• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První děťátko

(Zamčená)
3. června 2010 
Jo jo, Luci, jen se vypovidej. To ti ulevi :slight_smile: Taky na vas myslim od te doby cos nam to rekla :frowning2: je to moc smutne. Obzvlast kdyz clovek vidi holciny, co ditko nechteji a maji je zdrave, krasne, donosene, proste zuzo... ale pohodi je nekde, jen aby se jich zbavily :cry: :frowning2:

Me je teda 27 :sweat_smile: Ale myslim, ze vek nehraje roli :slight_smile: Kdyz se proste clovek citi a ma s kym (tedy myslim zodpovedneho partnera), tak proc ne :slight_smile:
21. říj 2008 v 18:37  • Odpověz
No aby byla sranda tak já budu mít v prosinci 33 a na Joli jsme čekali 10 let s tím že asi před 2 - 3 roky nám dr řekli že děti mít nebudeme :sweat_smile:

Strašně jsem to tehdy ořvala, a byla jsem fakt zralá na psychinu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. říj 2008 v 18:46  • Odpověz
autor
když mě je to takové blbé vás tad ytím otravovat :frowning2: vy máte veselejší starosti a já bych azse nechtěla aby jste se nějak stresovaly

jinak kuličko tak na jaře pojedeme do francie na poznávací zájezd jak jsou třeba na ty čtyři dny, už se moc těším, a třeba nás domů už přijede víc :slight_smile: a co jinak ještě nemáš žádné rodící známky?
21. říj 2008 v 18:51  • Odpověz
Luci klidně piš, ono ti to pomůže a já to zvládnu.
21. říj 2008 v 19:19  • Odpověz
autor
když tak moje icq je: 293085564 tak si mě tak evi dkyž tak zadej a pošli mi autorizaci
21. říj 2008 v 19:25  • Odpověz
Luci já taky zvládnu přečíst si tvoje řádky...a snad ti dokážu napsat něco uklidňujícího :wink: a povzbuzujícího :slight_smile:
mě je taky 23 a mimi jsme chtěli už před 3lety, ale nějak to nešlo.

Taky bych brala takový výlet :dizzy_face: nikdy jsem nebyla nikde v zahraničí, Polsko a Slovensko (tam máme půl rodiny-taťka je slovák) nepočítám :grinning: a o moři ani nemluvím, leda tak prstem po mapě :sweat_smile:
21. říj 2008 ve 20:19  • Odpověz
Lucie, upřímně já bych si to taky početla. bohužel jsem se do této diskuze poprvé připojila, když se ti to stalo.. a celou dobu mi hloubá v hlavě, co se mohlo stát (přečetla jsem si to v pondělí ráno, takže nejen depka z pondělí, ale i když jsem tě neznala, myslela jsem na tebe).
kde byla asi chyba atd. možná to znáš. nechci napsat, že bych ráda znala předem komplikace, to ne.. ale ...... ty jsi strašně silná.. až neuvěřitelně. na to, že je ti 23 jsi prostě neuvěřitelná a tak si msylím, že tím posílíš i nás starší :grinning: (jak ses ptala na věk, tak mi je 28)
21. říj 2008 ve 21:05  • Odpověz
to je taky jedna z věcí na kterou musím neustále myslet- jakto že jsi tak silná... já bych se složila a zanevřela na celý svět, aspoň na nějakou dobu určitě...ikdyž to v téhle situaci nezní nejlíp, tak v tomhle tě obdivuji, aspoň jsi silná se znovu o miminko snažit a víš kdy...ale já bych půl roku léčila psychiku, možná i déle..a kdoví jestli by se mi to povedlo..přeju ti luci ať jste brzo 3 a ať je co nejdřív vše OK.moc na tebe myslím, nevím jak to bude po porodu a kdy mě to chytne tak ti to píšu už teď...budu na vás myslet a přát vám jen to nejlepší :dizzy_face:

To platí holky pro všechny..pokud se tu delší dobu neukážu tak víte kde jsem :grinning: mějte se krásně, dneska je mi nějak.... jinak :confused: tak snad... :dizzy_face:

Dobrou noc všem
21. říj 2008 ve 21:50  • Odpověz
autor
gabi budu na tebe myslet, abys už měla berušku u sebe a aby to šlo rychle, ale užij si to ono se to nezdá, ale mě ta doba utekla hrozně rychle od dvou odpoledne co jsem šla na sál až do té doby než byl konec, každou hoďku mě chodili kontrolovat, ani jsem nestihla koukat na hodiny :slight_smile:

no holky silná nevim, já jsem si prošla už pár těžkýma chvílema v životě, tak to beru asi jinak, na mě to padá spíš večer, když už není co dělat, ale zase jsou to takové návaly, jednou za dva dny a tak

luci ono šlo všechno hladce, jenže pak se to zvrtlo ke konci, já jsem měla krátkou pupeční šňůru no a malej ji měl bohužel ještě omotanou kolem krku a to byl ten problém, bohužel se to nezjistilo dřív (to ještě ti doktoři neumějí bohužel), no a pak už bylo pozdě :frowning2: ale Vám všem přeu aby vše bylo v pořádku, budu na vás moc myslet, doufám, že se to nikomu z vás nestane, no ten půl rok je ještě daleko, ale ono to uteče rychle

jo luci, pokud naše druhé mimčo bude chlapeček (v což doufáme a moc si to přejeme), tak chceme taky dominička :slight_smile:
21. říj 2008 ve 22:33  • Odpověz
Luci : my jeste nic. mimi je porad pekne nahore, dloube me po vecerech do zeber a pres den hopsa po cipku :sweat_smile: ale nestezuju si. K ranu mivam trosku bolesti kloubu na rukou, obcas nejak zada, obcas mi zaludek vraci co bylo snezeno (hlavne v 1 rano :sweat_smile: kdyz se znova natahnu do postylky k manzelovi), obcas nejakej ten poslicek, ale jinak zatim skoro nic. Bude to prekvapko :wink:

Lucie : taky mi to vrta hlavou, jak je mozny, ze se to Luci a Davidkovi prihodilo, kdyz dneska tak vsecko kontrolujou. Jsem se dneska ptala jedny porodni asistentky a ta rikala, ze sice nevi, proc nakonec Lucka mela ten cisar, ale ze kdyz ma mimi kratkou snuru, tak proste do porodnich cest neleze. Bylo to tak, Luci? Ze ti naridili cisare, pac Davidek nechtel ven i pres kontrakce? Teda promin, ze se v tom tak rejpu, snazim se porozumnet. Jestli "tocim kudlu v rane" tak rekni :pensive:

Ekt ty brdo, cekat na mimi 10 let :astonished: by me asi hrablo :sweat_smile: Ale vidis, vydrzeli jste a vyplatilo se. Jako s tim kojenim :dizzy_face: to jsou super zpravicky.

Gabi : jsem na tom podobne hi hi. Pokud se tu par dni neukazu, tak je jasny, kde jsme :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale brzo to nevidim. Mozna to novoluni, ze zabere... Uvidime :slight_smile:
21. říj 2008 ve 23:02  • Odpověz
Jo Ekt, vy mate Nanny protoze manza trpi apneou a nebo jste ji koupili i tak pro jistotu? Ja jsem tuten "blbost" nechtela, pac mimi bude spat s nama, ale kdyz rikas, ze Joli je 40cm od tebe a nevzbudilo te, ze nedycha... tak mi to nahani strach :confused:
Gabi - ty sis poridila monitor dechu?
21. říj 2008 ve 23:20  • Odpověz
kuličko já monitor dechu nemám, ale po zážitku ekt o tom silně uvažuji...

tak tady holky sedím a počítám tvrdnutí břicha, za posledních 19min 3x :astonished:
22. říj 2008 v 00:19  • Odpověz
manža o tom dýchání ani neví a monitor mi doporučila primářka z pediatrie, že pro klid raději pořídit a když bude z druhé ruky tak ho mám se záručákem donést a oni ho prověří.

teď jsem moc ráda, že ho máme.

no celý den jsem byla po té noci nepříjemná i sama sobě.

určitě doporučuji a stačí i po někom ona se funkčnost kontroluje snado, zapnout, pak ručně dát několik ipulsů a pak počkat jestli spustí :grinning: , existuje ještě cca o 1000 dražší baby sens, ale je to stejné tak jsme koupili nanny. tu měli v nemocnici ve zdravotnických potřebách i odsávačku, zase tu levnější medela a je super, taky asi 2000 ale je na baterky a na síť takže super :grinning:

gábi už se to blíží myslím na tebe

telefon 603 897 536 a těším se na radostnou sms. podpis stačí nick :grinning:
22. říj 2008 v 07:27  • Odpověz
ahoj holky tak jsem stále tady :frowning2: :angry: :wink:
ekt, telefon mám uložený, pokud budu stíhat :sweat_smile: tak písnu...myslím že když napíšu Gabka tak budeš vědět o koho jde :grinning:
No z té rýmy se mi klube docela slušná angína :confounded: :confounded: bolí mě v krku jak čert :cry: a mluvím jak puberťák :sweat_smile: jdu zpátky do postele, nasoukala jsem do sebe 2 rohlíky a čaj, uvařila jsem si čaj do termosky a jdu to vypotit.Beru septisan, nic jiného si netroufnu, nemůže ta nemoc nějak ublížit mimi?
22. říj 2008 v 07:37  • Odpověz
autor
ahoj kulicko, no já jsem rodila nejdřív normálně, ale když jsem zatlačila asi 4 (vždycky tři zatlačení v jedné kontrakci), tak pak doktor řekl že to ukončíme císařem, protože už jsem neměla sílu, ani ten ambuvak nepomohl (to je ten zvon co tím vytahují miminko), vždycky když už byl skoro venku, tak ho ta šňůra stáhla zpátky, no a pak už začínal mít hodně špatné ozvy tak musely rychle jedna, jenže už bylo pozdě (ale chyba doktora to nebyla, ten podle lékařského hlediska udělal všechno co mohl), já nevim že se to na utz nepozná

gabi co tu ještě děláš :slight_smile: už koukej jet, i když vzpomeňte si na mě já tu čumákovala ještě v 41 týdnu :grinning:
22. říj 2008 v 08:18  • Odpověz
autor
holky víte nad čím jsem přemýšlela?, že teď se buď děti rodí předčasně, nebo zase naopak přenášejí je to zajímavé ale když nad tím tak uvažuju tak je to tak
22. říj 2008 v 08:19  • Odpověz
Ahojte holky,

Luci : diky za vysvetleni. Myslim si, ze na UTZ by to poznat mohli, ale ze na to nekoukaji, pac je to asi velmi vzacny. Mno, ted preji brzke zotaveni a v dubnu... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Taky jsem konstatovala stejnou vec, ze bud driv a nebo vyvolavacky. Ja nevim estli to neni tou psychikou :sweat_smile: Pac nejdriv nechcem rodit driv, abychom nahodou nerodily v praci a pak kdyz uz jsme konecne na matersky, tak si to chcem uzit :grinning: Ale zvlastni to je.

Gabi : ty brdo, to uz mas takovy posly? Me akorat mezi 4 a 8 rano (jak vcera tak dneska) bylo jak pri menstruaci : pekny bolesti v podbrisku a tak, ani jsem nevedela jak si lehnout :angry: Ale to mi holky urcite reknete, ze to jeste proti porodnim bolestem je houby, co? :sweat_smile: No uz se pozoruju jak nemocna na hlavu. Kazda kapka co ze me vypadne je zkoumana, estli uz mi nepraskla voda. Kazdy tvrdnuti je zkoumano, estli neni prvni z tech spravnych kontrakci :grinning: Jsem psychos! :grinning: Jinak je mi dneska nejak blbe. Na prochazce se psem jsem se sotva sourala, jak mimi vazi. Tak tot zatim vse z novinek z Francie :stuck_out_tongue_closed_eyes: Evi jinak pisu si cisilko a kdyz ho nekde nezakutalim, tak treba taky pisnu, estli se vam chce hi hi.
22. říj 2008 v 11:01  • Odpověz
Ahoj holky. tak co je noveho? u nas to docela jde, trosku jsme zacli zvracet ale jinak ok...
22. říj 2008 v 11:18  • Odpověz
AHOJ holky,

tak já dneska zažila infarkt. setřičkám se nedařilo 2min najít ozvy srdíčka. já vím, že ve26tt je to asi normální, ale já málem umřela strachy. jsem koza. a histerická :unamused: obrečela jsem to jkešě asi hodinu, když jsem si na to vzpoměla. další kontrolu mám v pondělí, tak už se tam těším :sweat_smile:

Luci - já právě myslela, že to omotání, že to poznají a hlídají. ale děkuji, že jsi to napsala. víš, mě jak chytne depka, tak uvažuji o všem možném a když se mi to vysvětlí, je mi hned lépe. jinak Domino je moc krásně :grinning: , ale přiznám se, že bříšku jsme říkali Leontýnka, než nás vyvedli z omylu a ted už víme, že je to kluk.

a do diskuze, monitor dechu mít budeme. jsem strašně histerka a tohle mě bude uklidnovat. ale nekupuji ho, budu ho mít pujčený..ale jinak bych ho asi kupovala.
22. říj 2008 v 11:18  • Odpověz
Luciej, oni to hlidaji, ale az kdyz mimi vystrci hlavicku. Pak zkouknou, estli nema snuru okolo krku a pripadne ji fiknou, aby mohlo mimi ven. Tak mi to bylo receno.
Jinak s tema ozvama :grinning: neinfarktuj. Ja byla minulej tejden na tokografu a prestoze je mimi veliky, taky uteklo z pod ctecky :grinning: museli jsme ji 2x premistovat a der meli v tom grafu asi 5. A pri kazdy prohlidce (tady kontrolujou ozvy pokazdy) mi doktora jezdila po brise dost dlouho, nez neco drapla (a pritom mimi se hybalo o 106 :grinning: ). Proste chtelo svuj klid a ne ho porad spehovat.
22. říj 2008 v 11:24  • Odpověz
kuličko, tak to jsi mě uklidnila. že se to stát může i paní doktorce. no kamarádky když mě viděly, tak ze mě radost neměly. já jsem prostě o tom nedokázala ani mluvit. a díky takovým to věcem pak nemám chut ani vybírat kočárek (jak se bojím, že to je zbytečné).. nic. výbavičku mám jen co vždy kupuji pro radost, takže skoro nic, ale máme dřevěné kostky pro 3+ s krtečkem :grinning:
22. říj 2008 v 11:27  • Odpověz
Gabko: nevim kdy se tady zas ukazu tak drzim pesticky :wink:
22. říj 2008 v 11:49  • Odpověz
díky herest :wink:

Kuličko mě ti poslové už ani nepřicházejí, jsou tady se mnou pořád :grinning: :grinning: večer jsem nevěděla jestli to tvrdnutí odeznívá nebo břicho znova tvrdne :confused: bylo divné pořád, už mám strach jestli je to normální...
dneska mám bolesti jak zad tak břicha, do toho ten krk a kašel..no úžasná kombinace :cry: potím se jak prasátko :sweat_smile: a je mi to k ničemu... :angry:

já jsem na ozvy byla jen 2x a doufám že v pátek už to nestihnu :wink: a srdíčko našly hned, no já bych to taky obulela jak želva :pensive:
22. říj 2008 v 11:59  • Odpověz
autor
jo holky tak s těma ozvama buďte v klidu, náš rpcek se hýbal a pořád utíkal a doktorce vždycky tvalo než ho našla :slight_smile:

luciej jsi ve 26tt tak buď v klidu, už to máš taky za pár a uteče to jako voda to mi věř :slight_smile:

co gabi jak ti je? poslové už jsou slušný takto bude určitě každou chvilku budu an tebe myslet moc
22. říj 2008 ve 12:08  • Odpověz
Gabi : tak vcera mi ta PA vykladala, ze prej nekdy se deloha stahuje jak blba (posly skoro porad) a ze prej se to resi tak, ze se mamince pichne nejakej uvolnovak. Ten prej tu delohu jako "profackuje" a ona se bud uklidni a nebo jak se odreaguje zacne fungovat normalne (tj. konecne se projevi normalni kontrakce, ktera ma vliv na otevirani = tj. kontrakce + pauza, kontrakce+pauza). Takze mozna estli je mas takle furt zajed do porodky. :wink:
O zadech mi ani nemluv. Mam porad skripnutej ten nerv do kycle a jeste se ktomu obcas prida, jako bych mela skriplou stehenni tepnu :angry: Ale zatim si myslim, ze jsou to jenom samy prd-problemy. Zatim to jde :slight_smile:
No pekne se vylez, hezky horkej cajik s citronem a at uz te tu tak tejden nevidime :angry: :wink:

Herest : vy jedete nekam na dovcu?

Luci neboj, ted uz budes mimi citit cim dal lip :wink: Ta PA taky rikala, ze nekdy, kdyz uz maminka mimi neciti a prijede cela panika do porodky, tak prej nic necitila jenom proto, ze mimi hyba pouze prstickem (a neprevaluje se jako obvykle), coz muze byt treba po uklidnujicim caji, co maminka vypila, nebo ze ho maminka necitila pres den, protoze se soustredila na jine veci (prace, nakup...) a vecer nahodou mimi spalo.
Jinac jeste pridam i anekdotu : i na ultrazvuku (pri druhym a tretim) mimi hodne cestovalo, takze doktorka koukala koukala a hup! najednou bylo mimi pryc :grinning: a to mi furt vykladaj, jak mam malou delohu :angry:
A proto je nejlepsi vsecko tohle pustit z hlavy (nase babicky tyto vymozenosti nemely a myslim, ze tehu prozivaly o mnoho lepe :grinning: ).
22. říj 2008 ve 12:10  • Odpověz
kulicka: ne ne :grinning: :grinning: jenom uz nemam tolik casu :slight_smile: je to kazdy den jinak..
22. říj 2008 ve 12:38  • Odpověz
Jo aha, no to je fakt :slight_smile: Ze me to nenapadlo :grinning: :sweat_smile:
22. říj 2008 ve 12:44  • Odpověz
Jinak jsme zpět PL byl s břichem moc spokojený

ORL Joli píchla naušničky a jsem ráda že jsem byla v ordinaci a viděla jsem kdy pláče a kdy je klid, tak řev byl když byla vázaná do prostěradla a desinfikovaná septonexem, vlastní píchání dobrý a potom zase ta desnfekce a lepení.
Teď je spokojená

gabi septisan je super můžou ho i těhotné i kojící a hodně pomáhá
22. říj 2008 ve 14:13  • Odpověz
tak dočteno, jasně kuličko, jak písneš tak to hned dám na koníka ať jsme všechny v obraze
:grinning:
22. říj 2008 ve 14:22  • Odpověz
Ekt, ja jsem slysela uz hodne maminek, ze mimi spis rvalo, protoze ho brala do rukou sestricka, nez proto, ze by ho bolelo pichani :grinning: Je to s nima sranda, vid? A jaky nausnicky jste dali? Ja si pokladam otazku estli dat nebo nedat. Tady se to moc nedela a prej i v matersky skolce chteji ucitelky, aby holcicky nausnice nenosily. Prej se za ne deti tahaj a casto maj pak utrzeny usi :unamused: To fakt nechapu, kdyz v CR s tim nikdo problem nema. Tak prej mame moznost pichnout bud uplne jako malinky (asi 3 mesice nebo kolik) a pak az ve 2 letech nebo kolik. Je to zas dilema tuto :grinning: Navic kdyz clovek jeste ani nevi, jestli se rozhodnout musi... kdyz to bude kluk, tak zadny nausnice nebudou :grinning:
22. říj 2008 ve 14:46  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.