• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První děťátko

(Zamčená)
3. června 2010 
ted jsem padla na cupr stranky : miminka cz :slight_smile: je tam spousta clanecku, lesi nez kdejaka knizka :grinning:
3. črc 2008 v 18:07  • Odpověz
tak knížku mám jen jednu, o výživě :wink:
tož si ráda počtu
3. črc 2008 v 19:14  • Odpověz
Hurá! Tak je to potvrzeno primářem! Dnes jdu opravdu domů!!
4. črc 2008 v 08:52  • Odpověz
ekt, bezvadná zpráva :wink:
a už jsi v pořádku?
4. črc 2008 v 08:56  • Odpověz
Ahojky holky,
moc vám děkuji za vaši podporu, ale stejně jsem to nevydržela a šla jsem večer na pohotovost. Dneska jsem byla ještě na kontrole a dopadla dobře. Prý je to z horka a tak trochu ze stresu. Asi se toho dnu D moc bojím :unamused:
Dneska už jsem naši holčičku zase cítila a snažím se být co nejvíce v pohodě :slight_smile: :slight_smile: Nemůžeme se jí s manželem už dočkat :slight_smile: :slight_smile:
E.k.t. - to je fajn, že už je všechno v pořádku a můžeš si jít užívat domů :wink:
4. črc 2008 v 09:55  • Odpověz
numerenko, aspoň jsi měla jistotu
4. črc 2008 v 11:16  • Odpověz
ahoj holky, ekt, tak ses konečně dočkala :wink:
já jsem právě přišla od zubaře :zipper_mouth: .. a ještě mě čeká odstranění znamínka, ale to až v 15,00 :confounded:
a byla jsem v poradně, dneska mám doktorský den.. :frowning2:
4. črc 2008 ve 12:50  • Odpověz
Ekt super! Tak tfuj tfuj at uz je to vsecko dobry.

Numerenka : ju ju, dobres udelala, ze ses nechala ujistit. O to jsi klidnejsi. A dne D se neboj, vase holcicka se narodi v pohode a konecne ji manzel bude moct polochtat na pupiku :grinning:

Gabi, ty jdes na odstraneni znamenka? Me se ted udelalo jedno na plosce nohy, tak se mi nechce k dermatolozce, pac nevim estli ty anestetika, presoze lokalni nemuzou mit nejakej vliv. A kzubarovi se mi taky nechce :grinning: i kdyz bych mela na preventicku. Jenze ted jsou prazdniny to tam urco nebude. Mam ja to ale vymluvy, co? :sweat_smile:

Ja mam dneska kontrakciovy den. Mam kontrakce. Nebo si to aspon myslim. Jsem jela pred chvilou od klienta a mela jsem je asi 3 d ohodiny :confounded: musim se zacit doopravdy setrit...
4. črc 2008 ve 13:57  • Odpověz
tak se hlásím z domu, malá je najedená a spokojeně odpočívá v náručí.

zdravá nejsem, ale budu na odběry, kontroly a vyšetření dojíždět. hned v pondělí s problémem, manžel má denní a já nevím jak to udělat s malou, no ještě to nějak vyřešíme.
4. črc 2008 v 16:42  • Odpověz
ekt, tak ať se brzo uzdravíš :wink:

gabko, mě čeká zubař zas srpen, září - taky máte 2 prohlídky v těhu?
4. črc 2008 v 18:30  • Odpověz
u zubaře mám prohlídku za těhu jen jednu, už nemám žádný problém :slight_smile: ...dneska sem si to odtrpěla všechno, ale chtěla jsem to tak sama, protože vím že bych se tam příště nedokopala :sweat_smile: . na odstranění znaménka jdu, protože ho mám pod prsem a jak mi po něm jezdí podprda, tak do dost bolí a nikdo neříkal, že bych neměla...tak snad by to doktory napadlo, ne :fearful: ?? akorát, jsem tam měla jít dnes, ale doktorka na kožním mi ¨napsala papír a řekla mi že doktor na chirurgii je tam od 15 a on tam byl dneska vyjímečně od 12-14, nemám já to ale smůlu??

kuličko, já nemůžu najít ten časákl co v něm byly ty dupajdy, tak je mi to líto , zkus se poptat jwště někde.. :frowning2:
4. črc 2008 v 19:52  • Odpověz
Gabko neva, ale kdybys na nej nahodou padla, tak budu rada, mam jeste chvilu cas :grinning: diky

hm.. jinak me ted rasej znaminka... zrovna na pupku 2! :confused: a pod prsem taky..
jinak u zubare jsem jeste nebyla, mela jsem jit na prohlidku v dubnu a nesla jsem, takze nevi ze jsem tehu No asi tam brnknu kvuli ty prevenci, clovek nikda nevi ze jo :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ekt no snad uz to brzo bude dobry. A to si nemuzes malou vzit s sebou? Mas to ale trapeni holka :unamused:
4. črc 2008 ve 20:28  • Odpověz
autor
ahoj holky tak naše mimi kope teda taky ostošet, nedá si pokoj mrně jedno, až je to někdy nepříjemný třeba když sedím a ono začne prostě nemůže taky odpočívat jako maminka, tak jsem zvědavá jak to bude až bude na světě jinak numerenko neboj ono to dobře dopadne uvidíš

nám doktor řekl ¨, že se začínám otevírat tak jdu na nějaké vyšetření kde změří čípek a uvidí se jak to všechno bude ale taky doufám, že vše dobře doapdne
4. črc 2008 ve 20:55  • Odpověz
kuličko no asi docela problém, protože nevím, jestli je to jen odběr nebo ještě čekat na výsledek, a navíc nevím jestli si troufnu s malou sama řídit, opravdu nevím.

luci držím pěsti, ještě minimálně měsíc
4. črc 2008 ve 22:12  • Odpověz
gabko, mě na preventivce v těhu zubařka říkala, ať ještě přijdu koncem těhu jednou
taky problém nemám, jen trochu s dásněma, ale to je prý v těhu normální

lucko, ať to dobře dopadne, na mimi je ještě brzo
5. črc 2008 v 07:17  • Odpověz
Ahojky holky, všechny vás moc zdravím :slight_smile:
Lucíku, držím palečky ať to vyšetření dobře dopadne :slight_smile:
Naše holčička už o sobě zase dává vědět, jen to není tak často,ale pohyby jsou mnohem silnější. Jsem moc ráda, že si se mou zase povídá :slight_smile:
Chtěla jsem se zeptat, jestli sebou berete do porodnice nějaké oblečky nebo jen věci na cestu domů?? :unamused:
5. črc 2008 v 16:14  • Odpověz
numerenko, tak daleko teda ještě nejsem :wink:
my máme akorát pro mimi pár hadříků, jinak nic, teprve nás všechno čeká
a není nějaký seznam, co s sebou do porodky? nedává se něco třeba na kurzu?
5. črc 2008 v 18:08  • Odpověz
ilci-tohle jsem našla na netu...snad ti to pomůže :wink:

* papírové pleny (někde bývají k dispozici)
* dudlík
* pokud nechcete erár, tak nějaké dupačky a košilku
* vlhké ubrousky
Letní miminko

* košilku nebo body
* dupačky
* kabátek
* letní čepičku
* zavinovačku do autosedačky, pokud je chladněji ještě deku
* autosedačku + podhlavníček
* 1-2 jednorázové pleny
* látkovou plenu na otření případné nehody

Zimní miminko

* košilku nebo body s dlouhým rukávkem
* dupačky
* kabátek
* rukavičky
* kombinézku
* teplou čepičku
* zavinovačku a teplou deku nebo zimní pytel do autosedačky
* autosedačku + podhlavníček
* 1-2 jednorázové pleny
* látkovou plenu na otření případné nehody
5. črc 2008 v 18:22  • Odpověz
Numerenko, záleží na porodnici. v Pardubicích mi stačily pro malou plenky a ubrousky a potom na cestu domů, první den malá dostávala jejich. Já měla na pokoji asi 20 porodnických vložek jinak klasika všechno svoje.
5. črc 2008 ve 21:21  • Odpověz
ahoj,
tak to my máme věciček, že už je nemáme kam dávat.. :sweat_smile: , pokaždé když někam jdu tak neodolám a něco koupím, ono se to nezdá, ale i po 4-5 věcičkách se to pěkně sbírá, ale už jen kosmetika, tu budu kupovat co nejčerstvější....
Kuličko tak co mimi, snad jste v pořádku, ještě ať je chvíli v domečku :wink: .
Ten seznam věcí do porodky mám v těhu žákajdě..raději se nebudu spoléhat, že něco dostaneme, když jsem byla v nemocnici na laparoskopii, tak tam nebyl ani toaleťák a když mi došly vložky a musela jsem do rána čekat, než je přítel donese, tak mi teda sestra dvě dala, ale dívala se jako by mi dávala nevím co.. a neodpustila si poznámku že mám mít svoje, no raději jsem mlčela.. :unamused: :angry:
6. črc 2008 ve 14:31  • Odpověz
Evi diky za seznam
Ja si teda nakoupim svoje vlozy, jednorazovy kalhotky i pliny pro mimi a vsecko to pritahnu. Clovek nikdy nevi. Kdyz to nevyuziju v porodce, vyuzijem to pak doma :wink: Presne jak rika Gabka : kdyby nahodou, tak at na me tak hnusne nekoukaj. Ale fakt, mohli by trosku zmenit pristup krutibrk. Chapu, ze maji moc prace, ze porad nekoho vyhazujou a jeho praci rozdaj druhym a ze jsou za to mizerne placeny, ale lidskej pristup maji preci lide v takovych pripadech hrozne za potrebi :unamused:

Mimi je snad v poradku. Tesime se na patek na UTZ. A pak hned stehovat :grinning: No posledni dobou jsem utahana, vsecko me hned unavi, takze to prehanet nebudu. I kdyz me dycky svedej ruce : zabalit tuto, prenest krabicu, aby se nevalela v prostred mistnosti... ale uz se klepu jak budu chodit okukovat postylku, komodu aj. :grinning:

Kosmetiku nakoupim az asi v 9. mesici. To uz bude chladno. A navic ji neseberu mimi ja :grinning: Jsem koupila cistej mandlovej olej mimi na prdylku a ted mu ho kradu na prevenci proti striim pac jsem objevila, ze v mym kremu je paraben (narusuje hormonalni rovnovahu a muze poskodit vyvoj nervovy soustavy mimi :confounded: ).

Jinak s tim nakupovanim te Gabi chapu. ja se musim krotit. Jinak bych nakoupila spoustu blbosti co nikdy nevyuzijeme! Ale uz se tesim na podzimni blesaky. Zkouknu seznam, co jsem si udelala, zkouknu co mam a pak hura! No urcite nekde vezmu neco navic, ono je to vsecko tak krasnoucky :sweat_smile: ale clovek musi bejt rozumnej nebo vyhodi penizky. Tak preju pevny nervy :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. črc 2008 v 15:56  • Odpověz
Numerenko, ja si asi par vecicek pro mimi vezmu. Treba jsem zaslechla, ez maji jen prikryvky a ze estli chci at si prinesu spaci pytel nebo zavinovacku. aspon bude mimi uz na neco zvykly :slight_smile:

Tak nevim estli se nekdo ptal tady, holky prominte, uz zacinam byt radne tehulkovsky roztrzita :sweat_smile: , ano pohyby citim uz od 14 tt!
6. črc 2008 v 16:29  • Odpověz
a co vy? kdy jste poprve ucitily mimi?
U me to bylo pres brisko. Nejdriv jsem si rikala, ze to jsou plyny, ale pac jsem na ne trpela, mela jsem je odpozorovany a tohle mi tukalo na dlan jednou nahore jednou vlevo.. proste to nepostupovalo po linii jak to byva ve strevech. No a ted uz ho citim jejda! Sice ne cely den kazdy den, ale sem tam, nekdy celkem dlouho. Obcas tam dela pekne kotrmelce :sweat_smile:
6. črc 2008 v 16:32  • Odpověz
já ani nevím od kdy miminko cítím, nějak mi to s těma plynama splynulo a dlouho jsem si nebyla jistá že už je to ono..
do porodnice si beru to co na návštěvu..i pro mimi, takže všechno svoje.
a právě že na nákupech nikdy neodolám, tak nakupuju i věrší velikosti a jen pár kousků, nákupní horečka se tím vyléčí :sweat_smile: :sweat_smile: a nehrozí, že toho budeme mít zbytečně moc..
6. črc 2008 v 17:35  • Odpověz
no, hlavně každý výrobce má jiné číslování :wink:
já mám třeba body 62 i 74 rozměrově úplně stejné
na zimu chci ještě kombinézu a pak fusak podle kočáru
holky, jakou budete mít značku? dost v tom teda tápu
:unamused:
6. črc 2008 ve 21:11  • Odpověz
My chceme Peg Perego. Trojkombinaci, tak asi PlikoP3. Sice je to Italska znacka (hihi, nic proti Italum, ale bracha rika : sroubecek sem nebo sroubecek tam jim je to jedno :grinning: ) aole slysela jsem jen samou chvalu. Jinak jsem koukala ze Inglesina je dost podobna.

S tim cislovanim mas Ilci naprostou pravdu. Jsme vzali na blesaku od 3 mesicu do 12 mesicu a nektery jsou stejny :confused: No koupila jsem extendor, tak si snad poradime
6. črc 2008 ve 22:10  • Odpověz
DOBRÉ RANKO...
tak mi taky budeme mít trojkombinaci, ale značku moc neřeším, názory na žádné konkrétní značky neznám... tak dám na vlastní úsudek, měly jsme vyhlídnutý kočár Firkon, ale ten jsem neviděla v obchodě abych ho mohla omacat :grinning: , tak teď je jiný favorit, už omacaný :grinning: , ale značku nevím :unamused:
A ty velikosti, to ste mě dostaly... nenapadlo mě to přiměřovat, snad nemáme všechno stejné :confounded:
7. črc 2008 v 06:15  • Odpověz
gabko, pokud máš všechno od jednoho výrobce, tak je to OK
já jsem si to doma fakt přeměřila a jak jsem si dřív myslela, že mám třeba body i na zimu, tak teda ani nemám
a taky jsem kupovala od 3 do cca 9m :grinning:

firkon se mi taky líbil, je slušný za přijatelnou cenu, ale taky u nás nikde není v prodejně
7. črc 2008 v 07:41  • Odpověz
no právě že nemám... sakriš, já to snad vytáhnu, ať vím na čem vlastně jsme..já jsem si myslela že zas něco bude i na léto, když se má malá narodit v
říjnu, tak snad nebude mít v zimě věci s krátkým rukávem..
7. črc 2008 v 08:54  • Odpověz
gabko, tak my máme krátký rukáv
ale hodím přes to tenší mikinu a bude :wink:
7. črc 2008 v 11:30  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.