• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rarášci ze srpna 2008 (VI.díl)

(Zamčená)
3. června 2010 
Lela, 80 cm, 10,5 kg.
Já myslím, že jste v pohodě. :wink:
14. bře 2010 v 09:04  • Odpověz
Lelo, náš Tonda měl 84cm a 11kg, takže jen o kilčo :slight_smile: .
14. bře 2010 v 19:42  • Odpověz
Lela, Julka mela 80cm a 10,8 kg :wink:
14. bře 2010 ve 21:30  • Odpověz
Lela , náš Honzík 81 cm a 11,8 kg :wink:
15. bře 2010 v 07:33  • Odpověz
Ahoj holky,tak to mi jsme proti Vám úplný drobečci,na 18 měs. prohlídce jsme měli 9kg a 78cm,ale my jsme měli po porodu jen 2,5kg,mě doktor říkal,že je to v pořádku,dítě má prý mít v roce trojnásobek porodní váhy,nevim jestli je to pravda ale náš mudr mi to říkal. TAkže mi jsme v tabulkách asi nevim kde ,je drobnější ale hlavně že je zdravá :grinning:
15. bře 2010 v 09:18  • Odpověz
Ahojky holky, také máme srpňátko :slight_smile: a naše malá měla v 18 měsících 82 cm a 9,60 kg. Takže také drobná. Alle to je celou dobu. Už v bříšku ji od 30tt kontrolovali co tři týdny, jak přibírá, protože měla vždy menší odhad váhy a pokaždé jsme odcházeli s tím, že vše v pořádku, že je prostě konstitucí drobnější :wink: Narodila se v termínu a porodní váhu měla 2,70 kg.
15. bře 2010 v 10:21  • Odpověz
Lela, my máme také málo kilo.... Vašek měl na 18-ti měsíční kontrole 87cm a 10,6Kg, ale te´d vidím, že zase přibral, protože zase dobře jí, ale je období, kdy jídlo prostě odmítá, takže to jde hned na tělíčku znát.
Myslím, že jsme stále v normě, doktorka neříkala, že by byl hubený nebo tak něco, je prostě dlouhej....
17. bře 2010 v 08:25  • Odpověz
Ahoj holčiny, tak Honzík v 18ti měsících, 9,80kg takže jsem docela v průměru, žádnej rambo, ale s jejo pohybem, odporem k jídlu a na to, že už nespí přes den, tak dobrý. JInak stále nevíme, co čekáme, jdu tam ve střeu , tak uvidáíme: o) Zatím papa a všem hodně zdravíčka!
20. bře 2010 v 19:55  •  2 děti  • Odpověz
jéé Janisko jsem na tebe myslela jestli už víte,tak nám pak dej vědět,ju? :wink:
Jo a Domi byl vždy obřík a teď se sekl a začíná odpovídat svým rodičům,v 18-ti měsících měl 12,3kg a 82 cm,teď má 20m ale výšku nevím a váha tak stejno,přetal jíst lumpík malý :wink:
21. bře 2010 v 11:08  • Odpověz
ahojky,
janisa: tak jsem zvědavá, jestli u vás vyjde páreček. Už se těším. :slight_smile:
maru: to je období, jednou jí a jednou ne...Maty te´d valí s jídlem..sežere vše na co přijde :grinning: JInak naše míry v 18m byly 11,9 kg a 82 cm...tuším.váhu vím,ale výšku , no asi jo.
21. bře 2010 ve 13:21  • Odpověz
Gabi asi období,ale strašné jídlo mu nic neříká a já mám s toho nervy jedině na čem si vytačí je sunar :zipper_mouth: Včera se oběda nedotkl no a dneska si trochu dal,zázrak :sunglasses:
21. bře 2010 ve 13:44  • Odpověz
maru: to se spraví.... a jak se cítíš ty?
21. bře 2010 v 16:26  • Odpověz
Gabi děkuji za optání stále moc dobře,zatím žádný těhu neduh kromě rostoucího bříška a že už je vážně velké,ale zatím nepřekáží zvládám, stačím a funguji normálně,obávám se ale že brzo přijde to těhu skuhrání tak dobře mi stále být nemůže :grinning:
Co Maty? stále dudá dudánka? no my taky a co je horší,že jak ho měl pouze na spinkání tak teď ho má v puse vraženého pořád,čekám ještě měsíc na pětky a pak jde do koše,nesnáším dudana v puse :angry: :sweat_smile:
21. bře 2010 v 18:35  • Odpověz
maru: dudana máme taky,ale přes den mu ho beru a schovávám a do kočáru už nedávám...taky budu odvykat...vždycky říkám,že už je velký kluk.. Chtěla jsem v 18m a nějak to protahuji,ale bude to boj ,to jo...
a těhu máš teda suprovní..jen užívej dokud to jde....ony ty bolesti a zadýchávání přijdou asi až mnohem později.

a počasí super,co? já už jsem tak ráda,že pomalu začíná tak hezky....já na to čekala jak na smilování.
21. bře 2010 v 19:16  • Odpověz
ahoj holky!!!
Gabi, ráda tě zase vidím, už jsme tady také dlouho nebyla.
nevím co dělat, vašek mi od pátku stále jen kaká....
někdy to má řídké a někdy jakoby kašovité, ale tuhé to moc není... jen občas, ale kaká mi po každém jídle, někdy i vícekrát
Gabi, neměli jste to také tak s Matym? Byla jsi s ním u Mudry? Jinak je v pohodě, tak jsme mu nasadila dietu, dnes má mrkev a rýži a rohlík atd.... a ještě jsme mu začala dávat Hylac, ale nevím nevím...jako klasický průjem to není a nezdá se mi že by mu rostly zoubky... moc se mu do pusiny nedostanu
Jo a s dudlíkem jmse na tom stejně.. nejraději by ho měl v pusině pořád.... tak mu ho beru a myslím, že jak půjdeme an nějakou procházku do lesa, tak ho tam necháme zvířátkům nebo tak něco....
a na nočník jsme vyhlásila intenzivní kurz od dubna... tak uvidíme.
Maru, jak vám to jde?
22. bře 2010 v 08:22  • Odpověz
jo, jinak jsme pořídili odrážedlo a super, teď jsou procházky zábavnější a o trochu rychlejší...
jsme ráda, že se konečně nahlásilo jaro.....už konečně vytáhneme golfáče, když půjdeme někam daleko, jinak chodí pěšky.
minulý týden jel poprvé auutobusem, tak to byl pro něj super zážitek, jak jsme museli vystoupit, tak strašně plakal, že chce ještě, tak tady musím najít spoje k našim a ke tchá¨nům a budme jezdit busem... občas

Maru a s tím jídlem to máme obdobný.... někdy jí parádně a stále a někdy prostě nechce nic... hlavně snídaně, obědy se ještě dají a večeře také... ale teď co má tu dietu, tak to mu neleze... je zase pohublý
22. bře 2010 v 08:27  • Odpověz
Ahoj,Leni máme se super už jsem to tu psala nemůžu si stěžovat :wink: S tím kakáním no to vypadá na zubáka nebo nějakou virozu zase to řádí,myslím na vás a snad to bude jen zub!! Busem jsem nejela dobré 3 roky a s kočárem ani nepojedu :grinning:
u nás nočník super,Domi je doma bez plenky úplně,nehody už nemá nepočůrá se krásně si volá tak čekám až bude krásně a bude venku i bez pleny.
Počasí nádhera už :dizzy_face: :dizzy_face:
NO a dudu no comment je to hrozné jak začal dudlat bude boj,ale vemu mu ho :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. bře 2010 v 08:30  • Odpověz
ahojky,
leni: taky tě ráda vidím.
Maty mi taky tak kakal,tak jsem nasadila ten hylac a vynechala mléčné potraviny. měl to taky takové řídké a v každé plínce. Dr. nám udělala výtěr,ale nic tam nebylo.
Autobusem taky jezdíme a Matymu se to líbí, on je celkově z autobusů unešený, jakmile nějaký jede,tak kouká.no a taky z bagrů, to by se mohl posmolit......musím nějakého koupit.

maru: bez plenek? to je Domi šikula.....já ani nemluvím,jak jsme na tom...děs běs.
22. bře 2010 v 08:45  • Odpověz
jj zvládl to krásně,koncem února jsem mu sundala plenu a zkoušeli jsme,asi týden se počůrával a teď už přes týden je bez nehod,šikulka moje ale to dudu mi vadí a tak to musíme změnit.
taky má už svoji postel čekám až dojde zábrana na postel a bude spinkat jako velký kluk :dizzy_face:
22. bře 2010 v 10:20  • Odpověz
Vašek spí ještě s námi, jaksi se mi ho nechce dávat do pokoje, ale asi to bude lepší, ale bude mi moooc chybět.
Maru, my jeli bez kočárku, prostě jsme nasedli na bus a jeli, jen jsme vzala sebou motorku odrážedlo, takže pak nemusel jít pěšky, ale pěkně si jel na motorce, to ujede i docela velikej kus cesty.
Jinak tedy musím říct, že mluvíme parádně... vše zopakuje a krásně se domluvíme.... tak jsem za to moc ráda... a říká mi krásně maminko, to je tak krásné to slyšet...

Maru, tak to je Dominiček šikula.. jsem na Vaška zvědavá, jak to vychytáme...

dnes je tady nádherně, tak přemýšlím, že umyju okno v kuchyni a pak se některý den vrhnu na prosklenou stěnu v obýváku!!! tu jsme na podzim neumyla a podle toho to také vypadá... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

asi to bdue nějaká virozka, zatím tedy jen kaká, je proti rotavirům očkovaný, tak uvidíme, dne zatím kakal jen ráno... a k obědu jsme mu dala dušenou mrkev s rýží, tak uvidíme co to udělá a dala jsme mu Hylac, ale plive ho, je děsně kyselej!!!
22. bře 2010 ve 12:13  • Odpověz
ahoj tak jsem se konecne dostala a nasla diskusi v nove verzi, no nadsena z te verze tedy nejsem... :(( ale koukam, ze tu holky stale jedete to je dobre :slight_smile:

dudana mame taky na spani vic ani nahodou!! obcas ho chce, ale nepovolim proste jen na spani, ale odnaucovani bude boj..uz ted mi to prijde divne, kdyz ji rano s nim vidim a cumla ho zubama kouse :angry:

Leni K ma pokojik ccc 3 tydny a taky mi to bylo lito, ze ji mam pryc, ale zvykla jsem si a je to dobry..vstava sice drive, ale nebreci a rano vola mami, tati, mami, tati je to krasny... ona vubec jako pres den porad rika mami? mami? a ja se ji musim ozvat... rika to i na babi? tati? :D sranda s nima....

K miluje mašinky je z nich hotova houka a skace radosti... chci s ni jet zase vlakem busem se bojim, asi by tam chtela litat a to nejde... ona neposedi v tom vlaku mi to prijde snesitelnejsi.. holky jak snasi deti cestu autem? K to bavi cca 15-20 minut a pak se vzpina a rve :(( jako dojedeme tak k nasim a zpet.. obcas do Phy... nejhorsi je, ze nikdy nevim, zda je ji spatne nebo jako zda se nudi ci ji to nebavi :( cestovani me vcelku nervuje... navic ted budu jezdit autem sama s ni, tak se obavam, jak to dame :(
24. bře 2010 ve 22:03  • Odpověz
Ahoj holky, jsem tu podlouhý době a koukám je tu nová verze. Zatím nevím musím se tu rozkoukat.
Holky dneska Filípek narazil do futer a boule mu v rychlosti vyrostla :frowning2: fakt to bylo hrozný hned jsem mu na to dala studený obklad a řvala jsem sním :cry: Bála jsem se aby neměl otřes mozku jaká to je obr boule, ale nezvrací, tak snad to bude v poho. Ani nechtěl moc obědvad a jen co jsem ho dala do postýlky a dala mu něco na uklidnění, tak zachvilinku už spinkal a spí už skoro dvě hod.
A v noci měl zase Tomášek horečku ze zoubků, ale ráno už byl v pohodě.

Pokusím se vás dočíst abych viděla co tu je novýho :wink:
25. bře 2010 ve 13:23  • Odpověz
Lis, děti také cestování nebaví. Vydrží také tak tu půl hodinu a pak řev. Musím jim dát hračky, knížky a když už jde do tuhého, tak křupky nebo můj mobil.
25. bře 2010 ve 13:34  • Odpověz
ahoj holky,
mě ta nová verze nevadí, přijde mi to skoro stejné...
ba naopak si vás lehce nejdu, protože je to už jinak zvarvení, když jsme na tom tematu byla.

Lis, s tím cestováním nevím,a le myslím, že u dětí to v oblibě moc není. My tak daleko nejedeme, max tak 20min ale Vaška to docela baví, protože kouká z okénka a komentuje co vidí nebo za chvíli usne.
Uvidíme, až pojedeme v květnu na dovču.
Jinak dnes mě Vašík dal ten nej dárek, když jsem zjistila, že už má v plíne zase tuhý bobek, jak málo stačí ke štěstí, že?
:grinning:
dnes je tady teplo, ale stráááášně moc fouká...

Aji, Vašek jednou také narazil do futer a boule byla děsná, ale jinak dobrý... prostě mu byla malá ta díra!!!

holky, dáváte už děti k babičkám přes noc? a jak to snáší? Vašek spal jednou a byl v pohodě... ale spíš nechci, aby si myslel, že ho nějak odstrkuju, ale někdy by to fakt bodlo, být od rána sama a udělat spoustu věcí... ale řeknu vám, že mi bude chybět

a ještě mám nějaké otázky, ale už nevím jaké, musím si to začít psát....tak zase příště
25. bře 2010 ve 14:43  • Odpověz
Ahoj děvčata :wink: teda co to je? Trochu jsem se lekla kde to jsem :grinning:
Dívala jsem se, že jste probýrali hmotnost a délku dětí v 18m no tak u nás to je 11,5kg a 84,5cm.

Maruško teda vy jste šikovní!!! Honza bez plenky vydrží max dopoledne a to jsme na nočníku co 10min. Udělá dvě tři kapky. Prohlásí: Hotovó a jdeme za deset minut zas. No nočník nám nevedí spíš ho baví a pokud jdu já tak si otevře dveře, sedne si a potřebuje papír aby ho nacpal do nočníku a utřel se :sweat_smile:
Nejoblíbenější u nás je: Kájo kde si?, Táto pocem!!!, Mámo papů- pití- koko (bonbony). ......den (dobrý den) no a Dobou noc.
Teda jak bylo super když byli sticha. Ti dva se perou jak koně a 99% sporu začíná Honza. Je to strašný prevít.

Holky teda já závidím ty bříška..... Ach jo, to bylo super období..... A ty miminka. Pujčit, ale vrátit
:stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ohledně cestování. Mi to k babičkám máme min hodinu k jedné a tři k druhé. Takže kluci jsou na cestování zviklí. Stačí katalog se zvížátky a Honza je v klidu. Většinou do 5min usnou oba a je klid.

Teda mi máme doma strašného farmáře. Jdeme do hračkárny a jediné co ho zajímá jsou kombajny, traktory a zvířátka.
Papa a zase někdy
25. bře 2010 v 19:58  • Odpověz
jj futra uz mame za sebou taky strasna rana jak prase, kdyz to tak napisu a jak pises ajiku, tak ta rostla pred ocima jak blazen... a ja hystericka matka letela k dr. a to bylo jeste horsi, nez kdybych to neresila, ale tak strasne a dlouho tehdy plakala, ze jsem rvala taky a strasne jsem se bala :((((((

K vzdy v aute spala a ted uz proste neusne, jen kdyz misto spani se jede tak to jo ale mimo spani uz ani nahodou... driv to bylo lepsi... taky zkousime vse poustime ji pisnicky jednu dobu mela na hrani klavesnici :D a nekdy pomuze radio nebo tak, ale vzpina se a nebavi ji to moc teda...

Leni K jeste nebyly nikdy bez nas pres noc :( jako taky bych to dala spatne si myslim, ale zase na druhou stranu bych to chtela zkusit, ale nevim, jak by ji uspali.. oni se boji, vecer vyvadi :fearful: :fearful:
25. bře 2010 ve 21:01  • Odpověz
Lis, když Filípek nezvracel, tak jsem nešla k dr.. Hned jsem mu na tu mega bouly dávala studený obklad a když šel spinkat tak jsem mu pro jistotu dala nurofen, aby byl klidnější a nebolela ho hlavička.

Unás kluci a nočník jako nee. Tomášek si sedne a hned stává, ale až bude teplejc, tak jdu na to a snad se to naučej. Teď jim malinko teče z nosu, tak nechci aby nastydly až budou mít mokrý punčošky. Ale asi to bude boj :unamused:
25. bře 2010 ve 21:42  • Odpověz
Ahojky, já toho kluka dnes opravdu přerazím......... Moje trpělivost. Taky Vás děti někdy tak vytáčejí hned po ránu? Jeho ranní písipísi skončilo popsanýma fakturama..... jdu uklidit a ven. Tam snad nic neprovede. I když jistá si tím nejsem.
26. bře 2010 v 08:22  • Odpověz
Jani - Pepíno si ode mě vysloužil přezdívku Malý Terorista. A právě jsem mu nabančila přes ruku, když začal ve vzteku shazovat ze stolu sušenky.
26. bře 2010 v 08:27  • Odpověz
Ahoj Pepi. Já už ani nemluvím. Není den aby něco neprovedl. Musíme být skoro celý den venku aby nám vůbec zůstal barák v celku. To je horor. Neustále mlátí Káju, V pokoji to bere útokem. Já uklidím a za 5min je vše na jedné velké hromadě, Vytahuje CD ze stojanů, z věže si dělá disco....... no prostě moje nervi. Kája byl zlatíčko.
Právě jsem ho zahnala do pokoje. Jsem zvědavá co zase provede. Včera jsem klesla tak hluboko, že jsem mu nechala venku bednu z hračkama a mašiny a ostatní zagumičkovala do skříní aby se tam nedostal.
A co ty? Jak se cítíš?
26. bře 2010 v 08:33  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.