• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
pořídila sem si štěnatko a v neděli sme ho vezli autem a štval mě jak se pořád kroutil tak sem mu řekla že je blbej a Lukáš na to: vidíš nejdřív si byl miláček ted už seš blbej a za chvíly tě začne mlátit to já znám já to měl taky tak... :grinning:
15. črc 2008 v 16:14  • Odpověz
Dobré ranko,
vstávejte, ať si mám s kým povídat, když Katuša nepracuje :wink: :sunglasses:
16. črc 2008 v 06:42  • Odpověz
Ahoj holky, tak tady pro Vás, které to zajímá mám pár informací :slight_smile:
Včera jsem byla u tety (u té, co má ty předporodní kurzy) a něco sem se i dozvěděla :slight_smile:
Takže tvrdila mi, že si nemám nechat dělat ultrazvuk, že mi ho doktor dělá pokaždé na nic... Vám doktor nedělá všem ultrazvuk pokaždé že?
Taky, že pokud chytám křeče do lýtek, je to nedostatkem vápníku a sedavou prací a daleko lepší než nějaké tabletky je prý dýňový olej. Ode dneška ho testuju, tak uvidíme :slight_smile:
A už sem zapomněla co dál :grinning: A taky sem se zapomněla zeptat, jestli něco pomáhá na pálení žáhy...
16. črc 2008 v 08:32  • Odpověz
Ahoj Hanti,
tak vidím, že máme podobný zdroj informací :slight_smile: ta paní, co vede naše kurzy, říká to samé.

Ultrazvuk - je miminku nepříjemný. Nutný je zkraje těhotenství, ale pak už ne, všude píšou že povinný je 3x za těhotenství. Já mám v průkazce na stránce, kde se zapisují údaje z UTZ pouze jeden zápis a to z 8 tt. Další ne.

Na křeče v lýtkách je dobrý dýňový olej nebo dýňové kapky, které se zakápnou do mandlového oleje - ten je zase dobrý na strie a suchou kůži. Kaštanový olej je zase dobrý na popraskané drobné cévky-takové ty meličky na nohou.
Ta má lektorka doporučuje a prodává fa Ellinor, já jsem si koupila ten Mandlový olej a Levandulové kapky - je to prý "záchrana" pro všechno od oděrek, bolestí hlavy... a mám objednaný olej na hráz.

Já jsem včera cvíčo neměla. Mám do přesunuté na zítra, tak jsem zvědavá, co se dozvíme dál. Na pálení žáhy holky používají hodně Rennie nebo mandle. Můj manža, když ho pálí žáha, tak si dá lžičku horčice-to mu pomáhá :wink:
16. črc 2008 v 09:03  • Odpověz
No, asi na tom něco bude... Mě zatím dělal doktor ultrazvuk úplně pokaždé, tak nevím... Já sem si u ní včera vzala ten dýňový, ale nevím jaká je to značka, tak se uvidí.
Mě ta žáha nikdy netrápila, až teď a prášky, ani sodu jak jí můj taťka nechci. Asi budu mít vlasatý mimino, bude po mě :grinning:
Jinak mi samozřejmě doporučila nestresovat se, omezit práci, trochu se hýbat a plavat a jít si lehnou a odpočinout kdykoli se mi bude chtít (kdyby to tak šlo...) a samozřejmě kojící polštář... Prodává ho za 500, jen ho už neměla doma :frowning2:
16. črc 2008 v 09:13  • Odpověz
Ahoj holky,
dneska tu moc nebudu, musím péct a uklízet :frowning2:
16. črc 2008 v 09:14  • Odpověz
Ahoj holky.
Na tu žáhu jsem si koupila reklamovaný Gaviscon. Je tam psáno, že ho můžou jak těhotné, tak kojící ženy a fakt pomáhá. Renie jsem taky cucala, ale po chcilce mě žáha pálila znova. Po Gavisconu neee :wink:
Lhno, čekáš snad tchýni?? :sweat_smile:
16. črc 2008 v 09:26  • Odpověz
Anac, tchýni neééééé :grinning: . ale mám zítra narozky, a to co budu péct, má nahoře želatinu, tak to musí ztuhnout :slight_smile:
16. črc 2008 v 09:30  • Odpověz
Kojící polštář doporučuju taky.
Hodně dobře se mi na něm leží, i ta záda jakoby se mi tam líp uvolňovala. Já mám ze zdrav. potřeb, mám ho v albu :wink: Vyšel mě na 550,- i s poštovným a balným.

Mě zatím žáha nepálí, musím to zaklepat!

Plavání naše lektorka doporučuje taky, že pokud žena plave (nebo cvičí ve vodě), bývají porodní cesty lépe procvičené a porod lehčí a rychlejší. Já se chci ještě tak v 7. měsící přihlásit jen na plavčo, tak uvidíme :wink: Hlavně jestli mi mé nadšení vydrží :sunglasses:

Leni, přivez i kousek zákusku - tvaroh a želatinu já ráda :grinning:
Já dnes budu kuchtit guláš v troubě a asi bábovku, zítra má manžel volno a budou od rána s taťkou makat na přístavbě, tak ať se aspoň dobře nadlábnou :wink:
16. črc 2008 v 09:39  • Odpověz
dobré ránko holky, tak mi včera taky přišel kojící polštářek tak mám za sebou první noc s nim. a je to fajn jen si z něj musím odsypat trochu kuliček :slight_smile:
16. črc 2008 v 09:47  • Odpověz
Lehni, tak to přeji všechno nejlepší!!!
Buchtu s želatinou já taky ráda... :wink:
16. črc 2008 v 09:47  • Odpověz
taky sem si včera tady z bazarku objednala první 3 oblečky :sweat_smile:
16. črc 2008 v 09:49  • Odpověz
Elis, taky máš kojící polštář Terabag?
Akorát se mi zdá, že se ty kuličky celkem brzo slehávají, asi je to mou velkou váhou... :unamused:
16. črc 2008 v 09:49  • Odpověz
Holky, ten kojící polštář, to je ta dlouhá žížala??
16. črc 2008 v 09:56  • Odpověz
Leni taky přeji všechno nejlepší :slight_smile:

Já bych si ten polštář taky vzala už včera, jenže jak říkám, už ho doma neměla a pak jsme to nějak zamluvily... Dneska už jsem jí psala, kdy bych si ho mohla vzít, tak uvidím, co napíše :slight_smile:
16. črc 2008 v 09:56  • Odpověz
Leni, já ti popřeji až zítra :wink:

Anac, jj, je to ta dlouhá žížala, aspoň ten co, mám já je dlouhý nějak 1,8m. Pak máš i krátné, ale ty už moc nejsou pro těhu maminu, jako že si pohodlně nelehneš na bok a neroztáhneš ho tak, abys na něm měla jak hlavu, tak ho měla i mezi stehny.
16. črc 2008 v 10:01  • Odpověz
ne není to tera bag je to fillikid dám ho do alba
16. črc 2008 v 10:06  • Odpověz
Petis, Ty mě děsíš - dát si ho pod hlavu, mezi stehna a ještě pod dveře, aby tudy netáhlo, ne? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Budu se na to muset podívat, protože jsem to ještě neviděla a moje představivost pracuje na plné obrátky!
16. črc 2008 v 10:07  • Odpověz
Už jsem se koukala, Elis, fáááájný :dizzy_face:
Anac, použití se meze nekladou :grinning:
16. črc 2008 v 10:13  • Odpověz
Tak jsem to u Elis taky obhlédla a už jsem doma.... :sweat_smile:
16. črc 2008 v 10:14  • Odpověz
jo jo jent ed nevim jestli mam odsypavat ty kuličky když peta rika že se ji slehli jak je nový tak se mi zda dost tvrdý
16. črc 2008 v 10:16  • Odpověz
Já nevím, Elis.
Oni i v návodu u toho mého psali, že bude třeba před prvním použitím odsypat. Ale já to nechala tak a po pár leženích už to bylo dobré. Nevím, jestli třeba tomu slehnutí nepomohl i manžílek, který ho taky testoval :grinning:
16. črc 2008 v 10:31  • Odpověz
A co dnes vaříte, těhule??
16. črc 2008 v 10:35  • Odpověz
Anac, já jsem v práci, dnes mě bohužel nic nezaujalo v kantýně, tak jsem o hladu. Ale zas tak zle není, mám tu nudlouvou fantazii do hrníčku od Knorru.
Budu kuchtit až doma na zítra, aby měli chlapi co jíst, když budou makat. Budu dělat ten guláš a upeču koláč :slight_smile:
Ty jsi doma nebo v práci?
16. črc 2008 v 10:43  • Odpověz
Já jsem doma a právě už mi došly nápady na vaření.... :cry:
16. črc 2008 v 10:49  • Odpověz
Tak udělej třeba nějaké zapékané těstoviny nebo francouzské brambory.
A nebo třeba kuřecí maso s nějakou omáčkou-třeba pórkovou.
A nebo jen rychlovku špagety se sýrem a máš to :wink: A vaříš jen pro sebe nebo i pro manžu? Páč jestli pro sebe, tak to bych se asi jen odbyla vajíčkem :grinning:

A jinak do práce chodíš?
16. črc 2008 v 10:54  • Odpověz
Do práce od zjištění těhotenství nechodím. Mám totiž dosti rizikovou práci. :frowning2:
Udělám ty zapákané těstoviny, výborný tip, děkuji. :slight_smile:
16. črc 2008 v 10:57  • Odpověz
Já jsem na ně taky dostala chuť, tak to vidím, že je udělám asi na sobotu - s kuřecím masem a sýrem :dizzy_face:
16. črc 2008 v 10:58  • Odpověz
nechte toho.. já tu sedím kručí mi v břiše a těch 15 min už asi nevydržím :frowning2:
16. črc 2008 v 11:48  • Odpověz
Alis, já jsem splácla ty Knorr nudle a Snickers, opravdu vyvážená strava těhotné ženy :wink:
16. črc 2008 ve 12:04  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.