• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První děťátko

(Zamčená)
3. června 2010 
evi prima :slight_smile: tak zadne diety :angry: a pekne obcas cokoladku.
ja asi pujdu otevrit nutelu ... malej nechce zaspat tak uz je 2h protivnej jak osina v pr... furt by jen dudlal ale ne jen tak neco :: bud prso nebo rev. auvajs :confounded:
12. led 2009 v 16:48  • Odpověz
:stuck_out_tongue_closed_eyes: tak Joli právě před chvílí přeprala plínu totálně ji pročůrala a natentováno v ní bylo taky fest , :stuck_out_tongue_closed_eyes:
celou ji převlíct a ještě budu převlíkat i tu dečku ta je počůraná taky. jinak zmákla 220 kaše aekám kdy půjde do postýlky, odpoledne byla CELÉ VZHŮRU VYJMA JÍZDY AUTEM A POBYTU V NEMÁLU TEN TAKY PROSPALA :grinning:

aha caps byl taky její práceasdsasd a toto je taky pozdravení :sweat_smile:
12. led 2009 v 18:14  • Odpověz
tak to my jsme v klídku..Barunka si dala 2x p o 20min spánek a je jak andílek..když nespí tak si něco žvatlá..je s ní sranda :dizzy_face: nebo jen tak sedí a kouká..jsem vděčná za to lehátko..aspoň v tom pohodlně sedí a kouká co se kde děje a je klid, když ležela tak neměla výhled a to jí vadilo :wink: a v sedačce jsem jí dlouho nechtěla nechávat, tam má přece jen jiný posed než v tom lehátku..teď to má nastavené že napůl leží,zádička má rovně ale zároveň vidí kolem sebe :wink: a je POHODA :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. led 2009 v 18:15  • Odpověz
Blani časem to poleví neboj :wink:
12. led 2009 v 18:15  • Odpověz
gábi ano lehátko jako dar z nebes k nezaplacení :grinning:
12. led 2009 v 18:16  • Odpověz
holky tak jste mi udělaly chutě..já mám doma jen milenu,ale díky za ni :grinning: :sweat_smile:
12. led 2009 v 18:17  • Odpověz
No já hlavně že už můžu, ale myslím že mne přejdou chutě když už to není zakázané :sweat_smile:
12. led 2009 v 18:27  • Odpověz
hi hi, ja si ala tu nutelu. sice malyho to neuspalo a ja diky ni neohluchla, ale bylo to dobry. esteze mi manza koupil pul kilovou pixlu :sweat_smile:
mi malej konecne zaspal, ale na ruce a ja uz fakt nemuzu :stuck_out_tongue_closed_eyes: jenze kdyz ho polozim (a to i do sedatka), tak se okamzite vzbudi a jedem znova :confounded:
evi : ze to casem prejde me drzi nad vodou, jinak jsem uz davno jela k chocholouskovi :sweat_smile:
12. led 2009 v 18:36  • Odpověz
neboj, to bude dobrý :wink: jen co budeš mít sab tak bude fajn :wink:
12. led 2009 v 18:44  • Odpověz
autor
ahoj holky, tak koukám, jak jste se tu pěkně za dnešek rozepsali :slight_smile: já už jsem zjistila jak to budu mít nejspíš s mateřskou a uklidnilo mě to, že nebudu pobírat 5000,- a bude to snad víc

blani neboj, ono se to zpraví, a na maminku nedej, ona tam s tebou není, a nevidí

evi je dobře, že už jsi relativně v pořádku a že už žádnou dietku, tak pěkně na procházky a čokoládku

gabi, taky bych pak chtěla mít takové miminko jako ty, snad se toho už brzy dočkám
12. led 2009 v 18:53  • Odpověz
Luci už to snažení na tebe kouká za rohem neboj :wink: vím že se mi to pěkně kecá, ale neboj jsme tu s tebou a budeme těpodporovat a potom taky tiše závidět :grinning:
12. led 2009 v 18:58  • Odpověz
autor
evi díky, jste pokládci :grinning:
12. led 2009 v 19:35  • Odpověz
no jasně za všechny prachy :grinning: :grinning: :grinning:
12. led 2009 v 19:40  • Odpověz
Tak Joli dala ještě 100 mlíka a už je v limbu :wink:
12. led 2009 v 19:42  • Odpověz
autor
teda ty máš super dítě, tak aspoň si můžete udělat s manželem hezký večer, teda jestli je doma :grinning:
12. led 2009 v 19:43  • Odpověz
Gabi, nevím, který debil vymyslel to koupání 1x týdně maximálně každý druhý den. I my se přece cítíme lépe, když jdeme spát čistí. Navíc, jak sama píšeš, voda uklidňuje a prcek se tak učí nastavit si režim... Prostě chápe, že se koupe a už půjde spinkat. My jsme koupali od začátku každý den, z toho jeden den jen ve vodičce, opláchla jsem ji, počachtaly jsme - říkala jsem tomu hrací koupání a druhý den načisto, mýdelkem. Teď každý den ve vodě pěkně řádí a taky to pomůže k tomu, že se unaví. Navíc mají mimi ve vodičce pohyby, zahřeje se bříško a pomůže to na prdíky. Nechápu to. ..

Luci, máš nárok na 7600 mateřské. Ten výpočet neřeš - to je částka, kterou ti bude platit zaměstnavatel, pak si zajdeš na sociálku, vyplníš nějaké lejstro a oni ti mateřskou do 7600 doplatí. Pokuď to neuděláš hned, vyplatí ti ji i 1/2 roku zpět. Řekli mi to sami na sociálce, když jsem byla vyřizovat porodné a rodičovskou.
12. led 2009 v 19:43  • Odpověz
není doma, a na mne se zubí obrovská hora nádobí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. led 2009 v 19:47  • Odpověz
Blani, co se týče režimu, tak jsme měli režim nerežim. Nějaké krmení co 3 hodiny u nás neexistovalo. Jediný režim byl, že jsme krmili 5x denně(ale všelijak) a vycházelo nám vždy jedno krmení na 12hod., což se velice zamlouvalo doktorce. Pak jsme jednu dobu neměli režim vůbec žádný - Terka celý den nespala, jedla, kdy si vzpomněla a já jsem musela být v pohotovosti, upravilo se to až po 6. měsíci, ale to spala jen odpoledne. Skutečný režim máme až od 9.měsíce, kdy jsem přestala kojit v noci a Terka se postupně odstavila na 2kojení ráno, takže teď konečně máme krásný režim a díky němu se jí i krásně upravilo trávení - takže vstává kolem 6.30-7hod.,to kojím, má to už ale jen jako takový zákusek a má hned hlad, takže v 7 dostane chleba s Žervé, nebo s Žervé a dětskou šunkou, v 9.30 dostane kompotovou misku ovoce s jogurtem, v 10 jde spinkat, budí se okolo 13-13.30, to obědvá(200-250g příkrmu, nebo dom.jídla), ve 14-14.30 jde spinkat a spinká tak do 16(dnes třeba do 16.30), papká přesnídávku s 10ti piškoty. V 17.30 koupeme, v 18 dostane 270ml kaše a v 19 hod. jde spinkat. Někdy spí až do rána, jindy se budí na čaj a když se vzbudí v 5, tak to ještě kojím...
12. led 2009 v 19:49  • Odpověz
Ahojky Veru, taky jsem to Luci psala že 7600 :wink:

Vodu sice neřešíme každý den, ale většinou každý druhý, někdy i 2x denně :grinning: :grinning:

hlavně musíme být doma oba, ve vodě se střídáme, s každým dělá jiné blbiny :wink:
12. led 2009 v 19:49  • Odpověz
Veru jsem taky zastánce režim nerežim, jak má Joli náladu, jsem tu pro ni a ne ona pro mne, takže je pořád v pohodě, už si i v noci zvykla že pokud je vzhůru tak se čajem obslouží sama, pokud má žízeň, hračky si taky podá sama a když má hlad nebo plnou plínku tak začne hýkat a já vstanu, ale pokud si jen hraje nebo kecá, tak ji neřeším. Spokojenost na onbou stranách :grinning:
12. led 2009 v 19:53  • Odpověz
Ahoj Evi, tak u nás koupe hlavně Jarek, pokuď není v práci - nechce mě už k tomu pustit a mně to ani nevadí - užiju si to pak další týden - já si alespoň v klidu nachystám kaši, homeopatika na zoubky a vigantol.

Tento týden jsme konečně přešli na mléčnou kaši. Terka měla nejdříve nemléčnou s MM a pak jsem dávala Sinlac, ale ten pěkně lezl do peněz. Terka baští krásně a sní vše, takže naštěstí nebyl problém..
12. led 2009 v 19:53  • Odpověz
Evi, já nevím, mně příjde, že má tak Terka nějakou jistotu a fakt jí ten režim sedne - není to tak, že bychom ji uspávali za každou cenu, ona takto začla sama. Prostě, jakmile jsem přestala v noci kojit, začla dříve ráno vstávat a tak měla dříve hlad a byla dříve unavená, takže si už okolo 9.tře očička a chce spinkat a to samé odpoledne. Ono každé dítě je jiné a Terka si prostě udělala pravidelný režim a já jsem za to ráda. Díky tomu se nám i lépe nočníkuje, protože vím, že když ráno vstane, tak se mi vždy na nočníku vykaká, pak hned po obědě(někdy dokrmujeme už na nočníku :sweat_smile: ) a pak po večeři. Je to paráda.
12. led 2009 v 19:57  • Odpověz
No nic, jdu se natáhnout(ale budu s váma z mobilu). Zlobí mě klouby, ve čtvrtek jdu na krev a pak se uvidí... :frowning2:
12. led 2009 v 19:58  • Odpověz
Veru to je ono, sama si ten režim nějak ustálila a teď se ho drží, protože ví co bude, my to máme taky tak, půl hodiny sem půl tam, prostě neřešíme :wink: ale jinak v noci je to čistě náhoda co kdy, většinou vstává kolem 7:30 to dostává mlíko, mezi 9-10 kaši asi 200ml 12-14 oběd asi 200-250 doma vařené bašty okolo 16 ovoce nebo přesnídávku s jogurtem okolo 18 kaše asi 200ml a pokud je ještě vzhůru tak po 19 ještě troška mlíčka na dorážku :wink:
12. led 2009 ve 20:04  • Odpověz
autor
ahoj holky, veru my jsme s mamkou dneska zpočítali, že bych měla mít 7060 mateřskou, takže si mám pak když tka zajít na socku a požádat o formulář na doplacení peněžité pomoci v mateřství? nebo jak to teda je, mě dneska ta ženská jenom vysvětlila, jak si mám zpočítat denní vyměřovací základ a pak ho vynásobit 30, ale o tom že bych měla mít nárok na nějaké dorovnání teda nepadlo ani slovo, to je teda fakt hrůza, vím, že 7600 se pobírá rodičovský příspěvek, ale peněžitá pomoc v mateřství jsem pochopila, že se vypočítává z platu a je to pevné

evi to ti nezávidím, manžel mi to nádobí dneska umyl, takže mám pokoj :slight_smile:
12. led 2009 ve 20:21  • Odpověz
holky, jste me uklidnily. musim si fakt obrnit nerf a stat proti mamce za svym. pekna a vystizna veta, evi! j"sem tu pro ni a ne ona pro mne" :wink: naprosta pravda!

ja jen, ze jsem desne vystresla kdyz mam jit na rande k doktorce : jestli nebude spat, jestli nebude mit had... minule jsme se fakt neslysely :sweat_smile:
12. led 2009 ve 20:22  • Odpověz
Luci, je to tak, že pokuď ti vyjde mateřská méně než 7600,- tak tě do této částky doplatí socka. Být tebou, zajdu se tam poinformovat až když ti příjde první výplata mateřské a ty tak budeš vědět výši :wink: Nebo se zeptej posl.zaměstnavatele, kterého tou dobou budeš mít, kolik ti to vyšlo - bude to vědět hned, jak mu přineseš papír od doktora a pak zajdi na socku, ať ti řeknou co a jak.
12. led 2009 ve 20:27  • Odpověz
Blani, je to někdy síla, taky jsem celá na šišato, zítra na 7:45 na 8měsíční kontrolu, a Joli vstává v 7:30 takže ji budu muset nějak šetrně vzbudit o hodinu dřív, aby se stihla najíst :wink:
12. led 2009 ve 20:30  • Odpověz
autor
veru máš pravdu,k teď to tady študuju na netu a píšou tu, že opravdu pokud budu mít méně než 7600.- tak mám požádat na socce o dorovnání,

ty jo holky, já jsem tak ráda, opravdu jsem se bála, že budu mít málo peněz, možná se to může zdát hamižné, ale bohužel peněz moc nemáme a dneska jsem byli podepsat kupní smlouvu na pozemek, takže už to vypadá nadějně, první krok je úspěšně za námi a teď už jen objednat projekt na domeček a oběhat stavební povolení a ty ostatní povolení mrkněte se do albíčka jaký budeme mít domeček, jsem z něho úplně nadšená :grinning:
12. led 2009 ve 20:37  • Odpověz
Luci no to bude luxus teda :wink:
12. led 2009 ve 20:44  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.