• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prosinec/Leden 2009 - holky březen

(Zamčená)
9. února 2010 
anac.: hlavně, že jsi to ochutnala, no joooo anac. to má dnes celé extra :slight_smile:)))
5. srp 2008 v 09:11  • Odpověz
autor
bate obráceně, řekl že mám starší mimi než poslední MS. ve 20tt se chodí do nemocnice na velký UTZ a tam upřesňují stáří plodu a TP a většinou pohlaví, páč tam mají velmi přesný ty stroje. prostě podle vývoje orgánů určí jak je mimi opravdu staré a na kdy vidí porod

elli přesně tak, já mám rodiče 120 km daleko a to bych je až do vánoc neviděla. co do vánoc, pak v šestinedělí taky nemůžeš nikam po návštěvách jezdit.... no a když ti holt bude špatně zrovna od 12 - 16 tak to máš blbý páč si ani nemůžeš jít koupit noviny nebo vitamíny do lékárny atd. podle mě je kravina, dávat těhulím omezený vycházky, přeci to nejsou simulanti jako normální pacoši, stejnak do práce už nepůjdou minimálně tři roky. zrušila bych to .
5. srp 2008 v 09:12  • Odpověz
Kačí,
sociálka sice nechodí po 20 hodině, ale může tě kontrolovat i zaměstnavatel, a to do 6-22 hodin. Já jsem na neschopence od zažátku těhu, ale to jen kvůli mé nebezpečné práci, né kvůli komplikacím při těhu. Tak na to konto jsem žádala tu soaiálku, aby zvážili i tyto skutečnosti. Jenže se jim nechce dávat vyjímky.
5. srp 2008 v 09:15  • Odpověz
kacenka: to jsem se něco přiučila. Ale já jdu ve 20t. ke svému doktorovi gyn. a to bych vlastně už měla jít na velký UZ a nejdu. Tak se ho tam přímo zeptám jestli nebo jak se u něj dělá ten velký UZ.

eli, kacenka: s vycházkami to hodně záleží na dr. jsem zvědavá jak to udělám já. Ale momentálně spíše řeším jak to mám vůbec dr. říct, jakože narovinu, že chci nemocenskou, že se cítím unavená? Myslíte si holky, že si nebude o mne myslet, že jsem nějaký simulant? mám z toho trošku obavu.
5. srp 2008 v 09:18  • Odpověz
Musela jsem pracovat a teď vás nestíhám ...
A od 10 tu budeme ve dvou, tak už toho asi moc nenavykládám :unamused:
Bate, já se dnes Dr. poptám, snad budu mít pak dobré zprávy nejen pro mě, ale i pro tebe, jak se to pak s případnou nemocenskou dělá ...
Ohledně kontrol je to prý v těhotenství jiné, že k těhu nechodí. nevím. Říkala mi to kamarádka zdrav. sestřička, co byla celé těhu doma, ale nevím, jestli to měla nějak zjištěné.
5. srp 2008 v 09:20  • Odpověz
Petísku: nedá se nic dělat, slečna na zaučení se tedy nakonec rozhodla, že dojde? A jak je to možné, že si tak sama určuje kdy přijde a kdy ne?
Dnes ti držím palečky, aby ti to všechno vyšlo tak jak má. už možná budeš vědět pohlaví miminka, ne?
5. srp 2008 v 09:31  • Odpověz
autor
bate musela jsem do nemocnice kvůli hematomu, teda řekli kvůli potratu, ale dopadlo to dobře, byl to jen krvácející hematom. tak jsem byla týden v nemocnici a dva týdny doma. mám rizikový až do porodu, ale chtěla jsem jít do práce, tak mě uschopnili. už bych zase ale chtěla být doma :grinning: tak za měsíc......

hele myslím, že dr. vás doma nechá,když to prostě řeknete. holt jste unavené, máte hodně práce atd. doma vás nechají, si myslím

Petis taky si myslím, že k těhulím nechodí kontroly,však jsem to psala, chodí spíš na normálně pracující
5. srp 2008 v 09:38  • Odpověz
Ona prý měla hodně své práce (ona má ale všeho vždy hodně :rolling_eyes: ), končí uzávěrky, tak že přijde až cca od 10. A zítra asi od rána, tak mám o program postaráno, budu vás pak poctivě doma dočítat!!!
Dík za palečky, já pak určitě písnu večer z domu, jak jsem dopadla, budete to tu mít :wink: A pohlaví? Nevím, nevím ... raději se k tomu moc neupínám, ať pak nejsem zklamaná, velký UTZ to jistí :wink:
5. srp 2008 v 09:39  • Odpověz
Ahoj holky,
Tak já když marodila jsem měla vycházky napsané oc do,ale na neschopence jsem měla napsaáne těhotenství,to prý kdyby náhoudou přišla kontrola.Ale doktorka mě řekla,že k těhotným moc nechodí,ale kamoška marodí 2 měsíce s těhu a kontrolu už měla 2x,takže nevim :astonished:
5. srp 2008 v 09:39  • Odpověz
kacenka: tak to jsi měla docela nepříjemný začátek tehotenství, hlavně, že ti je už lépe, ale stejně bys na sebe měladávat pozor!
5. srp 2008 v 09:43  • Odpověz
kacenka: říkám si, žae když to tak řeknu Dr. na rovinu, že si o mě bude myslet, že jsem simulant....asi to moc řeším, viď :slight_smile:

petis: jsem si říkala, že na velký UZ jdeš už dnes....
5. srp 2008 v 09:44  • Odpověz
Bate, dnes jdu normálně ke svému Dr. na další prohlídku zase po měsíci. Tady se dozvím, co a jak dál :wink:
5. srp 2008 v 09:47  • Odpověz
Tak jsem se právě objednala na 3D ult prováděný ve 25tt s tím, že se mě ten doktor ptal, jestli mi byl dělám screening ve 12tt na určení vrozených vad. Protože nebyl, uvedla jsem negativní výsledek tripple testů, na což mi řekl, že ty jsou tak nepřesné, že odhalí jen 4 postižené děti z 10. testovaných!!!
Doporučil mi tedy sekvenční screening prováděný mezi 20-22tt také u něj, kdy se dají jistá postižení ještě odhalit. Třeba Down, srdeční vada, roštěpy, ledviny, aorta......Pak k němu půjdu i na ten 3D ult.
Je to fakt děs, ten můj lajdácký doktor!!! :angry:
5. srp 2008 v 09:52  • Odpověz
Anac, tak teď jsem dostala z tvého příspěvku strach. Já jsem taky nebyla na screeningu ve 12 tt, oni ho ještě nedělají všude, ty tripple jsou rozšířenější. Ach jo, tak to tedy není žádná jistota?
No, to abych se i svého Dr. poptala na to, jestli tripply stačí.
Můj Dr. mi ani nepřipadá jako lajdák, je zástupcem primáře, asi je to opět ten včera zmiňovaný odlišný postup u lékařů a naší důvěře.
5. srp 2008 v 09:59  • Odpověz
Anaac:Tkže jdeš kdy na ten 3d ultrazvuk?
A tobě tvuj doktor nedělal screening?
5. srp 2008 v 10:00  • Odpověz
no ta nemocenská je opravdu jen a jen o doktorovi, jiak kontroly chodí ale asi to zase záleží na kraji no.
bate: já se taky bála říct si o nemocenskou že budu vypadat jako simulant ale i má šefová mi řekla že dnes to dávají i na bolavou nohu takže v klidu. :wink:
5. srp 2008 v 10:00  • Odpověz
holky tomu mímu kačátku se vůbec nelíbí že pracuju jak začnu něco dělat tak mě začne kopat :grinning:
5. srp 2008 v 10:03  • Odpověz
Elis:no vidíš o důvod víc proč zůstat doma :sweat_smile:
5. srp 2008 v 10:04  • Odpověz
ilon řeknu doktorovi že respektuji přání svého dítěte že se mu v práci nelíbí :grinning:
5. srp 2008 v 10:09  • Odpověz
jasně..jako správná maminka :sweat_smile:
5. srp 2008 v 10:16  • Odpověz
Peti,
je to tak! I tento doktor říkal, že vetšina gyndařů screening nedělá a spoléhá na tripple testy, které jsou ale podle něj zastaralé a nebudou se prý dělat dlouho.

Ilonko,
na 4D půjdu za 5 týdnů. Na ten sekvenční screening musím do 22tt, takže mu mám volat v pondělí pro objednání. Můj doktor mi v 12 tt vzal jen krev, na screening on nemá vybavení a nikam mě neposlal. Prý budu mít tripple testy a pak to takhle vypadá! Akorát jsem zas chytla nerva, sakra :frowning2:
5. srp 2008 v 10:17  • Odpověz
jestli chcete, jukněte na www.vysetreniplodu.cz, tam je vše popsané. Ach jo...... :frowning2:
5. srp 2008 v 10:18  • Odpověz
Ana:nebuj vše bude v pořádku!
Tak mě doktor dělal jak tripl testy tak i ten screening.
5. srp 2008 v 10:21  • Odpověz
Ilonko,
to víš, že to nasere! Je mi 30 a navíc máme v rodině postiženou tetu. Je imbecilní, což je druhý stupeň debility, psychického postižení. Taky praděda s prababičkou byli bratranec se sestřenicí, ale můj doktor mi na to řekl, že to už je přes dost kolen. Tak nevím. Asi mu půjdu dát svým kolenem!!! :angry:
5. srp 2008 v 10:25  • Odpověz
Ana:nebuj on snad ví co dělá,ne??
Nenervi se vše bude v pořádku!!!
5. srp 2008 v 10:27  • Odpověz
Nenervuju, spíš jsem fakt naštvaná na postup někaterých doktorů. Copak nemůžou mít jednotný postup s vyšetřeníma, které jsou k něčemu?
5. srp 2008 v 10:29  • Odpověz
anac.: problém je v tom, že třeba downův syndrom se neplatí pojištovnou. Mě to doktor nabídl, ale musela jsem si to zapalatit, stálo to 500 a měřil nějaký záhyb na páteři a potom bral krev, která se posílá do jiné specializované laboratoře. No ale také se děsím toho, co ani nevím, že se mělo dělat a nedělalo
5. srp 2008 v 10:32  • Odpověz
ilonka: co je to vlastně přesně ten screning?
5. srp 2008 v 10:32  • Odpověz
No je to těžký,každý si to dělá podle sebe a nám nezbyde nic jiného než jim věřit a nebo změnit lekaře :astonished:
5. srp 2008 v 10:33  • Odpověz
elis: a volila bys spíše pravdu nebo mám říci, že se cítím unavená a mám toho hodně v práci a potom mu říci, jestli by nešla pár dní nemocenská? Protože já ještě nechci jít na celou nemocenskou, alecítím se poslední dobou nějak unavená a divně, a tak bych si nějaký ten týden dva chtěla odpočinout a dovolená je jaksi už tenoučká
5. srp 2008 v 10:35  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.