• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První děťátko

(Zamčená)
3. června 2010 
Ale gabko jsou to tri dily.. Mam domluvenej uz i ten druhej tak jsem zvědavá :slight_smile:
8. zář 2008 v 15:54  • Odpověz
to neva že to jsou 3díly, aspoň by se mi rozrostla knihovna...

Luci to nestačí jim říct o tom účtu až tam půjdu s tím papírem??
8. zář 2008 v 16:05  • Odpověz
jo ale mateřskou platí zaměstnavatel, ptala jsem se sestry na gynde, ty asi myslíš ten rodičovský příspěvek, že?
8. zář 2008 v 16:07  • Odpověz
Kazdej tomu rika asi jinak.. Ja mam ted treba penezni pomoc v materstvi, to mi plati prace, ale myslim ze je to jedno...
8. zář 2008 v 16:13  • Odpověz
autor
no ono je to takhle - peněžitá pomoc v mateřství=mateřská to vyplácí zaměstnavatel nebo sociálka, podle toho kolik ta firma má zaměstnanců ( do 25 osob to vyplácí sociálka a nad25 to vyplácí zaměstnavatel) a my měli do 25 osob, a sociálka to vždycky posílá složenkou tak tam musím zajít a podat žádost, aby mi to posílali na účet

a pak za půl roku je rodičovský příspěvek a to už vyplácí jen sociálka a to se musí taky podat žádost- je to žádost o rodičovský příspěvěk s tím zároveň dostanete formulář žádost o rozhodnutí o volbě nároku na rodičovský příspěvek- a to je na jak dlouho chcete (to jsou ty dva nebo tři roky že chcete být s dítětem doma)

no a žádost o porodné to se vyplní, dá se k tomu kopie rodného listu a občanky a odevzdá se to na sociálce

takhle mi to vysvětlili dneska jsem tam byla
8. zář 2008 ve 20:12  • Odpověz
Porodný vim, ale fajn že si nam to objasnila :wink:
8. zář 2008 ve 20:46  • Odpověz
autor
no mě to právě taky nebylo jasný tak jsem se tak po tom pídila, až jsem to vypídila :slight_smile: :grinning:
8. zář 2008 ve 20:47  • Odpověz
autor
dobré ranko holky, tak jak se máte? já jsem vstala dneska nějak brzy, ale to je tím, že když potřebuju v tuhle dobu na záchod, tak apk už mám i hlad a musím se nasnídat, ale asi si zalezu do postele a budu si ještě číst, v telce stejně nic nedávají

herest co ty? ještě jsi v celku? kdy máš když tak nástup do nemocnice na vyvolání?
9. zář 2008 v 07:21  • Odpověz
Ahoj Luci, vstavala jsem v půl 10, do slunečného dne, takze nic moc :confounded: To vedro me zabije...

Na kontrolu jdu az zitra tak uvidim co mi reknou, musim na ultrazvuk, monitor a pak na vysetreni... Pocitam ze kdyz neporodim tak ma nechaj jeste min. tejden.. Klidne by mi to mohli vyvolat hned zítra :grinning: :grinning:

Jdu uvarit oběd, vůbec se mi nechce, a trochu tady uklidit nak to flákám :frowning2:
9. zář 2008 v 10:21  • Odpověz
autor
no jo taky bych měla uklidit už se to tu zase hromadí, ale je to děs, pořád uklízet toho se člověk nikdy nezbaví :grinning:
9. zář 2008 v 10:57  • Odpověz
Luci přesně.. Me uz to taky neba :unamused: A stejne vim ze to bude kazdej den porad dokola :angry:

Ty jdes kdy k dr?
9. zář 2008 v 11:06  • Odpověz
autor
já jdu zítra, dneska jdu na plavání do výřivky tak uvidíme třeba se něco pohne :slight_smile:
9. zář 2008 v 11:26  • Odpověz
Ahoj holky, mám po naprosto děsné noci.... když už se ochladí a dobře by se spalo, tak mě budí bolesti :unamused: , já asi fakt za chvilku porodím, už jsem uvažovala jestli vzbudit mojeho, že jedem na kontrolu...ale pak jsem si vzpoměla na toho doktora co tam byl minule a raději jsem to zaspala, no zaspala :confounded: jestli se to tak dá říct.

Luci konečně někdo, kdo to normálně vysvětlil :wink:
9. zář 2008 v 11:43  • Odpověz
akorát luci, ono je to teda logické, když žádám o porodné...ale raději se zeptám, kopie rodného listu dítěte, že?
9. zář 2008 v 11:45  • Odpověz
Gabko: jen blbni.. Radsi si tam zajed, fakt vydrz aspon do toho 36tt nejlíp do 38tt, je lepší vydržet debilního doktora ale mit jistotu :wink:
9. zář 2008 ve 12:24  • Odpověz
Herest, ono to vždycky odezní, tak já nevím co to je, to samé jsem měla i před tím a řekl mi že je to normal...
Třeba od rána už mi nic není, možná jsem ležela na břichu, nebo co já vím proč to bolelo...
9. zář 2008 ve 12:33  • Odpověz
Aha no ja myslim ze bys to poznala kdyby nebylo neco v poradku..
9. zář 2008 ve 12:40  • Odpověz
No tím se taky utěšuju,já myslím, že to jsou poslové :wink:
9. zář 2008 ve 12:43  • Odpověz
Ja nevim myslim že jsem posly nikdy neměla.. A mam ted takovy debilni stavy ze mi prijde ze se mala vůbec nehejbe... :frowning2: Uz ji chci mit venku
9. zář 2008 ve 12:45  • Odpověz
Třeba už má málo místa tak se nehýbe... Ale věřím ti co to je za depky, mě malá nekope, jen cítím jak se hýbe a dělají se mi boule na břichu, někdy si teda myslím že vyleze přes kůži :sweat_smile:
9. zář 2008 ve 13:20  • Odpověz
No jeste chvilinku a bude venku tak nebo tak!! :grinning: Kdyz ne sama tak dr vypuděj :angry:
9. zář 2008 ve 13:25  • Odpověz
a co ty šrouby, jak to dopadlo??
9. zář 2008 ve 13:59  • Odpověz
No uz jsme je nasli :sweat_smile: Byli u nasich v tasce od Avonu u segry nahore v pofkrovi :sweat_smile: Dneska pro ne jedem, a chtela bych aby ji manza sestavil
:slight_smile:

Ty uz mas postylku hotovou? :slight_smile:
9. zář 2008 ve 14:04  • Odpověz
jj, já už ji mám poskládanou snad měsíc nebo co, postupně (jak jsem měla ušito)jsem do ní dávala prostěradlo, nebesa, mantinel, teď už tam je i polštářek a peřina, ale peřina asi půjde zpátky do skříně až se malá narodí a bude spinkat ve spacím pytly co mi mamka plete...už i nějaké hračky jsem tam dala ale zjistila jsem že je jich málo :sweat_smile: a budu muset sundat to prostěradlo prtože pod ním nemám ten chránič matrace :stuck_out_tongue_closed_eyes: nějak se na něj pozapomělo...
9. zář 2008 ve 14:09  • Odpověz
mrkla sem se ti do alba, ta nálepka na uto je bomba, to jste si nechaly dělat? můžeš mi prozradit kde?
9. zář 2008 ve 14:14  • Odpověz
Jo jasne nechali, na www.ditevaute.cz.. Ja taky nemam zadnej chránič matrace :astonished: A budu mit zavinku v postylce..

Jdem stavet postylku :grinning: tak jsem zvedava jak to dopadne :slight_smile:
9. zář 2008 v 17:02  • Odpověz
kočky chránič matrace zatím neřešte, potřeba bude až se začne řešit spaní bez plíny. Pokud máte strach tak úplně stačí jednorázová podložka
9. zář 2008 v 17:22  • Odpověz
Aještě s těma pohybama pomáhá lehnout na levý bok a soustředit se a zadržet dech :wink:
pokud se nepohne šupem do porodky, co kdyby, že jo? :frowning2:
9. zář 2008 v 17:23  • Odpověz
ekt: díky za radu, to vyskoušim :wink:

Ja nemuzu prijit na to jak se davaj ty nebesa na postylku :frowning2: ani ty mantinely na kazdym je jen jedna snurka :cry:
9. zář 2008 v 18:00  • Odpověz
tak to ti nepovím, náš mantinel má vždy 2
9. zář 2008 v 18:29  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.