• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rarášci ze srpna 2008 (VI.díl)

(Zamčená)
3. června 2010 
jééé niikkyy to jsem ráda,že si se ozvala :slight_smile: však jo,já to chápu..jen jsem chtěla vědět,jak se máte. za chvilku Kubík oslaví první roček. :slight_smile:
taky Vám přeji krásné,šťastné a veselé svátky:slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
21. pro 2009 ve 22:38  • Odpověz
už jdu taky,zas tu Maty sedí na koberci a čučí na mě..ani nedutá :angry:
21. pro 2009 ve 22:40  • Odpověz
gabi :grinning:
21. pro 2009 ve 22:41  • Odpověz
vcera posledni dnes prvni..no nic jdu delat vanocku :slight_smile:
22. pro 2009 ve 12:50  • Odpověz
ahojky,
já došla z obchodu, Míša mi mezitím uspala matyho,tak te´d tu popíjím kafčo :slight_smile: v klidu....

lis: ty pečeš vánočku? já ji dneska chtěla koupit,ale musela bych ji sníst sama,protože děcka frfňáci nejí rozinky.....takže jsem ji nekoupila.škoda,že nedělají malinkatou.
22. pro 2009 ve 13:09  • Odpověz
gabi no zkousim delala jsem ji pred 2 lety, jak jsem byla cerstve tehu a byla luxusní, tak to chci zkusit i letos...obcas me to chytne...domaci je domaci..hele ale nekde prodavaji i malou :confused:
22. pro 2009 ve 13:18  • Odpověz
22. pro 2009 ve 13:21  • Odpověz
lis: malou vím,že obyčejnou,ale tu vánoční jsem neviděla...no nevadí,vymyslím,co budeme jíst na snídani...každý rok zas moje mamka smaží pidi kloblihy,ale letos je na horách,tak mám prostě smůlu...
22. pro 2009 ve 13:22  • Odpověz
ale seš dobrá to dělat, na mě je to složité. :grinning:
22. pro 2009 ve 13:23  • Odpověz
a pritom je to snadne vis...jen to clovek musi zkusit...hele ja zase nepecu, takze alespon neco :sweat_smile:
22. pro 2009 ve 13:38  • Odpověz
jen pracne to je pravda :unamused: .... vanocni pisen pekna :slight_smile: :slight_smile:
22. pro 2009 ve 13:39  • Odpověz
jo třeba se do toho taky jednou vrhnu :grinning: ale tuším v Loskutákovi teď pekla Absolonová,ale zapoměla jsem se podívat....
u nás ten sníh tak taje.....a to Vojta šel někde bobovat,ten nepřijde bílý od sněhu,ale hnědý od bláta :grinning: :grinning: :grinning:
22. pro 2009 ve 13:50  • Odpověz
jo pekla a teda bylo to podivny nejak se ji to nedarilo jsem nahodou videla :sweat_smile:

jo je to hroznej marast...ja byla taky s kocarem a tahla jsem to jak tank nabaleny v te břečce :angry:
22. pro 2009 ve 14:06  • Odpověz
Ahoj holky, malá dnes nezvykle dlouho spí tak nakukuju:slight_smile:

TAdy to taky nechutně taje, tak mě to štve... Bude všude glajda :angry: Navíc mám plný mrazák a včera jsme dostali kachnu, tak s ní budu muset něco udělat, to jsem si ji chtěla nechat až na svátky... :frowning2: :unamused:

Lis, nechceš sem hodit ten recept na vánočku?
22. pro 2009 ve 14:07  • Odpověz
jéé ahoj cip moje vanocka no to je takovy recept od mamky...a je to takovy neco tam dej, snad se trefis :grinning: , ale tak klido muzu
22. pro 2009 ve 14:08  • Odpověz
Ahoj:slight_smile:

My se chystáme ven, až se malá vzbudí, tak jsem na to taky zvědavá, zatím jsem jen koukala z okna, jak tam maminy bojují...

Já jsem na Vánoce vždycky dělala mazanec podle kuchařky, tak by byla aspoň změna, i když stejně nevím, jak se mi to povede v téhle troubě, co tu máme. Tady jsem ho ještě nepekla...
22. pro 2009 ve 14:12  • Odpověz
no ja delam vanočku - udelam kvasek z kosticky drozdi (rozdrobit) a do toho lzicka cukru, zalit mlikem dala jsem asi 150 ml vlažného mléka, malinko zaprasit hladkou moukou a pak na teplo, aby kvasek vybehl...mezitim navazim mouku (my davame pul napul takze 250 g polohrube, 250 g hrube - je to ale takova ta tuzsi vanocka, nekdo to nema rad, tak dela treba hladka a polohruba - je pak takova jako duch :slight_smile:) asi cca 200 g cukru, pridala jsem i sacek vanilkoveho cukru, asi 150 g tuku rozpustit (napr. Hera), 3 vajicka..no a pak testo uhnetat z mouky, cukru, tuku, 1 cele vejce, 2 zloutky (bilky si nechavam na potirani vrsku), pridat citronovou kuru, rozinky, mandle a zadelat testo...to nechat kynout nekdo nechava i hodiny (obcas promicham)...a pak udelat 9 dilku a smotat copy..ten spodni je nejhorsi to hledam vzdy na netu... :wink: ale nejak to upletu a uvidi se..
22. pro 2009 ve 14:18  • Odpověz
Díky moc, pokud mě to nadšení nepřejde, tak se do ní zítra pustím:slight_smile:
22. pro 2009 ve 14:22  • Odpověz
cip te mouky tam padlo trochu vice..jako ono se to musi hlavne podle konzistence....dokud testo lepi, tak se musi pridavat...ta mouka je plus minus...
22. pro 2009 ve 14:35  • Odpověz
ja jsem to ted zadelala, tak jsem musela prisypavat..ale ja dala o jedno vejce navic mela jsem strach, aby to bylo dost :sweat_smile: ja jsem fakt pekarka jak stehno :grinning:
22. pro 2009 ve 14:36  • Odpověz
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=33036 jeste z toho jsem cerpala, ale dala jsem prave min a jinou tu mouku..jako tohle je obrovska vanocka :confused: ale je to tu zase hezky videt...
22. pro 2009 ve 14:38  • Odpověz
Ahojky, jdu nakouknout i tady.
My jsme dnes na půl dne v Praze - já si dala poslední kolečko nakupování, zatímco manžel měl Aničku ve 12 hod uložit. Jenže já jí zapomněla vzít spacáček, takže to zvíře usínalo skoro hodinu a furt prý chtěla zdrhat z postýlky...
Jinak na baráčku super, už tam mám většinu věcí, nebo aspoň ty důležitý, takže už jsme opravdu více doma tam než v bytě. Dneska navíc spí m. v Praze, protože jde večer na kalbu, tak se dnes budu asi přes noc bát.
Takže toť hlášení od nás.
Mějte se všechny fajn, hlavně krásné svátky a na Štědrý den ať všem raráškům svítí očíčka štěstím a radostí! Já, jakmile bude možnost, zase nakouknu. Papa!
22. pro 2009 ve 14:44  • Odpověz
Veru Vam taky tak a jsem rada, ze bydleni uz takhle paradne dopadlo!! Opatrujte se a at je Ani (a jeji sourozeneček v brišku) stale tim nejkrasnejsim darkem :dizzy_face: :dizzy_face:
22. pro 2009 ve 14:46  • Odpověz
LIS, děkuju. Včera jsem dárečkovi nadělila moncla, teda ne já, ale sáňky, seděla na nich, já je táhla a zrovna jsem nekoukala na ní, ale před sebe a Aný se rozhodla vystupovat :frowning2: Tak jsme to ořvaly obě, Anička že jí to bolelo a já že jsem neschopa.
Vy už samobydlení máte taky za pár ne? V jaké fázi to je teď?
22. pro 2009 ve 14:50  • Odpověz
no ted se ceka az udelaji tchyni nove lino a to vychazi az zacatkem ledna...ted se teda proste jen ceka, ale i tak..akorat manza si tam dost makne :unamused: naporoucela si vse nove a nabytek samozrejme musi nekdo slozit a jeste ji tam prestehovat, ale pak uz rasky klidek..myslime, ze tak kolem 15.1. bude pryc :slight_smile:

z moncla si nic nedelejte..u nas je to porad ted ma taky noveho skakala po kresle flakla se o područku..ma tu hlavinku celou otriskanou... :unamused:
22. pro 2009 v 15:21  • Odpověz
nejak mi to nekyne nekde se stala asik chyba..vanockou asi budu moci stritet holuby :sunglasses:
22. pro 2009 v 15:32  • Odpověz
Ahojky,holky tak dneska zrovna není šťastný den,Doi vynechal spánek po obědě takže byl velice příjemný a dozvěděla jsem se,že 2 kámošky zrovna dneska potratily,jedna co otěhotněla stejně jako já a čekala mimino bez 3 dnů stejně jako já,Niikkyy otěhotněla taky se mnou zároveň a čekala dvojčátka bez 4 dnů stejně jako já ... obě potratili a já zůstala těhu takže jsem nějaká zakletá a nosím smůlu ... blbý den prostě raději ho zaspat :stuck_out_tongue_closed_eyes: u té kámošky co to čekala jako já mě to fakt zničilo .. no dost negativních zpráv raději dneska už nic nepíšu tak papa
22. pro 2009 v 18:55  • Odpověz
Maru smutne moc :cry: :cry: ach joo a nikkyy to jako nase nikkyy?? :confused: :astonished: :astonished: to nechapu...a myslim, ze to neni Tebou holka bude lip.... :pensive:
22. pro 2009 v 19:53  • Odpověz
maru: myslíš tenkráte s NIIKKYY? to je mi všechno líto...ale není to tvoje vina, nebu´d smutná..holt se takové věci stávajía ,nikdo to neovlivní.... :frowning2:
Jinak Maty taky nespal včera po O vůbec a byl protivka největší...teď ho uspává Míša a já si puju čaj u PC než půjdu žehlit.

veru: to je paráda....už jste skoro v domečku :slight_smile: to moc závidím a přeji :slight_smile:a těch pádů ještě bude, to se stává..holt...

lis: kynuté těsto...to neumím...vždy se mi nepovedlo... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. pro 2009 ve 20:15  • Odpověz
jo VERU ty týdny to je mazec..za chvíli rodíš :slight_smile: to táááááááááák utíkááááááááááá :slight_smile:
22. pro 2009 ve 20:16  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.