• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rarášci ze srpna 2008 (VI.díl)

(Zamčená)
3. června 2010 
Já osobně mám v plánu knedlík dát tak po roce, dřív ani náhodou... to samý omáčky...
14. kvě 2009 ve 14:18  • Odpověz
Díky za gratulece, je to fakt šílené jak to letí.

Máme jít zítra na první plavání (spíš druhé, ale první jsme nedali, protože byla malá v nemocnici) a teď se mi zdá, že mají malý průjm - dnes už kadili 3x , je to hoodně vodové a malá se šíleně oprudila ... takže asi zase nikam nepůjdeme :cry:
14. kvě 2009 ve 14:41  • Odpověz
tak my se vrátili z venku,se tam už nějak zatahuje.No a Maty zase nespal v kočáře,tak šel te´d,tak snad usne.

já se omáčky chystám dělat za chvilku, jídlo nějak neřeším,už se těším,až budu vařit pro všechny stejné jídlo :slight_smile: Sice Matymu míň kořeněné,ale bude to větší pohodička :slight_smile:

juli: snad z toho nic nebude....
14. kvě 2009 ve 14:51  • Odpověz
juli, tak nasaď laktobacily, ty jsou na tohle opravdu šikovný... :slight_smile:

Gabus, to jako fakt? to když budeš dělat svíčkovou, tak dáš malýmu svíčkovou? vždyť tam je mlíko, a třeba vím že klasický kravský mlíko se nemá min. do roku, a slyšela jsem že když je někde v rodině alergie tak klidně ne do tří let? To bych si nelajsla... ale možná jsem zbytečně opatrná, kdo ví
14. kvě 2009 ve 14:53  • Odpověz
ten sudocream vzorek mám taky doma,ale ještě jsem ho nevyzkoušela..nám zatím pomohla Nivea SOS,ale maty nebyl nikdy zas nějak opruzený.

a došla mi karta z DM :slight_smile:
14. kvě 2009 ve 14:54  • Odpověz
pepi: já měla obě dvě děti na kravském mléku od 6 měsíců, alergie u nás v rodině nejsou....já to zase nějak neřeším,už je větší, neříkám,že te´d hned to do něj nacpu,ale tak za měsíc už jo :slight_smile:
14. kvě 2009 ve 14:56  • Odpověz
pepi: kdysi nebyl internet a věci se moc neřešily,dneska to čteš a slyšíš na každém kroku. je taková doba.Hodně mamin jede podle knížek,to já zase ne.A děti mám zdravé. :slight_smile:
ale to je na každé mamině.....
14. kvě 2009 ve 14:59  • Odpověz
Hehe a možná i rozdíl u mě první dítě a u tebe třetí :grinning: tak jsem možná ze všeho víc vydřená :grinning:
14. kvě 2009 v 15:02  • Odpověz
pepi: v pohodě :slight_smile: každá jsme jiná :slight_smile:
14. kvě 2009 v 15:12  • Odpověz
Ahoj,

svickovou, ani kravské mleko bych Julii nedala, ale knedlik jeden do ruky uz jsem ji dala, kdyz ji chleba, rohliky a testoviny.... a omacky od 8 mesice, ale dostaly jsme se jen k rajske a to ve vyvaru povarim oloupane rajce, tak uplně klasická rajska to neni :sunglasses:

Juliet: my uz jsme nebyly plavat 4x a to uz jen tak nenahradime...tak drzim pesti, aby prcci byli zdravi
14. kvě 2009 v 15:59  • Odpověz
Ahojky,

tak my se radime k ranim ptacatum. Leni, fakt ti to spani zavidim.

Mery - to jste si dali, moc jsem na vas myslela kde jsi a vy tak :frowning2: . Tak snad uz bude dobre.

nocnik - zacinam byt v pokuseni to zkusit...Mala uz pekne sedi, tak asi nejaky poridime.

Kravsky mliko - trochu do jidla je OK, pokud mate deti na normalnim UM, tak alergie nehrozi. Vetsi mnozsvi ale brani vstrebavani zeleza, proto se nedoporucuje.

A ostatni jsem zapomela...
14. kvě 2009 v 17:25  • Odpověz
venuse - tenvyvar solis, nebo varis extra pro malou. Soleni me totiz dost od omacek odrazuje...
14. kvě 2009 v 17:26  • Odpověz
14. kvě 2009 v 18:00  • Odpověz
nikkyy: pěkný kočík..a jak je Kubík spokojený :slight_smile:
14. kvě 2009 v 18:49  • Odpověz
Stím nočníkem už jsem byla v pokušení taky :slight_smile:

Já jsem zkoušela dělat malé takovou "pseudo" svíčkovou. Jen zeleninu a kousínek másla a místo smetany jsem dala bílý jogut a těstoviny. Ale moc jí to nejelo.....Mě to ale chutnalo a tak jsem to dorazila s chutí za ni :sweat_smile:
14. kvě 2009 v 19:21  • Odpověz
gab: jj byl nadšenej bych řekla...hlavně se mu líbilo,že sedí...což má chlapec ještě fakt smůlu :sweat_smile: :grinning: ale seděl a koukal a žral si ruku spokojeně...vyndala jsem ho a ječák :grinning:
14. kvě 2009 v 19:37  • Odpověz
nikkyy: joo to je on - to si bude muset Kubik jeste pockat :grinning:

holky jsem nasrana s prominutim, manzel sel ven a to zitra odjizdi na cely vikend do pryc...hmm jsem si to teda predstavovala jinak..ale at jde do haje fakt... :angry: za cely tyden snad neprisel domu nejak normalne a kdyz tak zase hned nekam sel a tak jsme se pohadali proste si dela co chce po svym...on si potrebuje chudak odpocinout od reci kolem DETI a prace...no jasne to on potrebuje asi porad... :unamused: jo a ja si odpocinu v rakvi to je jasny... :rolling_eyes: :zipper_mouth:
14. kvě 2009 v 19:48  • Odpověz
pepi, knedlík si myslím už můžeme, když dávám rohlík a chleba, i když to nepřeháním...
a vařit omáčky budu zatím s UM a nebudu solit atd...
takže takovou dětskou svíčkovou, proč ne...

Dr. nám doporučila postupně přecházet an normální stravu... prostě začít zařazovat vše, korm celého vejce a soli, tak to tak budu dělat....
děcka od bráchy také už baštili majdy a bylo fajn,

rajsou tedy zkusím.... koupím loupaná rajčata, tu totiž miluju, takže si dám s Vašíkem...

dnes mi nechtěl obědvat, asi zuby, tak toho fakt moc nesnědl, hlavně když musí kousat... tak jsme otevřela skleničku, měla jsme ještě nějakou tu malou, sice nesnědl celou, ale alespoň něco...

Gabi, máš recht, také si myslím, že to moc řešíme... řekla bych že nic se nemá přehánět...
teď se mnoho informací, ale je to všechno byznys... prostě takový tlak na nás maminy, které chtějí pro své prďolky jen to nejlepší a oni to moc dobře vědí...to se týče i očkování a jiných....prostě ví jak na nás abychom ještě to málo co nám stát dá, zase utratili
:grinning:
14. kvě 2009 v 19:57  • Odpověz
Lis to se nedivím, že jsi naštvaná. No u nás naopak odjíždím na víkend já, ale samozřejmě i s prďolkou takže to odpočinek zase moc nebude :unamused: Ke všemu bude asi pršet a malá nesnáší pláštěnu na kočíku :confounded:

Nikkyy kočárek se Kubíkovi fakt líbí, to je vidět :wink:

Já jsem si dnes konečně dovezla novou autosedačku, ale malá ji ještě neprubla, vytuhla mě ve vajíčku tak jsem ji nechtěla přendávat. Ale už se těším co na to bude říkat :slight_smile:
14. kvě 2009 v 19:58  • Odpověz
Lis, plně tě chápu, mám to doma stejné, no comment!!!! :frowning2:

Nikky, moc pěknej kočárek.... :wink:
14. kvě 2009 v 19:58  • Odpověz
don: no ja odjizdim k nasim taky vicemene nucene, takze odpocinek neni..nasi totiz proste porad makaji a tak to neni jako ze jim ji dam a mam veget bohuzel...no a behem toho jako si ji pochovaji polaskuji a tak, ale tot vse.. :pensive: a ja jsem porad utahana jako pes, protoze jak je jinde, nemuze tak jako lezt jako doma a tak...hlidani je horsi vice nastrah a vice tahani nebo jezdeni na kocaru...no fakt jsem nadsena...k tomu stres jak dojedu autem a tak..no bajecnyyy :frowning2:
14. kvě 2009 ve 20:01  • Odpověz
No mě zrovna dnes ve cvičení jedna mamina překvapila (má holčičku 9m), když se divila, že já malé dávám maso a všechnu zeleninu a dokonce nevařené jablíčko!!!! :astonished: A když jsem řekla, že jsem jí vařila těstoviny tak byla úplně zděšená, že je tam přece lepek! Jsem si připadala jako bych své dítě týrala :sunglasses:
14. kvě 2009 ve 20:02  • Odpověz
don: tak takove matky jsou nejlepsi to ji jako chce do puberty kojit (jako ale pozor ja jednu takovou znam pres kamaradku proste jeji dite ma rok a ona si nechce nechat vysvetlit ze uz by ji mela krmit vsim, takze koji a cpe ji jen nejake bio stavy a ta holcicka v ROCE ma snad 7,5 kg !!! to je proste podvyziveny :astonished: :astonished: )...takove matky fakt zavrit nekam...no a taky nesouhlasim kdyz delaji nedobrovolne z deti vegetariany, kdyz dite vse potrebuje a nemuze se o tom samo rozhodnout.. :angry:
14. kvě 2009 ve 20:04  • Odpověz
Lis přesně, jak jsem s malou v jiném prostředí tak jsem vždy úplně vyšťavená! Já jedu za kamrádkama, máme srazík a budeme spát někde v chatkách tak celkem netuším do čeho jdu........
14. kvě 2009 ve 20:04  • Odpověz
uff no to je taky mazec jeste s deckem vid..no ale treba to bude fajn :slight_smile: kamaradky budou chtit urco chovat a tak :sweat_smile:
14. kvě 2009 ve 20:05  • Odpověz
Já se vyhýbám jen cukrům, vajíčku (žloutek dávám), zbytečně ne kravské mlíko ( ale bílý jogur dávám) a nekořením. Ještě jsem nezkoušela dávat pečivo. Dáváte už třeba na sváču chlebík a s čím?
14. kvě 2009 ve 20:07  • Odpověz
tak to já nikde nejezdím,Maty je zvyklý jenom doma,tak bych to nedala já a ani on.
ale užijte si výlety :slight_smile:
don: to máte bez chlapů?
14. kvě 2009 ve 20:07  • Odpověz
chlebík jsem měla dle dr. dávat od 8 měsíců,ale ještě jsem to nezkusila
14. kvě 2009 ve 20:08  • Odpověz
leni: rajskou taky miluji :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
14. kvě 2009 ve 20:09  • Odpověz
don: davam zatim jen kurku s chleba..ona se ji stridka lepi na patro a rohlik taky.. :confounded:
14. kvě 2009 ve 20:09  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.