• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První děťátko

(Zamčená)
3. června 2010 
no já to tak myslela, jestli je to navíc :wink:
26. led 2009 ve 20:28  • Odpověz
lucka_g, Kozimura, Kulicka:
;o) díky za podporu... já teď právě pořád válčím stakovými těmi pocity "no super povedlo se to"... a na druhou stranu "hm,... ale co s tim ted proboha budu delat!!" ;o) Nejsem zrovna matersky typ a k malym detem nějak ten vztah z drivejska nemam., Zatim spoleham na to, ze me zblbnou hormony ale jista si tim nejsem. Proste typicka natesena mamka nejsem. To bych tu asi nemela rikat moc nahlas, ze;o) nebojim se ani tak porodu, no, asi budou horsi veci, ale spis toho, co prijde pak....nejakych xlet.... Ja si nikdy ani s panenkami nehrala, mimca nevozila, vetsine malych deti jsem se uspesne vyhybala, tak ted si tak trochu "nadavam" a trochu se bojim, aby to mrne bylo i pri techhle "kacirskych" recech v poradku.... Manzelovi s temihle myslenkami moc nechci moc vykladat, na prirustek se hrozne tesi...

No, bude to jeste zajimave.
26. led 2009 ve 22:31  • Odpověz
autor
marti neboj, ono to přijde, moje teta byla pořád samé: " děti ode mně pryč" a když už jsme ji vrazili nějaké do ruky, tak honem ho vrátit, pořád kariéra kariéra, až nakonec se jim zadařilo, a teď je maminou 1měsíční holčičky a je šťastná jak blecha a jde jí to moc dobře, takže nezoufej a neměj strach, ono to přijde, a nějak to dopadne, užívej si to a buď v pohodě :slight_smile:
27. led 2009 v 07:38  • Odpověz
Marti Luci to vystihla, příroda to má dobře zařízené, pokud se nebudeš bránit novým pocitům, tak vše zvládněš, postupně :wink:
27. led 2009 v 10:05  • Odpověz
tak u nás noc síla 21, 22:40, 0:40, 2, 4:40. 6:50

rýma na vysavačku, břichobol, no tak jsem ji ráno nechala na pospas MM a koupila jsem nurofen nasivin a šťávičky aby jí hodně chutnal čajík

teď slupla kašičku a po troškách mlíčko a už je veselejší

No MM omylem přetopil v noci v ložnici na včerejšek no a rýma je tu, už se nám to stalo po druhé
27. led 2009 v 11:41  • Odpověz
Tak to my si nemůžeme na dnešní noc stěžovat - 19-4.30(čaj,kojo) - 6.45 a do 7.30 jsem si s ní ještě poležela - kojila jsem. A to celou noc BEZ ČÍPKU A SIRUPU!!!
27. led 2009 v 11:50  • Odpověz
no tak teplotu jsem zakřikla už má 38 a nurofen v sobě :stuck_out_tongue_closed_eyes: a ještě navíc je připos :angry: takže nějaká trapná viroza :frowning2:
27. led 2009 ve 14:09  • Odpověz
hojte holky

vy taky nemocny? Deucata z jinych tem o tom pisou ve velkym. :unamused: tak at vas to brzo prejde jo? :slight_smile:

Mama prave odvezla malyho na prochajdu, tak mam chvilu cas.

Marti neboj, ja i ted se jako mama jeste na 100% necitim, cely tehu nebylo takova ta euforie jupi, cekame mimi, prestoze jsme ho moc chteli a povedlo se na poprve. Za coz jsem moc rada, pac si dokazu predstavit ty nervy kdyz to nejde :stuck_out_tongue_closed_eyes: Takze ze nejsi ze vseho "v extazi" je uplne v poho. mam kamosku, co ma termin v breznu a ta to citi taky tak. Hodne ji pomohl druhy utz a urceni pohlavi. Asi potreba konkretizovat. Uvidis, ono to jednou prijde. A strach co bude potom? Ten uz te nepusti :grinning: Ale neboj, sice to neni prochajda ruzovym sadem, ale zvladnete to :slight_smile: kior kdyz se manza tak strasne tesi, tak bude pomahat :dizzy_face: To je normalni, ze mas strach z neznama. Kazda jsme ho mely a kazda mame!
Treba me strasne stve, kdyz mi kamoska vypravi co jeji rocni holcicka uz umi. A ja blbec si rikam, ze nikda tak dobra matka jako ona nebudu. TO je ale blbost co? Kazda jsme jina a kazde ditko je jiny. Dulezity je se mu venovat s laskou a puntik :slight_smile: Hlavne si nic nevycitej a uzivej si to :slight_smile: Uz jste to rozjeli tak ted uz je to jen k uzivani si :slight_smile: Za chvilu ti zacne mimi kopat a budete si spolu moct povidat :slight_smile: Ja v tvum tydnu ho uz citila, prestoze mi vsici rikali, ze je to blbost :confused: Jo to taky : hlavne se zarid podle sebe, ostatnim odkyvej, co ti lejou do hlavy a udelej podle sveho. Nebo se z teho zblaznis.

Ja tu mam treba ted mamku na navsteve a je to horor. Dneska jsme se pohadaly. Uz po 2 dnech co tu je :pensive: Ale ja to stejne cekala, pac mame odlisny nazory na spoustu veci. To by bylo na dlouho. Ale kdybych to mela delat podle ni, tak nasekam stejny chyby jako nasekala ona u me a navic budu nervni pac kdyz s tim clovek neni vnitrne ztotoznenej, tak a) ho to stresuje b) mu to nejde a za c) to mimi to citi a je to na pytel jeste vic :grinning:

Teda jsem se rozkecala.
Pardoooon
Asi konikovskej abstak :grinning:
27. led 2009 v 15:12  • Odpověz
Blani pěkně jsi to shrnula, myslím že Marťa brzy sama přijde na to, že se nemá porovnávat, a zkušenosti jsou fajn když si z nich vybere co se jí hodí a líbí :wink:
27. led 2009 v 16:31  • Odpověz
autor
ahoj holky, tak další den za náma že? blani a co jinak s mamkou, kdy odjíždí?

a co vy holky, jak jste se měli dneska?
27. led 2009 v 17:26  • Odpověz
Luci u nás umrčeno asi břichobol, přes den měla 37,6 a rýma jako blázen už od večera, noc byla taky krásná, teď je to o moc lepší a ještě mrčí :wink:
27. led 2009 v 17:30  • Odpověz
Luci :angry: :grinning: Prej "kdy odjizdi" :sweat_smile: :grinning:
No v nedeli rano

no jinak jsem se zasmala. Kecame, a me napadlo, ze se pujdu vycurat. A mama na to : ty si ale vymejslis blbosti :grinning: :grinning: :grinning:

Malej jeste spi :confused: ta prochajda ho nejak zmohla :slight_smile:

Evi diky :slight_smile: me to bylo lito, ze jsem z tehu nebyla v sedmym nebi :frowning2: ale proste je to tak no. Tak jsem se to snazila uzit aspon tak, jak to slo. A to je to dulezity :slight_smile:
27. led 2009 v 17:45  • Odpověz
Já se taky celou dobu bála a od 32tt jsem byla v nemocnici a to mi taky nepřidalo a pak jsem ani Joli neviděla po porodu a ani mi ji na rozdíl od kolegyně nenosili na kojení, prostě jsem měla strach celé těhu a ještě týden po porodu, na pokoj jsem ji dostala 7 den po porodu :sweat_smile:

no a potom to pomalu začalo být o těch citech a bum měsíc do nemocnice a pak ještě týden, no takže to začalo až jí byly 3 měsíce to už jsem s ní spinkala každý den :wink:
27. led 2009 v 18:07  • Odpověz
Evi, ja myslim, ze jakmile clovek pocne (a ditko chce), tak uz je strachovaci porad. Nejdriv jestli se dobre vyviji, jestli ma vsecko co potrebuje, jestli neni placenta uz stara, jestli porod bude ok, jestli nema nejakou vadu, jestli ho nepotka nahle umrti kojencu, jestli nebude nemocny, jestli a co oockovat, jestli mu to pujde ve skole, jestli si najde dobreho partnera, jestli si vystuduje spravnou skolu, jestli bude mit praci, jestli bude mit co jist a kde bydlet, jestli bude zdravy celej zivot, jestli ho neprejede auto, jestli mu nekde nenabancej...

proste jestli bude v zivote stastny a jestli ten zivot bude dlouhej. Teda aspon ja se klepu porad. :sweat_smile: :pensive:
27. led 2009 v 18:29  • Odpověz
o to víc když máme v dokumentech že jsme neplodní, že děti mít nebudeme a on se stal zázrak a my počali a dokonce bez doktorů :sweat_smile:
27. led 2009 v 18:51  • Odpověz
Ahoj holky!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Tak vidím, že se máte střídavě oblačno :unamused:
zdravím nové tváře!!

No já musím říct, že mimi jsme chtěli 3roky a když se to konečně povedlo, byli jsme oba šíleně šťastní. obavy, neklid a co když, jak a proč..tyhle otázky přišli před porodem, čím to bylo blíž tím víc jsem si říkala jakou jsme udělali blbost :pensive: :confounded: ale po porodu, teda když jsem se probrala z narkozy, se všechno změnilo, viděla jsem ten uzlíček štěstí a chtělo se mi plakat jak jsem byla šťastná :sweat_smile: a prvních 14dní jsem sedávala dlouho do noci u postýlky a koukala jak spinká :wink: :wink:

Tak máme přestěhováno, proběhlo to v sobotu..pěkně v klídku, měli jsme dvě auta, tak to šlo jak na drátkách, mamka hlídala, honza a brácha jezdili a já balila :wink: malá zlatíčko až do doby než se odvezla postýlka :pensive: no to byl ovšem horor nad horory, ony ty byty jsou od sebe asi 30min autem :astonished: takže naložili postýlku jeli 30min a pak 30min zpátky..to už druhé auto nebylo k dyspozici takže to muselo být takhle...to čekání barunku v autosedačcce totálně nebavilo, a ani se jí nedivím...byla tak utahaná a užmoulaná ža vypila 50ml sunaru a spala od 19hod až do 2,30 bez dalšího jídla...
už máme i skoro vše vybaleno :dizzy_face: jen nějaké malé vychytávky a je to, no za pár měsíců (tak rok :grinning: :grinning: )nás čaká rekonstrukce, ale to rezignuju a malá pojede na ''prázdniny'' k našim do karviné, jinak se to nedá, bo budeme dělat i okna a musíme to dělat leden-březen dokuď mamka nemá sezonu a má volno..
Barunka je v novém bytě spokojená, jen teda dneska mi dala zabrat..pláč, vztek a pláč a vztek tohle u ní neznáme..holky když vašim bobánkům rostl zoubek, měli na dásních tokovou bílou tečku?je to ono?? :confused: :confused:

Tak jdu spacifikovat další mouchy tady v bytě :grinning: musím využít, že aspoň po koupání vždycky Barunka krásně spí, a to že spinká od 18hod do 5rána není výjimka jak jsem si mylela, už tak spí pořád (samozřejmně + - hodina):dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

mějte se, já nakouknu zas jak budu mít chvilku...teď mám méně času co máme o 2 pokoje navíc :sweat_smile: :grinning: :wink: :dizzy_face:
27. led 2009 v 19:00  • Odpověz
gábi super zprávičky, tak se radujte z nového, to znám když my koupili 2+kk ta euforie, ale strach nad strach a teď se to stupňuje, končí nám fixace hypotéky a my se bojíme co z toho bude, jaký horor, jestli se nepostěhujeme pod most jestli bude z čeho platit jestli ji zvýší :frowning2:
27. led 2009 v 19:13  • Odpověz
Čauky,mám tady pro vás další recept pro prďolky:
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=36727&user=170766

Já jsem měla docela smíšené pocity po porodu. Tím, že jsem měla Terku na JIPce a byť jsem za ní chodila, tak mi jen jedna sestra dovolila vzít ji do náruče, jinak jsem se na ni mohla jen dívat, jak leží v postýlce. Těžko jsem to nesla a to, že jsem své dítě měla za dobu pobytu na šestinedělí v náruči jen 3x byla síla. O to víc jsem si to užívala na JIPce, když jsem se tam ubytovala. Je to zvláštní. Ty první minuty po porodu jsem ji brala do náruče beze strachu, ale pak, když mi ji vzali, jsem měla strach se ji dotknout, ať jí neublížím nebo ji nerozpláču. Dost mě bolely věty sester: "Dej tam co nejvíc plen, ať zas všechno nezblije", "Nešahejte na ni, mamčo, vzbudíte ji a ona pak strašně řve", "Je to nejukřičenější dítě na oddělení" Pak mi jedna hodná sestřička vysvětlila, že křičí hlady, protože jí stále čistí žaludeček a má jen infůzi a do bříška jí dávájí jen 8ml mlíčka, ale její potřeba je min.50ml. :frowning2:
27. led 2009 v 19:53  • Odpověz
chůdě malý, no ale potom ti to vynahrazuje jak umí diblík :wink:
27. led 2009 ve 20:00  • Odpověz
autor
http://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbumID=230068

evi mrkni do alba mého :slight_smile: a díky moc je to ta poslední fotečka :slight_smile:
27. led 2009 ve 20:29  • Odpověz
jasně jsem ráda když můžu potěšit. přišlo mi to od nevlastní sestřenky právě když se mi chtělo z Joli brečet, a to bylo najednou energii, tak jsem poslala těm které mám ráda :wink: a mám na ně kontakt :sweat_smile:
27. led 2009 ve 20:52  • Odpověz
autor
teda veru to je síla, přitom je to tvoje dítě, to bych si šla teda nejspíš stěžovat, nebo bych to těm sestrám pěkně vytmavila, že se tak nemají co chovat, takhle hnusně, ty jsi matka a hotovo, by mě zajímalo, co by dělali ony, kdyby tam leželo jejich miminko

to zase já mám hezké zkušenosti, když byl davídek na jipce v hradci, tak se tam všichni strašně moc hezky chovali jak k nám tak k davídkovi a dávali mu veškerou péči

gabi, je to super, že už jste v novém, tak hlavně hodně štěstíčka a lásky od nového bytečku, nám už se vyřizuje parcela, tak ji pak vyfotím a dám do albíčka ať ji taky vidíte, kde bude náš vytoužený domeček
27. led 2009 ve 20:59  • Odpověz
Dobré ráno, noc do půlnoci byla bléééééé :stuck_out_tongue_closed_eyes:

uspávat houpat chovat a poslouchat bééééééé :frowning2:

teplotu neměla, odpolko dostala nurofen a po koupání čípek a v noci bez, takže jo, no okolo půlnoci teda slavně usnula a chrní ještě teď, tak doufám že krize je za náma a teď už se jen doléčí a bude pokoj :wink:

včera jí vůbec kvůli rýmě nejelo mlíčko z lahvičky, ale ze lžičky jedla s chutí, takže předpokládám, když jí chutná, že to nebude nic vážného :sweat_smile:
28. led 2009 v 07:32  • Odpověz
Luci já si na JIP taky nemůžu stěžovat, mohla jsem se přijít podívat když jsem neměla něco na 6N, jenže pro cukrovku a tlak a odstříkávání jsem neměla ani čas tam být, protože pořád nějaké měření a píchání :stuck_out_tongue_closed_eyes:

když už byla jen v postýlce na monitoru tak jsem tam byla častěji, mohla jsem si postýlku přistrčit k židli a být s Joli :wink:
28. led 2009 v 07:35  • Odpověz
Dobre stredeční rano....

Tak holky dneska si pisu do denicku ze Yvca spala celou noc od 20:00 do 7:00 to jsem cumela... dokonce se na me rano i chechtala... vcera jsme byli na ockovani a pribrali jsme dalsich 300g za 4 dny :sweat_smile: akorát dneska rano mi blinkala tak doufam ze to neni nic vaznýho....
28. led 2009 v 09:06  • Odpověz
Péťo no super zprávičky, jen tak dál :wink:
28. led 2009 v 09:27  • Odpověz
autor
to jo peti, super, a jak to převádění, povedlo se? nevim jestli jsi to tu nepsala už, začínám se tady v tom ztráce, jak je to ho napsáno už tolik, a jak se jinak máte? zvládáte vše?

jedu do práce, ale zase to rychle uteče, ono to nějak teď rychleji utíká :slight_smile:
28. led 2009 v 09:35  • Odpověz
Ahojky!
Jsem zpět z poradny-Terka přibrala za 6týdnů 900g,takže má 8400g a 70cm.Doktorka je nadšená,jak z těch krůčků,tak z toho,jak krásně rovně a pevně stojí.Takže další kontrola až v roce.

Luci,já jsem neměla myšlenky stěžovat si.Ty první dny jsem to nějak přežila,ale na psychice mi to nepřidalo.Od soboty už jsme měly svůj pokoj(narodila se v pondělí)a v pondělí jsme fičely domů.
28. led 2009 v 16:12  • Odpověz
Veru, hlavně že je v pohodě a bez následků :wink:
28. led 2009 v 16:23  • Odpověz
ahoj holky, tak je to fakt, BARUNCE SE VYKLUBAL ZOUBEK!!!!! :dizzy_face: :astonished: :wink: dneska jsem ho našla, na šaty ale nedostanu, není z čeho :grinning: :sweat_smile: :cry:
28. led 2009 v 17:45  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.