• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

# Pyloušci, jejich maminky a budoucí miminka z Brna+okolí #

(Zamčená)
8. října 2010 
teda spíš složitější ale výsledek chuťově stojí za to :wink:
1. říj 2009 ve 13:47  • Odpověz
vajca už mám vytáhlý a jelikož od rána houpu v kuchyni tak mylsím že se nahřejou samovolně
1. říj 2009 ve 13:48  • Odpověz
ael ukaž ten recepis co si říkala
1. říj 2009 ve 13:48  • Odpověz
ono totiž když jsou vlažný/nahřátý tak se rychleji a víc do objemu vyšlehaj :wink: a i těsto po upečení je pak takový lepší :wink:
1. říj 2009 ve 13:50  • Odpověz
na co, na tu Floridu?
1. říj 2009 ve 13:50  • Odpověz
1. říj 2009 ve 13:59  • Odpověz
Verčo nebyla jsi dneska v tom Ekocentru na dni otevřených dveří??
1. říj 2009 ve 14:03  • Odpověz
FLORIDA DORT:

KORPUS: 6 dkg vajec
4 dkg cukru krystal/krupice
5,5 dkg hladké mouky
2 lžíce oleje
trošku teplé vody
pár kapek citr.šťávy (nemusí být)
vanilk. cukr (nemusí být)
KRÉM: 4 dkg cukru krystal
5 lžic mléka
12 dkg vody
2 dkg vanilk.pudinku
1 žloutek (může se i vynechat)
4 dkg másla
vanilk.cukr (ale nemusí být)
ŠLEHAČKA: 1 smetana ke šlehání
ztužovač šlehačky
2-3 lžíce cukru moučka (nebo podle chuti)
DOHOTOVENÍ: meruňkový kompot
čokoláda na vaření

KORPUS:
Žloutky, cukry, citr.šťávu, vodu promícháme, přidáme mouku, promícháme, vmícháme sníh a nalijeme do formy, upečeme do zlatova.
KRÉM:
Smícháme vodu a mléko, 2/3 dáme se žloutkem a vanilk.cukrem vařit, pak vlijeme 1/3 s pudinkem a mícháme do zhoustnutí. Do vychladlého zamícháme (zašleháme máslo).
Studený korpus poklademe broskvovým kompotem a potřeme krémem z pudinku a másla.
ŠLEHAČKA:
Šlehačku s cukrem a ztužovačem vyšlaháme do tuha.
DOHOTOVENÍ:
Na korpus rozložíme meruňky, potřeme napřed krémem, potom šlehačkou a nakonec po celém povrchu nastrouháme čokoládu.
1. říj 2009 ve 14:16  • Odpověz
ne jani nebyla..kde to je??
1. říj 2009 ve 14:20  • Odpověz
vypadá to složitě ale není, ve skutečnosti je to náhodou lehký a ani časově to není moc náročný (i když to tak fakt vypadá) protože korpus je tenkej takže je upečenej razdva, krému je taky jenom trochu takže i ten je za chvíli hotovej a samotný dohotovení je otázka pár minut :wink:
dělala to i nevařící i nepečící kamoška (do kuchyně se většinou dostane jen když zabloudí :grinning: ) a zvládla to naprosto s přehledem a moc jí chutnalo... tím že každá ta vrsta (těsto, krém... atd) je tenká tak je to takovej lehkej zákusek (myslím chuťově - žádná překrémovaná dorta apod...)
1. říj 2009 ve 14:22  • Odpověz
jediná nevýhoda je v tom že zaplácáš trošku víc nádobí (kastrolek, formu, 2 misky..) ale žádná tragédie :wink:
1. říj 2009 ve 14:24  • Odpověz
jo a ještě.... je fajn když ta šlehačka není rozetřena do roviny ale tak nějak mišmaš/nepravidelně a pak se na to dá ta čokoláda... chutná i vypadá to moc hezky :wink:
1. říj 2009 ve 14:33  • Odpověz
Veru na Příkopě, dnes je tam do 17h ochutnávka zdravé výživy, poradenství atd... se tam ještě asi vypravím jjak se malá vzbudí.
ochutnávka zdravé výživy v 10–12 a 14–16 hodin: ochutnáte něco slaného (pomazánky z cizrny a pohanky), něco sladkého (ovocné tyčinky s amaranthem a quinou, bio sušenky) a něco k pití (káva nebo čokoláda z produkce fair trade)
výstava ekologicky šetrné zdravotně nezávadné drogerie pro domácnost
výstavka knih z knihovny s tematikou bio a ekologicky šetrný zivotní styl
děti si mohou vyzkoušet výrobu ručního papíru – dětské kolektivy pouze po předchozím objednání
představíme vám pesto – výbornou pastu z přírodních surovin na ochucení pokrmů. Od 15 do 17 hodin si můžete výrobu pesta vyzkoušet.
1. říj 2009 ve 14:35  • Odpověz
Peti nechceš mi tu Floridu upéct?? :grinning:
1. říj 2009 ve 14:36  • Odpověz
:stuck_out_tongue_closed_eyes: to víš že jo... tůůůdle... ale mohla bych ti s tím pomoct :wink:
1. říj 2009 ve 14:39  • Odpověz
no tak jestli bys pomáhala stylem - ty děláš a já přihlížím, tak klidně :grinning: :grinning:
1. říj 2009 ve 14:42  • Odpověz
já už to mám vymyšlený jak to chci jako jak by to mělo ve finále vypadat... jen sem chtěla ten tmavej korpus.... ale jelikož už od 10 stojím v kuchyni tak se mi teda fakt strašně moc chce
1. říj 2009 ve 14:44  • Odpověz
jani..jo..asi to bude zajímavý..nejlepčí jsou ty ochutnávky :grinning: :grinning: :grinning: jestli jsi ještě nikdy na něčem takovým nebyla tk se jeď kouknout, ale bojím se že než tam dojedeš, tak už bude všechno snězený

se teďka zaregisrui kolnečně u té missivi..2 roky od nich nakupuju a pořád zbytečně draho :angry:
1. říj 2009 ve 14:49  • Odpověz
uděláme si jeden den pečící cooooo::a peťa nám to bude komentovat
1. říj 2009 ve 14:50  • Odpověz
si du dat 20 bo skolabuju a pak se na to vrhnu :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: jeslti nebude krásnej užasnej a dokonalej tak budu strašně nasraná
1. říj 2009 ve 14:59  • Odpověz
Tak na tu ochutnávku bych se nešla ani kouknout já bych se rači mrkla na tu Floridu :grinning:
1. říj 2009 ve 14:59  • Odpověz
mumi..nelákaj tě zdarvý chutě?
1. říj 2009 v 15:06  • Odpověz
autor
Jsem zpět..vypadám furt stejně :wink: Jen mě nějakej mladík chtěl pustit sednout, tak buď vypadám líp a nebo naopak hůř. :grinning: :grinning:
1. říj 2009 v 16:22  •  2 děti  • Odpověz
autor
Tery ať se daří!!!
1. říj 2009 v 16:22  •  2 děti  • Odpověz
autor
A už mě máti nasrala..jako nechala malou TEĎ usnout, hlavně že jí říkám ať dává bacha a nedrží ji na klíně v leže a nedrží jí tu lahvičku! :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:
1. říj 2009 v 17:09  •  2 děti  • Odpověz
1. říj 2009 v 17:10  • Odpověz
to ti večer asi neusne, co? :rolling_eyes: :rolling_eyes:
1. říj 2009 v 17:10  • Odpověz
autor
Peti no jasně že ne.. :rolling_eyes:
1. říj 2009 v 17:18  •  2 děti  • Odpověz
na kolikátou to vidíš? :confounded: nepomohlo by třeba jít s ní ven si zaběhat a nějak ji trošku utahat...? :sweat_smile:
1. říj 2009 v 17:19  • Odpověz
autor
Venku sme byly do teď. A uvidíme no..máti tu bude i spát, takže ať si ji pak užije.
1. říj 2009 v 17:20  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.