• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rarášci ze srpna 2008 (VI.díl)

(Zamčená)
3. června 2010 
paaaaaaa
29. čer 2009 ve 22:06  • Odpověz
jo diky a jeste podotykam ze to tedy je Telc.... :wink: mel o bod vice...
29. čer 2009 ve 22:07  • Odpověz
Dobré ráno,
dnes první to jsou věci. Samík ještě spinká, ale mám na prázdninách Davídka (má 6 roků) a on stáví děsně brzo už opůl 7, tak jsem musela taky vylíst a jinak vylejzám až opůl 9 na ZORRA :grinning:

Veru, prosím prosím, jak děláš ten olejovej zábal - já už to nějak zapomněla děkuju moc :wink: Samík se celou noc dávil :unamused:
S tím vařením soucítím s váma. Taky mě to neba hlavně neustále vymejšlet co vařit. Ale většinou se snažím vařit na dva dny. Dneska budou jahodový knedlíky akorád se mi nechce do toho těsta :unamused:
30. čer 2009 v 08:18  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile: jsem tu na skok, chci vyluxovat a vytřít, ale asi nejdřív půjdu s malým na procházku - a taky do lékárny :slight_smile: když se chcem od září snažit, tak si chci koupit listovku, dočetla jsem se že je lepší ji dlabat i 3měsíce předem, a ona listovka stojí nějakých mizerných 30 - 40 kč tak to si můžu dovolit :slight_smile: A na prochajdu půjdem radši teď, než odpo, kdy bude vedro :slight_smile:
30. čer 2009 v 08:27  • Odpověz
Olejový zábal - namočíš hadr do teplého oleje a dáš na prsíčka a nechat aspoň 3 hodiny.

PEPI, tak tu prochajdu asi dnes odpískáme co? Já byla venku teď a už tam je jako v prádelně, takže my se budeme odpolko placatit zase na zahradě u bazénku.
30. čer 2009 v 09:37  • Odpověz
ahojky,
tož je to možný??? Praha má zas krásně??????
30. čer 2009 v 10:03  • Odpověz
petul: místo ,aby si ty děti pospali..taky to těm mojim říkám.....no to poznají až budou starší,že je lepší déle spát :grinning: a jahodové knedlíky bych si taky dala,tedy tvarohové s jahodama..mňam :slight_smile:
30. čer 2009 v 10:05  • Odpověz
Ahoj Verus, no asi radši jo... já chtěla jít teď, po vyluxování, ale brouček usnul, tak půjdem až se nabaští a probudí... teda naopak, probudí a nabaští :slight_smile:

A GAbus, tady teda rozhodně krásně není.... vypadá to že zas bude buřina
30. čer 2009 v 10:11  • Odpověz
GABI, jojo, tady praží slunko, ale je strašný vlhko, tak fakt je venku jako v prádelně. A neboj, dneska odpo to přijde i k vám :wink:
30. čer 2009 v 10:11  • Odpověz
PEPI buřina? Tady o 5 km dál je pažááák!
30. čer 2009 v 10:12  • Odpověz
to je zvláštní s tím počasím.... :slight_smile: no už aby přišlo sluníčko i k nám :slight_smile:
musím jít vařit....
30. čer 2009 v 10:13  • Odpověz
kdepak, tady to vypadá následovně - šedá obloha, ve vzduchu cítit "elektřina" a nehne se ani lísteček
30. čer 2009 v 10:13  • Odpověz
Gabi, u nás je modro a horko ... tak to u vás musí být každou chvíli.

Jsme zpátky od doktorky, máme dietu a snad ten průjem nebude nic vážného. Prý je toho teď hodně. :unamused:
30. čer 2009 v 10:23  • Odpověz
Ahoj holky,mám nemocnou Kájulku-poprve :frowning2: Má rýmu,kašel a horečky,snáší to docela dobře,ale je strašnej vopruz sedět doma a nejít ven :angry: .Ale hlavně,aby se jí brzy ulevilo.Je to pořád můj rarášek,jen víc spí a má unavený očíčka,ale zlobení jí jde pořád. :zipper_mouth:
Uvařila jsem jí lipovej květ a trochu ho osladila medem a přidala citrón a pije jak duha :wink:
30. čer 2009 v 10:26  • Odpověz
Hezký den, tak je fakt, že je pod mrakem, ale pršet snad nebude...mě na balkoně spí Kája v kočárku! :sweat_smile: Po obídku vyrážíme na neurologii na kontrolu a pak se půjdeme někam cournout, ale vidím to tak na lavičku ve stínu a knížku v ruce... :grinning:
A co se týče jídla, tak mě absolutně nebaví každý den vymýšlet co uvařit a hlavně mě nebaví vařit, kór v tomhle horku! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A k tomu nočníku, já myslím, že je to jak s jídlem a ostatním, je na každé mamině co svému dítku chce dát, co chce své dítko učit... :wink:
Ták, mám už vyluxováno, teď ještě setřu než se mi vzbudí rarach! :slight_smile:
30. čer 2009 v 10:28  • Odpověz
Jo a stihla jsem odhlasovat :slight_smile: a nestíhám dočítat.Ale Juli,ať jsou dětičky taky brzy v pohodě(dle posledního příspěvku)
30. čer 2009 v 10:28  • Odpověz
Jj, tak ať je Káje brzy lépe!!! :wink:
30. čer 2009 v 10:29  • Odpověz
Juli ahoj :slight_smile: já si absolvovala min. týden střevní chřípku, a Pepča měl včera řidší bobek, tak jsem preventivně klusla do lékárny a koupila od HIPPU ten ORS, a pak mi ještě poradili Smectu, tak to všechno mám už doma, a doufám že to nebude potřeba použít....
30. čer 2009 v 10:31  • Odpověz
Mám dotaz : holky vaříte už dětem puding? A když tak z UM nebo kravské mléko,já se chytám od roka což je za dveřmi,ale není mi jasné to mlíko :confounded:

Tady šeá obloha,ale teplo.
30. čer 2009 v 10:38  • Odpověz
Jo a malému jsem začala vařit tak nějak jako nám,dneska máme všichni stejně,zapečené kuřecí prsa s bramborem polité smetanou a kmínem,akorát jsem přestala úplně solit,Martinovi to nevadí,všechno se dá dosolit na talíři,nebaví mě vařit 2 jídla denně pro malého a pro nás tak jsem začala vařit stejně.
30. čer 2009 v 10:39  • Odpověz
maru já zatím buďto vařím nadvakrát (v neděli jsme my i malej měli kuskus, ale malej ho měl s mrkví, květákem a žervé a my se zeleninou a kořením) nebo skleničkujem)

Akorát teď řeším, když ho trápí zoubečky, zda mu to teplý jídlo nezhorší, nebo zda mu radši dát jogurt nebo něco co se dá vychladit?
30. čer 2009 v 10:42  • Odpověz
Když malého trápí zoubky tak s oběda sní maličko,ale aspoň něco a dojedu ho mlíčkem.
NO já vařím taky ještě na 2x,ale snažím se už vymýšlet jídla dokupy,abych právě nemusela na 2x. A ještě jsem zapomněla dodat,že k tomu máme zeleninovou polívku,tu dostane před poledním spánkem a po spánku druhé jídlo.
No a skleničku už téměř nekupuji,malý to nechce,jak je to dokupy všechno jak kaše nechce to jíst,on to potřebuje vidět,že to je na talířku rozdělené jako to má maminka a vyžaduje kousky,kaše nechce.
30. čer 2009 v 10:44  • Odpověz
Ahoj holky,

ještě jednou moc moc děkujeme za vaše přání nestíhám.

A Juli gratuluji k prvním kručkum udělali jste krásný pokrok. Kluci asi budou chodit až na roce a půl :rolling_eyes:

U nás je sluníčko a dusno a nám dělají tenhle týden okna, tak já se ven nedostanu. Chodí mamka venčit draci a já pak uklízím a dneska příjdou už ve 12hod. to bude mazec s klukama a ty chlapi tu chodí v botech prostě si je nesundávají, tak jsem nas.... :rolling_eyes: a kluci lezou po zemi :rolling_eyes:
Tak já teď vařím rajskou a klukum špenát s vajíčkem a ještě chci dělat bublaninu s višněmi mňam :stuck_out_tongue_closed_eyes: a pak uklidit a když budu stíhat tak půjdu za nima na chvilku ven.

A marodkum přeji brzké uzdravení je to děs v tomhle počasí :pensive:
30. čer 2009 v 10:47  • Odpověz
Maru kvuli pudinku jsem volala dr. a řekla kravský mlíčko, ale tak jednou týdně. Na něj se chystám tenhle týden. A kluci měli i br. kaši s krav. mlíčkem :slight_smile:
30. čer 2009 v 10:49  • Odpověz
Pepi, tu Smectu nám poradila doktorka také. A máme zakázané mléko a mléčné výrobky .. t nevím, co budou děti snídat

tady je prý moc dobrý recept, já jsem to ještě nezkoušela, ale nevypadá to zle http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=50832

puding také plánuju zkusit ale nejdřív z jejich mléka a až pak z normálního
30. čer 2009 v 10:49  • Odpověz
Tak Filípek kousky ten nechce. A vytahá si to s pusinky a matlá to v ručičce :angry: A nevím jak ho to naučit, ale rohlík sní a i housátka, tak nevím... :pensive:
30. čer 2009 v 10:51  • Odpověz
mě pudink ze sunaru nechtěli je fakt že byl málo oslazenej ( hr. cukrem )
30. čer 2009 v 10:52  • Odpověz
juhůů tak jak z kravského tak to zkusím,však v sýrech je taky ne? :wink:
30. čer 2009 v 10:54  • Odpověz
MARU, já pudink ani vařit nebudu, nám nikomu nechutná a pro mě je to ta největší možná umělotina co existuje, takže u nás se pudinkovat nebude :wink:
30. čer 2009 v 11:00  • Odpověz
Holky odkdy začnete malinko přisolovat?
30. čer 2009 v 11:07  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.