• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První děťátko

(Zamčená)
3. června 2010 
já dělám takové svačinky manžovi do práce, aby nám neumřel hlady :grinning:
18. zář 2008 v 09:09  • Odpověz
Gabka: :grinning: :grinning: !! U nas nic nového stále 2v1, za chvliku skocim pro snidani mam strasnej hlad, a manza nema co kourit (pořád mu rikam at prestane :rolling_eyes: )

Navecir si zkontoluju vsechny veci do porodnice, a rano supajdy na vyvolávačku :slight_smile:
18. zář 2008 v 09:17  • Odpověz
autor
herest tak budu na tebe myslet, já doufám, že to an mě dneska přijde, mám termín tak uvidíme,akorát zatím žádné příznaky tak fakt nevim :slight_smile: jinak ať ti to dobře dopadne, ať jste v pořádku a dej pak vědět až se vrátíš z porodky :slight_smile:
18. zář 2008 v 10:15  • Odpověz
Luci: porad premejslim, pokazdy je tam jinej doktor tak aby mne neposlali domů jeste na tyden :frowning2: Doufám že ne... Jinak moc diky, doufam ze půjdes rodit hned po me
:grinning:
18. zář 2008 v 10:20  • Odpověz
Já mu taky dělám sváču do práce, ale ne každý den a ne tak velkou...dělá jen ranní,a ještě snídá , takže mu stačí málo a v 15 už má oběd na talíři :wink:

Herest, tak hodně štěstí a sil!! Domů tě nepošlou uvidíš, všechno bude OK. Zítra ne Tebe budu taky myslet!!!!
18. zář 2008 v 10:45  • Odpověz
autor
no já doufám, že to an mě dneska taky přijde a budeme mít zítra prcka už u sebe, pořád ho tady přemlouvám, tak uvidíme jeslti to bude mít nějaký účinek :slight_smile:
18. zář 2008 v 11:33  • Odpověz
Holky dejte mi prosím pár rad jak donutit tu malou potvurku aby uz vylezla ven...Jestli se co nejdrive neco na tom kazdodenim stereotipu nezmeni asi uz mi z toho hrabne :frowning2:
18. zář 2008 v 11:48  • Odpověz
anuli: rikaj ze pomaha sex, cerv. vino, horká voda, uklizení :grinning: Me nezabralo ani jedno..
18. zář 2008 ve 12:05  • Odpověz
heresta: tak to jsi me potesila :wink: no vetsinu snad krom toho vina uz jsem take zkousela, asi pujdu umyt ta uz jednou umyta okna-treba to zabere...sice mam jeste do terminu cas, ale doma je to na palici...
Tak Ti na zitra drzim pěsti a az vas pusti, dej vědět jake to bylo-tedy jestli se ti podari od mimca na chvili utect k netu...
18. zář 2008 ve 12:11  • Odpověz
Luci, Herest a Anuli : ctete :

Cary mary hudliky budliky bu bu bu bu bu :confused: Pojd ven! :angry:

Budludludludldudludududuluuuu :fearful: :confused:

:grinning:
Tak a po tyhle kure uz musej dneska v noci chtit ven :wink:

Drzim vam pesticky :dizzy_face:
18. zář 2008 ve 12:21  • Odpověz
I kdyz je jedno estli prijdou dneska nebo zejtra, hlavne at jsou zdravi :dizzy_face: a vy v poradku.
A kdyz uz jste u tech svacin tak ja padim neco zblajznout. Za chvilu musim jit na predporodni kurz, budem probirat tlaceni :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. zář 2008 ve 12:24  • Odpověz
kulicka: Jejda tak to mi pak napis co jsi se naucila-ja na zadnem kurzu nebyla-u nas se prez prazdniny proste nekonaly...
Jinak doufam ze to Tve zacarovani pomuze-diky :wink:
18. zář 2008 ve 12:29  • Odpověz
anuli: okna jsem ja nemyla to se mi nechce, dneska vyluxuju a uklidim kouplenu, prijde mamca tak budem drbat..

Kulicka
:grinning: :grinning: :grinning:
18. zář 2008 ve 12:31  • Odpověz
heresta: Tak mamcu ti zavidim-ta moje je 400km daleko takze tak maximalne po telefonu a to by nas nasi muzickove platici ucty asi uskrtili...jinak do oken se mi podruhe take nechce-zvlaste kdyz je takova zima, ale uz chci malou drzet v naruci...tak ji nejak ven dostat musim...bojim se abych nakonec take neprenasela :frowning2:
18. zář 2008 ve 12:51  • Odpověz
Holky s nama je sranda : nejdriv se bojime, abychom neporodily predcasne a pak se bojime, bychom neprenasely :grinning:

Jo herest, mamcu taky blede zavidim. Ta moje je 1500 km :unamused: a "nahradni" teda tchynka asi 250.
18. zář 2008 ve 13:05  • Odpověz
anuli jeste mas par dni :wink:

Ja ji mam 3km :slight_smile: a jsem za to strasne vdecna pze moje mamka je fakt super a nedokazu si predtavit ze bych ji treba 14 dni nevidela :unamused: Manza ma navic odpoledni takze tady kejsnu sama.. Jo a prej pekla strůdl mnam mnam :grinning:

Kulicko: jsme hrozny :grinning:
18. zář 2008 ve 13:25  • Odpověz
Kulicko:koukam ze si nemam na co stezovat...obdivuji te ze to zvladas...moje tchyna je sice jen 20km, ale zrovna nahradni maminou ji nazvat nemohu :frowning2:
18. zář 2008 ve 13:30  • Odpověz
Holky nesmutnete!!
18. zář 2008 ve 13:51  • Odpověz
Anuli : tak to este ze je aspon tech 20 km :grinning:
Ja si na tchyni stezovat fakt nemuzu TUK TUK NA DREVO :grinning: Tak nejak bych rekla, ze si sedneme lip nez s moji vlastni mamkou :sweat_smile: ale psssst, to ji (my mamce) nesmim rict! :sweat_smile:
Jinak diky za slova obdivu. Ja se taky nechapu :grinning: Ale mam manzela, tak to zvladam no. Co mi taky zbejva kdyz jsme se rozhodli zit v jeho zemi :sweat_smile:

Herest neboj, to my si jen tak obcas ulevime, vid anuli :wink: Jeste ze dneska existujou ty telefeny a internety a tak. Jinac by to fakt bylo smutny. Ale takle :wink: Navic my tu mame telefen v cene internetu i do CR, takze muzu nase otravovat kdy se mi zlibi :grinning:
18. zář 2008 ve 14:16  • Odpověz
Jdu vyluxovat a cekat na tu mamku..
18. zář 2008 ve 14:38  • Odpověz
autor
kuličko kde prosím tě bydlíš?
18. zář 2008 v 15:53  • Odpověz
autor
no nic holky pádím na cvičení dneska budeme kvůli mě tančit tanec rodiček, prej to pomáhá tak uvidíme snad už se tu teď aspoň pět dní neukážu, a herest tobě držím pěstičky, moje kámoška jela dneska do porodky, na vyvolání jeslti už jo nebo ještě je čas a oni zjistili, že má 4kg dítě a ona měří jen 155 cm tak jí řekli že vyvolávačka by byla bolestivá a bylo by to zdlouhavé tak jí řekli že ji zítra udělají císaře, tak jsem na ni zvědavá sand budou v pořádku,

tak se mějte papa
18. zář 2008 v 16:02  • Odpověz
Luci: tanec rodiček jo?? Kamaradka urcite bude v poradku, je hezky ze nechtej aby se trapila :wink:
18. zář 2008 v 18:20  • Odpověz
Luci - ten tanec by me taky zajimal. To je jako vrteni v bocich? Nejak nam to prosim popis ju :sweat_smile:

My bydlime ve Francii.

Jinac dneska ta priprava byla velmi poucna, ale bylo toho moc. Tak napisu jen co jsem si zapamatovala.
Nejdriv jsme si pripomnely anatomii panve a jak a co se roztahuje kdyz mimi zacina svoji cestu ven.
Potom jsme si zopakovaly dychani v prvni fazi : pri kontrakcich hrudnikove, mezi kontrakcemi brisni.

A pak jsme najely na dychani pri fazi tlaceni. To se dela behem kontrakce samozrejme:
toz jsou dve moznosti : bud s dechem a nebo se zadrzi dechu. Ta druha je drsnejsi ale ucinnejsi a proto se pouziva jen parkrat kdyz ta prvni neni dost ucinna. Podotykam, ze jsme byly v sede, ale natazena nebo na boku to snad taky pujde, jeste jsem to nezkousela, prave jsem se vratila :sweat_smile:

S dechem : podsadit panev (to je hodne dulezity) - uvolnit ramena, nezatinat zuby - velky nadech - s vydechem stahovat brisni svaly. Na konci vydechu podrzet stazeni svalu, nadechnout se do hrudniho kose a s vydechem pokracovat ve stahovani brisnich svalu - na konci vydechu opet podrzet stazeni, nadechnout se do hrudi a s vydechem jeste stahnout brisko. A rozdychat :slight_smile:
Pro lepsi vysledek se lze oprit o stehna (pokrceny nohy v sedu) a tlacit rukama proti stehnum pri zatinani brisnich svalu. Je to o neco ucinnejsi. Pozor ale na uvolnena ramena - hlavne netlacit "do hlavy". To je k nicemu a akorat vam popraskaj zilky v ocich :unamused: Pry stejne spousta miminek vylejza i bez tlaceni :wink: pac je tam stah delohy a zaroven se stahnou i podbriskovy svaly samovolne ci co. Tema brisnima jim jen pomahame, takze nekdy ani nemusime :slight_smile:

Tak a ted kdyz to nefunguje a mimi ma zatezko najit cestu :
Tlaceni se zadrzenim dechu :
opet stejna pozice : byly jsme v sede s pokrcenyma nohama. Opet radne podsadit panev, uvolnit ramena. Nadech, zatajit dech a tlacit "odshora dolu" ke spone. Takze to neni jako na velky! Tlaci se pry behem 20 az 30 vterin. Ja to vydrzela tak 10 a pak jsem jen lapala po dechu :grinning: a pry se to musi takle behem cele kontrakce :confused: to teda nevim nevim.

Tak to je tak v kostce. Jestli si vzpomenu na dalsi detaily tak pisnu. No doufam, ze uz to nebudete potrebovat a v pondeli nam napisete : he he he, ve ctvrtek v noci na me manza kouka jako suva z nudli, proc ze ho to budim. No jo! Mimi se nam nahlasilo :grinning:
18. zář 2008 v 19:04  • Odpověz
Jinak co se tyce utz odhadu porodni vahy, tak jsem uz slysela spouououstu lidi, co rikali, ze je strasili velkym mimi a narodilo se jim uplne tabulkove! A naopak : mimi bylo tabulkovy a narodilo se jim veliky :grinning: Takze ono je to prej pul kilo sem pul kilo tam! :confused:

Kazdopadne preji ty tvy kamosce at ji to boli co nejmin a na konci hlavne zdravy mimi :dizzy_face:
18. zář 2008 v 19:06  • Odpověz
Kulicko: ty ses teda rozepsala :grinning: A jak se zije ve Francii?

Mala tusi ze půjde ven tak kope jak zjevená :angry:
18. zář 2008 v 19:08  • Odpověz
Jo tak dalsi info :

Nejprve (ve vetsine pripadu) jde hlavicka, pak pry porodnik (porodnice)se netlaci aby se zjistilo estli nema mimi omotanou snuru okolo krku. Kdyz jo, smiknou ji, kdyz ne taky se pokracuje. Zatlaci mimi hlavicku smerem dolu a uvolni jedno raminko, pak ho pootoci oblicejem nahoru a uvolni druhy raminko a pak uz to jede jako po masle a hop! maminka ma mimi v naruci :dizzy_face:

Jo a taky prej je nejhorsi faze (nejbolestivejsi a nejzdlouhavejsi) kdy se krcek otvira od tak tech 4-5 cm na 10 potrebnych. Takze pokud je tuto uz za nama, tak to nejhorsi je pryc :slight_smile: Samotny vypuzeni je pak uz otazka tak 20 minut (v prumeru) a kdyz uz je hlavicka venku tak minutky :slight_smile:
18. zář 2008 v 19:11  • Odpověz
Herest : to si mala dela misto : pripravuje se na ten velkej vykon. to mas jako se skokem do dalky z mista : taky se musis poradne postavit nez skocis ne? :sweat_smile:

Mnoooo, hi hi hi, ze by to budli budli nakonec zafungovalo :grinning: :dizzy_face:
18. zář 2008 v 19:12  • Odpověz
Kulicko: no treba to zabralo :wink: Kez by.. Aspon by se to rozebehlo prirozene :slight_smile: A jak je v ty Francii? :grinning:
18. zář 2008 v 19:14  • Odpověz
Jo.. jak se zije ve Fr? Tak asi jako jinde. S CR ma hodne spolecnyho. Akorat je tu trh prace upne na s*acky :confounded:
A tady kde jsme mi chybi snih. Ale jinak je chleba o dvou kurkach asi vsude. Blby je, ze clovek pak CR idealizuje a pak kdyz prijede nebo slysi kusé informace, tak se nestaci divit. Treba ta vlada ceska, co vymejsli za zakony, to by jeden blil - zrovna ted prej chystaj nejakou novelu, kde manzelstvi muze byt uzavreno kymkoliv kdekoliv a jakkoliv - zadna oslava jen hnusnej uredni akt : vcera nas kotelnik oddal, tak si to napiste :confounded: Uplna degradace samotnyho aktu! A prej i prav nebo co, ze prej to chtej sundat na stejnou uroven psi knizky nebo co. To tu, ve Fr, teda nemame. Mame zas ale jiny koniny.
No a nebo ted naposled nas chtela obrat jedna autodilna : si rikala "chlap cizinec ho*no rozumi a ta zenska si toho nevsimne". No stres jsme z toho meli celej den, nakonec nas to stalo "jen" o 300 kc draz nez bylo puvodne dojednano, ale ty nervy za to fakt nestaly. Tam uz nepojedem i kdyby to byl posledni autorizovanej service v cely republice :angry: Darebaci! To tady ve Fr maji taky casto takovej pristup : ze zenska se lehcejc obalamuti :confounded: Takze mentalita naprosto stejna. Ale jsou tu i pozitivni veci, jako v CR.

Jo a Frantici jsou jako Cesi : strasne radi nadavaj na situaci, ale aby s tim neco delali, tak to ne :grinning: Takze fakt uplne stejny nakonec :grinning: Akorat ten jazyk je jinej a to trosku unavuje, ale uz jsem si zvykla. Kdyz si tu clovek najde praci a nejaky kamardy, tak je fajn :slight_smile:
18. zář 2008 v 19:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.