• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První děťátko

(Zamčená)
3. června 2010 
tak já si asi dám nohy křížem :sweat_smile: už fakt asi plaším, já se tak na tu berušku těším, že jsem si snad i porod vyvolala :zipper_mouth: :astonished:
kuličko, já to budu dělat naopak, budu jí říkat, že má ještě čas, ať zůstane kde je :wink:
15. zář 2008 ve 13:33  • Odpověz
autor
když ono je to těžký, třeba já se na prcka strašně moc těším, ale zároveň se i bojím porodu, vím že to pak všechno zvládneme, sice to bude pár dnů trvat než se zžijeme všichni dohromady, ale zvládnem to, akorát ten porod, když čloěk neví do čeho jde tak se na to ani meůže připravit, všichni říkají že to je v pohodě že se to dá přežít, ale nikdo vám přesně neřekne jaký to bylo, vím že je to u každýho jiné, ale stejně :slight_smile:
15. zář 2008 ve 13:38  • Odpověz
Luci : to se ptas na tu haptonomii? To je takova metoda, kdy komunikujes s mimi v brisku pres dotyky :wink: a vlastne v tom pokracujes po porodu. Spousta z nas to dela podvedome.

Tak treba dej si ruku na brisko. Jedno jakou.

Tak

a ted si uvedom

kam jsi tu ruku polozila : dolu? nahoru? Tak tam je miminko. Jestli jsi ji polozila nahoru, rodit jen tak nebudes :stuck_out_tongue_closed_eyes: proto muzes (pomoci tyhle metody) nabidnout miminku slezt dolu.
Nevim estli to nevysvetluju jako tatar :sweat_smile:

Ja to treba pouzivam v situacich napr: jdu nakoupit a citim mimi hodne dole, je to neprijemny nemuzu jit. Tak ho "pozvu" nahoru a ono opravdu popoleze. Me se ulevi a muzu pokracovat v chuzi :slight_smile:

Takze gabi : ty davej ruku nad pupik :wink: a povidej ji, ze ma jeste cas, ze tam vevnitr je ji preci dobre :slight_smile:
15. zář 2008 ve 13:41  • Odpověz
jj, já jí řeknu že je tu zima :grinning:
Luci kam jsi dala tu ruku? to by mě mě zajímalo
15. zář 2008 ve 13:49  • Odpověz
Ahooj holky, omlouvám se, že vám lezu do diskuze, ale nedá mi to a... já měla břicho "dole" od 36tt a rodila jsem přesně na konci 38tt - ale kamarádce třeba vůbec neklesalo a stejnak porodila :wink:
hlenová zátka mi odešla přesně týden před porodem a já ji měla čistě krvavou :slight_smile: (takže se nelekejte, může to tak být - pokud to není, tak že byste krvácely hodně - je to určitě zátka - ale může být i čirá nebo jen narůžovělá)
mě porod "vyvolala" bouřka - ten den nás porodilo v benešovské porodnici 11!!! :wink:
a k porodu - každý to má jinak - bolí - to asi každého, ale dá se to vydržet a popravdě já si odpoledne (porodila jsem ve 3hod. ráno) už na bolest nepamatovala - nastřihnutí apod. se také řeší dle situace... kámoška rodila minulý víkend - je to drobňoučká hubeňoura a zvládla to bez nástřihu :wink: (ale i on se dá vydržet - dr. střihne při stahu a cítíte jen takové štípnutí jak od včely :wink: )
Tak držím palečky, ať to máte rychle za sebou a co nejméně to bolí!
Lucka
15. zář 2008 ve 13:50  • Odpověz
Takže dneska se rodit nebude! :grinning: Já se spíš bojím šití než nástřihu...nástřih je jen cvak, ale šití...to ti píchají do živého brrr, je mi z toho na nic
15. zář 2008 ve 13:53  • Odpověz
Gabko, šití je jak u koho - já cítila každý vpich (a byl to pro mě druhý porod :frowning2: ) - kamarádka to vůbec necítila... asi záleží na dr...
15. zář 2008 ve 13:56  • Odpověz
ja se spis bojim tech nasledku z nastrihu : kamoska si tejden nesedla, musela se susit fenem... a pak mela hrozny problemy se sexem, pac se ji to nehojilo a mela desnou jizvu, takze to bolelo :confounded:
A pak prej v prechodu (no jo, uz myslim i na duchod :grinning:) to taky muze delat paseku jako zpusobovat uniky moci a tak :unamused:

Proto neci neci a neci nastrih!
Tak a ted mi reknete, estli je lepsi se natrhnout, ze? Nekde jsem cetla ze i jo. Ale asi ne odshora az dolu... Dokonce jsem cetla ze male natrzeni se hoji lip nez nastrih! :confused:
15. zář 2008 ve 14:14  • Odpověz
no jo ale kdo mi řekne jak moc se natrhnu? co když to bude nějak moc, pak budu mít jizvu až nevím kam a bude to horší než jizva po nástřihu
15. zář 2008 ve 14:16  • Odpověz
já jdu raději vařit, mám z toho husí kůži..
15. zář 2008 ve 14:18  • Odpověz
Ahoj holky,

gabko, četla jsem, co jsi psala, a osobně myslím, že ti buď odtekla zátka, trochu, nebo ej to ten výtok před porodem. Pl. vodu bys nepřehlédla, ta vytéká hojně a stále. První vytečení má tak 300 ml.

kuličko, to je zajímavé s tou metodou.
15. zář 2008 ve 14:21  • Odpověz
Mikul - me prave vysvetlovala porodni babicka, ze bud se muze voda protrhnout - pak to vypada jak rikas a nebo se muze vak pouze natrhnout a pak voda odchazi pomalu a v malem mnozstvi, ale odchazi. Proto jsem radsi byla za to, aby gabka sla k doktasovi.
15. zář 2008 ve 14:24  • Odpověz
Gabi, normalne ti to nikdo nerekne ani neodhadne dopredu. Proste musi bejt dobrej doktor a odhadnout. Ty tam dolu neuvidis :grinning:

Ja si chci proste domluvit, ze pokud by hrozil malej natrh, tak at me nechaj natrhnout a kdyby hrozil vetsi, tak at me smiknou. Poznaj to podle napeti hraze okolo hlavicky. Bohuzel nekde smikaj i kdyz neni potreba :confounded:
15. zář 2008 ve 14:27  • Odpověz
a nebolí nátrh víc než nástřih?já asi nevím co bych raději...
15. zář 2008 ve 14:30  • Odpověz
jeje, tak to nevim, co boli vic :sweat_smile:
ja jen, ze me hrozne stve, jak jsou porody zmedikalizovany : nutej nas rodit v neprirozeny poloze jen aby na to lepe videli, davaj oxytocin aby placenta vylezla rychleji aby to bylo rychle za nima...

takze ja si nasnila uplne pohodovej prirozenej porod tj bez anestezie, bez nastrihu, pohodicka... :sweat_smile:
15. zář 2008 ve 14:40  • Odpověz
kulicka-pohodička jooo :grinning: :wink:
15. zář 2008 ve 14:42  • Odpověz
gabka-já myslím že je to jedno,že to vyjde na stejno :unamused: :confounded:
15. zář 2008 ve 14:43  • Odpověz
tak to ti přeji aby ti ta pohodička vyšla, já myslím že taky budu ráda když mi něco dají aby placenta vyšla dřív aspoň nebuud muset být v té poloze zbytečně navíc
15. zář 2008 ve 14:44  • Odpověz
Marik : nooo :slight_smile: pohodicka :grinning: si to maluju vid? :sweat_smile:
15. zář 2008 ve 14:45  • Odpověz
Gabi : ono ti ta poloha mozna bude fuk. Uz budes mit mimi, budes natazena, unavena...

Jinak ja proste doufam v co nejprirozenejsi porod. Zaroven se ale sichruju - rodim normalka v nemocnici. Kdybych byla "blazen odvaznej" a mozna ze s druhym mimcem budu, tak rodim doma :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. zář 2008 ve 14:47  • Odpověz
kulicka-ale je to super,být tak nad věcí :wink: :wink:
15. zář 2008 ve 14:47  • Odpověz
souhlasím, a smekám, já plaším jen co vyjde trochu víc výtoku :sweat_smile: (doufám že je to výtok)
15. zář 2008 ve 14:49  • Odpověz
Marik : jo jo, zatim jsem, taky jsem "jen" ve 33 tt :grinning: uvidime az se nam bude blizit termin. Zatim jsem rada, ze nemam moc strach. Obavy ju, ale strach zatim ne... takze pohodicka :slight_smile:
15. zář 2008 ve 14:50  • Odpověz
gabka já mám výtoky pořád skoro celé těhotenství a docela dost,bez slipovky se neobejdu
15. zář 2008 ve 14:51  • Odpověz
kulicka-to zmákneš a nech si ten optimismus :grinning: :grinning:
15. zář 2008 ve 14:52  • Odpověz
jo tak to já taky, slipovek denně zlikviduju i 5, ale dneska je to extrém, teda byl, zas to nějak ''utichlo''
15. zář 2008 ve 14:54  • Odpověz
no ja doufam, ze mi vydrzi :stuck_out_tongue_closed_eyes:
a pokud je nakazlivej, tak tim lip :wink: Ty uz to mas kazdou chvili!

JInak vytok mam taky cely tehu. Ale ono je asi neco jinyho ho mit porad a pak najednou... to je jasny ze hned clovek plasi :wink: takze Gabi je dobry, ze ses mohla ujistit, ze to nic neni :slight_smile:
15. zář 2008 ve 14:55  • Odpověz
15. zář 2008 ve 14:56  • Odpověz
Gabi estli to utichlo tak to voda nebude. On ten vytok je takova potvurka. Staci snist nejakou vec a hup uz je tu :angry: Proste jsme hormonove uplne rozhozeny no :stuck_out_tongue_closed_eyes:
15. zář 2008 ve 14:58  • Odpověz
třeba to byla ta zátka...nebo jak říkáš...uvidíme co se vyvrbí, abych nakonec nedostala vyvolávačku ve 41tt
15. zář 2008 v 15:02  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.