• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Registrované partnerství a adopce

(Zamčená)
18. října 2008 
Ahoj holky, zajímalo by mě jaký názor máte na výchovu dětí v manželství gayů a lesbiček ?
myslíte, že pro dítě je lepší dětský domov nebo výchova v takové rodině... ??
PS : vím, že v ČR to není schválené, ale stejně mě zajímá názor veřejnosti :wink:
7. bře 2006 v 08:59  • Odpověz
Ja proti tomu nic nemam,pokud se ti dotycni osvedci ze jsou schopni se o to detatko postarat...Nevim jak gayove ale u lesbicek si to predstavit dovedu, jsou to prece zeny,maji v sobe matersky pudy, takze proc ne...
U nas to asi neni moc bezny,proto se k tomu lidi satvi tak jak se stavi...Ja myslim, ze by ale ti dotycni partneri (gayove, lesbicky) meli projit nejaky cas zkouskou, mjestli to zvladnou, jaky budou mit pristup k tomu diteti a tak...
7. bře 2006 v 09:02  • Odpověz
ahoj. Já proti tomu nejsem. Viděla jsem děti, které vyrůstaly ve špatné rodině s tátou a mámou a nemyslím si, že by mělo být horší soužití dvou stejných pohlaví. Proč ne, záleží na vztahu mezi lidmi, proč by to mělo být špatné? Nemyslím si, že dětský domov je zrovna nejlepším řešením ze všech, protože tam se toho děti o skutečném světě moc nedoví a když v 18 z něj odejdou, tak jsou na tu realitu naprosto nepřipravené ...
7. bře 2006 v 09:10  • Odpověz
ahojky holky,temer na toto tema jsem delala diplomku.
urcite si myslim,ze je to lepsi,nez ustavni pece-a to proste 100%.Ale jak jsem o tom hodne cetla,vetsina psychologu, psychiatru,... se bohuzel shoduje v tom,ze deti "prebiraji" i orientaci rodicu.Vim,ze je to stejne,jako kdyz nekdo zjisti,ze ma jinou orientaci, nez mamka a tata.Ale ja bych se spis bala toho,aby si to to dite nevsugerovalo a pak se netrapilo (kdyz je vlastne "normalni").Proto si myslim,ze je adopce super,ale je podle me dulezite mit kamarady "normalne v paru",aby to diteti prislo normalni.To i to.Vim,ze se s orientaci clovek narodi...ale spis se bojim toho obdobi poznavani,aby dite nebylo zmatene.Myslim,ze se tomu da ale vcas a bezpecne predejit,takze ja jsem urcite pro registrovane partnerstvi i pro adopci deti (nebo pestounstvi).
PS:doufam,ze je to pochopit,jak to myslim :unamused:
7. bře 2006 v 09:46  • Odpověz
Souhlas, já si myslím že nezáleží na pohlaví ale na přístupu k dětem. Pokud jsou schopni dítěti vysvětlit proč má někdo maminku a tatínka a někdo dvě maminky/tatínky, tak přece není problém. Děti potřebují hlavně lásku...
7. bře 2006 v 10:05  • Odpověz
vzdycky nez ustavni pece je lepsi pece rodinna, to prece vi kazdy odbornik a i ostatnim by to dojit mohlo :rolling_eyes: nebudu rozebirat proc, zabralo by to hodne mista...
takze lepsi je pece rodinna...a to i v takovehle "rodine" podle meho nazoru.. jedine minus vicim v tom, ze zde chybi model chovani...u lesbicek muzsky vzor (coz u matek samozivitelek ci rozvedenych rodin, kde vychovava deti matka a ze je jich spousta...chybi take)..u gayu zase naopak...
deti podle meho neprebiraji orientaci rodicu...homosexualita je vrozena..takze tezko ji prejmout vychovou...zmatene dite bude..tedy spis se mu budou ve skole vysmivat...preci jenom mit dve maminky prijde zajimave i rodicum ostatnich deti...takze jsem take pro registrovane partnerstvi i pro adopci deti (nebo pestounstvi), protoze tohle je obrovksy prinos do celeho zivota pro dite...nejenom pro rodice...
7. bře 2006 v 10:08  • Odpověz
Já osobně s tím nesouhlasím a velmi bych se zamýšlela nad uznáním registrovaného partnerství jako takového. Výchovu dětí takovými páry bych určitě nedovolila. Dítě vezme takový model výchovy za "normální" (ve smyslu běžný) a rodina jako tradiční prvek ztratí svůj význam. Podle mně bychom měli místo dětských domovů zavést unstitut profesionálních pěstounů, jako je tomu třeba ve Skandinávii.
7. bře 2006 v 10:22  • Odpověz
lady, registrovane partnerstvi je pro dospele lidi, kteri maji jinou orientaci a chteji pravne stvrdit jejich vztah..na to nevidim nic spatneho...nebo proc by ses nad tim ty zamyslela, jake mas proti?
Vychova deti jimi...jak uz jsem psala, je tolik neuplnych rodin, kde neni "normalni" model vychovy...to bys taky nedovolila? take maji spatny vzor a do sveho zivota si berou jiny priklad, nez by mel byt...
ustavni vychova bude vzdycky pro dite nesrovnatelne horsi...proto jsem pro "nenormalni" vychovu, protoze i tohle je lepsi nez ustav, ver mi...tam uz vubec neziskaji vzor pro to jak se ma clovek v rodine a "venku" chovat...
profesionalni pestounstvi...to ale u nas nejde...jako spousta dalsich dobrych veci, proto je zbytecne nad tim diskutovat...a vlastne i nad registrovanym partnerstvim a vychovou deti...protoze to se u nas stejne nestane :unamused:
7. bře 2006 v 10:31  • Odpověz
stázi, já vím, co je registrované partnerství, ale přijde mi to jako privilegování určité menšinové skupiny za každou cenu... mimochodem, jak dlouho se o tom už jedná? myslím, že dlouho a vytáhlo se to opět před volbami... náhoda? nebo že by chyběly hlasy? neúlná rodina bohužel zakázat nejde... takových rodin je mi líto, ale to si musí každý srovnat sám v hlavě, proč, jak a hlavně jestli vůbec chce založit rodinu... to víš, že se mi nelíbí, když táta od rodiny odejde pryč... ale napravit to může zase jen ten táta... Když je někdo gay, tak je, já ho nechci předělávat, ale dítě bych mu do výchovy nedala... A že po sobě chtějí např. dědit? Co takhle napsat závěť? Na to nemusí být automatika ze zákona!
7. bře 2006 v 10:50  • Odpověz
lady,tobe se asi nestalo,ze jsi nekdy neco potrebovala vyridit.
:angry:
nejsme zatim s pritelem manzele,ale mame spolecny byt,uver,...a kdyz chci neco zaridit-vzdy mi reknou -je nam lito,nejste manzelka-musi prijit on sam.Pritom se jedna o moje penize,...a to nemluvim o info v nemocnicich,....dokud to neni manzel-nezajem.na to smlouvy NEJSOU!!!
Byt jsme kupovali spolu a pritom nemam ani pravo byt na najemni smlouve,od prvniho dne platime uver i najem spolecne,ale ikdyz se ted vezmeme-uz vzdy to bude ziskane pred svatbou.... tedy jeho (to se treba da vyresit tou smlouvou,ale je to stejne nespravedlive!)
ja se tesim,az budeme svoji a budu mit od toho konecne klid! ale oni tu sanci prave nemaji-proc jim ji upirat!!!!! Dva lidi,co spolu ziji by na takove veci proste meli mit pravo!!!
7. bře 2006 v 10:57  • Odpověz
lady, ja to nemyslela takhle...jakoze nevis o co jde :wink: o tech volbach...neni treba to rozebirat :rolling_eyes:
jenom ze mi to neprijde jako privilegovani...chteji v podstate to, co my dve uz mame :grinning: to vis, ze zavet napsat muzou...s nemocnici treba zrovna ale ne..info pouze rodinnym prislusnikum a nepusti te (to uz mam vyzkousene, jsem myslela, ze me klepne..po autohavarce...a oni te nepusti, nic nereknou...jsi prece jen pritelkyne...), ale hlavne jde o ten POCIT prece...

jak uz jsem psala, nikdo me nepresvedci, ze ustavni vychova je lepsi nez vychova v homosex.rodine...neni...pro dite to lepsi neni..a o to mi jde...takze proto jsem pro vychovu v takovehle rodine
7. bře 2006 v 11:04  • Odpověz
autor
Pavly,
úplně s Tebou souhlasím, hlavně kvuli informacím ohledně zdravotního stavu partnera (rky) (manžela(lky)), to se v manželství změní !! Ale po pravdě třeba taková česká pošta - to je taky nářez... nevydají zásilku ani manželce nebo manželovi, jen osobě na kterou je zásilka zaslána :angry: ale to je asi chyba zase někde jinde.. A co se týče závěti.. já nevim, ale psát třeba ve 25 letech závěť to mi přijde dost morbidní.... :angry:
7. bře 2006 v 11:08  • Odpověz
stázi, a proč myslíš, že by nemělo cenu diskutovat o profesionální pěstounské péči? já se v žádném případě nezastávám ústavní péče, tak jak je dneska... to pěstounství by mohl být docela dobrý kompromis...

pavly, to víš, že se mi to stalo... a když můj manžel ještě nebyl můj manžel, tak musel takové věci zkrátka vyřídit osobně... co říct na to, že je to nespravedlivé? denně narážíme na spoustu nespravedlivých věcí...
7. bře 2006 v 11:13  • Odpověz
Já jim to přeji, na svěřování dětí do péče těmto párům mám ale rozporuplné pocity... dejme tomu ještě lesbičky, jsou to ženy mají přeci jen jiný postoj k dětem než chlapi ale dítě u dvou gayů? No fakt nevím...
Jinak ošetření veškerých smluv a sdílení všeho jako manželka... miláček byl před rokem v nemocnici a normálně nebyl problém uvést mě jako člověka kterému má být sdělen jeho zdravotní stav (stejně to musela udělat i jeho matka), stálo to jen nahlášení jména... účet je na jeho jméno já mám podpisové právo, takže tady taky není problém (když se s ním něco stane tak i když jsem manželka tak jsou schopni společný účet zablokovat :angry: ) a dědictví se dá řešit závětí.... ale jak říkám, nejsem proti registrovanému partnerství :wink:
7. bře 2006 v 11:14  • Odpověz
meluzina-presne tak!!!
mam zkusenosti i s tou nemocnici , i s postou,....atd. a presne jak pises,nemuzu psat zavet,nebo odkazovat ted majetek-je to fakt trochu podivne,ale je pravda,ze 2 roky budujeme a kupujeme spolecne!!nemame rozdelene penize,nepocitame,...a nikdy nevis,co by se mohlo nedej boze stat..... lidi jsou ruzni...

(A ted nemyslim,ze by treba u nas neco hrozilo.Ale znam pripad,kdy kamarad mel dopravni nehodu - ne jeho vinou-pri ktere mu zemrela zena.S jeho rodinou do te doby problem nemel a najednou ho nepusti ani na hrob-davaji mu to stejne za vinu.Nikdy nevis..........ale to nema cenu rozebirat.My to chapeme :wink: )
7. bře 2006 v 11:15  • Odpověz
pavly, meluzino...presne tak...ja jsem to vic do hloubky nerozebirala...ale je to tak...
no a jak jsem uz psala, chteji pouze to, co mame my :grinning:
7. bře 2006 v 11:17  • Odpověz
Můžu se zeptat, jestli jste někdo ten návrh o registrovaném partnerství četly? Já se na něj totiž dívala a ono to není tak jednoznačné. Pořád se to srovnává s "normální" rodinou, ale ony tam jsou výhody, které ani rodiny nemají. Kromě jiného budou muset mít homosexuálnové v občance napsáno "registrované partnerství" tak jako my máme ženatý či vdaná.
7. bře 2006 v 11:21  • Odpověz
singid to vystihla přesně... situace nesezdaných párů (a také gayů a lesbiček) není černobílá, není to buď všechno nebo nic... neřekla jsem, že bych neodsouhlasila registrované partnerství, ale upřímně řečeno nechtěla bych o tom rozhodovat... Dotaz zněl na výchovu dětí, s tou nesouhlasím.
7. bře 2006 v 11:21  • Odpověz
singid, kdyz se ti stane nehoda...tezko v nemocnici neco dopredu nahlasujes, ze... :angry:
a opet opakuji muj argument:
ustavni vychova neni lepsi nez vychova v homosex.rodine, proto to podporuji!!!
lady, muzeme o tom diskutovat, ale asi se v tom trochu vyznas, tak vis, ze diskutovat sice muzeme, ale tim nic my dve nezmenime...spoustu dobrych veci uzakonenych proste nemame...i kdyz se to vi!!!
zakony jsou v neprospech ditete..pocinaje adopci konce nevim kde..proto mam takovy pocit....
7. bře 2006 v 11:23  • Odpověz
Musím se taky přidat do diskuze, jsem naprosto pro registrované partnerství, ale z výchovou dětí v "rodinách" stejného pohlaví absolutně nesouhlasím. A je to z toho samého důvodu, co už napsala Lady. I když mi je samozřejmě děsně líto dětí v ústavech a když je vidím, tak bych si je brala domů hned všechny, ale nepřijde mi přirozené dávat děti do výchovy homosexuálům. I když opět musím zdůraznit - nic proti nim!
7. bře 2006 v 11:42  • Odpověz
coxi, a cim jsou ustavy prirozenejsi nez vychova homosexualy?
7. bře 2006 v 11:45  • Odpověz
autor
Je pravda, že můj dotaz zněl na výchovu dítěte, ale to v tom návrhu zákona ani není... , takže že se diskuze ubrala trochu jiným směrem mi zase tak nevadí... každopádně díky za názory... já osobně vlastně ani vyhraněný názor na osvojení dětí rodičů stejného pohlaví pořádně nemám... :frowning2: jsem tak na půl.. kéž by někdo rozhodl tak,aby děti byly šťastné !!!
7. bře 2006 v 11:46  • Odpověz
ja se porad snazim rozhodnout mezi mensim zlem...a to podle me je vychova v homosexualni rodine..nez vychova ustavni..
7. bře 2006 v 11:49  • Odpověz
Deti budou vzdycky stastne, kdyz budou mit domov a lasku a ja si myslim, ze jestli budou vyrustat s rodici stejneho pohlavi zas tak rozhodujici neni...Pravda asi bych se rozmyslela dat dite gayum ale lesbickam bych v tom nebranila...
Pokud jde o to registrovane partnerstvi tak jsem rozhodne pro, kdyz chteji svuj vztah legalizovat, tak bych jim v tom nerbanila...
7. bře 2006 v 11:50  • Odpověz
ivett, presne to se snazim celou dobu vysvetlit..dekuju
7. bře 2006 v 11:51  • Odpověz
teda s gayema mi to prijde nastejno...jen si myslim, ze vesti zajem by samozrejme mely lesbicky..
7. bře 2006 v 11:52  • Odpověz
ja myslim, ze lidi to hned zavrhuji hlavne proto, ze jim to prijde neprirozene, neco co proste pro ne znamena "proti prirode", ale kdyz se zamysli nad tim, co je nej pro to dite tak prece nemuzou tvrdit, ze dve zeny neumeji vychovat dite, zalezi na tom, jak pojmou tu vychovu a jak to dite bude srovnane s tim, ze ma misto maminky a tatinka, 2 maminky...Urcite musi ty dotycne partnerky pocitat s tim, ze ty deti budou od ostatnich asi v nevyhode, budou se jim jine deti smat, ale to uz prece zalezi jen a jen na tom, jak to tomu diteti ty dany rodice vysvetli...
Myslim ze se u nas mezi lidma delaji zbytecne velke rozdily...
7. bře 2006 v 11:54  • Odpověz
presne tak :slight_smile:
7. bře 2006 v 11:59  • Odpověz
autor
Lesbičkám ano, ale gayům ne ? to je taky docela drsný tvrzení... Ve finále ta lesbička to miminko biologicky mít může.. může jít na umělé oplodnění apod. Gayové ne.... možná, ale z druhé strany to tak v přírodě je a proto se nám to u těch chlapů tak příčí.....to je teda téma co .... už mám nápad na nové :slight_smile:
7. bře 2006 ve 12:01  • Odpověz
u tech chlapu bych urcila nejake kriteria, aby se osvedcili, ze to dite dokazi vychovat...U zen je to prirozenejsi...
Jasne ze jsou pripady, kdy po rozvodu dite zustane u otce (ale z pracovnizkusenosti muzu rict, ze se to stava malokdy a vetsinou jde o matky, ktere nejsou schopny se o dite postarat - drogy, alkohol, socialni situace apod.), a taky se o nej ten otec postara a dokaze ho vychovat, ale nejak si nedovedu predstavit dva chlapy vychovavajici dite...
U lesbicek jak rikam je to prirozene, u chlapu bych to trochu omezila...ale je to jen muj nazor... :slight_smile:
7. bře 2006 ve 12:05  • Odpověz
Já jsem rozhodně pro registrované parnetrství. Některé věci mezi dvěma lidmi se dají ošetřit smluvně, ale jiné ne (např. ta nemocnice). S tou adopcí bych byla zatím opatrná, na to společnost není ještě připravená. ale rozhodně bych v adopcích nezvýhodňovala lesbičky. Když už, tak mají gayové i lesbičky stejná práva. Nemyslím si, že by chlapi na výchovu dětí neměli "buňky".
7. bře 2006 ve 12:45  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.