• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rarášci ze srpna 2008 (VI.díl)

(Zamčená)
3. června 2010 
svel: no prave sponky jsou o zivot a vodotrysky jdou tak na fotku...ty joo ale jak ji pri tom udrzime to bude akce..

michele: drz se uplne vim jake to je, kdyz je dite v horeckach asi jako vetsina z nas tady uz...je to hruza, ale jak pise Maru bude lepe musi!!! Jen to vydrzet, nemoci jsou svinstvo a pro nas mamy o to vice horsi, ze nemuzeme skoro nic...

Jinak Kata cura do nocnicku vedome uz jsem na to prisla vycura se proste vzdy, kdyz ji tam dam, takze nemam slov proste je po nekom prudce inteligentni :grinning: jelikoz ja mam IQ tykve tak asi po manzelovi ac se mi to spatne priznava :sweat_smile: :sunglasses: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. kvě 2009 v 09:45  • Odpověz
a malem bych zapomela roste 6ty zub..najednou se nahore vyrojily 4 :sunglasses: a Maru rady ohledne zubu fakt nevim, pac ja ani nevim, ze ji rostou..treba mi to da sezrat u stolicek, ty pry boli nejvice... :frowning2:
28. kvě 2009 v 09:49  • Odpověz
Ahojda.

Já teda nesouhlasím, Aný si žralůčka nechává naprosto bez povšimnutí, ale asi je to tím, že je na ně zvyklá už od malinka tak jí to nijak nevadí. A já bych teda Aničce musela tu ofinu ostříhat tak na 0,5 cm, protože když se lehce spotí, tak nejvíc na hlavičce a čelíčku a představa těch vlasů jak jí na tom čelíčku svěděj.... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A LIS, s tím strojkem tě chápu, jako já mít kluka, tak už je vzatej na trojku :wink: U Aný to asi nedám, páč ty její kudrlinky prostě miluju :dizzy_face:
28. kvě 2009 v 09:53  • Odpověz
Gratulace k 6. zubu. Anče včera vylezl druhej. Venku na procházce vypadala najednou jako upírek páč jí z koutku tekla krev, tak jí tam koukám a vedle toho samotáře se blejskal druhej :slight_smile:
28. kvě 2009 v 09:55  • Odpověz
Strojkem by mi to taky bylo líto, i když manžel už to kolikrát navrhoval :grinning:
28. kvě 2009 v 09:56  • Odpověz
Jejda Maru kez bysme brali Dominka pres kopirak a byla to jen 6ta nemoc, uz mi z toho zacina hrabat ale to asi znas.... :pensive:
28. kvě 2009 v 10:31  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz
http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=10159
dnešní oběd pro domiho - bez smetany,dávám um
28. kvě 2009 v 10:34  • Odpověz
Jo Michel znám,včera jsem už byla fakt "na dně" :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Dnes je o dost lépe,hele ještě ani neměl zubový záchvat :fearful:
28. kvě 2009 v 10:36  • Odpověz
Tak jsem tam nedala ani Um,ale asi tam dám sýr,je to mňamka
28. kvě 2009 v 11:20  • Odpověz
zdarec,
jsem si dneska udělala procházku do Billy a koupila ty jejich pleny..to prubnu :slight_smile:
u nás je krásně :slight_smile: předpově´d selhala :stuck_out_tongue_closed_eyes:

maru: díkes za recept
lis: já bych Káťu ostříhala,pro její dobro :slight_smile: a s tím strojkem bych do toho šla,zlepší se vlásky a porostou rychle..neboj :slight_smile:

my dneska máme skleničku,nevařím..ale zítra dělám falešnou svíčkovou...mám tu kopu prádla na žehlení :stuck_out_tongue_closed_eyes: ...
28. kvě 2009 v 11:24  • Odpověz
mrknu až brouk usne po "O" ...teda jestli vůbec :grinning: :grinning: :grinning:
28. kvě 2009 v 11:24  • Odpověz
Gabus pro malého svíčkovou?? Dáš recept?

Lis tak já bych do toho asi nešla :sweat_smile: U kluka ano,ale u holky ne :sweat_smile: A teď bych Káťu určitě ostříhala na krátko,když už to má dlouhé bude léto bude se potit a nebude ji to příjemné,takže já bych Káťu ostříhala,Domi má taky hodně vlasů,ale ještě to neleze do obličeje,má spíše vzadu hrozně husté a tak se potí brouček na léto ho taky nechám ostříhat,ale strojek asi nééé :sweat_smile:
28. kvě 2009 v 11:30  • Odpověz
Lis - ja bych se strihani nebala, jsou to jen povery. a gratuluju k uspechum na nocnicku, to je super.

Jinak se pridavame k marodum, Barunka podezrele zkratila dopoledni spanek, prisla mi teplejsi, tak jsem ji zmerila a mela 37,7 bez odectu. Po hodine radeni jako obykle uz mela 38,7 bez odectu. Tak jsem ji dala cipek, brnkla doktorce - ta mi potrvdila, ze mame prijit az kdyz to 3dny nepujde dolu, nebo se objevi komplikace. Tak nam drzte palce, at je brzo OK. Tohle je jeji 1. horecka.
28. kvě 2009 v 11:32  • Odpověz
jéžiš Kari vy taky?? To je mazec,opět to tu řádí pokaždé nám rarášci onemocní po sobě :pensive:
Tak snad to bude jen dnešní den teplota a když déle tak snad šestá ta se dá vydržet a dítě nemusí brát antibiotika,držím palečky a dej nám vědět :wink:
28. kvě 2009 v 11:41  • Odpověz
Kari drzim palecky a Maru ty nam davej vedet jak to probiha u vas.. je to snad epidemie... my meli po svace zase 39,3 po odectu takze zase cipek, malej mi je vytlacuje ven to jsou vzdycky boje... a ted uz zase radi ja si ani neodpocinu
28. kvě 2009 v 11:55  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz
maru: né pro malého,ale mu oddělím a udělám bez soli a možná s jogurtem,ještě nevím....ale knedlík určo dostane,ať zkusí :slight_smile: ale udělám to s kuř.prsama :slight_smile:

jsem ho dala spát a zase řádí na břichu a chlame se ,jak mne vidí...mně odvezou..ho zas budu muset uspat :angry:
28. kvě 2009 ve 12:10  • Odpověz
jako s bílým jogurtem....
28. kvě 2009 ve 12:10  • Odpověz
6. to u nas asi nebude - nasi hlasili vcera, ze maji pekelnou rymu a na dedu to lezlo uz o vikendu, ja jsem taky takova nacata, takze to bude nejaka tokovahle virozka. tak snad ji neda moc zabrat.

Michele - to je sila. co sirupik?
28. kvě 2009 ve 12:16  • Odpověz
sirup nezabira tak jako cipky, ten davam jen kdyz je teplotka tak do 38,5, jinak proste cipky a taky se mi po nem osypava :frowning2: takze muze jen Panadol a to omezen, jinak pak uz nikdo nepozna co mu je :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 12:30  •  čeká miminko, termín má v srpnu 2016  • Odpověz
michele - to je blby s tim osypavanim.

Jinak alespon nejake dobre zpravy, Barunka nema Leiden mutaci.
28. kvě 2009 ve 12:58  • Odpověz
holkyy jsem zpet diky za nazory ohledne strihani...ted urcite ostrihame ofinu a po lete jde strojkem holka neholka..bude mit krasny vlasy pak :slight_smile:

Kari to je mi lito ze i Barunka ja se tech nemoci tak desim je to hned a ty deti jsou tak bezbranny :cry: tak at to nic neni chjoo :confounded:

Maru podobny recept delam taky s UM a je to fakt dobry, Kate to taky smakuje..ja jdu prave hledat neco s ryzi..dlouho ji nemela, tak pujdu kuchtit :wink:
28. kvě 2009 ve 13:04  • Odpověz
tak mám půlku koše vyžehleno..uff...a tady se to kaboní....
Maty spí..jsem mu do postýlky dala polštáře ,aby se nepřetáčel,chvíli zuřil a pak usnul :slight_smile:

co to je Leiden mutace????
28. kvě 2009 ve 13:05  • Odpověz
kari: oni uz u ni zjistovali Leidena?? Ty blaho me rekli, ze se to u takhle malych deti nezjistuje..ja ji totiz mam a chtela jsem to vedet :pensive:
28. kvě 2009 ve 13:06  • Odpověz
gabi: geneticky dana porucha srazlivosti krve laicky receno..dnes to ma kazdy druhy, drive se to nezjistovalo..muze hrozit castejsi embolie, tromboza zil atd..hlida se to u urazu, operaci, v tehotenstvi atd...je to vopruz docela...a kdyz to maji holcicky nebo zenske, tak maji zapovezeny hormony vseho druhu, takze jako udrzet potom pubertalni holku na prezervativech mi prijde silena predstava :frowning2:
28. kvě 2009 ve 13:08  • Odpověz
jinak kamaradka mi vzala iluze, ze pry takhle male dite vedome do nocniku necura a nic..ze je to proste nahoda, ze kdyz se rozbali, tak cura, ale me to teda neprijde, protoze ona se vycurala mezitim vzdycky...taky jsem si nejdriv myslela ze je to nahoda, ale ted..no nevim..uvidime...no myslim, ze je to i tim, ze ma rok a pul stareho chlapecka a ten proste nocnik odmita a proste do nej necura a nic...no mozna jsem ja naivni :sweat_smile: kazdopadne budeme trenovat a alespon se to lepe nauci no ne?? :fearful:
28. kvě 2009 ve 13:13  • Odpověz
lis: aha..no zní to brutálně :frowning2:

s tím nočníkem,určitě trénuj,vždy´t je Káťa šikulík,že se vždycky vyčůrá :slight_smile: třeba kamarádka toho chlapečka začala seznamovat s nočníkem pozdě a už ji to odmítá...no prej jsou kluci i lenivější v chození na nočník,nevím,co je na tom pravdy....
28. kvě 2009 ve 13:25  • Odpověz
ahoj holky, tak jsem dneska doplnila hromadu nových fotek :slight_smile:
28. kvě 2009 ve 13:56  • Odpověz
lis - vzhledem k tomu, jak je Kata napred, tak klidne do nocniku muze curat schvalne. je to sikulka. Barunce delalii testy na koagulacni faktory kvuli pripadne terapii hemangiomu a taky aby se vyloucil jeden osklivej syndrom. A protoze mela hranicni hodnotu APC rezistence (odolnost jednoho srazeciho faktoru proti degradaci kdyz neni treba srazet krev), tak ji sjeli i vsechny trombofilni mutace. Je bohuzel homozygot MTHFR, ale to je 10%populace (Leiden takbezny neni), ryziko trombozy zvysene jen 5x (mozna), staci v tehu hlidat kyselinu listovou a B6 a b12. Casem jeste zkontrolovat hladinu homocysteinu. Taky ma jeste jednu mutaci v dalsim genu, ale to ji delali jen tak, zatim je jen podezreni zeto neco dela. Jinak vzhledem k tomu, jak se to dela, tak se daji zjistovat teoreticky i z plodovy vody, takze u kati by to mohli klidne udelat, kdyby chteli. Zatim asi mate jeste cas, ale urcite bych ji je pred pubertou nechala udelat. Ty jsi homozygot?
28. kvě 2009 ve 14:57  • Odpověz
ja mam heterozygot Leiden a homozygot Mutace MTHFR 677 takze dve ale ta druha pry je malo casta a ze nic nezpusobuje ci co..ted bude delat mudra Kate nejake kontrolni odbery, tak se ji zeptam..me by zajimala i ta krevni skupina...Kari ty jsi delala neco ve zdravotnictvi?? :confused:

Jsem si sla lehnout s Katou, abych ji uspala a usnuly jsme obe a je hodka a pul v trapu :sweat_smile:
28. kvě 2009 v 15:52  • Odpověz
ty jo tu na mě mluvte čínsky či co :confused: :sweat_smile:

Michel potěšující zpráva,vyrážka je na ústupu už téměř není a to se ráno vzbudil ještě s vyrážkou,malý řádí jak černá ruka,dneska už vůbec ale vůbec nepláče,je opět můj smíšek,spinká tak jako vždy,nemusím chovat na ruce nic,prostě po dlouhých 5 dní je to za námi a mám zase doma své dítě :sunglasses:

Pepi koukala jsem už pepíno je super,hlavně jak spí na medvědovi,je sladký :dizzy_face:
28. kvě 2009 v 15:57  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.