• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První děťátko

(Zamčená)
3. června 2010 
heresto zkus si na bazárku koupit odsávačku buď elektrickou, suer je od medely, nebo ruční super je od aventu a odsávej nejpozději po 3 hodinách 30 minut z každýho prsu a lepší je to po krmení a ošetření Yvonky, to je víc hormonů. pij kojící čaje a meltu a jez kuřecí vývar a homeopatikum ricinus comunis 2x 5granulí. uvidíš, že když to nevzdáš tak to půjde. Lahvičku doporučuji MAM s dudlíkem Ultivent. uvidíš že se to spraví, holt budeš moje kopie :slight_smile:
6. říj 2008 v 09:39  • Odpověz
Ekt: odsavacku mam, odsavám ale neni co :unamused: vzdycky vyjede par kapek
6. říj 2008 v 09:56  • Odpověz
Ahoj heresta: jen jsem tak nakoukla do vaší diskuze. Já, když jsem kojila malýho, tak jsem měla pocit, že kojím pořád. Přes den i 45 minut a večer klidně 1,5 h. Hrůza. Když jsem ho odtrhla , tak brečel jak siréna. Měla jsem pocit , že mám málo mléka. Ale chce to možná přikládat častěji na kratší dobu. Ekt dala dobré rady a já přidám ještě jednu - pila jsem každý den přes litr mléka. Jen vydrž - ze začátku to trvá než se laktace upraví dle potřeb dítěte. Určitě to zvládneš. D.
6. říj 2008 v 10:20  • Odpověz
dassha: ja ale opravdu kojila i hodinu, dala jsem ji z obou a stejne rvala, ani nespala, a po tom nutrilonu usla chudinka a spinkala skoro 4 hodiny, hlavne je klidnejsi, sklidnila se o 100% tak to asi hladem bylo.. Ja chci kojit ale nehodla ji trapit hlady
6. říj 2008 v 10:31  • Odpověz
heresto dávej UM a odstříkávej i když není co, je to sice deprimující, ale ono se to časem opravdu poddá. Vem si můj příklad, vždyť jsem z porodnice šla s UM a lahvičkou. záměrně doporučuji tento postup a hlavně vydržet, je to těžké, klidně odsávej opravdu nejpozději po 3 hodinách a to i v noci, ale když vydržíš tak to půjde. a ta lahvička má super savičku, připlacatělou jako sané prso
6. říj 2008 v 11:19  • Odpověz
Ahoj holky,
tak jsem se k vám přišla zase podívat...

LUCINKO, MOC NA TEBE MYSLÍM!!!JE TO KRUTÁ RÁNA OSUDU, ALE URČITĚ TO ZVLÁDNETE, PŘEJI HODNĚ SIL!!!!!

Herest, nevzdávej to, mlíčko se rozjede, kámoška taky neměla, dávala malé umělé a teď už kojí o 106!
Bože já jsem z té lucky úplně mimo...

Jinak, my jsme v pořádku, jen sem tam silnější výtok a křeče v břihu, tak myslím, že to brzo přijde :dizzy_face:
6. říj 2008 ve 12:02  • Odpověz
Gabko: ani mi nemluv, je to hrozny.. snad se z toho brzy dostane a budou se pokouset o dalsi :wink: Moc ji drzim pesticky..
6. říj 2008 ve 13:03  • Odpověz
no heresto, asi bude muset remineralizovat tělo a revitalizovat psychiku, asi teda ne dřív než za půl roku, si tak myslím :pensive:
6. říj 2008 ve 14:16  • Odpověz
Ekt: to je mi jasny ze to nebude hned :wink: ale moc ji to preju..

Jinak ja musim kazdy 3 hodinky davat 80ml nutrilonu spadli jsme s vahou mame jen 2730g
6. říj 2008 v 15:59  • Odpověz
heresta - hlavně neměj výčitky, že dáváš UM. Spousta dětí vyrostla jen na něm. A když se kojení rozjede, tak jen dobře. Jo, můj klučina asi tak ve čtvrtém měsíci zastavil s váhou. Šla jsem k doktorce, aby ho převážila, že se mi to nějak nezdá. Ona, že je pěkný,...bla bla bla. a že to není třeba. Já jí neposlouchala a dál svlíkala syna a šoupla ho na váhu. Zjistily jsme , že za 14 dní nepřibral nic. Tak doporučila kaši na večer. Takže od konce pátého měsíce jsem mu jí dávala a pak postupně začla i s jinými příkrmy. Za tři dny jakoby malý ožil. Prostě mu to moje mlíko už nestačilo. Všude píšou kojte, kojte, kojte a nejlépe plně šest měsíců. Ale když to tomu dítěti nestačí, tak se nedá nic dělat. Přeji ať se brzy rozkojíš a spokojené miminko.
6. říj 2008 v 16:46  • Odpověz
Dassho, máš pravdu, kojit kojit :grinning: ale stejně každá máma vycítí že drobek potřebuje něco navíc. spíš jsem chtela herestu podpořit, aby ještě nevzdávala boj. ale taky jsem psala že spokojené dítě je jeden z předpokladů aby mlíčko vůbec bylo, púrotože stres je naprostý zabiják mlíčka a nedostartek odpočinku taky. a pokud to nepůjde tak nelámat nic přes koleno, vždyť věda pokročila a UM není starý sunar :grinning: :grinning:

Naše dr řekla ať Joli hodně naslouchám, že si řekne, tak to dělám, dostává z lahvičky ale i prso a přesnídávky, je spokojená i kadí což nerbylo před příkrmem tak běžné i po 10 dnech :stuck_out_tongue_closed_eyes: no a teď roste přímo před očima
7. říj 2008 v 05:44  • Odpověz
Dobré rano.. :grinning: Moc vam vsem diky za podporu, a hlavne za rady.. :wink:
7. říj 2008 v 08:43  • Odpověz
čaute baby :grinning:
tak zase tady čučím jak sova :angry:
nějak je to s tím spaním horší a co jsem si přečetla tu smutnou zprávu od Lucky tak to je kalamita! Pořád na ní myslím, Ekt, jestli jsi s ní v kontaktu, tak jí pomáhej i za mě, jak nejlíp umíš.

Tak co herest, co malá? Už zase přibírá?To asi ještě nevíš co?Všechno se to srovná neboj :wink: Máme tady naštěstí zkušené maminy, teré nám poradí :slight_smile: Tak se toho drž, určitě ví co píšou!
8. říj 2008 v 01:45  • Odpověz
Gabi dnes jí zase písnu SMS neodpovídá a já mám pocit že je to i dobře, ale nějak cítím že energie nemyzí a tak jí tu sílu snad dodáme. Zapaluji čajovou svíčku cukr a skořice aby Davídek měl co nejsvětlejší pobyt v nebi. No jak Luci psala čas ránu zahojí, já dodávám jizva už zůstane. :frowning2:
8. říj 2008 v 06:48  • Odpověz
Dobré ráno... :frowning2:
8. říj 2008 v 10:03  • Odpověz
autor
ahoj holky, tak už jsem tak trochu schopná normálně uvažovat a bavit se, ostatně nemůžu se uzavřít že :slight_smile: jak se máte? gabi neboj to zvládneš, porod nic není, taky jsem si myslela že to nezvládnu, ale kdyby se podařilo malého vytlačit ven, tak bych to měla za chvilku za sebou, ostatně ten porod samotný trval asi 8 hodin nakonec i s císařem

nejhorší je, že bychom si hned zase pořídili mimčo, jenže musíme rok čekat, kvůli tomu císaři, jak všechno doktoři umějí zpravit, tak bohužel urychlení hojení jizvy na děloze to neumějí a to je na tom to nejhorší to další čekání, představa že můžeme začít pracovat na novém mimi až v září 2009 je hrozná, ale co ono to uteče

teď jdu an pohovor pracovní tak uvidíme co z toho vznikne snad to dopadne a já se budu moci soustředit na něco jiného a ten rok uteče rychleji

no a co jinak vy? ekt díky za ty sms a promiň že jsem neodpověděla já jsem nepsala nikomu, moc ti děkuju za energii a vám všem za to že na nás myslíte, já se budu těšit aspoň z vašich zdravých miminek, než si budu moci pořídit zase to svoje :slight_smile:
8. říj 2008 v 10:44  • Odpověz
Ahoj holky,

Luci to je fajn, že máš dost síly!!! Ale i tak, posílám Ti další! Držím Ti pěstičky ať pohovor dobře dopadne, práce by Ti moc pomohla. Rok není dlouho, utečeto jako voda :wink: .

já mám dneska takovou hnízdící náladu :sweat_smile: už se chystám na úklid, máme tady nádobí snad za 4dny :zipper_mouth: , ale já jsem z toho dva dny nebyla doma :grinning: alibista, co? :confused:
8. říj 2008 v 11:21  • Odpověz
autor
ahoj gabi tak to se teda máš, u nás když se to nashromáždí tak to taky stojí za to a pak se to nikomu nechce umývat :slight_smile: no sílu nevím jeslti mám, ale asi jo jinak bych se z toho zbláznila, dneska mi přišla kartička pojišťovny pro Davídka :cry: to se pak člověk neudrží a brečí jak želva, jako já teď

jinak gabi už máš zbalenou tašku do porodky? z mých zkušeností doporučuji jednorázové kalhotky (koupí se v lékárně) a ty vložky porodnické SAMU, jinak to ostatní už je na tobě jo a ještě župan ten je taky dobrý a jak se cítíš?
8. říj 2008 ve 12:04  • Odpověz
autor
jo a ještě pokud budeš mít nástřih tak nafukovací kruh na sezení - opravdu výborná věc sedím na něm ještě tady doma :slight_smile:
8. říj 2008 ve 12:41  • Odpověz
Ahoj Luci, moc tě obdivuji, že jsi schopná vůbec na tuto diskuzi chodit, jsi silná holka. Neboj, rok uteče jako nic a ty se budeš těšit z nového mimíska! :wink:
8. říj 2008 ve 13:01  • Odpověz
autor
ahoj anto snad máš pravdu, a uteče to rychle co ty jak se máš?
8. říj 2008 ve 13:04  • Odpověz
Uteče to rozhodně rychle, neboj. No, jak se mám? Ale ode dneška jsem přestala, holka, kojit, krmili jsme malého na radu z porodnice i příkrmy, protože nám ze začátku nepřibíral a on si na to tak zvykl, že odmítá mé mlíčko, tak jsem se rozhodla kojení ukončit, tři dny už to kojení zcela bojkotuje a já se nechci stresovat a jeho také ne, takže je to pro mě taková novinka. :wink:
8. říj 2008 ve 13:07  • Odpověz
Ahoj Luci,

Jen se vybrec, to musi ven! A uvidis, ten rok utece jako voda! Posilam veliky objeti :dizzy_face:

Jinak ja uz balim do porodky. Pomalicku ale jiste. Tuhle mi jedna PA rikala, ze je dobry vzit si s sebou pareo (takovej ten kus latky co se nosi na plavky v lete). Pry kdyz ma zenska jen andelicka na porod tak je celkem prijemny mit obalenou prdylku kdyz meni polohy na stole :sweat_smile: A ja tak nesnasim kdyz mi tahne na zada!

Anto tak me napadlo : nedalo by se ty mlicka michat? Jako pul lahvicky UM+pul odsatyho?

Herest a co vy dve ? :slight_smile:
8. říj 2008 ve 13:24  • Odpověz
ahojky Luci na odpověď jsem nečekala, spíš jsme tě chtěly podpořit. No císař je náročný, jsem po něm taky. Je pravda že jizva na děloze se musí pořádně zacelit aby vydržela další nápor. No budu na pohovor držet pěstičky. Teď jsme byli poprvé s Joli na houbách v lesích u Borohrádku a bylo to super. budou řízečky a gulášek :grinning:
8. říj 2008 ve 13:24  • Odpověz
Tak to nevím, kuličko, jestli se to dá míchat, ještě jsem to neslyšela, jedině odsát mlíčko a dát do jiné lahvičky, ale dohromady, to nevím, fakt. :wink:
8. říj 2008 ve 13:27  • Odpověz
Luci díky, kalhotky mám koupené i ty vložky, župánek úplně nový ale kruh teda nemám.. zatím tašku nebalím.. už bych asi pomalu měla :confused:
Taky tě moc obdivuju, jsi opravdu moc silná!

Ekt, řízečky bych si taky dala, ale my na houby nemůžem, asi by jsme se otrávili :sweat_smile: já nepoznám ty jedlé :sweat_smile: a můj houby ani nejí :frowning2: tak když jdou naši na houby tak mě pak zvou na oběd :wink:

Anto, já bych to klidně smíchala, dyť to nemůže ublížit, to je jedno jestli některá maminka přikrmuje a dá mimi jednou umělé a pak prso a tomu mimi se to smíchá v bříšku, nebo jestli už to má namíchané v lahvičce..nebo odsávat jak píšeš..a jednou to a jednou to..
8. říj 2008 ve 13:44  • Odpověz
Jani dá neboj, dělám to občas taky. třeba když neodsaju dost na zmražení tak to smíchám.
8. říj 2008 v 15:00  • Odpověz
Dá se to smíchat, ju? Tak to jsem nevěděla, ale já jsem se najedla tak, že by z toho mohl mít prďany, tak to nebudu riskovat :grinning: :grinning:
8. říj 2008 v 15:51  • Odpověz
no tak zmrazit a ono se to rozloží
8. říj 2008 v 17:15  • Odpověz
kulicka: my no co ti mam povidat, nak nemuzu uverit ze to ditko je moje, :grinning: :grinning: je tak strasne hodná.. tuk tuk tuk.. Krmime tim nutrosem, uz mi vychlandi 80ml tak jsem moc rada, ze takhle papká.. Dneska jsme byli cely den venku, bylo tam nadherne a zejtra pomastime rano k prababi, v kocarku se ji moc libi... Uz se ti to taky blíží vit :grinning: ?
8. říj 2008 ve 20:28  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.