• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rarášci ze srpna 2008 (VI.díl)

(Zamčená)
3. června 2010 
Tohle jsem se ptala:

Holky co kojíte, pijou rarášci z prsa v poho? Mě přijde, že toho malá už moc nevytáhne. Nemá vůbec čas pít - nebaví ji to. Dělá u toho kraviny a pořádně netahá. Tak přemýšlím, jestli to má vůbec cenu ji ještě kojit. Jedině se k vůli tomu v noci nevyspím Jestli jí to jako mléčná dávaka za den vůbec stačí??? Já vůbec nevím kolik toho vůbec vypije když to takhle lajdá.....
25. kvě 2009 v 09:04  • Odpověz
Malá už chrní a nočník opět pěkně naplnila. Včera kadila na hrnec hned 2x :slight_smile:

S mluvení jí jde nejlépe mama a to hlavně když kňučí. Jinak taky různé slabiky, ale takto konkrétně jak dělá to a to......to neříká. Očička ukáže, reaguje na dej a vem, když zpívám tluče bubeníček tak hned začně bubnovat, dá pusinku. Pápá ani paci paci dělat nechce!!!!!
25. kvě 2009 v 09:08  • Odpověz
holky, my máme suchárky a sušenky od Hippu, ty jsou od 6měsíců, a jak jsou tvrdý, tak mu pomáhají na zubiska... má tak 2 - 4 za den, někdy ani jeden, podle toho jak je nálada a potřeba

My rohlík ani chleba zatím nedali, ale asi to zkusíme
25. kvě 2009 v 09:10  • Odpověz
Já kupuji sušenky sunarky a drobím jí je do jogurtu nebo přesnídávky. Samotné jí je moc nedávám, ať si na to sladké moc nezvyká. Koupila jsem jí rýžové chlepíky a ty pěkně křupe :slight_smile:
25. kvě 2009 v 09:13  • Odpověz
ono to je takový jen mírně nasládlý (otestováno :grinning: )
25. kvě 2009 v 09:18  • Odpověz
Tak ty sunarky jsou sladké dost...pro mě akorát :sweat_smile:

No asi se půjdu natáhnout, vařit dnes nebudu tak toho využiju :slight_smile:
25. kvě 2009 v 09:19  • Odpověz
Doni, s tím kojením to máme taky tak, malá se i nepříjemně odtahuje a kouše, i když zuby nemá... V pohodě to bývá ráno. Dneska když se vzbudila, nebízela jsem jí hrneček s vodou, ale ona dala úplně jasně najevo, že chce prso :grinning: Pak jsem ji kojím ještě jednou během dne, to podle toho jak to vyjde, někdy taky ne, a večer po kaši než jde spát, ale to už podle mne moc nevypije. V noci jsem kojit přestala tak, že vstával manžel. Přešlo jí to docela rychle, tak běhěm týdne. Nejdřív řvala dýl, pak kratší dobu a teď už se většinou nebudí. Dneska spala až do 5:50!!! :grinning: Před rokem by mě nenapadlo, že z toho budu mít radost :wink:
25. kvě 2009 v 09:25  • Odpověz
Chci to s kojením vydržet do roka, uvidím, jak to půjde. Říkám si, že roste a snad jí nic nechybí, ale taky nepoznám, jestli vypije dost... Přes den občas dávám trochu jogurtu do přesnídávky nebo samotný jogurt a večer kaši...

Sušenky jsem zatím nekoupila, jejich obsah mne odrazuje. Už teď vidím, že jí sladká přesnídávka chutná daleko víc než obědy, holt je po mamce :wink: , tak jí nechci zatím učit na cukr. Je jasný, že na něj taky dojde, ale čím dýl, tím líp... Jaký dáváš ty rýžový chlebíčky? Ty velký s nafouklýma kouskama nebo ty podobný křupkám? Nevím jak to popsat...
25. kvě 2009 v 09:32  • Odpověz
Dobré ránko všem, tak my máme za sebou víkend u našich, Kája je vždy z toho cestování taky rozmrzelá :unamused: Ale já jsem si tam aspoň došla ke kamarádce kadeřnici, tak vypadám zase jak člověk a přešla jsem na letní sestřich, takže mám krátké mikádo, jen manža si nemůže zvyknout na novou manželku! :grinning: Zkoušela jsem vás zběžně přečíst, ale nějak moc jste toho nakecaly, takže ani nevím na co reagovat...ohledně kojení Donko, tak Kája je zatím na prsu závislák, ale pomalu jí už taky odnaučuji, ale my zatím sajeme docela hezky, ale je fakt, že už tomu nedá tolik co dřív! :slight_smile: A o víkendu taky začala Kája dělat paci, paci a je z toho strašně nadšená...jinak žvatláme tak nějak všelijak, zatím nic konkrétního, ale říkám si, že máme času dost! :slight_smile:
Všem raráškům držím palečky ať jsou brzy zdravý!!! :sunglasses:
25. kvě 2009 v 09:51  • Odpověz
"sestřih", ach to rychlé psaní... :sweat_smile:
25. kvě 2009 v 09:51  • Odpověz
:dizzy_face: Malej usnul na medvědovi, je sladkej :slight_smile: asi se pokusím ho vyfotit, snad ho neprobudím
25. kvě 2009 v 09:55  • Odpověz
tak než jsem se zvedla, tak se probudil :slight_smile:
25. kvě 2009 v 09:57  • Odpověz
Tak odpočinek nějak nejde. Prostě teď se nedonutím usnout ani náhodou. Vypnula jsem telku, rádio, mobil a stejně mě hlavou lítá co mám všechno udělat.............tak jsem to vzdala a vstala. Nechápu to, mám klídek a můžu spát a nic :frowning2: :angry: :angry:

Svel taky chci vydržet do toho roku. Já už chtěla taky radikálně krouhnout noční kojení, ale přijde mě, že jedině tehdy se pořádně napije. Ikdyž k ní stávám tak 15x za noc, tak kojím opravdu max 3x. Jogurt dávám skoro každý den.
25. kvě 2009 v 10:00  • Odpověz
Doni, to je pravda, taky jsem pak měla pocit, že má mlíčka daleko míň, v noci sála nejlíp, ale jen ze zvyku a ne z hladu... Jsi dobrá, že vydržíš vstávat tak často, to se snad ani nedá, ne? Já řekla dost, když se vzbudila 5x za noc...
25. kvě 2009 v 10:04  • Odpověz
Jsem tak vyšťavená, že jsem vytáhla z lednice skleničku malé na oběd, míst abych vařila :sunglasses:
Jdu se namalovat a až se prďola probudí musíme do obchodu. Ohlásila se nám návštěva a já mám v lednici vybíleno :sweat_smile:

Jo holky včera malá pořád chtěla za náma do bazénu, ale voda je fakt ledová. Tak jsem ji nahla a nechala ji jen plácat rukama do vody a pořád tam pichala čumák tak jsem ji (matka hrozná) šoupla hlavu pod vodu :sweat_smile: :sunglasses: No zvládla to perfektně, jen chvilku mrkala a čuměla jak puk, ale pak hned natahovala po vodě zase ruky......takže voda co má ani ne 20°c ji neodradila :grinning:
25. kvě 2009 v 10:07  • Odpověz
No taky pak vypadám tak jak vypadám :slight_smile: V noci je mě kolikrát do breku..... Tak 2 týdny měla období, že se budila tak 3x za noc sama - jsem si úplně lebedila, ale za to už tak tři týdny jedeme opět v hodinovém i půlhodinovém intervalu! Děs :angry:
Venku je horko a já jsem zabalená v dece a mám tlusté ponožky, mele mě zima a zívám jak blbá.....ale usnout nejde :frowning2:
25. kvě 2009 v 10:10  • Odpověz
Ahojky,

Donko, me Barunka pije poradne rano (to ji prso cu tak hodinu nez se proberu, vstava posledni dobou v 5) a vecer, jinak taky kouka kde co lita. Asi bych Kristynce to nocni kojeni utla, tohle je strasny. Treba pak bude lip cucat pres den.

maru - co Dominek?

My si zase o vkendu makli na domecku. Nasla jsem houby, tak uz mam hotovou houbovku, mnam.
25. kvě 2009 v 10:25  • Odpověz
Teda Doni, tak to tě taky obdivuji, tohle vstávání je fakt už moc...to u nás to je teď tak, že Káju manža kolem deváté uspí a ta se probudí nejdříve v jednu na kojo a do rána tak ještě 2-3x, ale začíná to být čím dál lepší, dnes se probudila třeba až o půl čtvrté (pak se tedy rozhodla, že je vyspinkaná, tak jsem jí udyndala prsem) a pak až v sedm, to jsem si lebedila, protože už dlouho mě nenechala takhle vyspat... :sweat_smile: Jinak já zatím přes den kojím tak cca 3x, ale snažím se dávat jogurt, který moc nechce, přesnídávky, k obědu skleničky (taky mi doma vařené nechtěla, tak jsem to vzdala) a sušenky a ták, tak to zatím nedávám, stejně moc kousky nechce a myslím, že na sladké má času dost, ale nedělám si naděje, že třeba v budoucnu podlehnu a sušenku jí dám...jak se říká, neříkej nikdy, že nikdy! :grinning: Holky, jdu vzbudit raráška a mažeme na hudebku, tak hezký den.
25. kvě 2009 v 10:28  • Odpověz
Kari asi na tom něco bude, když nebude nasávat v noci tak se pořádně napije ráno......

Už se nádhera budí tak zatím pa
25. kvě 2009 v 10:29  • Odpověz
ahojky tak me dnes Kata spala skoro do 9 hodin, takze ted je rozjeta jak lokomotiva..stacila rozdrobit susenku Sunarku, cela se polit NEKAPAJICIM hrneckem od Aventu a ted tu proste zase okusuje moje pantofle...posledni dobou je strasne rozivena ale fakt jako tank... :confused:

musim vas docist ale jen co jsem prelitla, tak nase mudra rikala, ze detem vubec nevadi, ze jedi porad to same, ze to proste nerozlisuji...tak budte v pohode..a ted uz mohou i testoviny, rohlik, piskot, chlebik a vse...takze bych se toho nebala....jdu vas docist...a co Maru nebyla? Jak je Domikovi... :fearful:
25. kvě 2009 v 10:54  • Odpověz
jo a Kata dnes taky curala na nocnik...proste jsem ji na nej dala a ona se hned vycurala nechapu, jak to vi :sweat_smile:, ale je to super!! Don tak koukam, ze ja kdyz vstavam v noci jednou ci dvakrat (spise vyjimka), tak to nic neni oproti Tobe ufff to bych asi taky nedala..asi neusnes protoze jsi pretazena :unamused: tak nikde nikdo no nic taky teda pujdu asi neco delat...Kata mela taky sklenicku...a divim se, ze ve sklence od 8 mes. jsou zampiony... :astonished: a v Sunarkach zase pepr!! :rolling_eyes:
25. kvě 2009 v 11:36  • Odpověz
Tak jsme doma z obchodu a je tam vedro na chcípnutí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Já už se těch veder děsím! Ale s tím bazénem to snad půjde zvládnout líp :wink:

Skleničky ovocné kupuji SUNARKY, ale zeleninové jen od HAMI. Kousky malé vůbec neva a ty od 8 měsíců jí plně vyhovují a mě taky, protože to není tekuté a pokecá se minimalálně :grinning: Pokud to nevybere z pusy a nerozplácá to někde po židličce a po sobě :sunglasses:

Holky já nevím proč tak blbě spí. Rozhodně nepotřebuje každou hodinu pít :angry: Já jí dám vždy čaj, vrazím cumel a ona se spokojeně převalí na bok a pokračuje v spánku. A tak je to xkrát za noc. KOjím ji většinou až po půl noci, dřív jí prostě nedám!
25. kvě 2009 v 11:57  • Odpověz
don: ja taky kupuju jen Hami ale obcas i SUnarka a dnes mela sklenicku kde byla cela kukurice a ona to jedla uplne s prehledem... :wink:

don: nektere deti to tak maij pry kontroluji, zda je maminky u nich, tak se vzbudi potrebuji se ujistit, ze mama je nablizku a spi dal..no jo no..nekdy to tak Kata ma taky, ale asi min... :pensive: vedra jsou des bes...jsme v byte v 8 patre a v loznici mam ted vyhen..29 stupnu, pak se to otoci a v obyvaku je kolem 30 stupnu ale skoro az do 20 hodin..je to desny...z tohodle pohledu ten byt nesnasim... :angry: muzu jet k nasim na zahradu, jenze co tam zase ... tady ve meste mam kamaradky s detmi a muzeme alespon ven..no a ja musim jinak bych se odpo fakt upekla.... :pensive:
25. kvě 2009 ve 12:08  • Odpověz
Ahoj holky, u nás jsou teď noci docela fajn, ale zase s náma Toník spí od půl druhé v posteli. Vždycky nakojím a už nemám sílu vstávat, jsem děsný spáč a někdy ani nevím, že jsem ho dávala do postele, takže Don, to bych asi umřela, kdybych vstávala tak často :sweat_smile: !
Jinak k tomu kojení, zatím kojím 4x za 24h a Tonda saje pěkně.
A k tomu povídání, tak u nás jede teď tata tata a myslím, že už ví komu to říká, paci paci dělá dlouho, pá pá jen když má náladu, pak kovej kovej kováříčku dělá tak, že pěstičkou bouchá do nohy nebo do všeho co je kolem, pak ještě jak je velikej a když si ukazujeme zvířátka, tak dělá bů, když mu ukážu krávu, to je všechno :grinning: .
25. kvě 2009 ve 12:09  • Odpověz
peti: ten je sikovnejjjj fakt ... Kata jako pohybove silenec ale mluveni to jako hejkani a skreky to joo a porad tata a taky uz mi to prijde vedome... :wink:
25. kvě 2009 ve 12:19  • Odpověz
jsme doma... v parku, polostínu mezi stromy, byla pohoda, al jakmile chyběly stromy a pražilo slunce, tak na chcípnutí :slight_smile:
Teď jsem si jako správná lemra objednala pizzu domů, malej za chvíli dostane oběd, ale zatím se ho nedožaduje tak nevnucuju. Už vím že jakmile nemá hlad, tak prostě nejí, takový to "je tolik a tolik, měl bys jíst" na nás neplatí
25. kvě 2009 ve 12:31  • Odpověz
Pepi: to ja mam zase pocit, ze K by mohla jist porad.... :grinning: a nesmi nas videt jist to je hned mnam mnam...no ziravina hotova!! takze to jisti krupky a je klid :sweat_smile: jo ja se chystam ven az se madam vyspi uff to bude vedrooo :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. kvě 2009 ve 12:32  • Odpověz
jé vida, kovej kovej kováříčku, na to jsem úplně zapomněla... my umíme paci paci, jak je velikej, pápá podle nálady, učíme se vařila myška, ale na kováříčka jsem zapomněla :slight_smile:
25. kvě 2009 ve 12:32  • Odpověz
tak my umime prdlacku..blbnout to joo ale jako nejaka akce to tedy nee .... maximalne mava ale jen jak se ji zachce... :zipper_mouth:
25. kvě 2009 ve 12:36  • Odpověz
Nazdar tety :grinning:
25. kvě 2009 ve 12:37  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.