• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První děťátko

(Zamčená)
3. června 2010 
autor
no jo kozimuro tak už je mi jasné po kom má ta vaše holka tolik vlásků :grinning: po tátovi :grinning: ale je krásná já už se tak těším ažu budeme taky mít prcka u sebe
27. kvě 2008 v 18:13  • Odpověz
luci, ju, jsme zdraví jak rybičky a rostem jak z vody - jen mám Terezku u sebe stále jako přísavku :grinning: Je to nenapapané dítě :grinning: . Ju, má po manželovi - jen ještě dohodím naše fotečky, jak jsme byli miminka - na té jedné je manžel jakobychom vyfotili Terezku :slight_smile: Však už se brzy dočkáš - utíká to jako voda - nedávno jsi byla snažilka... :slight_smile:
27. kvě 2008 v 18:44  • Odpověz
autor
no tak to máš pravdu teď už je to 23 týden hrůza jak to letí ale těším se zase budu mít před sebou krásnou etapu života bříško mi roste celkem pomalu přibral jssem aztím jen 3 kilča což jsem hrozně ráda, ale stejně si připadám jako malý hrošík tuhle jsme byli s manželem v zoo a tam mají ty hrošíky liberijské tak jsem říkala že jsem taky takový hrošík liberijský :grinning:
27. kvě 2008 v 18:57  • Odpověz
Luci,ty jsi ťulka :grinning: Já jsem si tak připadala až ke konci těhu-přibrala jsem 12kg a už je mám dole.Chtělo by to jen zpevnit bříško :unamused:
27. kvě 2008 v 19:46  • Odpověz
autor
no jo já vím že je to málo, ale ohnout se mi dělá problém ikdyž musím říct že opravdu nemám zase až tak bříško velké ale ten pocit, a když mám vstát v práci třeba z lavičky nebo z křesla tka je to záhul :grinning: ale doufám, že moc nepřiberu a když jo tak to zase hned schodím
27. kvě 2008 ve 20:10  • Odpověz
Luci já jsem dělala prodavačku, to by ještě nebyl takový problém, ale složité dojíždění, vstávání ve 3 ráno a celý den na nohou, to jsem si fakt odpustila...
Jinak, že se vám do toho pletu... já jsem do 12tt shodila 8kg a teď z nich mám 3 nahoře...koupila jsem si těhu gatě, protože břicho mám jak před porodem :sweat_smile: a když se v nich vidím, tak si dělám srandu že jsem jak obelix...
28. kvě 2008 v 09:35  • Odpověz
autor
jo tak se v nich gabi vyfoť ať se podíváme, já byla dneska v poradně a jsem snad zdraví říkal doktor tak uvidíme ale je mi dobře tak má asi pravdu akorát to vedro začíná být šílený jsem zvědavá na prázdniny jak to dopadne
jinak gabi to máš pravdu já taky dojíždím i když nevstávám tak brzy ale je to únavný a na bednu udělala jsi dobře že jsi zůstala doma aspoň si to užíváš ne?
28. kvě 2008 v 18:11  • Odpověz
jj, vyfotím se... :sweat_smile:
to víš že si to užívám, jezdím s maminou na služební cesty, to je docela zábava...
A taky připravujem byt pro příchod mimíska... zatím teda hodně zvolna... spíš se koukáme na net a uvažujem co tak koupíme a tak...zrovna ráno jedeme do žiliny.. tak se zase ozvu jak se vrátím.. tak papa a opoatrujte se tady
28. kvě 2008 v 18:28  • Odpověz
autor
tak si to tam užij a šetři se ahojky
28. kvě 2008 v 18:32  • Odpověz
autor
holky tak musím se pochlubit že zkoušku jsem udělala tak jsem šťastná jak blecha, teď ještě zvládnout absolutorium a budu si konečně moci užívat a jak vy se máte?
30. kvě 2008 v 18:19  • Odpověz
Ahoj holky, strááášně dlouho jsem tu nebyla a opravdu mi to chybělo. byla jsem od 11.4. v nemocnici. Začal mi nebezpečně stoupat tlak tak si mne tam nechali. zprvu to bylo fakt hrozné, nic mi nebylo a byla jsem přesvědčena že doma by nám bylo líp.
první opravdový šok nastal 30.4 na čardějnice, kdy ni vyhrožovali císařem, malá Jolanka měla špatné monitory, tak na nás sezvali koncilium dr a že to vypadá na císaře. v tu dobu jsem byla 35+3, a věřte že jsem z toho byla moc vyděšená.
Nakonec že ještě budeme sledovat a uvidí se.
Druhý šok přišel přesně za týden36+3 to mi na monitoru změřili tlak 180 na 110 a už mne šibovali no porodní, jenže tam bylo rozroděno asi 7 porodů, tak mne nechali v klidu, připojili monitor a přeměřili tlak a po asi 3 hodinách stresu že zase císař jsem měla 140 na 90 a poslali mne zpět na rizikovku
pak byl docela klid, kromě toho že na tlak už jsem měla 8 tbl dopegytu 2 tbl vasokardinu a navíc 3 tbl ATB a ještě na štítnou žlázu no feťák hadr a ještě mi dali inzulíny a hned dva druhy. blééé.
a potom přišlo úterý 20.5. začali s indukcí porodu v 7 jsem dostala tabletu a už asi 3 Hamilton během půl hodiny stahy po 5 min, v 8 mi napíchli infuzi glukozy, v 9 hod druhá tableta za chvíli stahy asi po 2 minutách, takže napojit monitor ačekat jak to bude dál. na porodním zase měli plno asi 8 rozjetých porodů, tak mne nechali na mé posteli na rizikovce, večer mi dali něco pro spaní a ráno stahy aso po 10 minutách ale odeslali mne na sál, tam už mi rupli vodu dali monitor a čekalo se jak to dopadne, ty tlaky byly zase dost špatné a monitory Joli taky, takže nebylo moc na co čekat a už jsema byly 38+3. za chvíli stahy púo dvou minutách do kříže a do pdbřišku, něco na bolest jsem odmítla, že předpokládám že bude hůř.
Taky že bylo někdy po poledni jsem se přestala otvírat a kolem 15 bylo rozhodnuto o císařským řezu. Asi v 15.15 přišla anestezioložka a začala s přednáškou, tak jsem jí rovnou řekla že pokud můžu lokální že ji chci taky jsem jí řekla že mi to popisovat nemusí že přibližně vím co to bude. Ta mezi kontrakcema po 1,5 min a trvajícíma témeř min mi píchla spinálku a bylo a v 15.45 vyndali naši Joli, 46 cm, 2 710 g apgar 9 - 10 - 10 takže pohoda. a v 17 jsem už ležela na JIP. u porodu se mnou byl manžel, při císaři být nemohl, ale hned jak šli malou ošetřiovat tak šel taky
třetí veký šok pominu - li císař tak byl když asi v 8 večer místo aby mi přinesli Joli k přiložení mi sestra jakoby mimochodem žekla že má malá nějaké potíže se srdíčkem a je na novorozenecké jipce.
Ještě druhý den mi nikdo nic neřekl, měla jsem z toho hrozný strach, bála jsem se že je to s Joli moc zlé, když mi nikdo nic neřekl. okolo poledne jsem byla z jip přeložena na pooperační pokoj a okolo 14 už jsem nevydržela a požádala jsem sestřičku aby zjistila co s malou je. za chvíli přišla zpět že sežene křeslo a pojedeme se za malou podívat. Opět strach co se dovím, ale dobrý, že má nějakou arytmiii tak ji mají na monitoru a sledují co srdíčko dělá. Ale že musí být v inkubátoru.
po návratu na pokoj přišla sestra že můžu být přeložena na šestinedělí ale jenom když budu chtít nadstandart, protože jinde zatím není místo. To jsem samozřejmě chtěla, protože by bylo moc těžké koukat na šťastnější maminy jak se mazlí s dětma a já nic, navíc za mnou mohly návštěvy na pokoj.
Za malou jsem se mohla jít podívat když byla krmená. dokonce mi ji večer půjčili na odříhnutí. v pátek dopoledne sestřička rozhodla že ji zkusíme přiložit, nepodařilo se, zdroj mlíčka našla pěkně, ale má malou pusu a já prý velká prsa a malé bradavky, takže nechytila, a jak se později ukázalo má slabý sací reflex, i když se přisaje tak do pusinky nenatáhne.
takže další šok v pořadí bude krmená z lahvičky. Na pokoji jsem to fakt obulela, přišlo mi to hrozný, vždyť se pokaždé při jídle málem utopila. nakonec sestra sehnala dudlik s dirkou tak malou že ani nekapal a opravdu se muselo tahat. Naštěstí zrovna sloužila laktační poradkyně, která si na nás udělala čas a nejdřív mne uklidnila, že to není nic strašného, že můžu mít mlíčko a dost aby na tom byla jako ostatní kojené děti. vysvětlila mi princip odsávání, zařídila mi zapůjčení odsávačky se stimulačním programem.
už druhý den bylo na Joli vidět jak ji těch pár ml co se mi podařilo získat dělá dobře, jak je spokojená a postupně se trošku zvýšilo množství, že třeba po třech odstříkáních vyšla jedna dávka mého mlíčka. Dnes jsem plně soběstačná a přesto že mám koupený nutrilon, tak momentálně nabídka mírně přesahuje poptávku. malá začala přibývat a ve čtvrtek nás pustili domů. Propouštěcí hmotnost 2800g tj +90g proti porodu. Ještě bude sledována kardiologem, ale prý je v pořádku a hlavně spokojená

Takže já strávila v nemocnici přesně 8 týdnů a malá 8 dnů.

Podmínkou propuštění bylo zakoupení monitoru dechu a kvalitní odsávačky. Naštěstí v Pardubicích v nemocnici jsou vybavené zdravotnické potřeby a vše se tam dalo koupit.

Nyní je nám celkem dobře, jsme doma a pomalu se hojím. z postele mi musí pomáhat manžel ale dnes ráno se mi nějak podařilo vylézt samotné, tak uvidíme jak to půjde dál. Jediné co mi po nemocnici chybí je ta jejich polohovací postel ze které jsem uměla slézat bez větších potíží, doma se to učím od začátku, a navíc to břicho musím zapojit když chci slézt. Ale vím že to za zdraví Joli stojí a jestli se podaří ještě jedno mimi, a bude potzřeba tak vím že to půjde a za zdraví dítěte to opravdu stojí.

Omlouvám se za román, ale asi jsem se potřebovla vykecat. Děkuji
31. kvě 2008 v 08:49  • Odpověz
autor
ahoj e.k.t. moc ti gratuluji k holčičce a věřím že budete obě hodně brzy úplně v pořádku, halvně abyjste byly v klidu to je nejdůležitější, hodně odpočívej a určitě se všechno brzy vrátí do normálu, budu na tebe moc myslet a držet ti pěstičky tak se zatím měj a papa
31. kvě 2008 ve 12:55  • Odpověz
No odpočívat to mi nejde, není moc čas. Teď jsme se vrátili zpět z první procházky kočárem, něco přes dva kiláky a mám fakt dost. dnes se celý den divím na co všechno používám břišní svaly
31. kvě 2008 ve 14:37  • Odpověz
autor
tak to věřím, já chodím na cvičení a když tam nejdu jednou tak pak podruhé se nestačím divit :grinning:
31. kvě 2008 v 15:45  • Odpověz
no já ne a tak jsem myslela že tam nic nemám, zvlášť po takové době odpočinku v nemocnici, ale ono to tak není
31. kvě 2008 v 18:05  • Odpověz
ahoj holky, tak já jsem doma z Žiliny, jsem fakt ráda že je to za mnou, bylo to fajn, jen kdyby nebylo takové horko :angry:

e.k.t- gratuluji že jsi to všechno zvládla a že jsi tak statečná... přeji hodně zdravíčka a pohody.
1. čer 2008 v 19:13  • Odpověz
ahoj holky
e.k.t. velké gratulace k holčičce. Koukám, že sis užila své a obdivuju tě, že jsi to takhle zvládla. Ale urči to stálo zato, když máš svoji Jolanku u sebe. :slight_smile: Rodila jsi v Pardubicích? Mohu se zeptat, jak jsi byla spokojená?
1. čer 2008 v 19:23  • Odpověz
e.k.t.: MOOOC GRATULUJI!Klobouk dolů před Tebou!Ty sis teda zkusila.
3. čer 2008 v 09:38  • Odpověz
ahoj holky, spíte na břiše? Já se někdy na břiše probudím, je to moje nej poloha. :confounded:
3. čer 2008 v 10:12  • Odpověz
Ahoj Lucko, tak jsem jukla do tvého albíčka, teda ty jsi mamina krásná, jen tak dál, moc ti to sluší a svědčí! :wink: :slight_smile:
3. čer 2008 v 10:56  • Odpověz
Ahoj e.k.t. kurazna to mamo! Hlavne ze jste obe v poradku :slight_smile: S tim kojenim neklesej na mysli, me zrovinka dneska vysvetlovala doktorka, ze spousta problemu s kojenim, kvuli kterym mamy drive ci pozdeji prestanou, se da lehce vyresit zmenou polohy a tak. Takze najit dobrou poradnu a mate obe vyhrano :slight_smile: Chce to zkusit a zkusit a zkusit. Musite se najit :slight_smile: Drzim pesticky at uz ted vsechno probiha jen hladounce :slight_smile:
3. čer 2008 v 15:54  • Odpověz
autor
ahoj anto díky moc tobě to ale taky sluší a ještě pořád nic?
a kuličko co ty jak zvládáš ty nevolnosti už jsou pryč?
a máte holky pravdu e.k.t. je moc statečná
3. čer 2008 v 18:29  • Odpověz
no malá má na moje prsa šíleně malou pusu, ani klobouček nepomáhá, zkoušely to se mnou laktační poradkyně 3 dny než vyměnili stříkačku za prst, prostě malá mlíčko neutáhne, dokonce savičky vyhovují jen dvě, taky blbý, ale teď už zvládá avent, tak je to dobrý. dokud půjde odstříkávat tak mlíčko bude a pak se holt přejde na umělé, udělám maximum pro to abych mlíčko měla co nejdýl, až nebude tak holt nebude, ale s touto kvalitní odsávačkou by to mohlo vydržet
3. čer 2008 v 19:58  • Odpověz
E.k.t. drzim pesticky at se vam mlicko rozjede :slight_smile: a treba pak az potece samo si mala najde ten spravnej grif :wink:
3. čer 2008 ve 23:30  • Odpověz
no moc tomu nevěřím, ale staly se i větší zázraky
4. čer 2008 v 09:52  • Odpověz
ver, a vila tva te uzdravi :slight_smile: Nebo to je sila? :sweat_smile:
Drzim pesticky :slight_smile:
4. čer 2008 ve 12:31  • Odpověz
Lucko, já jsem přímo přerostlá krasavice, to víš, že zatím nic, jsem teprve ve 36. týdnu, koník mi přidává jeden týden navíc :wink: Ale jinak už trochu nejspíš nervózním, protože nevím, kdy mě to čapne :sweat_smile: :wink:
4. čer 2008 ve 12:36  • Odpověz
kuličko díky zatím to jde
4. čer 2008 ve 13:01  • Odpověz
E.k.t; nemas zac :slight_smile: fandim vam!
Anti, je to zvlastni, ja si toho taky vsimla : taky mam tyden navic nez by se normalne melo ukazovat.

Luci diky za optani. Nevolnosti pominuly, takze uz se citime perfektne. Jsme trosku unaveny, ale mame haldu prace, takze to bude normalni. Zato uz 14 dni citime pohyby a obcas je to fakt sila, takovy premety, cutance a tak :grinning: Vcera na me doktorka vytasila kapesni utz tak nam tep klesl o 20 na 145 od 12 tt :slight_smile: a podle ni (i me) je vsecko ok :slight_smile: Pupik uz je pekne velikej, tak jsem zvedava, estli me za chvili neprevazi, kdyz vazim 40 kg i s posteli :grinning: To uz se pak budu jenom koulet... ale zas kdyz mam nick kulicka :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak to nebude tak divny :grinning:
4. čer 2008 v 16:11  • Odpověz
autor
ahoj holky e.k.t. nic se neboj chce to trpělivost a věnovat tomu čas uviíš ono to určitě pujde zatím letím do práce :unamused:
5. čer 2008 v 06:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.