• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
Já jsem jí totiž jednou zapomněla a sestra mě peskovala. Já se tedy nabídla, že jí na WC načůrám do jejich šampusky, ale ona mi řekla, že chtěla chce jen ranní moč. V průkajdě mi vypsala, že jsem moč nedodala a hotovo, žádné nové čůrání.

Ptala jsem se jí a ona mi řekla, že stejně jako krev braná na lačno, jak i ranní moč mají svá specifika. Prý i těhu testy jsou nejpřesnější po ránu, kdy je moč koncentrovaná, tak fakt nevím, co si o tom myslet.

Já jsem dnes načůrala už v 5 hodin ráno, zavřela, šupla do kabelky a jdu tam až v 11 hodin. Minule to bylo také s takovou to časovou prodlevou, neuchovávala jsem jí v ledničce a sestry se zeptala, jestli je to při té kontrole vyjímečně správně a ta řekla, že ano.
Tak babo raď! :grinning: :grinning: :grinning:
4. srp 2008 v 07:52  • Odpověz
A o rozchodu nemůže být ani řeči! Vždyť jsme se sotva sešly a máme ještě dalekou cestu před sebou! :wink: :grinning:
4. srp 2008 v 07:55  • Odpověz
petis: to určitě, důvěra je důležitá, jen si někdy říkám, že je to zajímavé, jak některé postupy jsou diametrálně odlišné.

btw. snažím se udělat své album o 3 fotkách :slight_smile:) a i když jsem si tam přidala všechny tři, ukazuje se mi pouze jedna. Takže jsem přištoupila k drsnému kroku "smaž celé album" a začnu znovu. Promyslím kde jsem udělala chybu :slight_smile:snad se mi to ještě dnes podaří :slight_smile:
4. srp 2008 v 08:07  • Odpověz
anaconda: jasně, tak je to správně, autority se musejí poslouchat :slight_smile:)
4. srp 2008 v 08:08  • Odpověz
Ono totiž u těch doktorů nemůže moc člověk chytračit a vykládat, co kde četl na netu nebo v diskuzích za "fakta", která odporují jeho slovům. Lékaři jsou na to alergický.
Tož budu radši držet hubu a krok, abych ještě nedostala klystýr na cestu za odměnu :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Jinak dál pokračuju ve své nakupovací mánii přes internetový bazar. Dnes čekám další zásilky, tak to pak taky prdnu do alba :wink:
4. srp 2008 v 08:29  • Odpověz
anaconda: to máš 100% pravdu. Jen mě občas ty různé postupy zaskočí. Někdy třeba jiným maminkám dělají podrobnější prohlídky než třeba mě, ale může to mít za následek, že mě to nedělá, protože vše je v pořádku a potom je to opravdu na té důvěře.
To já bych chtěla, aby miminko Dr. prohlížel co možná nejčastěji, protože samozřejmě chci aby bylo jisté, že je zdraví a také protože ho chci pořád vidět. I kdyby při každé návštěvě počítal prstíky a pokaždé se dopočítal (doufejme) 5-ti tak by mi to nevadilo, protože příležitost je vidět je super :slight_smile:)) Ale to určitě nebudu sama, viď :slight_smile:

Holky, s petis jsme to už probíraly, ale i tak, co si myslíte o tom, že v ložnici bude mít děťátko postýlku a tam kde budeme nejčastěji také musí něco mít, tak co si myslíte o ohrádce? Nebo co byste volily vy?
4. srp 2008 v 08:38  • Odpověz
Bate,
máš recht. I mě se zdá, že nás ti doktoři berou, jak na běžícím pásu. Je to ale v lidech a bohužel v prenatální poradně je to na prd, když není doktor sdílný tak, jak bychom si přály. A že by jsme si přály právě tu nejlepší péči a hlavně ujištění, že je to naše mimčo v pořádku. Proto asi jsou tyto diskuze :wink:

K té ohrádce. Když bude prcek malý, je prý ideální to polohovací lehátko. Může se dát i na linku. Potom bych asi volila tu cestovní postýlku, která je podobná ohrádce a aby se taky plně využila. Dítě v ní může stát, hrát si a je chráněno. Tato postýlka je lehká a je s ní snadná manipulace. Kamarádka to takto řeší a přijde mi to dobrý. Když třeba dovaří, prcka vyndá na deku vedle této postýlky a hrajou si. Když potřebuje odběhnout třeba ke dveřím, vrazí ho zas zpátky.

Co Vy na to??
4. srp 2008 v 08:58  • Odpověz
anaconda: těším se na velký UZ. Dosud jsem vůbec netušila, že něco takové existuje, to jsem se dozvěděla z rozhovorů až tady. Takže jistě tyto diskuse mají svá opodstatnění :slight_smile:
to mě vůbec nenapadlo a teď jsem se dívala na cestovní postýlky a mají ještě jednu velkou výhodu, že mají na dvou stranách kolečka, tzn., že s postýlkou mohu přejíždět bez problému z jedné místnosti do druhé, obývák, kuchyň, terasa, prostěa tam kde zrovna budu. A máš pravdu, že určitě bude lehká, tím, že je cestovní. Vypadjí skoro jako ty ohrádky! Tak to jsi šikulka, za takový skvělý tip!!! Díky :slight_smile: Myslím si, že něco tkaového budu volit. Jelikož máme domeček do patra a rozhodně něco mít musím, když postýlka bude v horním patře a obývák a kuchyń je v přízemí.
4. srp 2008 v 09:14  • Odpověz
Bate,
takové chvály po ránu....... :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Děkuji :wink:

Ono plánovat a žít v reálu jsou kolikrát dvě rozdílné věci, však si ještě povíme, jak to u nás bude vypadat za rok!
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. srp 2008 v 09:17  • Odpověz
krásné ráno holky, vy jste čilé po ránu!!! jé to se máte s těma kontrolama já musím čekat na pátek ale o to víc sem nervozní. doufám že mi udělá utz at vím jestli se prcek umoudřil at nemusím čekat do toho 22,8.
Jak říkáte o těch jiných postupech lékařů tak mě taky zarazilo že když jsem byla na velkém utz v 20 tt a vlastně nic nevyšetřil že mě pozval až za 4týdny když velký utz se má provádět do 22tt a já už budu ve 24tt. no snad to bude dobrý taky bych si představovala že mě třeba bude radši chtít vidět dřív :angry:
4. srp 2008 v 09:20  • Odpověz
a jaký byl víkend? já ani pořádně nevim jak to uteklo a už zase sedím v práci!!! už at je září!!!! :grinning:
4. srp 2008 v 09:21  • Odpověz
Cestovní postýlka je určo super věc, my máme doma cestovní ohrádku, poděděnou, teď jsme ji zrovna půjčili kamarádce, co má půlroční mimi, do té doby, než se bude hodit nám.
Asi bych takovouhle věcičku brala spíše než to lehátko, ale možná je to jen proto, že nevím, jestli může v lehátku mimi pohodlně spinkat aniž by se mu ničila záda, prostě jestli není to lehátko jen na kratší dobu-třeba ho tam dát na půl hoďky ať si pohraje a pak pěkně zase na rovné. Nevím ...
Já pořád pokukuju k po kolébce nebo košíku, achich jo, moc se mi líbí, jen ta praktičnost je druhá věc. Ale snít člověk může :wink:
4. srp 2008 v 09:22  • Odpověz
elis: ahojček :slight_smile: takže kruh se uzavírá??? Téměř všechny jdete tento týden na UZ k Dr. :slight_smile: s velkým UZ tě chápu, prostě když všichni to mají dříve, tak si říkáš, jestli to je správné abys to měla ty tak pozdě. Je asi normální, že to člověk řeší, ale jak psala anaconda, opravdu člověk musí mít tu důvěru. Ale je spousta věcí, která mě také zarazí.
A ta tvá kamarádka je s tou cestovní postýlkou spokojená a plní svůj účel???

petis: pamatuješ jak jsme se spolu o tom bavily? Jeto super nápad. My totiž nemáme v rodině žádné miminko, po kterém bych si mohla pár věciček dopřát, tak ta cestovní postýlka bude určitě prima. Já tedy zatím volím tu cestovní postýlku. Košík, jak jsme se bavily spolu, je moc roztomilý, bohužel ale časově omezený a tolik penízků nemáme. Lehátko je také asi prima, ale opět nedostačující, dobré podle mě do kombinace ještě k něčemu a to právě také z obav, že by tam měl trávit většinu času a nebylo by to pro něj pohodlné.
4. srp 2008 v 09:36  • Odpověz
Peti,
to lehátko simuluje mimču polohu v břiše. Leží si tam pěkně schoulené a je prý spokojené. Mimča prý po narození touží po těsném prostoru, jaký měly v bříšku, protože je to chránilo. Navíc se tato schoulená poloha v prvních měsících doporučuje, stejně jako nosit dítě v šátku, kde má tu samou polohu.
Přijde mi to logické, ale co je na tom pravdy, zatím netuším :wink:

Kolébku nebo košík s kolečky jsem nejdřív taky mooooc chtěla, ale když čtu inzeráty, každá mamina to po 3 měsících prodává, protože to pak pro prcka není bezpečné, když se začne otáčet a lést. Je to totiž docela mělké. Tudíž souhlas s Bate, i pro mě zbytečná nadstandartní investice. Ale moc krásná a roztomilá :slight_smile:
4. srp 2008 v 09:46  • Odpověz
Ahoj holky,tak k té moči taky mě řekli,že nemusí být první raní...Takže neví
Jinak já jdu tedka k doktoru ve čtvrtek takže všechny krom eliss jdete před náma.Ale my to vydržíme vid Eliss.
Kačí:záda mě taky bolí ve středu jsem byly s kámoškou na tom cvičení tak mě paní ukázala pár cviku tak je cvičim a je to o krapet lepší.Ale prostě řekla,že to k těhotenství patří,že někoho bolí záda celé těhotenství a někoho třeba vubec.Prý je to normální!
4. srp 2008 v 10:03  • Odpověz
ahoj ilon, no nezbývá než vydržet... vydržaj pianěr!!!
4. srp 2008 v 10:09  • Odpověz
anaconda: kdyby tak měl člověk penízky na všechny věcičky. Hned bych si koupila i cestovní postýlku i lehátko, ale nemůžu mít všechno...achíík :/

ilonkaa, ellis: jeslti Vás to holky uklidní tak já jdu až 20.8. Dr. mi dělá UZ každý měsíc, tak alespoň něco. Ale jsem také docela nenasytná a mohla bych chodit pořád. Ale je pravda, že jdu na takový protekční teď ve čtvrtek k sestřed do nemocnice, dělá Uz také, ale jiných částí těla. Tak envím jestli něco uvidíme, ale prý se pokusí. Hodně to prý záleží na tom, jak je přístro citlivý a možná nebudou mít takový jako gyn. Ale tak alespoň tak, uvidíme. Ale vy si to užijte! Protože já si to min. toho 20. srpna také užiji :slight_smile:
4. srp 2008 v 10:12  • Odpověz
já jsem docela se svým doktorem spokojená je to takový pohodář, jen mě překvapilo že když na velkém utz nic neviděl bo mimčo bylo narvané dole tak že si mě pozval až ze 4 týdny! no snad ví co dělá no. ale to čekání je hrozný. jen aby mě neposlali ležet to nééé :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. srp 2008 v 10:15  • Odpověz
No já jdu tedko ve čtvrtek taky na protekční,kamarádky maminka dělá sestru na gyn a říkala jí že jsem chtěla vědět co to je než odjedu na dovču tak proto mě tam vezmou ve čtvrtek.Tak doufám,že to bude vidět!!!
Jinak budu smutnáá :frowning2:
Ahoj Ilu,
jak je? Kdypak ty vlastně odlétáš na tu dovolenku a na jak dlouho?

Anac, máš s tou kolébkou pravdu, ale krása to je. leda jsou tak takové velké koše, jeden takový měla sestřenka, měl 90*50 cm, takže velký jak hrom a malou v něm měla cca do 8 měsíců. Byl krásně hluboký, takže fakt super, ale nový stál přes 6000,-, ona ho měla od někoho půjčený. To jsou pak palby jak hrom.
To raději fakt koupit ještě jednu postýlku, i kdyby ne cestovní (tu já kupovat nebudu, až bude mimi větší, tak využiju ohrádku), postýlka vydrží déle a některé mají taky kolečka :wink: nebo by je manža přidělal. Viděla jsem i v Ikea takovou obyč postýlku, stála do 1000,-, tu bych klidně použila, chci něco na přejíždění z kuchyně do obýváku a popřípadě nahoru k tchýni. Ale jak se nakonec rozhodneme, to je ve hvězdách ... :wink:
eliss:nebuj on ví co dělá!!A ležet nepůjdeš!!!!!!!!!!!!
4. srp 2008 v 10:16  • Odpověz
Petis:odlétáme 13.8 na 15 dnů...už aby to bylo.... :dizzy_face: :dizzy_face:
4. srp 2008 v 10:19  • Odpověz
Elis, neboj, kdyby se něco dělo, tak bys měla ohromné bolesti, krvácení a tak. To je hlavní, že nic takového žádná nemáme. Ležet tě nenechá, možná se budeš muset víc šetřit, ale to je to nejmenší, aspoň by sis odpočinula. Apropo ... kdepak máme fotku tvého bříška, jak jsi slibovala? Nebo ne :wink: ?
Psalas, že po shlédnutí jiných alb ho zase tak velké nemáš, tak jsme zvědavé, jestli jsi větší bříškovec než kačka a já. Nebo máte ještě někdo fotku bříšenka?
4. srp 2008 v 10:21  • Odpověz
Petis:nemám fotku břicha na rozdíl od vás vubec žídné nemám mám tam jen špek co nejde zatáhnout,ale aninnáhodou to nevypadá jako břicho :grinning:
4. srp 2008 v 10:25  • Odpověz
Ilonka,
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
4. srp 2008 v 10:35  • Odpověz
Ana:co se směješ :sweat_smile:
4. srp 2008 v 10:37  • Odpověz
elis: a Dr. už od začátku věděl, že je mimi moc nízko? nebo to pro tebe byla nová informace na poslední kontrole?

ilonka: tak to jsme dvě protekční, ale ty máš jistotu, žebudeš mít UZ snad OK, což já nemám. Ale zase to těšení se, snad to vyjde! A tobě držím palečky, abys pohlaví věděla!
K bříšku...tím že špečík nejde zatáhnout...tak to možná už pod ním není jen špečík, ale to miminko :slight_smile:))

petis: myslíš si, že ty cestovní postýlky jsou jen pro menší děti? Protože kdyby ano, to já jsem chtěla tak do 3 let mít, jako postýlku. Víš, jestli by neměli mít pevné dno, a potom větší mimi tam bude skákat, to se může brzy rozbít. Tak teď opravdu nevím jakou variantu zvolit. Nasadila jsi mi brouka do hlavy. Ohrádku, cestovní postýlku, nebo ještě jednu levnější postýlku s kolečkami....???
4. srp 2008 v 10:38  • Odpověz
Ilon :grinning: :wink:
Z nás tu má opravdové těhu břicho asi jen Kačka :slight_smile:
Já měla taky jen špekounka cca v 16 tt, teď se mi to začalo slívat nahoru i dolů :sunglasses:
A hlavně už jsem dnes řešila, že jsem přibrala přes i tak velký můj zadek a stehna. Tříčtvrťáky, co mi minulý měsíc seděly, jsem dnes neoblíkla, nebo bych je možná oblíkla, ale měla bych je narvané :confounded:
4. srp 2008 v 10:39  • Odpověz
autor
ahoooooooooojky zlatíčka moje Ilu tebe jsem nezdravila achoooooooooooooj

co to pomlouváte nepřítomné? co to vidí oko mé? Péťo no tak jsem tlustá no a co :angry: já za to nemůžu, to mimi chce dát světu najevo, že tam je. Hoooolky bomba, jsem se u sousedů na chalupě vážila a už mám téměř 61 kg :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: dobrý ne? Už přibírám hurá.

Jináč mě popadl takový hlad a zas na ovoce. Cpu se červeným rybízem a jogurtem. Musím překonat tu nechuť k jogurtům mléku tvarohu... co jsem těhu mi to vůbec nejede, ačkoliv jsem na tom byla závislá. Aby to neodnesly zuby......
4. srp 2008 v 10:42  • Odpověz
No tak to já mám váhu od začátku těhu minus 4kg takže nepřibírám a vše krom kalhot v pasě mě sedí perfektně zatim... :sweat_smile:
4. srp 2008 v 10:42  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.