• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První děťátko

(Zamčená)
3. června 2010 
Luciku gratulaceeeee, hodně moc zdravíčka oběma :wink:
3. únor 2009 ve 21:44  • Odpověz
autor
ahoj holky, luciejadr gratuluji, tak ať jste oba dva zdraví, jinak mi máme pro druhého chlapečka taky vybraný méno Dominik :grinning: když se zadaří, tak to tu bude samí dominik :grinning:

ginger, tak jak se připravuješ na příští týden? ale buď v klidu,ono se to poddá a bude to pohoda :slight_smile:
4. únor 2009 v 06:11  • Odpověz
autor
ty jo luci kde jsi rodila, že se k vám může na pokoj, tady u nás se musí všude na chodbu a je to děsný, zvlášť když jsi pocísaři :slight_smile:
4. únor 2009 v 06:14  • Odpověz
dobré ráno, hlásím noc :stuck_out_tongue_closed_eyes:

už aby bylo po rýmě :sweat_smile:
4. únor 2009 v 08:35  • Odpověz
Luci v pardubicích se mohlo na nadstandartní pokoj kdykoli od 9 do 21 hodin

na ostatní pokoje na chvilku po souhlasu všech maminek pokud některá nespala ne bo tak, prostě pardubice jsou dobrý i když mne už ty celkem 3 měsíce fakt štvaly :sweat_smile:
4. únor 2009 v 08:41  • Odpověz
Dobré ranko!
Luci,u nás se taky mohlo na pokoj a sestry vůbec neřešily konec návštěv.MM tam byl pořád.Mé spolubydlící to nevadilo,MM nám oběma dělal doprovod na JIP a když musela vyzvednout RL a dělali jí problémy,vezl ji na úřad.Na JIP taky neřešili návštěvní hodiny a návštěvy mohly na pokoj-jednak jsme děti nesměly brát z pokoje a taky na chodbě bychom zavázeli.
4. únor 2009 v 09:56  • Odpověz
no tak já taky přispěju, taky jsme měly návštěvy na pokoj..ale u nás teda dodržovali hodiny..ale s miminkem se na chodbu nesmělo, kvůli průvanu..no ale tak mě ty 4dny utekli rychle :wink: jen ten pátek (odjezd) byl nekonečný :grinning:
4. únor 2009 v 10:13  • Odpověz
V Pardubicích jsou na chodbě udělány dvě čekárny nebo jak ty prostory nazvat, bylo tam dost místa na návštěvování, já ale byla na nadstandartu, abych se netýrala pohledem na jiné mamky které měly mimi u sebe :pensive:
4. únor 2009 ve 14:10  • Odpověz
autor
NO JÁ RODILA V ÚSTÍ A TAM SE MUSÍ NA CHODBU I S MIMINKEM, ABY SE ZASE NERUŠILI OSTATNÍ MAMINKY, AKORÁT JÁ JSEM BYLA SAMA ABYCH SE TAKY NEMUSELA BÝT S MAMINKOU, KDYŽ JSEM MIMČO NEMĚLA, ALE JEDNA HODNÁ SESTŘIČKA JEDEN DEN PUSTILA MM KE MĚ NA POKOJ, ABYCH TAM NEMUSELA SEDĚT PO TOM CÍSAŘI A BYLO TO BÁJO, ŘÍKALA JSEM SI, ŽE SI SNAD PAK ZAPLATÍM NADSTANDART S TÍM DRUHÝM PRCKEM, PROTOŽE TAM PRÁVĚ NÁVŠTĚVY MŮŽOU
4. únor 2009 ve 14:23  • Odpověz
ahoj holky
tak já rodila v Boleslavi. návštěvy tady jsou denně od 10-19hod a ani pak nevyhodí tatku. takže super. akorát někdy už to bylo otravné a s kámoškou(náhoda tomu byla, že jsme rodila jen jeden den od sebe) jsme dopolende návštěvy nechtěli :grinning: jinak bysme se nevyspaly. a byla jsem na nadstandardu. protože obyč pokoje nemají sprchu na pokoji a ani záchod a to mě fakt štvalo. ještě že byl volný. já tam byla 6dnů. takže komfort jsem potřebovala :wink:
Kuli, přisávání nejde. nemáme sací reflex takže odsávám a dostává to lahvičkou at papáme. to zjistili sestřičky, když prostě ne a ne jíst a pořád ubýval. já byla hned v poho a D. vše vyžral. nemá sací reflex, dostal žloutenku a ještě neuvavřen jícen a pořád zvracíme :angry: ale bojujeme. hlavně já s odsáváním. ale v noci je na Nutrilonu. to už bych psychicky nedávala :sweat_smile:
4. únor 2009 ve 14:36  • Odpověz
Luci Nutošem se netrap, ono si to časem vše sedne a dáváš jaký?
4. únor 2009 ve 14:38  • Odpověz
autor
luci uvidíte, třeba se to nějak ještě poddá, třeba by ten sací reflex šel ještě rozhodit, zkus nějakou dobrou laktační poradkyni
4. únor 2009 ve 14:54  • Odpověz
Joli ho měla taky nedovyvinutí a pak se rozkojila, chce to moc trpělivosti a zkoušet a zkoušet a snažit se být v pohodě :wink:
4. únor 2009 ve 14:56  • Odpověz
juu, lucie, tak to teda klobouk dolu. Bojujte, fandim vam! Kojomliko je to nejlepsi, co mu muzes dat. Tak se drzte :dizzy_face:
4. únor 2009 v 16:09  • Odpověz
Ekt dávám Nutrilon AR ten je pro zvracící děti. ale přijde mi, že po něm sice nezvrací, ale nekaká, tak to střídám s modrým. a já ho moc přikládát nemohu, protože jak mu to nejde, tak se naloká vzduchu a pak když ho nakrmím tak hned zvrací. takže tohle zkoušení jsme si zatrhli, protože my jsme potřebovali, at co nejmín zvrací. a hlavně já těžce odsaji a on to pak vše vyhodí :angry:
ted mi na tvorbu mléka poradila kamarádka homeopatika. tak jsem na to zvědavá. doufám, že zítra budu mít mléka jak pro dvojčata :grinning:
4. únor 2009 v 17:42  • Odpověz
lucko, me pomaha kojici caj :wink: Uz ho ani nepiju pac me tolik po nem bolej prsa jak jsou nality :grinning:
4. únor 2009 v 17:57  • Odpověz
Luci homeopatika jsou super je to ten ricinus komunis 5 CH

jinak hodně pít a kuřecí slepičí a hovězí vývary to taky dělá zázraky, potom omezit kávu a nahradit ji meltou.

no já přikládala hodinu před nebo po Jolinčiným jedením, a vždy po ožužlání se mi líp odsávalo, jinak do odstříkanýho mlíčka se dá dokoupit NUTRITON ten taky trochu mlíčko zahustí, ležení podložit asi o 15 cm aby byl mírný náklan, to taky pomáhá a po jídle dlouho chovat ve zpřímené poloze.

Vím že toho je moc, ale my měly stejné potíže a toto nám pomohlo. Kojená začala být v 6ti týdnech a později s dokrmem vydržela přes 7 měsíců.

Nevzdávej to příliš brzo, ale na druhou stranu, než být vynervovaná takje lepší umělé mlíčko
4. únor 2009 v 18:14  • Odpověz
Kuli, ten piju 3x denně a nic. dnes jsem dvakrát odstříkavala a dostala z obou dohromady jen 30ml. jako tak bud budu mít mléko nebo nic, ale tohle je na vzteka :sweat_smile: takže proto ty homeo.. nikdy jsem tomuhle nevěřila, tak uvidíme :grinning:
4. únor 2009 v 18:15  • Odpověz
luci čím odsáváš a jak často?
4. únor 2009 v 18:18  • Odpověz
no odsávala jsem co tři hodiny na jídlo-vždy střídala prsa a až do včera o, i když to jedno prso bylo slabší, ale dnes neteklo nic :unamused: mám pákovou a taky takovou tlakovou, jako dvě zkumavky v sobě.měli ji v porodnici..a zvládali jsme 5x moje mléko, 3x nutri nebo jen 2x...ale dnes je to přesně opačně
4. únor 2009 v 19:02  • Odpověz
No tak me rikala laktacni poradkyne, ze to, co odsaje vubec nevypovida oa tom, co v prsu je :sweat_smile: a ze prej se ma vytrvat a ono toho bude k odsati vic :wink:

Hlavne nestresuj.
Snad ty homeo zaberou :dizzy_face:
4. únor 2009 v 19:11  • Odpověz
no tady v Boleslavi dělá laktační poradkyni staniční sestra z porodky. takže asi v podnělí ji zavolám, když nezaberou. já jsem totiž čekala, že bude víc a víc mlíčka a ne mín a mín jako u mě :angry:
4. únor 2009 v 19:32  • Odpověz
no ta moje rikala, ze prej co stimuluje je pusinka ditete. Proto existuje jakysi DAL ci co, je to takova "kapacka" do ktere se da odsate mlicko, trubicka se zavede do pusinky zaroven s prsem a jede se. Trosku kostrbaty, ale pry to funguje. Pry kdyz se jen odsava bez prikladani miminka, tak je prso stimulovany min :unamused: Ale to jsou jenom "pry". Co ty na to Evi? Jakou ty mas zkusenost?

A nestresujes? To ma hodne velky vliv.
Prinejhorsim UM no :wink: Ale drzim palecky :dizzy_face:
4. únor 2009 v 19:50  • Odpověz
luci já sí koupila elektronickou odsávačku medela stála asi 2220 a 1000 mi vrátila pojišťovna a adsávala jsem po 2-2,5 hodinách 30 minut z každého prsu a dávalo to pořád kolem 130-190, ale neboj ze začátku fakt 90-120, ale pístová je na odsávání přebytků, ne na stinulaci tvorby, ruční záleží jaká je a jak má nastavený podtlak.
4. únor 2009 v 19:51  • Odpověz
jo u nás se to jmenuje SUPLEMENTOR a je to nádobka s jedním nebo dvěma hadičkama a kupuje se to ve zdravotních potřebách

http://www.medela.cz/produkty/suplementor.php
4. únor 2009 v 19:54  • Odpověz
Luci_g tak jak jsi na tom s ijackovanim! Nevidim zadne nove foto :angry: :slight_smile:

Luci_jadr ty brdo, eve slo 90 ml hned ze zacatku? Ta moje laktacni poradkyne rikala, ze pry zpocatku 30 i staci :sweat_smile: Ja dala napoprvy 60 a mela jsem dost :sweat_smile: Ted uz dam i 80 ale je to vykon :pensive: Ale je fakt, ze neodsavam pravidelne. Hlavne si s tim nedelej hlavu ju?

Mozna by nebylo od veci zkusit tu elektrickou. Nelze to u vas nekde pujcit?
4. únor 2009 v 19:56  • Odpověz
bavíme se tu o týdnu a víc púo porodu, však já dělala všechna opatření a fakt jsem dřela i v noci poctivě, i když jsem v tu dobu vlastně umírala na zánět a ti pitomci na to nepřišli až dr na infekčním mne poslala na chirurgii a tím mi zachránila život
4. únor 2009 ve 20:01  • Odpověz
ju Evi, ty mas ale reference! A dokonce tam nabizeji i pronajem odsavacky! Ta elektricka je za 50Kc/den :slight_smile:
4. únor 2009 ve 20:09  • Odpověz
Tak máme hotový pokojíček:
http://www.modrastrecha.cz/album/album.php?vAlbumID=269940

Ještě tam příjdou tyto samolepky-
tyto na boky zdí:
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=19586080&tab=4
http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=4577352&tab=6 (svítí ve tmě)

a tyto na modré stěny nahoru a na strop:
http://www.toys-sery.cz/

O víkendu namontuje MM zábranu do dveří a časem ještě záclonka...
4. únor 2009 ve 20:15  • Odpověz
však se Luci mrkne a uvidí
:wink:
4. únor 2009 ve 20:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.