• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

# Pyloušci, jejich maminky a budoucí miminka z Brna+okolí #

(Zamčená)
8. října 2010 
jo a Tery to těsto je takovej DOMÁCÍ MODURIT = 3 hrnky mouky, 1 hrnek soli a 1 hrnek vody (někdo ještě přidává i trochu cukru - ale z toho podle mě už nebude to těsto po upečení tak bílý)...
prostě v poměru 3:1:1 (mouka:sůl:voda)....
všechno se zpracuje ve vláčné těsto a podle potřeby se buď přidá ještě mouka se solí nebo jen samotná voda...
naplácáš, vyválíš, vykrojíš, vyřežeš tvary co potřebuješ (klidně i 3D)...
a peče se to (suší) tak okolo 1,5 hod. (3D samozřejmě dýl) asi na 150´ (max.170´)...
a pak se to pomaluje třeba obyčejnýma temperama...

nebo si to těsto můžeš rozdělíit na díly a každý díl obarvit třeba barvou na vajíčka (rozmíchanou v kapce vody) nebo potravinářskou apod... a pak teprve v troubě upéct (usušit) :wink:
17. lis 2009 v 17:33  • Odpověz
ahoj :slight_smile:
peti a jakou mouku, to jsem si hned vytiskla pro případné nudné večery :slight_smile:
17. lis 2009 v 17:41  • Odpověz
hladkou :wink:
17. lis 2009 v 17:45  • Odpověz
jo a samozřejmě NEPAPAT!!!!!!!!!!! :wink: :grinning: :grinning:
17. lis 2009 v 17:50  • Odpověz
jo už vím to sem jednou dělala z toho jako malá mamce něco k vánocům ona ta sul jak se moc nerozpustila tak tam pak krásně zářila a vypadalo to jak omrzlý bylo to hrozně krásné :dizzy_face:
17. lis 2009 v 18:09  • Odpověz
jee Luci to budou fotky :confused: :dizzy_face: :dizzy_face: ..spácháme potom nějaký zkušební profi :wink:
17. lis 2009 v 18:23  • Odpověz
autor
Very a budeš hambatá?? :wink: :grinning:
17. lis 2009 v 18:29  •  2 děti  • Odpověz
17. lis 2009 v 18:36  • Odpověz
autor
ok tak nic no :rolling_eyes: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. lis 2009 v 18:39  •  2 děti  • Odpověz
tak když myslíš, že jsem tem spávný objekt..tak to spácháme :grinning:
17. lis 2009 v 18:43  • Odpověz
a já zas níic :cry: :cry: :cry: :grinning: :grinning:
17. lis 2009 v 18:47  • Odpověz
tož můžu aspon na čumendu??? :sunglasses: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
17. lis 2009 v 18:47  • Odpověz
Ahojte ve spolek.
konečně návrat ztracené sestry Lucí. Ahoj

Já se hlásím jako osvětlovač, můžu? :grinning:
17. lis 2009 v 18:52  • Odpověz
Jsem včera byla zapíjet holčičku, co se v neděli narodila mojí spolužačce ze ZŠ. Tak zodpovědně můžu říct, že ta holčička nebude mít do jednoho a půl roku ani rýmu. Bylo to fajn. Chvílemi až moc, ale ráno přišla rána do palice. Jsem někde vytratila peníze. Moc peněz. :frowning2:
17. lis 2009 v 19:05  • Odpověz
Jani..tak to jsi musela teda být hafo.. a neokradl tě někdo???
17. lis 2009 v 19:11  • Odpověz
Já myslím že jo, měla jsem v peněžence guláš. Kreditky tam, kde je normoš nemívám, ale dotyčný byl hodný. Nechal mi tam 700,-Kč.
Naštěstí jsem volala R a ten to vzal sportovně a řekl mi, že mi ty "ztracený" peníze dá.
17. lis 2009 v 19:16  • Odpověz
a kde jsi byla? :confused: :confused: ..a kolik tam bylo..?
17. lis 2009 v 19:31  • Odpověz
Byli jsme v Pointu v Husovicích. Ona tam taťka Jája pracuje :wink: Ani se neptej....
17. lis 2009 v 19:32  • Odpověz
jani povídej to by mě zajímalo??? a nosilas šrajtoflu sebou?? my sem takhle měli jednu super "kamarádku" která nás obírala během toho co sme byli na wecku a tak :angry: :rolling_eyes:
17. lis 2009 v 19:44  • Odpověz
Terko, nenosila. Jsem myslela, že když tam všechny znám.... :frowning2: No, neznám..... Třeba ty prachy přinesou někomu štěstí.... :angry:
17. lis 2009 v 19:46  • Odpověz
autor
Tery tebe taky ráda blejsknu..hele mohly by sme udělat ty nahaté fotky v ulicích Brna :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

Chjo jenže já nevím jestli radši nechtít levnější, nejsu zrovna extra opatrnej a precizní člověk.

Jani to nasere teda :pensive:
17. lis 2009 v 19:47  •  2 děti  • Odpověz
tak to byl někdo ze známejch to není nic vyjmečnýho.... koli kv teda?
17. lis 2009 v 19:47  • Odpověz
Luci, já myslím, že na tohle budeš opatrná kurev..y. Bude to Tvůj koníček a zábava a když by jsi si ho rozbila, tak máš po zábavě.

A máš recht, to nasere.
17. lis 2009 v 19:48  • Odpověz
autor
Jani kde máš zas album??
17. lis 2009 v 19:49  •  2 děti  • Odpověz
Kde bych ho měla Luci? Smazlý. bylo jen na chvilku, pro drndupetku, aby mě ve škole poznala :grinning: Ty fotky už byly okoukaný a vy mě znáte, ne? Nebo ne :confused: :confused: :confused: :confused:
17. lis 2009 v 19:51  • Odpověz
autor
Aháá
17. lis 2009 v 19:52  •  2 děti  • Odpověz
Luci, jdeme cvičit ve čtvrtek?
Já se ptám proto, že mám odvážet Adama k našim. Mamka zůstává doma a tak, abych se mohla učit.
Už mamce sundali sádru, ale řeknu vám, že když jsem to dneska tu ruku viděla bez ortézy, tak se mi chtělo plakat za mamku. Beru to, že tam má otoky atd..., ale má ji křivou. Bere nějaký kapky do nosu na osteoporozu, nějaký léky na otoky atd., ale i tak, dost hnus. Na to, že za tu dobu necítí palec (nervy na palci) a vůbec celkově, když vím, že jí to natahovali, tak celkem mazec :pensive:
17. lis 2009 v 19:58  • Odpověz
autor
Jani já bych ještě šla, ale chci se domluvit s Darčou že přes tu chřipkovku asi chodit nebudeme.
Chudák mamča :fearful:
17. lis 2009 ve 20:07  •  2 děti  • Odpověz
jé dávaj obecnou školu :dizzy_face:

jani at baští wobenzym
17. lis 2009 ve 20:10  • Odpověz
autor
Tery kde??
17. lis 2009 ve 20:10  •  2 děti  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.