• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

První děťátko

(Zamčená)
3. června 2010 
ahoj holky, já jen na skok, než se mi uvaří voda na čaj a pak zpátky do postele :confounded:
trošku se vám vykecám, jo?
večer hrůza... začalo mě pobolívat oko a pak mi z něj začalo téct nějaké svinstvo :stuck_out_tongue_closed_eyes: kašel je čímdál horší, dráždí mi to krk a ten mě už tak bolí že nemůžu polikat, jsem ráda, že polknu sliny a čaj, co budu jíst nevím...
jeli jsme na pohotovost páč sem k tomu všemu měla zvýšenou teplotu, no dostat se v noci k lékaři to je děs..v nemocnici jme byli v 22,00 a u dr. sem byla v 23,15, s tím okem mi nic neudělali že prý oční pohotovost má jiná nemocnice..na krk mi dali tantum verde na teplotu paralen na oko sem si koupila v lékárně kapky, to byl taky děs najít pohotovostní lékárnu..do té jiné nemocnice už jsem neměla sílu jít byla skoro půlnoc, klepala jsem se zimnicí a chtělo se mi spát..ten tantum mi vůbec nezabírá, nebo spíš je to brzo, že?potřebovala bych něco aby to pomohlo hned..už nemůžu, jestli začnu rodit tak jsem v prd.li!
23. říj 2008 ve 12:06  • Odpověz
Herest : do patyho patra? Brrrr :stuck_out_tongue_closed_eyes: to jste dost dobry! Nam stacilo jedno patro kdyz jsme se stehovali. To byla sila. No i kdyz lednicka jeste jde, horsi je pracka :grinning: a nejvic tchan funel u konferencniho stolku :grinning: (no dobre no, mame ho z tazeny oceli ci co, na nem betonova deska a na ni sutr :sweat_smile: ), ale je fakt malickej :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Evi to je roztomily ty nausnicky :dizzy_face: Akorat to podrazdeni od tech naplasti :angry: to by meli doktorovi delat taky :sweat_smile: at si uvedomi, jaky to je. Me dneska brali krev na toxoplazmozu a furt mi to teklo :angry: tak mam zas v lokti modrinu a tejden me to bude bolet :angry:
23. říj 2008 ve 12:07  • Odpověz
kuličko až teď toxoplasmozu tady testují hned při prvních náběrech, kvůli všem rizikům
23. říj 2008 ve 12:22  • Odpověz
autor
gabi, neboj ono to určitě přijde hned jak se uzdravíš, ale je to divný že tě doktor tak odbil, kor když jsi těhotná, ikdyž oni doktoři si s tím moc hlavu nelámou hlavně aby měli klidnou noc :angry: jinak mě tantum verde taky nepomáhá, si to nastříkám, a nic žádné zlepšení, akorát teď je to taková blbá doba, v těhotenství taky ženská nic nemůže, doufám, že se brzy udravíš
23. říj 2008 ve 12:34  • Odpověz
Gabi teda ty mas ale pech! Nasim tantum zabira uzasne, ti si ho nemuzou vynachvalit. Taky ti nemohl dat zadny dryaky :unamused: Tak se pekne vylez ju?

Evi : jo jo, tady chodim od zacatku tehu kazdej mesic na odber kvuli toxoplazme, pac nejsem imunni, prestoze jsem litala 8 let mezi konma, psama, kockama, kravama, prasatama... delala rucne seno a vsecko, co se dela okolo koni... takze me vysavaj co mesic :confounded:
23. říj 2008 ve 13:41  • Odpověz
autor
no kuličko to je zajímavé, ale hlavní je abys byla v pořádku a určitě to všechno bude v pořádku :slight_smile:
23. říj 2008 ve 14:52  • Odpověz
tak to je lepší že tě hlídají, imunní nejsi protože ji dosud neonemocněla a to je dobře :wink:
23. říj 2008 v 16:23  • Odpověz
No zatim v poradku vsecko je :slight_smile: Uvidime ted tu posledni analyzu. Pry zpocatku tehu je nizka pravdepodobnost uchyceni se nemoci, ale nasledky na mimi obrovsky a ke konci je vysoka pravdepodobnost uchyceni a male nasledky. Kazdopadne se to da lecit, takze zas hlavu si nedelam. Tady hlidaji systematicky. Nevim proc, ale hlidaji. Jinak pry pro normalniho zdraveho cloveka dospeleho prodelani toxy nema dusledky. Tak jsem vicemene klidna :slight_smile:

Stejne me to prekvapuje jaka jsem klidna. Ale asi priroda vi, co dela. Ja takovej plasan, co chce mit vsecko pod kontrolou, vsecko intelektualne pochopeny... zrovna jsem tu mela kamosku na navsteve, co je ve 4,5 mesici, a vypada to, ze je uplne stejna, akorat ona je jeste v tom stadiu pred "vypnutim" :grinning: Tak jsme pokecaly o spouste veci, snad jsem ji uklidnila. Ji stresuje uplne vsecko : jmeno, vychova, kocarek... :sweat_smile: jako bych se videla. Akorat jsem moooc rada, ze ted uz je mi vsecko putna :grinning: Snad mi to vydrzi i pri porodu a budu v poho a nebudu panikarit, stresovat a tak :sweat_smile: Drzte mi pesti :sweat_smile:
23. říj 2008 v 18:31  • Odpověz
Držíme obě
23. říj 2008 v 19:01  • Odpověz
Evi, Joli dik :dizzy_face:

Co ty Gabco? Jak to vypada?
23. říj 2008 ve 20:00  • Odpověz
tak jsem se pokoušela o úpravu fotek mám jednu v albu :grinning:
23. říj 2008 ve 20:05  • Odpověz
jsem koukala :wink: Joli se na ni tak krasne usmiva :dizzy_face:
23. říj 2008 ve 20:23  • Odpověz
no to jo to umí ale řev nefotím, i když asi by to pro památku taky bylo dobré
23. říj 2008 ve 20:29  • Odpověz
Jolanka je andílek :dizzy_face:

Kuličko dík za optání, ale je to stejné, už mi to svinstvo teče z obou očí a pro změnu mě bolí to druhé :sweat_smile:
kapky sem si totiž dávala jen do toho co mě bolelo, to byla chyba :unamused: už dávám do obou
tak dobrou děvčata, můj přinesl spoustu laskomin a vitamínů a zahřívá pelíšek, tak jdu ať dlouho nečeká :dizzy_face:
23. říj 2008 ve 20:33  • Odpověz
tak přeji rychlé uzdravení :wink:
23. říj 2008 ve 20:39  • Odpověz
jsem zpět z nákupu fuj tam je zima jak kdyby byl prosinec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. říj 2008 v 09:06  • Odpověz
Dobré ráno .. my vcera meli den magor, Yvca rvala snad 7 hodin v kuse krome krmeni Po 15 letech me zas bolela hlava... odpoledne jsme vyrazili na prochajdu i s manzou (sel s nama poprve) a konecne chrupkala..
24. říj 2008 v 09:08  • Odpověz
Herest to ti opravdu nezávidím, Joli to taky dělala ale ne tak často, ale stálo to za to. Jo a kočárek je nejlepší lék na spaní, jenže to člověk ani neuvaří, no zato večer bývá v pohodě usne kolem 8 a vsává v 5 a v noci se jednou vzbudí na jídlo. Včera teda byla na odstřel taky, to byla vyspaná už ve 22 :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. říj 2008 v 09:16  • Odpověz
autor
ahoj holky dobré ráno :slight_smile: taky když jsem vstávala tak jsem vykoukla ven a zjistila že je tam námraza asi teda vytáhnu kabát a šálu

evi to je hrůza já vždycky zapomenu že na tebe mám icq, jak nejsem zvyklá :slight_smile:
24. říj 2008 v 09:35  • Odpověz
Luci to neřeš, ono to s Joli taky vždycky nejde hi hi hi

teď je vymrznutá a chrní v předsíni tak já zatím mám vypráno pověšeno rozžehleno a chystám se jí uvařit zásoby :grinning:

Naštěstí mám výhodu, stačí mi asi 4 - 6 hodin a jsem fit :grinning: :grinning:
24. říj 2008 v 09:40  • Odpověz
Tak dneska to bude asi to samý, ja uz nevim co s ní :cry: :cry:
24. říj 2008 v 10:18  • Odpověz
Herest a nema prdiky? Nebo nechce bejt jenom u Tebe v naruci? Teda ten rev : nezavidim ti, fakt ne :pensive:
Mno jinak gratulujeme k prvnimu mesici :slight_smile: To uz je tolik? To to leti!

Evi ty jsi nejaka aktivni, ja bud jen spim a nebo se flakam tady na internetu :sweat_smile: Asi bych taky mela trosku poklidit, navarit a tak... ale me se tak nechceeeeeeeeeeee :sweat_smile:

Ju, tak u vas uz zacina zima? Tady nam dneska mrholi. Listy jsou jeste krasne na stromech, rano byly nadherny cervanky, vsecko bylo ruzovy az na oblohu, ta byla modra :slight_smile: No az budete mit jinovatku nebo snih, tak vam budu hroooozne zavidet. To mi tu chybi. Chjo, uz me zas chyta nostalgie :sweat_smile:
24. říj 2008 ve 13:56  • Odpověz
ahoj holky, tak mi stále ležíme v postely, pijeme čaj, teď už průduškový, bereme paralen a snažíme se to vyhnat z těla, jen se nám to nějak nedaří :cry: :cry: chjo, já na tu bolest krku snad umřu, to už se chci vidět při porodu, když skuhrám nad krkem :sweat_smile: ale je to fakt děs nemoct pomalu polknout ani slyny,a kvůly malé musím něco sníst, to je kombinace. :confounded:

Jinak dneska jsme byla v poradně, už se se mnou rozloučili a předali mě do nemocnice :wink: mám tam jít v pátek, tak snad půjdu dřív
24. říj 2008 ve 14:05  • Odpověz
Gabi, zrovna jsem na tebe myslela. To vis, takovou potvrou bohuzel za jeden den clovek nevylezi :pensive: Snad ti to brzo zabere. Brr.. si vzpominam, je to necelych 10 let, jsem mela silenou anginu, ze nakonec na me vytahli vnitrozilni vyzivu :confounded: bleeee. Ani blbou polivku jsem do sebe nenacpala. Ani 2 lzicky. Tak na me vytahli tu dlouhou tlustou jehlu a bez upozorneni. Jsem z toho mela sok :angry: Snad se ti to brzo uvolni. A co ocicka? Uz je to lepsi?

Hi hi, drzim pesticky, at mate pohodovej porod. Ty jo. Uz ve 40 tt? Mno, do idealniho terminu mas jeste par dni :slight_smile: Ja uz taky cekam kazdym dnem :sweat_smile: Jsem hrozna.
24. říj 2008 ve 14:34  • Odpověz
Ju holky, ted jsem nasla na konikovi tuto (od lienky) :

Milí rodiče,
přicházím k Vám jako maličká nezralá bytost, která je svou vlastní osobností. Jsem u vás jen krátkou dobu - užívejte si mě.

1. Dejte si čas přijít na to, kdo jsem, jak se od Vás odlišuji a co vám mohu dát.

2. Prosím, dejte mě najíst, když jsem hladové. Ve Tvém lůně, maminko, jsem nepoznalo hlad, čas i hodiny jsou mi ještě cizí.

3. Prosím, držte mě blízko Vašeho těla, laskejte mě, hlaďte mě, líbejte mě, povídejte si se mnou. Ve Tvém lůně, maminko, jsem se pořád cítilo nošeno a stále ve Tvé blízkosti. Nikdy jsem tedy nebylo samo.

4. Doufám, že nebudete zklamáni, když nebudu děťátkem dle Vašich snů a tužeb. Buďte ke mně shovívaví a k sobě velkorysí, i když nebudete perfektními rodiči, kterými byste tak rádi byli.

5. Zpočátku ode mě, novorozeného děťátka, neočekávejte příliš. Dejte mi šest týdnů v nichž mohu zrát, stabilizovat se a nalézt svůj vlastní rytmus. Vy se během šesti týdnů pozvolna vrátíte sami k sobě a děťátko začleníte do svého života.

6. Prosím, odpusťte mi, když budu hodně plakat. Mějte se mnou trpělivost: časem budu plakat méně a přinesu Vám svou přítomností spoustu radosti.

7. Dávejte na mě pozor - pozorně mě sledujte, neboť Vám i beze slov mohu sdělit, co potřebuji, jak mě můžete ukonejšit a co mě uspokojí. Opravdu nejsem žádný tyran, který k Vám přišel, aby Vám ztrpčoval život. Ale jediným způsobem, kterým Vám mohu sdělit, že mi něco chybí, je pláč.

8. Prosím, myslete na to, že jsem docela houževnaté a odolné. Vydržím mnohé chybování, které bude ze začátku, z důvodu neznalosti, přirozené. Dokud mne však budete mít rádi, nemůže se nic strašného stát.

9. Prosím, dávejte pozor i na sebe. Koukejte, abyste měli vyváženou stravu, dostatek klidu a pohybu, abyste se v dobách, kdy jsme spolu, cítili zdraví a silní. Zkuste rozlišovat co je "důležité" a "nedůležité", dívejte se na věci s nadhledem - pak si mne budete moci o mnoho lépe užívat.

10. Prosím také, opatrujte svůj vztah mezi sebou, protože je pro mne výživnou půdou a ukazuje mi, jak je možné milovat lidi.

I když jsem Váš život momentálně trochu zpřeházelo, myslete na to, že je to jen dočasné.

Děkuji Vám oběma.
24. říj 2008 ve 14:45  • Odpověz
Kuličko moooc pěkné, slzy v očičku :grinning:
24. říj 2008 ve 14:55  • Odpověz
Gabi : zprava od holek v tematu Jak zvladate posledni tydny tehu. Postradaj te :wink:

sarkal • 38tt • Dnes ve 14:54

Jéé tak to má gabka blbý,no hlavně aby jí to co nejrychleji přešlo,protože rodit s angínou musí být pěkně naprd,on porod sám o sobě je namáhavej a ještě toto!Já jsem taky byla nastydlá,ale to už je ňáký tři týdny a naštěstí jsem to vyležela.Je to hrozný,ono těhotenství dost vyčerpává a ještě do toho nemoc,brr...Tak hlavně ať se drží!!
24. říj 2008 ve 14:57  • Odpověz
Evi pekne vid? A asi pekne pravdive :slight_smile:
24. říj 2008 v 15:32  • Odpověz
To teda, zrovna jsem to četla nahlas chvíli po tom co se Joli uřvala MM v náručí, tak výjimečně souhlasil.

Ale kdyby byl poslechl, mohla být v pohodě, kdyby jí zanotoval, ale to on néééé to by bylo tranéééé tak poslouchal béééé

Já vedle vařila a byla jsem ráda za mixér :grinning: :grinning:

Dělala jsem Jolince baštu, na týden dopředu dva druhy jídla, plus dva druhy tu už má od úterý aby měla pestrost :wink:
24. říj 2008 v 17:10  • Odpověz
Mladá rodička zemřela v sanitce při převozu do nemocnice. Ilustrační foto
foto: Ondřej Lazar Krynek

Otrava krve vyvolaná prudkým zánětem dělohy je podle závěrů pitvy příčinou úmrtí devětadvacetileté ženy z Kravař, která ve Slezské nemocnici v Opavě zemřela v neděli 19. října, jedenáct dní po porodu syna, ukázala pitva. Na sepsi ukázaly lékařům pouze předběžné výsledky pitvy.

24. 10. 2008 13:57 - OPAVA/KRNOV
"Stále se ještě jedná o výsledky předběžné, neúplné, chybí laboratorní vyšetření,“ upozornil mluvčí nemocnice Daniel Svoboda. Když se u pacientky objevily komplikace, vyšetřili ji podle něj nezávisle na sobě čtyři zkušení lékaři. "Všichni dospěli k závěru, že jde o virové onemocnění. Jednalo se o netypický průběh onemocnění," dodal Svoboda.

Podle informací Práva se případem policie prozatím nezabývá. Ředitel zařízení už předal případ k prošetření územní znalecké komisi. "Do zveřejnění závěru komise budou kmenoví lékaři Slezské nemocnice zainteresovaní na této kauze pracovat pouze pod odborným dohledem,“ ujistil Svoboda.

Další úmrtí rodičky v Krnově
Nejen v Opavě ale v tomto měsíci zemřela žena po porodu. Ve čtvrtek 9. října nepřežila poporodní komplikace v Krnovské nemocnici pětatřicetiletá žena z Osoblažska. Zemřela na anesteziologicko-resuscitačním oddělení třetí den po porodu.

"Narozené dítě je zdravé, v současnosti je v péči rodiny,“ uvedla mluvčí nemocnice Eva Kijonková. Důvodem ženina úmrtí měly být poporodní komplikace. "Jedná se o poměrně vzácné komplikace, které se projevují dva nebo tři dny po porodu. Rodičce prudce klesne počet krevních destiček a zároveň prudce stoupne tlak,“ popsala mluvčí příčinu a dodala, že při dramatickém průběhu umírá na tyto komplikace většina postižených žen.

Pitevní nález ženy nechtěla Kijonková komentovat. "Veškerou dokumentaci máme připravenou pro znaleckou komisi. Počkáme, co řeknou znalci,“ řekla a upozornila, že lékaři nemocnice si nejsou vědomi, že by péči o rodičku jakýmkoliv způsobem zanedbali.

Úmrtím ženy z Osoblažska se již zabývá policie. "Případ šetříme jako podezření z trestného činu ublížení na zdraví,“ potvrdila bruntálská policejní mluvčí Pavla Tušková.

Pavel Karban,Právo
24. říj 2008 v 17:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.