• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První děťátko

(Zamčená)
3. června 2010 
luci to je pech s tou pupeční šňůrou, škoda že na to nepřišli na utz, no pravděpodobnost opakování je malá, takže držím pěsti.

jinak po očkování se u nás pofňukává, tak nosím už od 4 od rána ještě jsem nejedla :stuck_out_tongue_closed_eyes: ale už si ohřeju boršč co vařil včera MM a vdolky k němu :wink:
14. říj 2008 v 11:53  • Odpověz
gabka: da se rict ze jsme, uklidnil se pze jsem mu rekla ze pro me ed nejdulezitejsi yvca a jestli si mysli zeto bez nej nezvladnem tak se plete :sweat_smile: :sweat_smile:

Luci taky drzim pesticky :slight_smile:
14. říj 2008 v 11:57  • Odpověz
autor
díky holky, a herest co yvonka, musí vám dělat hroznou radost co? ach jo už aby bylo léto a my mohly pracovat na tom našem druhém broučkovi, je to hrozně dluohá doba, teda když je člověk doma a nemá co dělat, až budu chodit do práce tak to snad uteče rychle, akorát jeslti se mi někdo ozve, rozeslala jsem životopisy tak čekám, snad něco dopadne jinak se doma fakt zblázním a na úřad práce fakt jít nechci, jakmile tam čkověk jednou vleze tak je konec, můžou vás poslat kamkoliv :slight_smile:
14. říj 2008 ve 12:02  • Odpověz
Ahoj Luci Yvca je zlaticko, jsme z ni uplne nadseni, neboj taky budete budu ti strasne drzet palce.. :wink:

Malem bych zapomela vcera jsme byli u dr a mameuz 2970g pribrali jsme 260g diky nutrilonu :dizzy_face:
14. říj 2008 ve 12:04  • Odpověz
heresto supééér
14. říj 2008 ve 12:21  • Odpověz
Herest super :dizzy_face:

Luci, to vis. Ja si rikam, ze vlastne pocetim zacina veskery strach o mimi. To, ze clovek pocne, neznamena, ze donosi. Ze donosi, neznamena, ze mimi prezije porod. Ze prezije porod neznamena, ze prezije rodice atd. Proste jak ma clovek detatko, boji se o nej celej zivot. A kdyz se neboji o jeho zivot (nemoci, nehody a tak) tak se boji, estli dodela skolu tu a tu, estli si najde partnera na cely zivot, estli nespadne do drog nebo jinych zavislosti... :sweat_smile: Tim nechci strasit, nebo byt pesimista, proste to tak je a ja si to uvedomila uz kdyz jsem nasim oznamovala, ze si budu brat manzela. To jsem videla na tatkovi, jak pred timhle oznamenim doufal, ze nam to nevyjde a po tomhle oznameni mu nezbyva nez doufat, ze nam to vyjde. To vite, kdyz se nekdo vdava do zahranici, je to slozitejsi.
Rodice proste jenom musi doufat, ze bude vsecko OK a to svy decko podporovat, zit naplno. Vic s tim udelat nemuzou. Takze asi tak. No kazdpadne vam preju, at je vsecko brzo v poradku, at se vam zadari a za chvilu tu budete mit miminko.
Jinak jestli si vzpominam dobre, tak kamaradka otehotnela po 6 mesicich po cisari a donosila :slight_smile: Ale tim te nechci navadet, pac si myslim, ze byla veeeelka vyjimka! Lepsi byt fit, by miminko melo co nejlepsi podminky a to to cekani tech par mesicu za to stoji ne? :dizzy_face: Preju at brzo najdes nejakou velmi zajimavou praci.

Ekt, vdolky jo!? Neches nejakej poslat? Pekne s povidlama. MNAAAM!
14. říj 2008 ve 13:04  • Odpověz
kuličko oni jsou to slané vdolky k tomu boršči s hrubou solí a knínem :grinning:
14. říj 2008 ve 14:36  • Odpověz
Ahojky holky,tak jak se máte? My jsme dneska s Terezkou byly na očkování, tak teď spinušká :slight_smile:
Jinak nám dělá samou radost :wink: Mám i nové foto v albíčku, tak klidně mrkněte.
14. říj 2008 ve 14:37  • Odpověz
numerenka: ahoj, my se mame dobre :grinning: to nase zlaticko bud spinka nebo ji a 3x za den chytne hysterak=)
14. říj 2008 ve 14:46  • Odpověz
Ekt slane vdolky? to jsem jeste nejedla :confused: ale musi to byt mnam. Mi ale delas chute :angry: :grinning:
14. říj 2008 v 15:42  • Odpověz
chceš recept? :wink:
14. říj 2008 v 15:54  • Odpověz
ekt: ja bych ho chtela :sweat_smile: jestli ti to neva
14. říj 2008 v 16:23  • Odpověz
neva písnu ho sem

kostka drždí se rozdrobí v 0,2l teplého mléka oslazeného 2 pol. lžícemi cukru a necá se vzejít řádný kvásek.

2 střední bramboru uvařené ve slupce se nechají vychladnout oloupané se postrouhají na jemném struhadle do misky, přidáme 70g zozpuštěného tuku máslo nebo sádlo

v 0,1l vlažného mléka rozkvedláme 2 žloutky a sůl

do zadělávací mísy prosijeme asi 750g polohrubé mouky, přidáme brambory mléko a kvásek a vše řádně vyboucháme vařečkou v hladké těsto a necháme na teple vykynout.
Předehřejeme troubu na 180°C na plech rovnáme vykrájené vdolky, potřeme bílkem a posypeme hrubou solí a kmínem nebo mákem. Pečeme asi 15 minut dokřupava

Dobrou chuť

Množství dávám odhadem
14. říj 2008 v 16:40  • Odpověz
čaute baby,
tak mě ten receptík taky zaujal,ale skusím to až po porodu :sweat_smile: teď jsem ráda, že jsem ráda :grinning:

dneska mám spací den, je mi jako bych týden nespala!!a ty nohy, to je síla,nemůžu je mít dolů,pořád to chce aspoň natáhnout když né nahoru...tak jdu zase natahovat :cry: tentokrát do vany...
14. říj 2008 v 17:38  • Odpověz
Ekt :astonished: recept :astonished: JASNE! Sem s nim! Akorat doufam, ze v nem neni hruba nebo polohruba mouka :sweat_smile: to by mi bulo na prd. To tu nesezenu :frowning2:
Tak sup sup ke klavesnici :slight_smile:

Hm... tak to napisu, abych to nezapomnela a koukam : 750g polohruby mouky :unamused: z hladky to asi bude hnus co? Tvrdy jako skala ze? :confounded:
14. říj 2008 v 17:49  • Odpověz
no měla by být, ale může být i chlebová celozrnná, ono to není dogma
14. říj 2008 v 17:54  • Odpověz
no hladké dej míň a jednu bramboru víc, mohlo by to být taky fajn
14. říj 2008 v 18:20  • Odpověz
ekt: ty jo to vypada ze to bude dobrý :astonished: musim to zkusit
14. říj 2008 ve 21:49  • Odpověz
no nám moc chutnají a naši jak tu byli o víkendu na návštěvě si je na příště objednali zase, že je doma nedělají a moc chutnají :wink:
měli k nim hrachovou polívku a bylo to super :slight_smile:
15. říj 2008 ve 03:46  • Odpověz
ahoj holky, tak to vypadá, že dnes nebudu spát vůbec..pořád mě chytají poslíci, teda doufám :sweat_smile:
můj za 20min vstává do práce a já jsem si ještě ani nelehla :confounded: úplně se mi přetočil den a noc..přes den spím jak dudek a v noci ne a ne zabrat..doufám, že se to nepřenese na malou, nebo že bych to měla já po ní? :grinning:
15. říj 2008 ve 04:41  • Odpověz
Ahoj holčinky, tak jsem sem zase přicmrndla. O tom odstavení minulý týden bych mohla fakt psát román :grinning: . Bylo to dost pekelný, malej mě odstavil sám a pak se s tím nějak nemohl srovnat a dělal mi celý týden peklo, hůůůůůůůůůůů :grinning:
Manžel si vzal kvůli mě dovču, abych malýho samou radostí fakt netřískla, bylo to děsný, byla jsem dost bezradná, ale zdá se, že vše je na dobré cestě a malej už ty mý srolovaný jedničky nevyhledává :grinning: :grinning:
15. říj 2008 v 08:37  • Odpověz
autor
ahoj holky naše babča zase dělá vdolky, které posype makem a můžete is je dát třeba s medem nebo s marmeládou nebo samotný a jsou taky strašně dobrý, tak jestli chcete tak Vám sem pak taky hodím recept až ho z ní dostanu :slight_smile: a co jak se dneska máte?

gabi z toho si nic nedělej já jsem taky v noci moc nespala, ale přes den jsem vždycky usnula jen se vyspi dokud můžeš všichni říkají že pak se už nevyspíš, já ti to bohužel potvrdit nemůžu, ale prej je to pravda :frowning2:
15. říj 2008 v 10:00  • Odpověz
Ahojte, tak v šest jsem si nakonec lehla..no jsem jak po flámu, ale musím vydržet..přivezou nám tu novou pračku :dizzy_face: tak je musím hlídat,spíš sebe, ať neusnu :grinning: aby se sem dozvonili...

Luci receptík písni, vítám každou novou variaci :wink: já mám klasický recept, dělala ho už moje babička když jí bylo 20 :sweat_smile: naučila ho mojí mamku a mamka mě..jenže je to ''podle oka'' tak recept nevím.. :unamused: jen ingredience.u nás se vaří všechno ''podle oka'', to se můj vždycky směje když začnu něco dělat..začne jako to bylo v té pohádce..přiměřeně, přiměřeně..moje tchýně totiž potřebuje recept i na čokoládovou polevu, to se vás nechci nikoho dotknout jestli vy taky, ale mě to přišlo divné..žádná věda na medvěda.. :slight_smile: ale možná je to tím, že mě to vaření a kuchtění tak mooooooc baví :dizzy_face:
15. říj 2008 v 10:26  • Odpověz
autor
jj gabi mě to taky baví, ale když mám pro koho a hlavně an to musím mít zrovna chuť :slight_smile: a recept potřebuju taky nic si z hlavy nepamatuju, ale obdivuju každýho kdo někam přijde, a dokáže si vzít ingredience a prostě upýct buchtu bez receptu, to já neumím
15. říj 2008 v 11:04  • Odpověz
Luci, já peču každé návštěvě :grinning: jen proto, že je to ''důvod'' :sweat_smile: , a můj má buchty a vůbec všechno jídlo taky moc rád :dizzy_face: jen jsem si říkala, že začnu péct zdravěji, jako tmavá mouka, třtinový cukr, nebo med a tak... no i jsem to zkusila, výsledek super, ale těch peněz v tom..tak jsem se vrátila ke klasice..no to mi připomíná, že jsem dlouho nic neupekla, naposledy jsem dělala v pondělí koblížky (smažené) takjdu aspoň uhňácat bábovku :wink: ta je za 20min v troubě..

a já si taky dám, pěkně s horkým kakaem :dizzy_face: :dizzy_face: dokuď ještě ''můžu'' po těhu chci ubrat z váhy, tak už jsem si zakázala péct jak šílená :confused: :sweat_smile:
15. říj 2008 v 11:17  • Odpověz
Holky, já jsem ostuda, já vůbec neumím péct, vařit to jo, ale péct? To je pro mě jako chemie, taky jí neumím :grinning: :wink:
15. říj 2008 v 11:29  • Odpověz
anti, moje mamka dělala asi 5let v cukrárnách :wink: pochytila jsem ty fígle a grif po ní :slight_smile:
tak holt umíš něco jiného, na co já bych třeba zírala s otevřenou pusou :wink: :astonished:

Jé klube se nám tady sluníčko, ať už je ta pračka, hned začnu prát, prádlo už je roztříděné, tak můžou přijet, ale ještě ji musí přítel zapojit, to sama nedám.. :frowning2:
15. říj 2008 v 11:44  • Odpověz
Manžel má buchty (pečené) moc rád, tak mu je zatím dodává moje máma :grinning: :grinning:
15. říj 2008 v 11:48  • Odpověz
Holky nemusí to být pravda o nevyspání, my se vyspíme pomalu od porodu v pohodě, vyjma když je po očkování nebo jí není dobře, ale není to často. teď se sice v noci vzbudí na gáblík, ale pak zase usne a dnes to se dvěma jídly vydržela 21-9 no supééér :grinning:
15. říj 2008 ve 14:50  • Odpověz
Tak hlásím návrat z nemálu, dopadl nad očekávání dobře!

už mne nezvou k další kontrole leda by se mi něco nezdálo

tak už jen k obvodnímu hurááá, toho mám sice taky v pardubicích, ale pohoda
15. říj 2008 v 15:17  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.