• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
autor
Hanti nevadí, já zas nemám čas jiný dny. Příští týden to bude taky blbý, až tu bude ta zástupkyně.....
10. črc 2008 ve 12:39  • Odpověz
no kači já doufám že už budu doma ale na pohádky a pohodu asi můžu zapomenout budu mít doma opravdu malýho prcka no i když 10 dní přenášení to nic není. ale snad budu doma. :slight_smile:
jinak já chci nový jen kočárek, ostatní věci zkombinuju nové a z bazaru...a postýlku mám ještě po mě. je dělaná od truhláře takže opravdu pevná, a jen obroušená a krásně natřená.
10. črc 2008 ve 13:02  • Odpověz
Ahoj holky, teda jste se rozjely.
Hanti k tvému teď již dávnému příspěvku. Rozumím ti zcela plně. Já si těhotenství sice velice užívám, ale jen ve chvíli kdy si ho vůbec uvědomím. Takže taky nějak na půl. Nemám v hlavě pořád jsem těhotná - hurá. Lítám od čerta k dáblu, zřizuju, vyřizuju, nakupuju, obtelefonovávám kde co a to že jsem těhu mi dojde třeba ve chvíli kdy se mě kamoška zeptá jestli nechci naplíst nějaký svetříčky a tak. Pak mi to docvakne na chvíli se cítím moc hezky a taky trochu hrdě a pak to zapadne do kolotoče a zase tak jak před tím. Tak snad jsem to posala výstižně. Možná je tomu podobně i u tebe.
10. črc 2008 ve 13:08  • Odpověz
autor
elli bodejď taky budu mít z bazaru část oblečení a postýlku taky no a co.

aureliaaa - jak je shon a jsme v práci, tak je to ok a nikomu nepřijde, že je těhulka. Jak se o tom někdo zmíní, mám najednou krásný pocit, taková hrdost zkombinovaná s ukrutnou radostí, že na vánoce budu mamina. Třeba když se mě někdo zeptá, jak se mám a jestli je mi dobře.
10. črc 2008 ve 13:17  • Odpověz
Jo a jak jste se tu bavili co nový a co jetý tak to já budu scond hand 1 katagorie. Segra i švagrová mají malé mimi a tak podědím skoro všechno. Ségra to má hezké a švagrová spíš zničenější, ale to se dá probrat. Nový budeme mít pár oblečků a co mě překvapilo tak kolik mám kamarádek co plete a jelikož bude zimní miminko tak ho opetou od hlavy až k patě. Určitě budu mít nový fusak protože ten nikdo nemá. A pak si určitě udělám radost nějakýma oblečkama co by mi třeba jinak přišly drahý, ale když jich koupím jen pár tak ta prachy dám.
10. črc 2008 ve 13:18  • Odpověz
Já nemám bohužel po kom dědit. Mamka sice nechala krabice s věcma ještě po nás, ale..... :sweat_smile:
10. črc 2008 ve 13:27  • Odpověz
Jo tak ty krabice máme taky, ale.... Je tam hodně věcí vůbec nenošených (otec kdysi dostal asi 100 dupaček od nějakého podniku co to šil) jenže ty jsou na ramínka a musíš z toho dítě moc šněrovat. Ty dnešní se rozepnou dole a je to šupovka a taky ty vzory a to, že to 30 let leželo a bude to zteřelý a vůbec. Tak nějak jsi maslela to ale. Chápu. :slight_smile:
10. črc 2008 ve 13:31  • Odpověz
přesně tak! Navíc mamka byla vždy maniak na záplatování. Hlavně úplně nehodícíma kusama jiné látky. Přišlo jí to vkusný, ale my se ségrou se v tom pak styděly i ve školce. Tak takové věci mám já schované, protože "jednou se ti to bude hodit, Petruško...." To je mazec, co? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. črc 2008 ve 13:34  • Odpověz
autor
já taky nemám po kom dědit, něco si koupím, pro radost a zbytek bazar.
10. črc 2008 ve 13:37  • Odpověz
dětské bazary mě vždycky lákali. Ty moderní zmenšeniny riflí, skládaných sukýnek, bundiček a jiné drobotiny, byl vždy k pomuchlování!
10. črc 2008 ve 13:39  • Odpověz
autor
to jo, ono je to kolikrát s výšivkama, takový roztomilý. lacláčky a tríčo a k tomu kšiltovka a tenisky - malej frajer

anebo pro holčičku šatičky z rifloviny, k tomu růžový tričko, růžový punčošky a sandálky a na hlavičku šátek, no už se těším!
10. črc 2008 ve 13:42  • Odpověz
:grinning: :grinning: :grinning: Tak teď mě vážně pobavila anaconda. Já tohle naštěstí slyšela jen ob babičky a to na téma úplně řídkých 100 letých ručníků a prostěradel. Prý do výbavy :grinning: Máma je naštěstí v poho. Jde docela s dobou a nechává nás říct co potřebujem a pak nakupuje. Tu výbavu jsem s díky přijala, aby měla babička radost a pak se to hodilo a práci na čištění. A poti bazarům nic, dá se tam dobře a levně nakoupit. To je v současné době docela záchrana pro maminky co nemají po kom dědit. Kupovat všechno nový by stálo majlant.
10. črc 2008 ve 13:45  • Odpověz
Tak aby jste se zasmály ještě víc, mám schovaný i kočár po mě. Je to obří zelená koženková liberta s bílými kytkami na boku, dlouhá snad 120 cm a široká 70 cm. Je jí 30 let. Když to viděl přítel, málem to trefil šlak!!! :grinning:
Mamka mu řekla, že to můžeme mít jen tak na zahradu, když s tím nechce jet do města. Musela jsem mazat na WC, jinak bych se dočista počůrala z toho jeho nevěřícího pohledu! :grinning:
10. črc 2008 ve 13:54  • Odpověz
holky a nemte někdy strach jaký to bude? tím že to bude první a ještě v zimě myslím jak ho obléct kam jakou a kolik dek a fusak a co na něj a tak??? já si někdy říkam že vůbec nevim co a jak budu dělat :grinning: pak si ale řeknu že to zvládli jiný tak co bych to nezvládla já že?
10. črc 2008 ve 13:56  • Odpověz
Ty ale nech bejt. V takový libertě jezdila ségra ještě v roce když je lednová. Vešla se do něj. Do nynějších kočárků už tak veklý dítě nenacpeš, ale zase jsou různě kombinovaný takže to ani nevadí. Na zahradu by šel, ale až za barák, aby nebyl vidět z ulice.
10. črc 2008 ve 13:59  • Odpověz
aureliaaa - :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
10. črc 2008 ve 14:04  • Odpověz
Eliiis. To víš že to zvládneš. Někde jsem slyšela takový pravidlo, že máš miminku oblíct o vrstvu navíc než dáš sobě. Ale radši to proberu s mudrem. Jinak u nás spoléhám na pomoc a radu mé zkušené matky. (Jsme tři). A navíc, radu dostanu opravdu až si ji vyžádám, neotravuje s tím dopředu a ve věcech co už vím. Kámoška navlíkala dítě strašně moc ve snaze dělat dobře a dr ji pak zdrbala jak alíka, že může dítě přehřát jestli nevidí jak je zpocené. Snad to pujde taky trochu instinktivně. Dřív když žily tři generace v jedný cimře tak ten přenos těchhle informací fungoval, teď máme chytrý knížky a maminku na telefonu. :slight_smile:
10. črc 2008 ve 14:12  • Odpověz
no ja se právě někdy bojím toho že dnes je těch onformací tolik že se člověk ztrácí. ale zdravý rozum snad mám :slight_smile: stejně to bude mazec :grinning:
10. črc 2008 ve 14:16  • Odpověz
autor
elli, když jsem si šla zamluvit kočárek, tak ta paní na mě vybafla asi miliardu věcí, který si musím pořídit do kočárku a na miminko oblečení. jejda toho bylo! netuším jestli dítě musí být ve fusaku a v oblečení a v dece nebo jen ve fusaku a v oblečení..... mám v tom hokej taky. teď aby mu nebyla zima nebo aby se nepotil a neměl vyrážku.... bafla toho na mě paní fakt hrozně moc, nekoupila jsem si nic, páč si to musím nechat uležet v hlavě, to nechám fakt až na podzim.
10. črc 2008 ve 14:22  • Odpověz
autor
taky z toho mám strach, kolikrát přemýšlím, co mi to ta paní vlastně nabízela a co z toho fakt potřebuju a co je jen její snaha prodat co nejvíc zboží
10. črc 2008 ve 14:23  • Odpověz
To je asi to nejhlavnější co potřebuješ. Zdravý selský rozum. Může být človék třeba judr, pudr, mudr csc a tak a je houby platný. Vidím to kolem sebe třeba s hygienou. Maminka dítěti všechno desinfikuje pořizuje filtry na vodu, pračky vzduchu, nepustí dítě ani na zem, vše pere 3x a pak dítě potká první bacil a je nemocný jelikož nemá protilátky. Tím chci říct, že normální rozum by toto v takové míře nedělal. Toto udělala holky se vzděláním, ale bez rozumu, podle nějakých chytrých rad. Nic se nemá přehánět. Spolehni na svůj úsudek a až si nebudeš vědět rady tak se zeptej. :slight_smile:
10. črc 2008 ve 14:25  • Odpověz
Kačenko. Já doporučuju sledovt praktiky. Holky co už mají trochu starší děti a co jde odkoukat. Sama zjistíš co je fajn věc a bez čeho se obejdeš.
10. črc 2008 ve 14:26  • Odpověz
Zatím ahoj. Miláček se přikutálel z práce jdu mu prostřít dřív než umře hlady.
10. črc 2008 ve 14:37  • Odpověz
autor
a taky na koníkovi :grinning:
teď jsme vyjevené ze všeho, to je jasný, začátečníci no. ale ono se to poddá, jako spousta věcí. nejsme přeci tukani :wink:
10. črc 2008 ve 14:56  • Odpověz
Ty brďo mě z té Petry trefí, já myslela, že tak baví jen mě na icq, ale ona i Vás tady :grinning: Sem si málem cvrkla, jak čtu o té zelené libertě :grinning:
To je fakt pako toto :grinning:
10. črc 2008 ve 14:57  • Odpověz
ahoooj :slight_smile:

Zdravím z práce :slight_smile:
10. črc 2008 v 15:06  • Odpověz
autor
čauky berunko jak je???? pracovně viď
10. črc 2008 v 15:32  • Odpověz
Ahoj holky,mě to ráno strašně blblo,takže jsem to nevydržela a vypla celej počítač :sweat_smile:
No a co se týká těch věcí tak kočárek chci novej,postýlku dostanu od tchýně už po manželovi,koupí se do ní pouze nová madrace,a věcičky no jak co něco nové pro můj pocit a něco dostanu od kámošky a obejdu bazárky.Myslim,že takové ty věci na miminka tomu nemůže nic být,vyperu to a je to..a stejně bude nám to třeba jen měsíc a pak to prodám dál.
A co se týká oblečení miminka taky jsem slyšela,že mimčo má mít o vrstvu navíc oproti mamince,nebo dospělemu.No uvidíme,myslím,že na to časem přijdem samy :grinning:
10. črc 2008 v 19:26  • Odpověz
autor
Hoj hoj holky dobré ránko

shrňme téma bazar: :grinning: prostě stejnak úplně malinký mimi oblečení nezničí, když se ublinkne, tak se to mléko vypere. Až bude větší, bude to zas takový neuhlídatelný stvoření, že nemá cenu kupovat na doma nebo na zahradu fungl nový drahý oblečení, páč stejnak rybíz, trávu a borůvky z toho asi nedostaneme ničím. Navíc ta roztrhaná kolena..... Prostě chce to pár výstavních kousků pro návštěvy, pro lékaře a do města a zbytek klíďo hlasuju pro bazar. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. črc 2008 v 07:47  • Odpověz
Dobré ránko:slight_smile:

Jojo, ještě že ty bazary jsou :slight_smile:
11. črc 2008 v 08:31  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.