• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První děťátko

(Zamčená)
3. června 2010 
autor
to je dobrý, no aspoň sis trochu zatancovala :grinning:
24. led 2009 v 11:29  • Odpověz
teda Evi, to mu vyrid, ze nas velmi zklamal. Ja ocekavala, ze s tak peknou babou bude trsat celej vecer a prohanet ji po parketu at ostatni videj, jak je pekna a jak vam to spolu jde a on tohle :confused: Teda, at se stydi :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :grinning:

Luci : Cimrmany jo? tak si je uzijte. Mama je zboznuje.
Gabi asi nema net, kdyz stehujou. Ale myslime na vas Gabi :slight_smile:
24. led 2009 ve 13:04  • Odpověz
tak jsem po obědě así na hodinu usnula a jsem opět fit a čilá jako rybka :wink:
24. led 2009 v 15:05  • Odpověz
Nazdáááár!

Teda, Evi, to je chlap? Tak jsi se krásně vyfikla a on tě ani nevytancuje! :unamused: Takže teď šup šup na další ples a ať to pěkně napraví :grinning: Já jsem si na maturitňák vzala kluka mého srdce - byla jsem do něj blbá od základky, ale on si mě začal všímat, až jsem byla ve třeťáku na střední. Chodili jsme na pivčo a tak. Vydrželo nám to 3 roky - být kamarády, nic víc a když se začal pokoušet on, tak jsem potkala Jardu - takže utřel :sweat_smile: Ale k tomu, co jsem tím chtěla říct - taky mě ani jednou nevytáhl tancovat a ani mi nekoupil pití a lístky jsem taky cálovala já... :frowning2: Takže véééélké zklamání.
24. led 2009 v 15:35  • Odpověz
Tak to zase ne, on je MM přestresovaný, už se nedovede bavit. No a od pondělí na dobu neurčitou budu jako máma dvou dětí, budu hlídat sestřence 2,5 letýho synka, nastupuje na rizikovku a to je v 5tým týdnu, takže netuším na jak dlouho, ale zastala mne, když jsem ležela v nemocnici já a bez ní by to opravdu nešlo tak budu vracet, možná nebude ani dost času na koníka, ale na jednu stranu se moc těším, na druhou bojím bojím :grinning:
24. led 2009 v 16:23  • Odpověz
Evi, no tím spíš měl tančit - aby se uvolnil :wink:
24. led 2009 v 16:37  • Odpověz
no prý si ani nedovede představit, že by se bavil a takový kecy jako že by nejlíp udělal kdyby umřel, no probečela jsem půl plesu a fakt se divím je jsem mu nenaliskala :stuck_out_tongue_closed_eyes: No ale sestřenka je na tom hůř, takže jsem řešila že je jasné že Ondru bereme k nám, a tombola byla super, vyhráli jsme 17 cen z malé a 5tou výhru z velké :grinning:
24. led 2009 v 17:12  • Odpověz
autor
ahoj evi, teda a co jste vyhráli? jinak s tím tvým manžou vím o čem mluvíš, jirka byl po smrti davídka taky zastrčenej ve své ulitě, pak se opil, vypovídal se z toho a bylo po ulitě, s tím ondráškem si aspoň zkusíš, jaké to bude až budete mít druhé dítko :slight_smile: tak hodně pevných nervů a myslím na tebe :slight_smile:
24. led 2009 v 17:50  • Odpověz
jo díky, no diář, blok nejaké propisky hrnek zapalovač, sbícen sada vát triko polokošile flísová vesta vývrtka mapy stojánek na mobil... a z velké tomboly digitální kuchyňská váha s váživostí 1g - 3 kg :wink:
24. led 2009 v 18:09  • Odpověz
ne vát ale váz :sweat_smile:
24. led 2009 v 18:19  • Odpověz
a ne sbícen ale svícen :frowning2: asi mozková únava :sweat_smile:
24. led 2009 v 18:27  • Odpověz
Tak to jsme si taky prožili, když se zabila Jarkova máti.... :frowning2: Ale to bude ok. Chce to častěji vypadnout mezi lidi.
24. led 2009 v 18:32  • Odpověz
autor
jj no my moc mezi lidi nechodili, spíš jsem si pozvali na návštěvu, teď jsem byly teprve minulý pátek od porodu v hospodě s kamarády, když nepočítám silvestra, ani nám to ale nechybí ty každo páteční srazíky :slight_smile: ale teď už to bude jiné, teď začínáme znova,a všechno dopadne jinak :slight_smile:
24. led 2009 v 18:39  • Odpověz
no u nás je to o penězích a to tak že dost hustě :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. led 2009 v 18:44  • Odpověz
Evi, tak to chápu :frowning2: Někdo řekne, že peníze nejsou všechno, v dnešní době je vše ale bohužel jinak :unamused:

Luci, to je krásný a správný přístup :wink:
24. led 2009 ve 21:36  • Odpověz
No hypotéka, úvěry na dofinancování a úvěry na podlahy kompletní kuchyň a ostatní zařízení. To jsme udělali v době kdy nám dr řekli že děti mít nebudeme, aby bylo možné žádat o osvojení dítěte, to nelze do pronájmu. Mezi tím se stal zázrak a je tu Joli :sweat_smile: no a moje relativně velká výplata fakt chybí :frowning2:

No já věřím že to zvládneme, ale teď zrovna končí fixace hypotéky a my netušíme jak nám moc zvednou úroky a kolik nám bude nyní chybět :angry:
24. led 2009 ve 21:48  • Odpověz
autor
evi, my si zažádali taky o úvěr, takže na tom taky nebudeme s penězma nic moc, no to ani teď ne,

jinak byli jsme na těch cimrmanech a bylo to špičkový, fakt super :slight_smile:
24. led 2009 ve 22:23  • Odpověz
Evi, to máš těžko. My máme taky úvěr, ale naštěstí jsme si vzali překlenovací ze stavebního spoření, takže víme, že se nám splátky nepohnou, pak máme, půjčku a 2 splátky, takže to dřem tak tak. MM byl proti, abych šla na brigádu a teď už začíná pomalu rýpat. Problém je v tom, že nechce, abych šla někam do hospody. Chtěla jsem dělat z domu účetnictví, ale teď v době krize je to krize :sweat_smile: Budu muset zajít k nám do firmy, zda nebudou mít zájem, abych dělala práci z domu. To bych zvládla. Dělala bych dopoledne, jak by malá spala a večer. Sice bych tak přišla o to málo volného času, co mám, ale zase bychom měli penízky navíc. Z toho co máme teď je to sotva na jídlo a na plíny a potřebné věci pro Terku.
25. led 2009 v 11:14  • Odpověz
ahoj holky tak jsem v 9. týdnu těhotenství. Mám dotaz můžete mi poradit jak je to s prací, když tu nynější nemohu vykonávat a může mi zaměstnavatel dát jinou ale za velmi nižší mzdu?? Má hrubá mzda je 21300 a ta nová by byla 8500Kč??
25. led 2009 v 11:30  • Odpověz
smisek, nevím jak je to přesně, ale tuším, že v zákoně je něco o tom, že tě musí přeřadit, ale mzdově bys klesnout neměla. Mom. Zkusím pohledat v zákoníku :wink:
25. led 2009 v 11:36  • Odpověz
smisek: Zákoník práce § 103
odst.(1) písmene h) jestliže při práci přichází v úvahu expozice rizikovým faktorům poškozujícím plod v těle matky, informovat o tom zaměstnankyně. Těhotné zaměstnankyně, zaměstnankyně, které kojí a zaměstnankyně-matky do konce devátého měsíce po porodu je dále povinen seznámit s riziky a jejich možnými účinky na těhotenství, kojení nebo na jejich zdraví a učinit potřebná opatření, včetně opatření, která se týkají snížení rizika psychické a fyzické únavy a jiných druhů psychické a fyzické zátěže spojené s vykonávanou prací, a to po celou dobu, kdy je to nutné k ochraně jejich bezpečnosti nebo zdraví dítěte,
odst.(4) Zaměstnavatel je povinen těhotným zaměstnankyním, zaměstnankyním, které kojí, a zaměstnankyním-matkám do konce devátého měsíce po porodu přizpůsobovat na pracovišti prostory pro jejich odpočinek.

O mzdě tady není ani slovo. Být tebou, zavolám na Úřad práce, pod který spadáš a tam máš nárok na bezplatnou právní pomoc. Buď tedy telefonicky nebo osobně. :wink:
25. led 2009 v 11:41  • Odpověz
Pak jsem ještě našla toto:
Zákoník práce, § 41 Převedení na jinou práci, odst.1 písmena c) koná-li těhotná zaměstnankyně, zaměstnankyně, která kojí, nebo zaměstnankyně-matka do konce devátého měsíce po porodu práci, kterou nesmějí být tyto zaměstnankyně zaměstnávány nebo která podle lékařského posudku ohrožuje její těhotenství nebo mateřství
a pak si přečti toto
http://business.center.cz/business/pravo/zakony/zakonik-prace/cast6h5.aspx
Ale není tam právě odkaz na § 41odst.1 písmena c), takže nevím, zda se to týká i tohoto.
25. led 2009 v 11:50  • Odpověz
kozimura: díky moc :slight_smile:
25. led 2009 ve 12:00  • Odpověz
a jak je to nyní s rizikovým těhotenstvím???
25. led 2009 ve 12:09  • Odpověz
smisek: napsala jsem ti to do IP i ohledně toho rizikového těhotenství. :wink:
25. led 2009 ve 12:22  • Odpověz
No podle zákoníku by to mělo být tak, že pokud přeřadí na hůř placenou práci měl by doplácet do původního průměru, takže pozor na to co vsunou do dodatku pracovní smlouvy, fakt je důležité si to pečlivě přečíst před podpisem :wink:
25. led 2009 ve 14:54  • Odpověz
já měla rizikové těhotenství od 6tt, byla jsem na nemocenské, MD byla ve stejné výši jako nemocenská tj 70% nesnižoval se základ, a ještě hned po mateřské mi byla proplacená dovolená :wink:
25. led 2009 v 15:47  • Odpověz
autor
ahoj holky, tak jak jste se měli dneska? já ležela v posteli a snažila jsem se vyležet začínající chřipku, musím říct, že se mi to snad podařilo :slight_smile: a co vy?
25. led 2009 ve 20:54  • Odpověz
luci u nás právě proběhla romantika, nevím jak dlouho tu budeme mít raubíře, tak aby se nám moc nestýskalo, teda táta si ho bude brát domů, když bude mít volno :sweat_smile:
25. led 2009 ve 20:57  • Odpověz
tak dobrou :wink:
25. led 2009 ve 21:13  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.