• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
autor
Ilu tys byla v Německu? a přivezla sis dárečky pro miminko? holky, já ještě nic nemám :cry:
10. črc 2008 v 09:18  • Odpověz
Tatarák, tak na ten se těším ze všehod nejvíc, až budu moc :slight_smile:
10. črc 2008 v 09:21  • Odpověz
když mě to kolikrát připadá(ten nemyslim konkrétně ty potraviny) že dnes se všechno strašně přehání jak v těhotenství tak pak i s dítětem. dřív se to bralo podle zdravýho rozumu a toj e podle mě nejlepší. mám známou která i přebaluje podle knížek a ne podle toho jak dítě potřebuje!! takže myslím že nejlepší je zdravý rozum!!!
10. črc 2008 v 09:22  • Odpověz
takže když mi zdravý rozum říkám že tatarák ne bo syrový maso asi není ideální tak ho nejím ani kdyby mi knížjy říkali že to nevadí:tak :grinning:
10. črc 2008 v 09:22  • Odpověz
Eliiis, to rozhodně! Nic se nemá přehánět, jak diety, tak přejídání. Navíc kdo ví, kolik je hormonů ve "zdravém" kučecím masu a dusičnany vyhnané rychlozelenině!
10. črc 2008 v 09:24  • Odpověz
Tak to já jsem včera vařila játra chlapům a trochu jsem si dala taky. Ale jen kapku. Holky a to třeba ani nejíte játrové knedlíčky v polívce?
Já neříkám, že to jím pořád, ale už jsem je za těhu jedla.
Jinak hermoš a nivu se snažím jíst tepelně upravenou. Nivová omáčka s kuřecím maskem, mňam...
10. črc 2008 v 09:25  • Odpověz
Petis, játra jím úplně normálně. Jde o tom, nejíst je asi syrová. Pokud je vaříš, nemůže to přeci vadit. Navíc mají hodně železa a to není vůbec na škodu. Jím i játra kuřecí, i tresčí v konzervě, i játrové knedlíčky a občas i zobnu játrové paštiky. Chutná mi to.
10. črc 2008 v 09:29  • Odpověz
Kati:no pár věciček jo,pořád jsem váhala,lae holky mě sjely,že at neblbnu,že to budu stejně potřebovat a že za ty peníze tak to mám.A manželovi se to strašně líbí.Až budu mít čas tak to vyfotim a hodim to do alba
10. črc 2008 v 09:32  • Odpověz
játrový knedlíčky jo i paštiku si dám ale játra jako takový by se neměli obsahují cosi už si nepamatuju co :grinning: ale neměli by se. a myslim že ani opečený syrový se ani jíst nedají ne?
10. črc 2008 v 09:32  • Odpověz
jestli si nás čte někdo z jiných témat tak mě asi zabije ale když se podívám asi měsíc zpátky na diskusi v březnu tak si myslím že je to jedna velká přehánka! je mi jasný že to holky štve že se hned nazadařilo ale blbnout takhle po 3 měsících mi přijde dost divný!!!!a přemýšlet o umělým????? jestli to některá čtete tak holky věřte mi že těmahle myšlenkama se jen sami blokujete. já moc dobře vím že nejde na to nemyslet ale prostě se mi zdá že mít takovýhle ,,deprese,, po třech měsících je přehánka protože až po roce dvou snažení člověk pozná jaký to je se snažit a pořád nic!!!takže se všem omlouvám ale nějak sem to musela napsat :slight_smile:
10. črc 2008 v 09:37  • Odpověz
Tak to fakt netuším, Ellis, že by něco nebezpečného obsahovaly, ale je to možný. A syrový se u nás taky jedí. Mleté a opepřené na topince. To je ale jen taková specialita při zabíjačkách. Nic moc, spíš pro chlapy k pivku :wink:
10. črc 2008 v 09:37  • Odpověz
Těchto potravin byste se měla vzdát

- Syrové nebo málo uvařené maso, uzeniny.
- Syrové ryby ? například sushi
- Vnitřnosti ? zvláště játra. I přesto že v posledních měsících těhotenství roste poptávka po vitamínu A. Hodně vitamínu A ale může vést ke znetvoření vašeho dítěte.
- Neopracované mléko nebo mléčné produkty.
- Jako prevence proti infekci a salmonele jezte vajíčka jen dobře uvařená
10. črc 2008 v 09:42  • Odpověz
A pozor – důrazně varovat musíme před nadměrným přívodem vitamínu A. Nastávající maminky se mnohdy domnívají , že „ vitamínů není nikdy dost “, což zrovna v tomto případě neplatí. Vysoký příjem vitamínu A může vést k některým vrozeným vadám u dítěte. Naštěstí z běžné stravy riziko předávkování nehrozí, pouze je vhodné z jídelníčku vyloučit játra (obsahují vitamínu A poměrně hodně ) a bedlivě hlídat příjem tohoto vitamínu z vitamínových preparátů a potravních doplňků.
10. črc 2008 v 09:44  • Odpověz
tak aspn něco málo info :sunglasses:
10. črc 2008 v 09:45  • Odpověz
Hezky Ellis :wink:
K tomu co jsi napsala o tom umělém bych řekla také své. Snažili jsme se rok a nic. V dubnu jsem byla v Brně na klinice, kde nás vyšetřili a mě řekli, že mi nedozrávají vajíčka tak, jak mají. Prý nemám plodný každý měsíc. Pár dní na to měla ségra velké zdravotní problémy a vypadalo to, že bude pár dní bydlet u nás. Máme velký rodinný dům, a potřebovala péči 24hodin denně. Do toho další problémy v práci, takže jsme umělé oplodnění chtěli odložit na podzim. No týž měsíc jsem "záhadně" přes nezralá vajíčka otěhotněla.
Doktora z té kliniky bych ale přerazila, protože jsem v té "neplodné" době v dubnu přišla do styku s chemickými postřiky a jinými velice škodlivými látkami, takže mě opravdu děsí mé zítřejší tripple testy.
10. črc 2008 v 09:51  • Odpověz
autor
já si chci povídat ale nemůžu chjo pořád se mi sem valí práce, ale od 12 hod tu jsem jak na koni a na dlouhooooooooo asi na tři hodinky

elli, hele ona ta játra vadí i vařená,páč játra jsou filtr těla no tak se tam ukládají ty hnusy všechny no. Jinak játrový knedlíčky jsem v polívce taky snědla a vůbec jsem si na to nevzpomněla :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: jedla jsem je už dvakrát, co jsem těhu.

Ilu zlatíčko prosím dej to do albíka, já se chci pokochat!!!! S tím nakupováním - jako je fakt že je lepší si to rozmělnit po kouskách než pak najednou dát pět tisíc. Já mám kočárek, no tak jsem se zabejčila a vyřádila a oblečení ještě nemám ani kousek, ani ponožtičku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Asi mě to chytne až mi řeknou pohlaví miminka. Což je za dlouho...... Ale hrozně se mi líbí, jak mi roste bříško, když sem chodí lidi do kanclu tak mi každý říká, jak mi to sluší a tak, jak to snáším. Nikomu jsem o těhu neřekla, jsou to třeba stálí klienti nebo známý kolegů a tak a každej juuuuu a jak to snášíte a jak vám je a tak. a kdy mám termín porodu a tak... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: jsem šťastná
10. črc 2008 v 10:10  • Odpověz
autor
o tom vitamínu A jsem taky četla, proto zobu calibrum mami a ne centrum mamavit, páč tam je dost A, nevím kolik procent. Je to hodně koncentrovaný, je tam těch vitamínů mnohem víc, ale já mám z toho A strach.
10. črc 2008 v 10:11  • Odpověz
a proto jak říkám nejlepší je zdravý rozum, žádnej stres, a nemyslet jen na to špatný ale jen pozitivně a VŠE jde líp!!!!!!!
10. črc 2008 v 10:47  • Odpověz
autor
Už jsem tu a můžu psát tak snad mi nezmiznete

elli bodejď hnusák hematom je pryč tak směle plánovat mimi a vánoce :slight_smile: :wink: to bude bomba, co? krásný vánoce s miminkem!!!
10. črc 2008 v 11:21  • Odpověz
no bude to krásný teda pokud nestrávíme některá z nás ježíška v porodnici doufam že se těm prckům bude chtít na svět v termínu. a tady nikdo nebude psát protože budem všichni rodit :grinning:
10. črc 2008 v 11:27  • Odpověz
autor
elli ty to máš dobrý, 14. prosince to je velká šance že se vánocům v nemocnici vyhneš. ale co já a můj 26. prosinec? to už je horší! :unamused: no jo ale zasejc budeme koníkovat na podzim ne? první září to jistí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: a budeme si fotit úlovky z obchodů a budeme si krást z MMA a MMB příspěvky :grinning:

no to bude boma!!!
10. črc 2008 v 11:31  • Odpověz
i já jsem v naději, že strávím vánoce v porodnici, i když prý prvorodičky zpravidla přenáší.

Kačenko, co je to za kočárek, jak máš ve fotkách, prosím?
10. črc 2008 v 11:36  • Odpověz
autor
Anacondo to je cortina model 2008. je skvělej, ale trochu dražší. trojkombinace. Počkej máš napsáno 31. prosince, tak to se ti vyhne
10. črc 2008 v 11:41  • Odpověz
Doufám, že se mi to vyhne, Kačenko, nerada bych trávila vánoce v porodnici a to bych přála i Vám s termínem okolo vánoc.

Budete někdo kupovat kočár z bazaru nebo chce jen nový? Jaký máte názor na věci z bazaru? Někdo chce prvnímu dítěti dopřát vše nejlepší a tím myslí zejména i vše nové, ale mě nedělá problém obstarat tyto věci z duhé ruky, když jsou pomalu netknuté. Co Vy na to?
10. črc 2008 v 11:45  • Odpověz
autor
já se teda bojím, že mě to postihne, bohužel. ráda bych koukala na pohádky doma a jedla kapra z postele ach jo a ne být sama v nemocnici když každý sedí doma u svátečního stolu, krásně oblečený a baví se.

já budu kupovat nový kočárek, páč si ho chci nechat i pro druhé mimi (nebo pro třetí) a zasejc sporťák se docela dost používá. Koukala jsem na bazary kočárků na seznamu, jsou tam kočárky třeba jen tři měsíce používané a za pár korunek. Jenže zasejc už tomu neběží záruka.... No tak holt mám nový kočárek.
10. črc 2008 v 11:50  • Odpověz
Jasný, s tou zárukou to chápu a s myšlenkou na další děti taky. A co další věci? Postýlka, autosedačka a jiné? Také nové?
10. črc 2008 v 11:56  • Odpověz
autor
postýlku novou kupovat nebudu. Mám domluvenou od kamarádky postýlku, ona v ní měla dvě děti. Nic tomu není, jen se to přebrousí a nalakuje. Autosedačku do 13 kg mám v kombinaci s kočárkem. Oblečení si částečně koupím nové, abych si udělala radost a zbytek bude z bazaru. Nejsem tak bohatá, abych měla všechno nový.
10. črc 2008 v 11:57  • Odpověz
Ono ani nejde o to mít peníze, ale za fakt, že i za míň se dá pořídit skutečná nádhera. Já zatím nekupovala nic, počkám na výsledky tripple testu. Pak mě to asi chytne na plno.
10. črc 2008 ve 12:01  • Odpověz
autor
já už mám kočárek :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: zamluvený, zazálohovaný. Manžel ho vyzvedne a doplatí až úspěšně porodím :dizzy_face: :dizzy_face:
10. črc 2008 ve 12:06  • Odpověz
Holky já Vás nějak nestíhám dočítat a něco přidávat :frowning2:
10. črc 2008 ve 12:24  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.