• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
Ahoj Kači:slight_smile:

Jo a si na tři roky, mezitím se bude snažit o druhé. jsem to asi nějak divně napsala.
Když půjdu na dva, mimis e nám dařit nebude, tak co po tom po dvou letech? Kam dám mimi??
14. črc 2008 ve 12:52  • Odpověz
autor
Leni já vás nedočítala víš nějak jste se rozpovídaly zatímco já vydělávám :angry: :angry: já půjdu též na tři roky a hned bych chtěla druhé miminko, snad mi to příroda dovolí. Když půjdeš na dva, tak nevím, kam dáš mimi, páč školky jsou od tří let :grinning: . Já na dva jít nemůžu, páč nesplňuju jednu z podmínek - nevydělávám 16400 měsíčně, tak u mě je to vyřešený :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. črc 2008 ve 12:54  • Odpověz
No právě, že školky jsu od tří let. a taky 16400 nevydělávám, to bych teda chtěla moc za ty moje dvě - tři hodiny denně :grinning: :grinning:
14. črc 2008 ve 13:02  • Odpověz
autor
no tak na dva roky mateřský jít nemůžeš :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: tak to o tom ani neuvažuj ne?
14. črc 2008 ve 13:06  • Odpověz
Ale proč bych nemohla,?? jenom proto,že nevydělávám tolik peněz,tak nemůžu jít na dva roky na mateřskou???
14. črc 2008 ve 13:07  • Odpověz
autor
najdi si na netu podmínky, za kterých můžeš jít na MD. na dva roky může jít jen holka, co vydělává 16400 Kč měsíčně. asi hrubého to nevím......musíš splnit jejich podmínky jináč ti stát dá kulový
14. črc 2008 ve 13:12  • Odpověz
hmm, to je fakt blbé. Je to hrubého 16400,-, čistého má málokterá. Hmm, tak budu doma tři roky a pak ještě tři. No paráda 6 let doma, skoro do 40ti :grinning:
14. črc 2008 ve 13:14  • Odpověz
Já bych na dva roky jít mohla, ale přijde mi to krátká doba. Kdyby se druhé miminko hend nezadařilo a já musela nastoupit do práce, nevím co s tím dvouletým prckem :angry:
Jojo Lehni, tak to je, musíš mít příjem 16 400,- hrubého, aby Ti mohli dát tu zvýšenou mateřskou. Pokud tenhle příjem nemáš, nedají Ti ji, ani kdybys šla třeba jen na půl roku.
14. črc 2008 ve 13:15  • Odpověz
Já jsem se taky bavila s manžou, že bude optimální být doma 3 roky.
Sice za ty 2 jsou lepší prašulky, ale kam bych pak dala mimi, to opravdu nevím. Babičky ještě taky pracují.
14. črc 2008 ve 13:16  • Odpověz
Holky vy mě nechápete. J8 to vím, že tu když nemám 16400,- tak mi nedají velkou mateřskou. Jen jsem myslela, že bych šla na dva roky a je mi jedno jestli odatnu 12tisíc nebo 7. chci mít prostě jak bude mít mimíš 2 roky tak už mít na cestě druhé mimčo, pak bych šla na ty tři roky. babičky taky všechny pracuí, takže s tím taky nepočítám.
14. črc 2008 ve 13:19  • Odpověz
dobré odpoledne hlasím se z oběda :grinning: já to mám taky vyřešené rychle protože nedosáhnu na těch 16 000 takže půjdu na tři a jestli se pak vrátím do práce nebo bude druhé to už nechám tak nějk vyplynout :slight_smile:
14. črc 2008 ve 13:20  • Odpověz
a jinak to není fér. na vás ještě na nikom není nic vidět. to já už to neschovám za žádným oblečením. sice nevim jestli si ty lidi myslí že sem tlustá nebo těhotná ale snad volí tu správnou variantu. je pravda že od toho 17-18tt to snad skáče ta velikost každým dnem!! :sunglasses:
14. črc 2008 ve 13:22  • Odpověz
Eli na mě to jde taky vidět. Říkám, kil je míň, ale pupek velkej, nechápu... A to sem ještě o dva týdny míň než Ty :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. črc 2008 ve 13:26  • Odpověz
autor
Leni, ty nás nechápeš. prostě nesplňuješ podmínky na dvouletou mateřskou, tak na ni jít nemůžeš. můžeš být doma dva roky a pak jít pracovat. ale dítě můžeš dát do školky nebo na hlídání jen na 5 dní v měsíci, takže bys musela jít pracovat jen na 5 dní v měsíci, no a to bys měla asi hodně malý peníze. stát ti stejnak nedá 11200 Kč ale jen 7600 Kč a bude s teobu počítat na tříletou mateřskou. už to chápeš?
14. črc 2008 ve 13:26  • Odpověz
No jo Kači, já to všechno vím.:slight_smile:

Eli, jak si byla na tom prvním UTZ ohledně těch genetických vad, bylo to přes spodek, nebo jen přes bříško??
14. črc 2008 ve 13:29  • Odpověz
přes bříško přes spodek mi ho dělal jen uplně poprvé někdy v tom7 tt tenhle přes bříško.
14. črc 2008 ve 13:31  • Odpověz
autor
po dvou letech někam odložit dítě..... ty jo ale kam? jesle nový režim zrušil :grinning: kam dávají děti mámy, co jdou po dvou letech pracovat těžko říct.........

já to nechápu, stejnak s tím systémem
14. črc 2008 ve 13:33  • Odpověz
kači, oni ty děti nechávají asi doma manželům, nebo babičkám. Bohužel u nás to nejde :grinning: . ale nevadí, já budu doma s mimčem mooooooooooc ráda:slight_smile:

Eli, tak díky, bavili jsme se na březnu jak mi to asi bude dr. dělat :grinning:
14. črc 2008 ve 13:40  • Odpověz
Jdu se chystat do práce, holky mějte se krásně papáááá

a zítra kolem jedné(snad už budu doma) podávám hlášení jak jsme na UTZ dopadla :dizzy_face:

Pááá
14. črc 2008 ve 13:43  • Odpověz
Holky,
pro teď končím a jdu domů :slight_smile:

Páčko a mějte se hezky!!
14. črc 2008 ve 13:46  • Odpověz
Lehni určo přes břicho, tenhle oltrazvuk se vnitřní nedělá :wink:
Kačenko všechny jesličky zrušný nejsou, my tady v Hulíně třeba jesle máme.
Ahoj holky.
Hanti, já se připojuji. Taky bych mohla na tu dvouletou, ale nepřipadá mi to vůči tomu malýmu i sobě jako dobrej nápad. Prachy jsou sice dobrá věc, ale tan rok života dítěte který s ním můžu ještě v klidu strávit mi přijde k nezaplacení. Pak nastane kolotoč školka, práce,doktoři protože ve školce je spousta bacilů a tak různě. Sice budeme žít ty tři roky skromě, ale relativně v klidu. Až pujdu do práce sice budu mít dost peněz, ale často nervy v kyblu a o hromadu míň času. U nás toto téma přišlo jen jednou a když jsem si dovolila zmínit variantu dvouleté dovolené bylo mi vynadáno, že řadši půjde na mateřskou můj drahý a já do práce, když vydělávám víc a prachy jsu pro mě důležitějši. Takže nebylo co řešit.
Jojo Auri, u nás by se to taťkovi asi taky moc nelíbiloaa vůbec se mu nedivím, co je důležitější než děti, no ne? :slight_smile:
14. črc 2008 ve 14:13  • Odpověz
autor
Hanti jo? tady jesličky nejsou žádný, ani v Bolce
14. črc 2008 ve 14:48  • Odpověz
ahojky.
Tak zas koukám jako jojo :confused: . Ona je ta mateřská ještě nějak dělená do 3 a 3 let podle platu? Taky budu doma 3 roky, máte pravdu v tom, že je sledování dětství k nezaplacení a podle toho, že půjdeme do důchodu až v 65 letech, si ještě práce užijeme ažaž :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. črc 2008 ve 14:58  • Odpověz
Tak pro ty, co to nevědí je tady odkaz:
http://www.finance.cz/socialni-podpora/informace/rodicovsky-prispevek/
Připomínám, že pokud někdo chce jít na dva roky, musí mít hrubou mzdu 16 400,, jinak tu mateřskou 11 400,- prostě nedostanete, i kdybyste se na hlavu stavěly. Tahle vysoká mateřská prostě není jen hraničená věkem jako ty ostatní, ale i financema, bohužel...
Kačko opravdu, máme jesličky asi pět minut od baráku a prý dobré, vozí sem děti i z okolí.
14. črc 2008 v 15:05  • Odpověz
Já teda jeslím moc nefandím. V ten třetí rok života se dítě strašně moc učí a chytá nové věci a každým dnem je dál. Když je s mámou - učí se a jde mílovými kroky. Nevím jak by toto podchytili v jeslích kdyby tam těch dětí měli třeba 10. Aby se mu tím o trochu nebrzdil vývoj. Myslím, že tu dvouletou mateřskou využijou hlavně ti co mají vysoký příjem a plně funkční babičku.
Jinak pupek mám, že bych ho nezakryla už ani kožichem. Děsím se toho co mě ještě čeká za radosti. Abych se za měsíc ještě unesla a co potom v tom devátým? :slight_smile:
14. črc 2008 v 15:05  • Odpověz
Aurélie, myslím, že i já budu v zimě jak dělová koule! Vůbec si nedovedu představit, v čem budu chodit. Asi v péřovém spacáku :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
14. črc 2008 v 15:15  • Odpověz
Já bych dítě do jeslí taky nedávala zbytečně. Jen na tu zkoušku, jak do školky na pět dní v měsíci, aby si zvykalo na kolektiv a školka pro něj pak nebyla takový šok.
14. črc 2008 v 15:23  • Odpověz
U nás jesle také nejsou...... :frowning2:
14. črc 2008 v 15:25  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.