• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

# Pyloušci, jejich maminky a budoucí miminka z Brna+okolí #

(Zamčená)
8. října 2010 
Peti, Adam byl infektní už od třech měsíců. Takže od cca konce listopadu až do března a v kuse. Druhý rok to samý (tzv zadní rýma). Pak jsem zjistila alergii na mlíko a na alergu mi potvrdili i sníženou imunitu a nasadili Ribomunil. Tak asi tak. Ale u něj to bylo jedno s druhým. Snížená imunita versus alergie.
Dokonce dneska měl kousek dortu s krémem a vypadá to, že je to O.K. Teda pokud cukrárna u rozprýmů nedala náhražkou margarín místo másla :grinning:
21. lis 2009 v 19:33  • Odpověz
jani tak to seš moc hodná!!!! se kdyžtak stavíme zejtra ju se ti ozvu
21. lis 2009 v 19:34  • Odpověz
autor
Jani já sem dělala guláš a byl úžasnej, jen teda nevím jaké maso máš, aby ho na gulin nebylo škoda.

http://www.kucharkarecepty.cz/srnci-gulas/
21. lis 2009 v 19:34  •  2 děti  • Odpověz
Peti, to je mi líto. Já osobně bych hned v pondělí valila k doktorce. Po dobrání ATB? Ale já jsem vyškolená z Adama. Co lítalo kolem, tak to jsme měli, takže tak. Teď jsme tam snad cca 5 měsíců nebili a to je na nás úspěch.
21. lis 2009 v 19:35  • Odpověz
Jani kdybis moc nevěděla co stím masem tak ho dovez my ti ho spracujem mňam mňam :grinning: :grinning:
21. lis 2009 v 19:37  • Odpověz
Terko, ráno Ti to můžu klidně hodit a vzít si ty časáky.

Luci, já se upřímně v mase prd vyznám. Švagrův tatík je myslivec a dostala jsem balíček s cedulkou čisté jeleň :grinning:
Šárka mlela cosi o roštěné (kách)
Asi to rozpůlím a učmuchtím to napůl s Mončiným receptem. Guláš je výborný, když je zaležený, že?
Se upřímně a dobrovolně přiznám, že jsem ho nikdy nevařila :sweat_smile:
21. lis 2009 v 19:38  • Odpověz
evčo a i sníte, že? A pak mi jen napíšeš SMS, že to bylo výborný :grinning:
21. lis 2009 v 19:39  • Odpověz
Jani šak si můžete dát snáma když už to dovezete :grinning: :grinning: :grinning:
21. lis 2009 v 19:41  • Odpověz
Tak pěkný večer jdu na vínko :grinning:
21. lis 2009 v 19:42  • Odpověz
No to jsi hodná Evi. Takže zítra máme dojet? Už to rozmražuju. Vyklízím mražák.
Potřebuju ho na př týden volnej. Budu tam mít moc krůtiček.
Luci, v pondělí vám musím dovézt toho kódla, bo už jinak nevím :grinning:
Nechcete se v úterý někdo stavit na Pangase? :wink:
21. lis 2009 v 19:44  • Odpověz
žádný žrádlo pote makat :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
21. lis 2009 v 19:46  • Odpověz
Já zítra ráno nastoupím i s Adamem a klidně pomůžu, stejně by jsme měli být sami, tak jestli chceš, budu na značce :wink:
21. lis 2009 v 19:47  • Odpověz
autor
Jani bude to mňamka tak jak tak. Ten guláš byl fajt super.
21. lis 2009 v 19:59  •  2 děti  • Odpověz
Tak snad jo Luci, vyzkouším to, děkuji za tipáka. :wink:
21. lis 2009 ve 20:03  • Odpověz
a zadní rýma se projevuje jak?
21. lis 2009 ve 20:07  • Odpověz
Peti, mě to bylo vysvětleno tak, že když je rýma, tak ta nosní mandle nestačí splasknout a objeví se nová rýma. Takže laicky řečeno chronická rýma. Asi tak nějak.
21. lis 2009 ve 20:09  • Odpověz
autor
Jako ty Sněženky a machři po ....to je něco strašnýho. Úplně zbytečně natočenej film. Se omlouvám jestli se vám to někomu líbí, ale...
21. lis 2009 ve 21:06  •  2 děti  • Odpověz
Petapi....stěry můžou zjistit,že tam má nějakého hodně odolného streptokoka nebo stafylokoka (prostě nějakýho koka :wink: ),který možná vyžaduje jiná atb.než jste měli.
Ale to nemám z vlastní zkušenosti - kamošce loni marodili kluci 4měsíce,než dr stěry udělala a zjistila,že něcoz toho mají,do 14dnů byl klid. A děti jiné před pár lety taky furt marodili,furt je přeléčovali a furt se jim to vracelo, až snad po půl roce dr napadlo poslat na stěry i rodiče (ti byli celkem zdraví) a zjistili,že tatínek je bacilonosičem nebo přenašecem toho zlatýho parchanta. On neměl žádné problémy,ale děckám to předával pořád dokola. Takže tak. No a fakt bych doporučovala tu imunologii a alergo - může se ti takhle dávit protože je alergická na nějaké vzdušné plísně.
21. lis 2009 ve 21:17  • Odpověz
Ahoj..jo taky sněženky jsou trapárna jako sviňa :unamused:

peti..krásnej kočárek
Barunku by to asi už chtělo nějak vyšetřit, se ti nedivím, že jsi probrečela noc :frowning2: ..si myslím, že už domácí ledžba nezabere..ten začátek top.sezony je hnus..asi to bude všechno k tomu eksému co má :cry: ..
21. lis 2009 ve 21:21  • Odpověz
autor
Peti to sem nějak přeskočila že si plakala, chjo holky.. :pensive:
21. lis 2009 ve 21:23  •  2 děti  • Odpověz
skončila blbost, kterou jsem jen tak po očku seldovala :frowning2:
21. lis 2009 ve 22:29  • Odpověz
holky dík za cenné informace, to o těch kocích a stěrech bych sama fakt nevěděla, tak uvidíme, co se vyvrbí. dík.
a sněženky :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. lis 2009 ve 22:33  • Odpověz
autor
Peti snad bude líp. Moc držím pěsti!!

Dobrou noc!!
21. lis 2009 ve 22:47  •  2 děti  • Odpověz
Dobré ráno,
tak já jsem u té megablbosti usla. Čekala jsem od toho víc, ale tohle bylo trapný. :angry:
22. lis 2009 v 08:22  • Odpověz
Dobré ránko Holky

Peti,to je mi strašně líto s Barunkou,ale jak psala Janča vyžádej si od dr stěry na to máš právo,protože já sama byla bacilonosič a zjistily to,že kolem mě byly všichni pořád nemocný a já nic,takže bych si skočila k svýmu dr s manželem na stšry a s Barunkou k její dr at máš klid,že tam opravdu není žádná bakterie
doufám,že noc byla aspon trochu lepší
22. lis 2009 v 09:53  • Odpověz
jinak včera ty Děti ráje,kdo máte rádi muzikály moc doporučuji bylo to fakt skvělý,na konci celej sál stál nádhera :slight_smile:
22. lis 2009 v 09:54  • Odpověz
Mončo, to jsem nebyla já. Ale Sharon2. Ale teď mi došlo, že já, když měl Adam loni v lednu tři týdny v kuse rýmu, tak jsem přišla za Dr. ta vzala Adamovi stěry z krku a nosu a měl je tam. Hemofila a pneumokoka. Přeléčilo se to ATB kapkama do nosu. Už nevím, jak se jmenují. Jsou jen na týden a do krku nějaký krátkodobý ATB. Teda, že se dlouho neužívali a měli dlouhou působnost.

Mončo a byl tam Sagi a Vaculík?

Prosím Tě, když budu nakládat zvěřinu podle Tebe, mám tu zeleninu nastrouhat na hrubým struhadle, nebo nakrájet na kostky?
22. lis 2009 v 09:59  • Odpověz
tak se omlouvám vidím růžový políčko a automaticky si to pro mě ty :wink:

jo já to stouhám na hrubo na struhadle

nj Sagvan i Vaculík šoumeni :slight_smile: ,Slezáček ,Foret a mladý herci a ty byly fakt výborný ,dej si to pod stromeček
22. lis 2009 v 10:05  • Odpověz
Já pod stromeček dostanu notebook a podstropní spaní. Navíc budu mít zkouškový. Takže spíš až po zkouškovým, koncem ledna. :wink:

Ještě prosím Tě k tomu masu. Je to jelen. v životě jsem to nezpracovávala. Když nemám jalovec (ani u nás v obchodě), vadí to moc? A v kuchařce tam do toho nakládacího sajrajtíku dávají cibulu.
22. lis 2009 v 10:10  • Odpověz
nevadí tak dej klasiku jako do normální svíčkový a pokud máš koření na divočinu můžeš maso posypat trochu tím,a maso odblanit,ale to ty víš ne :wink: jo a cibuli tam nedávám na nákládání
22. lis 2009 v 10:15  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.