně s jistotou vědět to pohlaví.
Auri a to užívání, já Ti nevím, pořád si tak úplně těhotná nepřipadám, teď teprve mi to tak nějak dochází, jak mi začíná růst to bříško, ale jinak si pořád připadám těhotná tak nějak na půl, nebo nevím jak to popsat... Rozumíš mi?
Kačenko a s tou babou je to dobrý :grinning: Kráva jedna, muselo jí sklapnout, si určitě musela připadat jak pitomec, ale dobře jí tak :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. črc 2008 v 16:41  • Odpověz
Zatím jsem tady, Kači :wink:
9. črc 2008 v 16:45  • Odpověz
Hanti, máš pravdu, že se miminkům ultrazvuky nelíbí, říká to i můj Dr. i lektorka na kurzu. Není to nic škodlivého, ale skládá se to z ultra záření a zvuku, které je pro mimi nepříjemné. Proto se většinou točí zády, kryje se a tak.
9. črc 2008 v 16:48  • Odpověz
Chuďátka, je tak zlobijou, bobečky malinký :slight_smile:
9. črc 2008 v 16:49  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.