• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
Fakt škoda.
Určitě pak povykládáme:slight_smile:

No nic, já jdu na tu záclonu a umýt nádobí po včerejšku :sweat_smile:
18. črc 2008 v 10:22  • Odpověz
hotovo :slight_smile:
18. črc 2008 v 11:03  • Odpověz
Jakou sis vybrala záclonku?
Zákusek chutnal?
Já te´d jdu na polívku, za chvíli jsem zpět.
18. črc 2008 v 11:06  • Odpověz
Celou bílou - no to je ale překvapení, že?? No je celá čistá, bez takových nějakých oček a vzorů a dole jsou vyšité kopretinky:slight_smile:
Zákusek chutnal, to je jasné, ten nikdy nezklame :grinning:

Dobrou chuť
18. črc 2008 v 11:08  • Odpověz
A co dnes budete baštit, holky?
18. črc 2008 v 11:10  • Odpověz
No já zatím Any nevím. ale ještě tam je rizoto, tak asi si dám to. Zatím nemám chuť, protože do sebe tlačím bonbony :grinning:
18. črc 2008 v 11:19  • Odpověz
Jsem zpět.
Dala jsem si slepičí polívku s rohlíkem. Toť dnes můj oběd.
Doma je ještě guláš, ale je ostrý jak prase, tak ho asi přenechám manžovi.
18. črc 2008 v 11:26  • Odpověz
Teda to jsi rychle zvládla:slight_smile:
takžes e ten guláš povedl?? No tak to ho nechej teda radši manžovi :grinning:
18. črc 2008 v 11:27  • Odpověz
Jj, guláš byl fajn, jen vím, že už tam příště nedám vše podle návodu, abych ho mohla taky :wink:
Koláč už včera chlapi dojedli, taky měl úspěch :slight_smile:
18. črc 2008 v 11:32  • Odpověz
Já ho musím taky vyzkouěšet ten gulášek, musím to zas najít a hned zkopnout :slight_smile:

jaký si dělala koláč??
18. črc 2008 v 11:37  • Odpověz
Takovou rychlovku s tvarohem a bylo to chutné. Když tak ti to sem taky zkopnu :wink:

Jmenuje se to STRAČATELA-hlavně je to rychlé, nemusíš nic vážit a hlavně my máme hodně rádi tvaroh :dizzy_face:

POTŘEBNÉ PŘÍSADY

Tmavé těsto: Světlé těsto:
2 hrnky polohrubé mouky 2 tvarohy
1 hrnek cukru 3/4 hrnku cukru
1 hrnek mléka 1 hrnek mléka
3/4 hrnku oleje 1 vanilk. puding (prášek)
1 prášek do pečiva 2 celá vejce
1 van.cukr 1 van.cukr
2 celá vejce Ґ vyšleháme
2 lžíce kakaa
Ґ vyšleháme v hladké těsto

POSTUP PŘÍPRAVY

Z tmavého těsta odlijeme 3/4 hrnku. Zbytek nalijeme na vymazaný a vysypaný plech. Potom po lžičkách nebo naběračkou nalijeme světlé těsto a rozetřeme a na to nacákáme zbytek tmavého těsta z hrnku. Pečeme asi 30-40 min. na 170 stupňů.
Buchta je moc dobrá a dlouho vydrží vláčná.
18. črc 2008 v 11:48  • Odpověz
hmmm, to zní moc dobřeeee, mňám, to si někdy udělám. :slight_smile:
18. črc 2008 v 11:54  • Odpověz
udělej, nám to chutnalo a jen se po tom zaprášilo.
18. črc 2008 ve 12:00  • Odpověz
No to věřím. U nás se po buchtách taky vždycky hned zapráší, ale u nás jsme spíš naučení na kynuté. Ale rychlovky taky někdy dělám.
Třeba někdy v neděli upeču jen perník,je to za půl hoďky hotové, a k odpolední kávičce se hodí:slight_smile:

akorát mám recept nahoře u mamky,takže ti ho pisnu třeba v pondělí :wink:
18. črc 2008 ve 12:05  • Odpověz
Petis, čoveče, další výborný receptík! Tu buchtu udělám na neděli! Díky Ti :wink:
18. črc 2008 ve 12:07  • Odpověz
Já zase dělám spíše takové rychlovky. Hlavně nám hodně chutná tvaroh, pomazánkové máslo+šlehačka nebo kde je zakysaná smetana. Mám i hodně receptů na zákusky z těchto surovin, kdybyste chtěli...
U nás zase manža musí mít málo těsto a hodně nádivky, aby to nebylo suché a neodíral si ďásna :grinning: aspoň tak to tvrdí :wink:
18. črc 2008 ve 12:12  • Odpověz
a má recht. Až budu potřebovat další tip, dám vědět. :wink: Na tento víkend si vystačím s tím, co už jsi sem vložila :slight_smile:
18. črc 2008 ve 12:19  • Odpověz
ale jo, někdy i rychlovky přijdou vhpd, kynuté se mi nechcou dělat tak často :grinning:
18. črc 2008 ve 12:20  • Odpověz
Anac, pak řekneš, jak chutnalo :wink:
Leni, já kynuté nedělám vůbec :confused:
18. črc 2008 ve 12:30  • Odpověz
Jasně, Peti :wink:
18. črc 2008 ve 12:33  • Odpověz
Peti, no u nás bylo každou sobotu napečeno. Pekl hodně taťka, pak jak sjme vyrostla tak já. Teďka už není moc času, tak to flákáme
18. črc 2008 ve 12:37  • Odpověz
Já jsem taky zvyklá z domu, že u nás se hodně peklo. Tchýně ta nepeče skoro vůbec a pokud ano, tak je to právě taková to suché tvrdé těsto pořád dokola. Oni to mají rádi.
Takže peču já, zpočátku se hodně divili, jako "Ty už zase pečeš" ale teď jsou rádi, když jim tam nahoru něco donesu.
Tak samo i s vařením...oni se tam o víkendech odbývají polívkou ze sáčku. Já neříkám, já ji taky občas udělám, ale oni mají buď jedno nebo druhé a ještě takové nijaké. fakt to je zvláštní, jak se v různých rodinách žije.
18. črc 2008 ve 12:42  • Odpověz
Ale taky je pravda, že pokud nás naši pozvou v neděli na oběd, tak s radostí přijímám :sunglasses:
18. črc 2008 ve 12:51  • Odpověz
Zase můj manža moc sladké nemusí, ale buchtu nějakou si dá. ale to musí mít vyloženě chuť. Takže já spíš peču pro naše a bráchu, než pro nás:slight_smile:, nám stačí pár kousků a zbytek mají naši. Taťka je hodně buchtový a brácha taky :grinning:
18. črc 2008 ve 12:52  • Odpověz
Tak my o víkendech jíme hlavně u našich. S mamkou společně vaříme, tak jíme tam. K tchánovcům do Havířova jedeme jednou za dva nebo tři měsícee na oběd a k druhým tchánovcům do Metylovic taky, ale tam jsme vždycky celý víkend
18. črc 2008 ve 12:54  • Odpověz
To my k našim jezdíme na oběd podle toho, jak jim vycházejí směny, jak kdy.
A od teď už můžu uvažovat, co budu zítra vařit :wink: Kdybychom jeli do Ostravy, tak bychom si mohli dát něco dobrého v Shoppingu u číňana :grinning:
18. črc 2008 ve 13:08  • Odpověz
Naši mají o víkendech volno, takže to je v poho.
mamka vždycky říká, proč vařit dva obědy, když můžem vařit spolu.
Minulý týden jsme byli s manžou v tom Polsku a mamka ani nevařila. Prý ty když nejsi doma, tak my se ani nenjíme mi říká. No ono je to trošku fakt :sweat_smile:
ale tak co, my aspoň ušetříme. sice je mi to kolikrát blbé, no ale když to chtějí nebudem jim bránit.

K číňanovi? No my kdysi chodili taky docela často k číňanům, ale já jak jsme jednou shlídl na nety ty obrázky jak místo kuřecího dělají krysy, tak jsme si dávala jen zelelninové rizoto. A manžovi jednou z nějakého jídla bylo tak blbě, že jsme už tam nebyli snad od svatby :grinning:
18. črc 2008 ve 13:12  • Odpověz
My tady u nás k číňanům nechodíme, ale když jsme v Ostravě, tak vždy sednem v Shoppingu - tam jsou myslím 2 čínská bistra naproti sobě a vedle toho jednoho je stánek s těmi ovocnými nápoji - tak do toho vedle my chodíme. Zatím nám vždy chutnalo, já si teda většinou dávám to samé-kuřecí v těstíčku a k tomu nudle.
18. črc 2008 ve 13:24  • Odpověz
m yjsme chodili v Porubě do tesca. Jinak v shopingu jsme ještě nejedli
18. črc 2008 ve 13:27  • Odpověz
I já čínskou stravu můžu. Dávám si většinou ty jejich kuřečí nudle. Když jsme na nákupech v Praze, stavíme se v bistru na Hypernovou v Průhonicích. Jirka jí v Bilbo šmaku něco pořádně hutného a českého, já vedle v číňanů. Dám si vždy tu jejich polévku se skleněnými nudlemi a černými houbami a pak něco pikantního s rýží. Mají i tofu a fakt mooooc dobré. Tímto vždy zakončujeme výlet do Prahy.

Sakra, to jsem si ale udělala chuť!!! :grinning:
18. črc 2008 ve 13:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.