• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První děťátko

(Zamčená)
3. června 2010 
dobré ráno,
jééé Luci.. tak to jsi vybrala super čas na Paříž. já tak byla před dvěma lety. donesl mi to Ježíšek :grinning: a v tu dobu tam bylo na chození v tričku a nebo ve svetýrku. 14dní předtím jsem plánovala, co vše chci vidět a můžu říci, že jsme to měli jak běhy po městě,ale viděla jsem mooc věcí :wink: jen sjem nedokázala překosnout, jak tam mají drahé jídlo na naše. hranolky za 100Kč na naše mi moc nechutnali :sweat_smile: v porovnání se vstupy do různých památek (ty mi přišly normální) to bylo pro mě divné. ale manžel mi nadával, takže jsme se pak uklidnila.
jen tam asi zažiješ kupu lidí - tak se připrav na řadu na Eiffelku :grinning:
11. led 2009 v 10:31  • Odpověz
ahoj luci, v dubnu uz byva v parizi krasne :slight_smile:
akorat prosvihnete prvni nedeli v mesici kdy jsou statni pamatky zadarmo (muzea a spol)
jidlo tu je drahy to jo, blba bageta za euro mini a do vecera je tvrda :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. led 2009 ve 14:40  • Odpověz
Kuli, to jsem ani netušila. ty jo,ale to pak musí být pěkný nával, co? mě jen naštvalo, že jsme jeli do zahrad v pátek a to netryskají vodotrysky. sice jsme se mohli zadarmo podívat na zahrady, ale co z toho, když jsem byla ochucena o to nejhezčí :confounded:
11. led 2009 ve 14:53  • Odpověz
No voni ve versailles jsou ty zahrady pres zimu otevreny zadrmo pac prave netryskaj vodotrysky a nic nekvete. Nevim, kdy je sezona. Ale to by v dubnu uz mohla...

jinak s tema pamatkama : me prijde, ze je naval porad :grinning:

Jo a jinak bacha, pred 15 lety, jsme jeli do Louvru, pani pruvodkyne povida : vemte si jidlo a piti na celej den, budem litat po pamatkach. Tak my nabalili svaciny a jen co vlezem do Louvru : s jidlem dovnitr nesmite : hup do popelnice :angry: :angry: :angry: A proc? Protoze za branou byl McDonalds nebo co :angry: Urco kvuli temu a ne, ze bychom nadrobili pod obrazy :angry: Ale treba se to uz i zmenilo.
11. led 2009 v 15:11  • Odpověz
hustý jako v praze ta O2 arena v pze :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. led 2009 v 17:16  • Odpověz
Kuli, no v dunu už tryskaj, ale jen o víkendu :grinning: a my teda v Louvru byli výbroní turisti s manžou-totální barbaři . znám lidi, co tam fakt byli celý den a my jen došli k Moně Lise a šli zase ven.. nám to nic neříká to ostatní a já jen chtěla vidět Monu Lisu :grinning: hele jako za 8eur dobrý, ne? :grinning: :grinning:
ale toho Meca v Louvru si z předlonka nepamatuji. toho jsem si nevšimla :grinning:
11. led 2009 v 17:20  • Odpověz
Lucko, me teda to taky moc nebere :grinning: A Mona Lisa je takovej malickej obraz! Ja cekala kdovico :sweat_smile:

A jsem nastvana. Prave jsem dokecala s tatou. Asi si to blbe prekladam, ale mamka mi asi do vanocniho baliku nenandala SebSimplex, protoze se stejne muze az od 3 mesicu a to malej bude mit az ona prijede. Tak je priveze osobne. A malej uz ma z place od prdiku pupecni kylicku :frowning2: Zase me mama bere za nezodpovedny dite :angry: a malyho necha v tom :pensive: Chjo. Jsem smutna, nastvana... kdyz tady se ve fr neda nic sehnat :rolling_eyes: onitu nic nemaj. Dokonce lekarnik prodal tchynce cajik, co se muze az od 5 mesicu, kdyz mel malej 6 tydnu :angry:
Tak ja jdu pokracovat ve veseni pradla. Aspon jsem si postezovala.
11. led 2009 v 17:26  • Odpověz
no je malej, díváš se na něho z dálky, ale ten pocit, že jsem to viděla :grinning:
jak si to špatně překládáš?? čeština ti jde pořád výborně. aspon ta psaná, co tě čtu :wink: je fakt, že ted jak je skype, tak se dobře kecá s českou republikou, co? a máma za tebou přiletí poprvé od té doby, co je Tit?
a třeba ti to pošlou ještě dodatečně, dkyž tatka pochopil, že jsi to tak chtěla. ale maminy jsou někdy fakt maminy :grinning:
11. led 2009 v 17:32  • Odpověz
no já teda nevím,ale zdá se mi že evča říkala, že SAB simplex můžou miminka hned..Evi je to tak nebo se pletu??já ho Barunce dávám pořád a nic jí není..
11. led 2009 v 18:20  • Odpověz
vlastně je!! KLID!!! :wink: :dizzy_face:
11. led 2009 v 18:20  • Odpověz
No Gabi prave! Jak vas tu ctu, tak jste to vsechny dve :grinning: davaly hned a detem nic jineho nez uleva neni :slight_smile: Tak me to hoooodne zklamalo a nastvalo a rozesmutnilo :frowning2:
pisu : jestli si to spravne prekladam, pac tatka taky presne nerikal, co rikala mama a pak on to mohl pochopit tak a ja od nej jeste jinak... tak proto rikam "prekladam", pac i kdyz mluvej 2 cesi, mohou pochopit to co rika ten druhy uplne jinak, nez to ten dotycny myslel. Ale trapi me to, pac jak znam mamku, tak bych tomu verila, ze ty kapky neposlala schvalne, kdyz se preci muzou az od 3 mesicu, tak bychom je malymu stejne davat nemohli (rozumim : abychom je malymu jeste nedavali. Jeste ve 30 nas s brachou bere jako nezodpovedny deti :pensive: ). :frowning2:

Jo jo, mama prijede poprvy, co je malej venku. Prijede autobusem. Bude se kodrcat 24 hodin, pac by jinak musela prestupovat v parizi bud na vlak nebo na jiny letadlo a to se boji :sweat_smile: No chapu ji, kdyz franouzsky nemluvi a anglicky si ani neuprdne. S nemcinou se tu nedomluvi. A oni tak radi stavkujou :rolling_eyes:

Jak rika tchynka : doufam, ze az je mama doveze (ty kapicky), tak ze uz je nebudem potrebovat :dizzy_face: Ale tatka ji je pro jistotu prej pripomene. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. led 2009 v 18:31  • Odpověz
A jo, proc si to tak "prekladam"? Tak treba kdyz jsem ji zadala o tu odsavacku na vysavac, tak hned spustila, ze to jako ne, ze prej mu znicim horni cesty dychaci kdyz budu odsavat den co den

:astonished: copak ja rikala, ze to budu pouzivat 24h denne 7 dni v tydnu? :rolling_eyes: No ale poslala ji. :slight_smile:

Prej taky, ze by uz malej mel mit rezim jako hodinky, ze prej bych mela vedet kdy presne mi bude spat, kdy papat (to jako aby mohla se mnou pokecat). A prej uz ma davno spat ve svy postylce a kdyz prej tam nechce bejt a breci, tak ho tam nechat vyrvat atd. Takovy super nazory. Mam z toho depku :unamused: To bude, az prijede. Fakt se "tesim". chjo.
No ale napiste mi jak to mate vy. Od kdy vam deti spi ve vlastni postylce a ne jen na rukou nebo u vas. Papaji opravdu jako hodinky, nebo to mate plus minus autobus jako my?
11. led 2009 v 18:36  • Odpověz
Kuli, tak to je typická maminka :grinning: já jsem se usmívla, když jsem to četla (ale ne škodolibě, prsotě tak, že to znám). ale fakt maminkovské řeči :sweat_smile: no já se jednou taky bojím, až mi přijede máma. hlavně jsem povaha po ní a dokážeme obě se naštvat, kydž jedna z nás neposlechne rady druhé.. někdy si radši položíme telefon s tím, že si radši zavoláme za dva dny znova, až budeme jedna z nás mít lepší náladu :sweat_smile: a poslouchat tu druhou :grinning:
11. led 2009 v 19:08  • Odpověz
ahoj ahoj ahoj, moc se omlouvam ale nak nestiham,bydlim uz ve svym... takze mazec.. Jinak Yvonka ma uz 6 kilo :grinning: nausnicky uz jsme taky dali to byl rev jezisi! :unamused:

Zejtra volam do nemocncice kdy mame prijit na to prevadeni tak dam jeste vedet ju??

A noveho?? nestiham docitat...
11. led 2009 v 19:18  • Odpověz
autor
ahoj holky, tak koukám, jak jste se tady rozepsali, blani fotečky úžasný fakt

jinak do té paříže se strašně moc těšíme, a doufáme, že si přivezeme dáreček :grinning: a nebo tam už s ním pojedeme :grinning:

jinak holky, vypadá to, že pokud to vyjde, tak budu měnit své působiště zaměstnání, tady totiž pracuji na 70% úvazku tudíž dostanu pouze 8806 hrubého a když jsem to počítala, tak bych měla 5500 mateřskou, což fakt nejde no a tak jsem koukala a našla jsem inzerát, že hledají učitelku do školky za záskok dlouhodobý na 100% a to už je fakt o něčem jiném, takže tam zítra budu volat jestil je to místo ještě volné a když bude tak od 1.února pujdu tam, já jsem teda ve zkušební době, tak bych mohla odejít ze dne na den, ale to je mi zase takové blbé, tak na mě prosím zítra ráno moc myslete, aby to místo bylo volné díky moc holky :slight_smile:
11. led 2009 v 19:23  • Odpověz
luc moc moc budem drzet palecky i na nohou
11. led 2009 v 19:42  • Odpověz
autor
péťo to je dobře, že už jste ve svém, držím Vám pěstičky, aby Vám to už vše jen vycházelo a byly jste obě šťastné

jinak díky, doufám, že to dopadne, fakt peníze potřebujeme, protože začínáme stavět, zítra jdeme podepsat smlouvu o koupi pozemku konečně :slight_smile:
11. led 2009 v 19:49  • Odpověz
dávala jsem od dvou týdnů kapku na dudlíka a pomohlo to, Blani písni adresu a já ti ho snad pošlu sama a bude to :wink:
11. led 2009 v 19:52  • Odpověz
Luci pěstičky se budou drtit, jo a mateřskou bys měla ve výši 7600 protože co nemáš od zaměstnavatele doplatí sociálka :wink:
11. led 2009 v 19:56  • Odpověz
Peťo tak gratulace k bytečku a drž se posílám moc moc energie
11. led 2009 v 19:57  • Odpověz
autor
no evi tomu právě nerozumím, já to mám totiž takhle:

od 1.10.2007 - 11.7.2008 - práce na 100%
od 12.7.2008 - 6.8.2008 - neschopenka
7.8.2008 - 13.11.2008 - peněžitá pomoc v mateřství
14.11.2008 - 31.12.2008 - práce 100%
1.1.2009 - 24.8.2009 - práce 70%

a podle těch tabulek co mají na stránkách podle té nové reformy, tka bych měla mít 5550 peněžitou pomoc v mateřství, a to je strašně málo, ono se dá žádat o nějaké dávky? a jestli jo tak taky záleží na tom jestli posuzují manžele nebo jenom tu matku, protože jestli manžele, tak nic nedostanu navíc, protože jirka vydělává dost, dělá programátora, tka jak to vlastně je
11. led 2009 ve 20:41  • Odpověz
Evi hi hi diky, ale mamka prijede 24, tak to byste se sesly. Ale mozna az dojdou nebo bude neco jinyho, s cim zas mama nebude souhlasit, tak mozna i pisnu SOS :sweat_smile:

Peti to je fajn, ze uz jste ve svym.

My ted resime krizi. malej se mi pricucne odcucne pricucne odcucne. Boli to jako svi*a a on rve ze ma hlad, ale aby vydrzel papat prisatej, to ne :frowning2: Jsme uz s manzou cely nastvany a on to citi tak place snad i kvuli tomu ci co. Chjo. Do toho pes ho chce uklidnit, takze ho lize na oblicej :angry: v kuse ho musime odhanet. Dneska je den :rolling_eyes:

To Luci abys vedela, do ceho jdes :grinning:

Ale jinak je malej zlatej :dizzy_face:
11. led 2009 ve 22:28  • Odpověz
čaute ženy :grinning:

tak blani, mě se zdá že malá jí nonstop :sweat_smile:, má jen režim na spánek to jo!! =přes den si dá max po kouskách dohromady 2hod ale za to v osm večer už o ní nevíme a spinká do 2-3ráno a pak do 6-8ráno.takže se spinkáním se mi to zdá pohoda...horší je uhlídat to jídlo, čas šíleně letí, ona se moc o jídlo nehlásí, jen když už je to fakt akutní..a tak máme občas zelenou stoličku :frowning2: Dr. říkala, že je na hranici hladu..sunaru jí dávám 120ml, ale to jen proto že místo vody dávám vývar z vloček!!jinak by mi snědla 180ml a za hoďku by měla hlad!!je to prostě otesánek.jo k tomu spinkání, hodně nám pomáhá že koupenme každý den, po koupání je klidná, pěkně se napapá a do 20min je tuhá, to jsme si užili když jsme koupali obden na radu Dr. že dítě má jemnou kůži a bla bla bla...koupila jsem woshgel v lékárně na citlivou pokožku a koupeme o106 :wink: vodu má moc ráda.no teď se nám snad hlásí zuby nebo co :confused: :fearful: dost slintá a sem tam pobrekává i v noci, teda v noci teprve 2dny..je to brzo, ale možné to je, že?? no a jinak, teda maminku ti nezávidím..to moje mamka mi do ničeho nemluví, poradí až když se zeptám, a mě to moc vyhovuje!!říká že od dob kdy ona měla mimča se toho moc změnilo a tak nezavrhuje žádné novoty...dokonce ani odsávačku na vysavač, z ní sem měla strach spíš já :grinning: ale už jí máme a je to fajn.jen mi třeba řkla ať tolik neřeším co řekne DR.že je to kolikrát zbytečné.a když jsem se na to podívala selským rozumem, tak má pravdu..

Luci v těch dávkách se nevyznám..snad ti poradí evča :wink: ale držím pěstičky ať ti to dopadne odle tvých představ!!

Peťko je fajn že už jste docela v klidu, brzo se vám vše zajede!!a bude 100%pohoda :dizzy_face:

Jinak holky, prosím!!Dr. nám předepsala kapky VIGANTOL, prý na imunitu, nikdo o nich neslyšel..mám je dávat až do 1ROKU!!!každý den!prý je to kvůli ostravskému vzduchu..není to zbytečné??nemohly byste se poptat až půjdete do poradny co na to říká jiný/á DR.??moc prosím a DÍKY
12. led 2009 v 10:29  • Odpověz
jo ještě sem si to posobě přečetla a trochu si protiřečím že jí nonstop a pak že to musíme hlídat...to je tak, že nesní calou porci naráz, pak si řekne o ten zbytek pak uletí hodinka jak vítr a už aby zase jedla..je to s jídlem prostě složité..
12. led 2009 v 10:33  • Odpověz
blani tz už jsi zase ty fotky smazala??proč??
12. led 2009 v 10:40  • Odpověz
gabi diky. takze v kostce : u vas spankovej rezim dost pravidelnej vid?
ja jsem sem fotky nedavala, posl:ala jsem lucce odkaz na albiko na netu. poslu ti vse v ip
12. led 2009 ve 14:28  • Odpověz
gabi vigantol dáváme taky do 1 roku a je to vitamín D na kosti především :wink:
12. led 2009 ve 14:50  • Odpověz
Blani dík :wink: fotečky úžasné!!! Jo jo, spánkovej režim máme v klidu,ale jinak nic :grinning: :sweat_smile: :grinning:
12. led 2009 ve 14:50  • Odpověz
Jinak gábi asi bych dělala 150, myslím že tím nic nezkazíš. Joli taky baštila 150 MM nebu UM :wink:
12. led 2009 v 15:00  • Odpověz
Dnes to byla síla :angry: Vyráželi jsne před pátou ranní venku -20°C, netopí nám auto, nechtělo se mu ani startovat, ale dal si říct. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Před pátou jsem převzala péči i o dvě neteře, aby švagrová mohla na glykemickou křivku fůůůj :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

no pak jsem kolem poledního zase rozmrazila auto a jela jsem i s Joli do nemocnice, na konzultaci svých výsledků a dobrý, povinnost jíst alespoň 5x denně, hodně masa a zeleniny a ovoce a málo příloh, zákaz diety příkaz dlouhých procházek no síla, ale sladké si občas trochu dát můžu dle chuti a jednou za rok kontrola cukru :sweat_smile:

tak jsem opravdu spokojená a oslavila jsem to celou studentskou pečetíáíí :grinning: :grinning: :grinning:
12. led 2009 v 16:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.