• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rarášci ze srpna 2008 (VI.díl)

(Zamčená)
3. června 2010 
Děkuji Pepi. No, termín dokončení je konec srpna a pak předání, takže jakmile bude možné, tak se stěhujeme! :slight_smile:
5. črc 2009 v 09:52  • Odpověz
Sil: jůů to by bylo fajn....ráda dojedu...
5. črc 2009 v 09:53  • Odpověz
Téééda - myslím že Karolínčin dárek k ročku nikdo netrumfne - dostat barák... :grinning:
5. črc 2009 v 09:53  • Odpověz
Maru, prý se po něm děcka i osypávají, ale po tom roce už přivykat na vše "normální" - víš co asi mu do leča nedáš ostrou papriku, ale přece není problém si to dokořenit na talíři :slight_smile:
5. črc 2009 v 09:54  • Odpověz
holky to je mazec s tím jídlem..nejdřív jsem laborovala s kojením,pak s Um,teď zas příkrmy a pak až se začne navykat na normoš,to bude taky věc....

potřebuju radu..co mu dávat k obědu....co jste prckům dávali na začátku???
5. črc 2009 v 09:56  • Odpověz
no pepi já jsem tak nějak přestala i solit,jak je to hodně plané tak se to prostě dosolí na talíři atd. Malý sůl nepotřebuje a já klidně ho bez ní udržím co nejdéle,ale normální koření přidávám a zkouším co snese a co ne,česnek teda už měl a osypky nebyli,ale teď vím,že je to alergen tak s česnekem teda opatrně. No s tou paprikou to je jasné přece :wink: Tak samo dostal ředkvičku na lučinu,ale bez slupky a nejdříve prošla kontrolou jestli není ostrá :wink:
5. črc 2009 v 09:58  • Odpověz
niky - já nejdřív plně spolíhala na skleničky, protože jsem věřila (a dosud věřím :slight_smile: ) že vědí, co tam těm dětičkám můžou dát a co ne... ale teda já to mám díky kamarádce kt. v nutricii dělá o 40% levnějc jinak bychom nevydělávali na nic jinýho :pensive:
5. črc 2009 v 09:58  • Odpověz
veru to co jsem ti už psala a v té době taky hodně skleničky :wink:
5. črc 2009 v 09:59  • Odpověz
maru - já vím, nám to jasné je, ale když tu občas pročítám nějaké diskuse v Receptech, tak občas nestíhám... Dneska chci malýmu dát chlebík s lučinou na odpolední sváču....

Hele a co myslíte na makovec? když jsem dělala šlehačkovou buchtu nebo bublaninu s ovocem, tak kousek dostal, ale ten mák??? asi spíš ne, co...
5. črc 2009 v 10:01  • Odpověz
no já taky mám sklenky,pač jako mi přijde,že se nevyplatí ještě vařit tu trošku co sní....jenže oni toho dělaj málo mi přijde...5 druhů a furt to točim.. květák,mrkev,brokolice,cuketa,zeleninový mix...a vždycky s bramborem a 3x týdně maso do něčeho dám....dneska teda dostane opět zel.mix s rýží.....no fakt nevím..ale ode dneška už můžu koupit vše co je od 5měsíce taky
5. črc 2009 v 10:01  • Odpověz
veru, vydrž měsíc, od toho šestýho měsíce už je ta nabídka pestřejší a z "pětiměsíčních" skleniček mu moooc chutnala ta s jehněčím, a případně hovězí, mrkev, brambor...
5. črc 2009 v 10:03  • Odpověz
no a třeba od 4 dělaj boloňské špagety...to jjako je ok??? mě to přijde drsný ještě :sweat_smile:
5. črc 2009 v 10:04  • Odpověz
jehněčí už může jo??? měl kuře,králíka a krůtu....vše jen jednou...maso jsem dávala od tohoto týdne
5. črc 2009 v 10:05  • Odpověz
Jjj, Pepi, to bude dáreček!!! :grinning: No, rádi bychom Káju pak rovnou přestěhovali do jejího pokojíčku, tak jsem zvědavá jak to zvládne...hlavně maminka! :sweat_smile:
No, já převážně taky skleničkuji, ale občas mezi to něco uvařím, aby jsme v tom roce byli na domácí stravě...ona mi totiž Kája dlouho nechtěla kousky a tento týden je začala konečně pomalu jíst, tak jsem za to ráda a začneme pomalu vařit domácí papu! :wink:
Pepi, s tím mákem nevím, ale podle mě by snad neměl vadit, je v něm hodně bílkovin... :slight_smile:
5. črc 2009 v 10:05  • Odpověz
No to mě taky přijde drsný teda ty špagety.
Pepi tak malému kupuji do kočárku na kousání sladký rohlík a tam mák je,takže v malé míře asi neva :unamused:
Veru děti neznají moch chutí i to málo co má Kubík pořád dokola je pro něj tisíc chutí a stačí mu to bohatě :wink:
5. črc 2009 v 10:06  • Odpověz
niky - no to nevím teda která značka, hami určitě nemá špagety od 4m... možná hipp, ale na ten bacha, ten dosoluje a i koření (jednou jsem si přečetla jejich etiketu a nestíhala jsem se divit :confounded: )
5. črc 2009 v 10:07  • Odpověz
maru takže malej kousek makovce myslíš nezaškodí?
5. črc 2009 v 10:08  • Odpověz
Pepi: jj právě hipp....já ho teda nekupuju,jen jednou tu cuketu...jinak jedem na hami :wink:

jj jj já prostě jsem tupec..nevím co mu dávat,ale když MAru říká,že mu to stačí,tak stačí :dizzy_face:
ale zatím mu asi budu dávat jen bílé maso co? vepř.až od 6m
5. črc 2009 v 10:11  • Odpověz
Maru a co když mu udělám br.kaši( jako rozmačkám brambory) kukuřice a hrášek třeba a maso?????
5. črc 2009 v 10:12  • Odpověz
niky - dej mu do tý brkaše trochu UMky :slight_smile:
5. črc 2009 v 10:12  • Odpověz
te´d je fajn,že už né jen brambora ale dám i rýži a budu střídat :dizzy_face: ta příloha může být každý den že? jen masíčko 3x týdně???
neotravuju Vás tím? asi jo co :pensive: pardon
5. črc 2009 v 10:13  • Odpověz
jo niky - ještě ad hipp - těstoviny = lepek, fakt to nechápu (leda by byly bezlepkový, ale - existují takový těstoviny????) Já od nich beru šťávičky, ale eto vsjo
a ad vepřový - to nám dr radí až od roka, že je bohatý na bílkoviny, a na nezralý dětstký trávení prý těžký

Stejně mi to holky přijde švihlý. 21.8. ve 23.59 to ještě nemá jíst, ale 22.8. v 00.00 už by mohl, touhle logikou.... :sunglasses:
5. črc 2009 v 10:15  • Odpověz
Ahoj holky!!!!

Maru, to se člověk cítí skvěle, když spí celou noc, co?

jsem včera šla spát před 22hod, jsem byla fakt KO a usnula jsem hned, spalo se vkuse do 6hod a pak ještě do
9-ti, myslím, že Véna byl také unaven, když se v noci ani jednou nevzbudil...

a na noc spí jen v letním overálku a bývá odkopaný, ale on si muchlá deku, takže si myslím, že ho stejně hřeje...
nemá rád horko a my tady v podkroví máme teplo

jinak česnek malému dávám, hlavně na dochucení, třeba do špenátu... nebo když dělám vývar, tak ho tam také šupnu... myslím, že tím vařením ztratí úplně vše...

také nevím, co vše mu můžu dávat a co ještě třeba nee
ještě jsme nezkoušeli třeba ryby, tak to nechám po roce...

dnes mu něco uvařím,a le ještě nevím co...

nic, už tady děsně prudí, že si ho nevšímám, takže se mu jdu věnovat, odpoledne budu bez něj, chtějí ho tchánovci... a celý týden ho neviděli, takže musím

ještě mrknu jak Vašík vytuhne, zatím papa

a gratuluji Aničce k Narozeninám!!!!! mám slzu v oku, jak mě to dojímá.... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

a Kristýnce a Kubíkovi k měsíčninám...
5. črc 2009 v 10:15  • Odpověz
pepi: tak jaké maso může? jen bílé????

a jako po,lévky kdy může?? já jsem tatar a hlavně každá DR říká něco jiného..si vyber :frowning2:
ale už mu občas dávám ovoce na sváču..trochu a docvakne se mlíkem...taky to mlíko na sváču pomalu odbouráme... :wink:
5. črc 2009 v 10:18  • Odpověz
niky - ano, v zásadě jen bílé...

a u polívek bych viděla jedinej problém - jak je do něj dostat??? málokterá je taková aby jí protáh flaškou, a zkus ho na lžičce krmit polívkou, by ses pos..la :slight_smile:

A neboj, neotravuješ :slight_smile:
5. črc 2009 v 10:33  • Odpověz
Jsem tu krmila jsem :dizzy_face:
Veru bílé maso a hovězí maso :slight_smile: Vepřové malému taky nedávám,ryby už teda jo.
5. črc 2009 v 10:34  • Odpověz
NO ty polévky je maso,malému dávám,ale musím více zahustit nebo rozmačkám zeleninu,brambor cokoli,aby to bylo hsutější,jinak je vše venku a ne v něm.
5. črc 2009 v 10:35  • Odpověz
ty vole,já si spletla hovězí a vepřové :grinning: já myslela,že hovězí a píšu vepřové :grinning:
tak hovězí může jo???????? už?????

tak polívku lžící..hmm bych mohla zkusit..třeba bude jíst :sweat_smile: jenže jakou? jen zeleninovou a mixnout mu to co?no nevím
5. črc 2009 v 10:36  • Odpověz
Veru neotravuješ,piš vše poradíme ti,jdu vysát hned jsem tu.
5. črc 2009 v 10:37  • Odpověz
maru - hmmm tak naše mudra říká, že ryby taky až po roce, i když malej už měl skleničku s rybama a moc mu chutnala... prý kvůli alergiím... jak na to koukám tak naše mudra je z těch opatrnějších :slight_smile:
5. črc 2009 v 10:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.