• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

# Pyloušci, jejich maminky a budoucí miminka z Brna+okolí #

(Zamčená)
8. října 2010 
holky prej se po 2 letech musí znovu hlásit jakou variantu RD jste si zvolili? dělali jste to? :confused:
11. srp 2009 v 18:57  • Odpověz
čeho??
11. srp 2009 v 19:00  • Odpověz
per, kde jsi to vycetla?o tom nic nevim teda :sweat_smile:
11. srp 2009 v 19:10  • Odpověz
no tak ne no, asi o tom vim prd, kdyz delam ve stavebnictvi a vim za kolik muzu mit material na barak :grinning:
11. srp 2009 v 19:14  • Odpověz
per a neni to tak, kdyz chces jit na ty 4 roky?bo kdyz jsem jim nesla formular, tak jsem tam jasne napsala, 3 roky, tak proc bych ji to mela potom jako potvrzovat, kdyz baba rikala, ze je to nevratne,at si to dobre promyslim...
ale porad se to meni, tak kdo vi jak to doopravdy je
11. srp 2009 v 19:15  • Odpověz
kua vo co go? jakou variantu čeho? nák nechápu.... vendulko mě to příde fakt málo ale jestli počítáš čistě mattroš tak možná jo
11. srp 2009 v 19:16  • Odpověz
jako variantu na kolik let pujdes na amterskou preci, jako jestli na 2,3 nebo 4 roky :wink:
11. srp 2009 v 19:17  • Odpověz
materskou...rodicak
11. srp 2009 v 19:18  • Odpověz
v paragrafech v nejvýhodnějším rodičáku jedna mamina napsala tohle:

nezapomente pred 21. mesicem ditete znovu nahlasit na socialku ze chcete byt na 3-lete rodicovske. kamaradka o tom nevedela a ted v 21.mesici ji napsali, ze protoze to nenahlasila, budou ji posilat uz
jenom 3800 Kc. Ze pry to resila ihned ale neslo to uz zmenit
11. srp 2009 v 19:18  • Odpověz
no vypadá to že tam budu provizorně chodit každého čtvrt půl roku a řvát jim to tam do ucha a mlátit jim to vo hlavu.... :grinning: :grinning: :grinning: pokuď je to fakt pravda :confused:
11. srp 2009 v 19:21  • Odpověz
:angry: co? to teda je nejake divne...ty do 21 m musis nahlasit jak dlouho chces byt doma na rodicaku a kdyz to nenahlasis, tak ti to automaticky daji na 4 roky...ale kdyz tam neses papi jako ja asi pred 14 dny a poslou ti vyrozumeni postou (zatim mi nic neprislo,ale prej to posilaji), tak co bych jim to znovu objasnovala na kolik jdu let?
kdyz jdes na 2 roky, tak to musis mit nahlasene nevim do kolika mesicuveku,ale na 4 roky nezadas, dostavas tri roky 7600,- a ten ctrvrty automaticky 3800,-, tak mi to bylo vysvetleno na urade
no ale přeci když na začátku nahlásíš na jak dlouho deš tak ti posílají určitou částku přeci když pudu na 2 roky a budou mi platit xx lovů čmž si jakoby spotřebuju celou tu dávku tak mi pak nebudou posílat love dál.... ale jako preventivně nahlásit ti nic neudělá ne? hele mě je to hlavně u řitě páč já su na 4 roky at sem chtěla nebo ne :confounded:
per...to asi budes muset a ja taky, no zkusim si tam zavolat a optat se na to, bo me to fakt zajima
11. srp 2009 v 19:22  • Odpověz
ajo s druhym to mas automaticky, ze?Ale nechapu proc, vzdyt Kuba chodi do skolky, ne?tak proc na 4 roky?
11. srp 2009 v 19:23  • Odpověz
vendy asi nejspíš kvůli tomu, že když jdeš myslím na další mateřskou aniž bys mezitím (jako mezi první a druhou) něco odpracovala tak ti nemaj z čeho vypočítat ppm a z toho se pak vypočítává RD... teda aspoň myslím... já totiž tomu ho*no rozumím :frowning2:
11. srp 2009 v 19:26  • Odpověz
no ja se na to ptala kdo by me vyplacel materskou (ne rodicak), kdyz bych bbyla doma s jednim a cekala druhe ,tak tu PPM by mi vyplacel opet zamestnavatel s tech predeslych prijmu,ale rodicak nevim, to jsem se neptala,ale mam za to, ze jsem nekde slysela ze jdes pak automaticky na 4 roky,ale nevim proc, kdo ma prava za tebe tak rozhodnout...

taky tomu nerozumim jak to je v tomto state,proto se porad nekde na neco ptam :grinning:
11. srp 2009 v 19:28  • Odpověz
ono totiž pokuď nemáš nic odpracováno tak automaticky spadáš pod tu 4-letou variantu protože u 2-leté musíš splnit minimálně 380,- na den a u 3-leté musíš mít jakoukoliv tu podporu (ppm) ale u 4-leté už nemusíš dokládat žádný příjmy
ale jsou to zase jen moje doměnky, takže to ber/te s rezervou
11. srp 2009 v 19:28  • Odpověz
jo jo když se netrefíš tak že se ti druhé dítě narodí v průběhu té první (náká ochraná doba) tak pak musíš něco odpracovat jinak máš smůlu a nedostaneš love před porodem a na mateřskoku deš na 4 roky
11. srp 2009 v 19:30  • Odpověz
ale asi tam radši taky zaběhnu nebo brnknu protože bych nerada něco prosrala.. ono dostávat 3800 tak se asi jdem pást... radši budu za blbca ale s rádoby penězma než bez
11. srp 2009 v 19:31  • Odpověz
per, asi tak nejak, pockam, az mi dojde to vyjedreni pisemne(pokud teda dojde ) a pak tam crnknu, kdyby jsi s nema mluvila driv, dej vedet,prosim, jak to teda je
11. srp 2009 v 19:35  • Odpověz
ale tam by melo byt potom napsano, do kdy to cerpas, ne?bo u PPm jsem to mela ze v dobe od 29.1.09-11.8.2009 cerpam PPM
11. srp 2009 v 19:36  • Odpověz
Tak těch 7600,- nedostáváš tři roky, ale jen 21 měsíců (v případě 4 leté MD) a po zbytek pobíráš jen těch 3800,-Kč.
To jen pro upřesnění
11. srp 2009 v 19:37  • Odpověz
aha, takze kdyz budu mit druhe, kdyz nath budou dva roky, tak muzu si zvolit, nebo jsem to blbe pochopila?
11. srp 2009 v 19:38  • Odpověz
jani, nebo tak, to nevim presne bo sem o 4 lete nepremyslela, tak nevim presne, jen vim, ze to tam je tak nejak s tema penezma :wink:
11. srp 2009 v 19:39  • Odpověz
Nee, nemůžeš si zvolit nic Vendy. Max porodnici. Oni to za Tebe zvolí automaticky na 4 roky.
11. srp 2009 v 19:40  • Odpověz
aha, ja myslela, ze treba takto to jde, kdyz byh byla jakoby porad zamestnana ale na RD...no tak to je na prd, to je lepsi jit aspon na chvilku do prace an tech 7m nebo po jake dobe ti vznika opet narok na PPM
11. srp 2009 v 19:42  • Odpověz
ale je zase dobre, ze si pri tom muzes neomezene vydelavat, tak aspon tak
11. srp 2009 v 19:43  • Odpověz
na tohle jsem se ptala v těch paragrafech, neznáte někdo odpověď:

v prosinci 2008 jsem nastoupila v práci na mateřskou, teď v lednu se mi narodilo druhé dítko a chtěli by jsme s manžou ještě i třetí, ale až tak něco mezi březnem-červnem 2012, +-3měsíce po tom co bude mít Fifíšek 3 roky a zajímalo by mě, jak to pak bude s penízky... teď jsem si podávala žádost na rodičák a podle jejich pravidel jsem si mohla podat žádost buď na 3 nebo na 4 roky a zvolila jsem tu 3 letou variantu... (měla jsem totiž míň než 380,- na den co musí být aby mohla být zvolená ta 2-letá var.)
co mě zajímá je, když by se nám ten třetí mrňousek narodil dám příklad v dubnu 2012 tak kdo a kolik +- mi bude vyplácet penízky mezi tím lednem a dubnem, a kolik asi tak budu dostávat třeba od toho dubna nebo od (asi) října kdy by mi skončila mateřská a navázal na to ten rodičák (znovu 3-letej)...
doufám že jsem to napsala aspoň trošku srozumitelně a strašně moc děkuju za odpověď... je mi jasný že se to nejspíš za ty 2-3 roky určitě změní ale chtěla bych být aspoň trošku v obraze
a ještě... mohlo by třeba pomoct ve výši mateřské/rodičáku kdybych se třeba vrátila do práce na jeden dva dny a pak se znovu hodila marod (kdybych třeba už byla v tom 5-6 měsíci)?
11. srp 2009 v 19:48  • Odpověz
per ono je to děsně komplikovaný a a ni baba na socce mi to nedokázala říct každopádně jestli naspoupíš druhou md v průběhu první tak mylsím mlžeš vybrat jak dlouho doma budeš a budeš dostávat love ale jen na nejmladší dítě! jako já musela na mojmírák od tam čssz pak na mojmírák od tam na pracák pak čssz a pak na socku do toho nepočátím pojištovnu a jiný srandy...............
11. srp 2009 ve 20:09  • Odpověz
ty voe ta propojenost novy a jojky mě zž fakt sere oni furt dávaj to stejný -naštěstí doted v jiných termínech a dnes dávaj zároven ten stejnej film..... nevim proč to neudělaj jako jendu tv jen zprávy dávaj jiný pro sr a čr a ušetří..............
11. srp 2009 ve 20:19  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.