• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Registrované partnerství a adopce

(Zamčená)
18. října 2008 
chlapi na vychovu deti urcite maji "bunky", ale u teh lesbicek je to prirozenejsi, nejak se predpoklada ze u zen nebude problem s vychvou deti...
7. bře 2006 ve 12:47  • Odpověz
no urcite dam radsi dite do vychovy dvema tatinkum nez matce alkoholicce, ktera dite zalehne a pak ho zakope v lese (viz nedavny pripad, urcite znate). Navic je takova predstava o homosexualnich muzich, ze jsou mnohem citlivejsi a maji hodne zenskych vlastnosti, takze to budou mit s tou vychovou i v tomto snazsi.
7. bře 2006 ve 12:56  • Odpověz
ovecka: to sice je, urcite v nich je neco zenskyho, a nerikam ze vsichni nemuzou vychovat slusne dite...to ne, ale kdyz to vezmes z hlediska co je dobry prot to dite, tak si myslim ze okoli spis prijme kdyz dite vyrusta v rodine s dvema matkama nez s otci homosexualy...Decka jsou okolim hodne ovlivnena, v dnesni dobe zvlast, je to hrozny ale v dnesni dobe proste lidi nechteji prijmout nekoho kdo se lisi a techto lidi je cim dal vic a tim to dite trpet bude...
7. bře 2006 ve 12:59  • Odpověz
Úplně souhlasím s názorem Lady a Coxy. Jednoznačně odmítám, aby bylo dítě svěřeno do péče ať už dvěma lesbám, nebo gayům. Myslím, že rodina dítě ovlivňuje nejvíc a že jim bude připadat model rodiny, který vidí právě doma ten správný.
Nemám samozřejmě nic proti tomu, aby po sobě tito lidé dědili, dozvídali se navzájem o svém zdravotním stavu atd. - na to samozřejmě mají právo...
Ale zahrávat si s výchovou dítěte????????? NE
(Jak chcete malému chlapci vysvětlit, když doma vidí, jak se táta a táta líbají, že on je JINÝ a že to NEMÁ dělat???) :confounded:
9. bře 2006 v 10:08  • Odpověz
bublinko, uz jsem asi trapna s tim, ze dokolecka melu jedne vec, ale neda mi to, zkus se zamyslet nad tim:
JAKY SPRAVNY MODEL RODINY DAVA DITETI VYCHOVA USTAVNI?!!! no ano...vubec zadny...
neni lepsi takovahle rodina nez zadna? podle meho je!!! protoze zakladni potreby ditete-lasku, pocit jistoty a bezpeci atd. jim zadny ustav proste neda
(nic chlapci vysvetlovat nemusis...maley deti se nelibaj...nebo at to klieden dela...deti delaji veci...a az dospeje, tak ho libani s klukama s nejvetsi pravdepodobnosti brat nebude, protoze homosexualita se vychovou ovlivnit neda)
9. bře 2006 v 11:32  • Odpověz
Stazi, souhlasim s tebou! Proc by nemohli vychovavat deti? Daji jim lasku, urcite vic lasky nez nekde v ustavu,ale staci se jen kouknout na rodiny, kde rodice piji a ty deti mlati! Nebylo by jim lip u dvou slusnych lidi?!
9. bře 2006 ve 22:30  • Odpověz
Tak to ja si nemyslim, ze by deti prebiraly orientaci rodicu, jak pise merapi (ale jestli psala na tohle tema diplomku)... :sweat_smile: Vcera davali zrovna porad "Vsechnoparty" a bylo to prave o homosexualite a pan MUDr. Uzel :grinning: povidal, ze se orientace vytvari jiz v brisku (asi v 6. mesici - utvari se dalsi cast mozku :wink: ) a ten o tom musi neco vedet, ne? Jinak proti tomu taky nic nemam, i kdyz zeny - lesbicky - se mi libi vic nez muzi - gayove - jako ze ten pohled na dve zeny je mi prijemnejsi nez dva muzi - to jsem chtela rici :wink: Ale urcite by se meli lepe u takovych adoptivnich rodicu nez nekde v decaku :frowning2:
9. bře 2006 ve 23:35  • Odpověz
Tak děvčata, máme to tady černé na bílém: cituji: :wink:

Sněmovna přehlasovala veto prezidenta a znovu schválila zákon o registrovaném partnerství. Pro zvedlo ruku 101 z přítomných 177 poslanců. Přesně tolik hlasů bylo pro přijetí zákona potřeba. :grinning:

REGISTROVANÉ PARTNERSTVÍ JE SCHVÁLENO!
16. bře 2006 v 01:48  • Odpověz
I já se pridám k diskuzi, musím totiz ríct, ze me nekdy az rozciluje jak se nekterí lidé (hlavne politici) k tomuto tématu staví :angry:
Urcite mi prijde lepsí aby díte vychovával pár stejného pohlaví, nez to aby díte bylo v detském domove.
Jak muze nekdo ríkat, ze je to díteti spatnou ukázkou rodiny - v cem je lepsí detský domov - kde tam je ta ukázka "správné" rodiny??
Argumenty typu, ze to to díte od "rodicu" stejného pohlaví odkouká se mi nezdají moc presvedcivé, pokud se nepletu, tak je sexuální orientace cloveku vrozená od narození a i pokud by se prokázalo, ze z rodin homosexuálních partneru vycházejí deti s homosexuální orientací, tak na tom nevidím nic spatného - tak proste bude o lesbicku nebo gaye víc - no a co!
Urcite radeji uvidím cloveka, který je homosexuálne orientovaný, protoze pochází z takové rodiny, mel ale krásné detství, podporu a lásku rodicu, nez cloveka, který je sice heterosexuál, ale v 18 ho "vykopli" z detského domova, ve kterém si predtím uzil detství s 50 "sourozenci", mel 2 hracky o které se musel delit a "maminky" tety u nej byly podle toho jak zrovna mely sluzbu.
16. bře 2006 v 08:19  • Odpověz
holky tedy je mi trochu smutno z toho, jak jsou stale cechacci netolerantni.. trochu to zmirnuje jen to, ze vetsina z vas tady byla aspon pro to registrovane partnerstvi..

nevim, co kdo proti homosexualum a lesbickam ma, jsou to lidi jako my. podle ustavy mame vsichni stejna prava! a neni to nic proti prirode, priroda je takove stvorila.

chcete regulovat, kdo si muze dite osvojit, hlavne u tech homosexualu??? vam nepripada, ze v tomhle prisernym state je ta "regulace" adopce dostatecne uchylna??? slysely jste nebo cetly, co musi nekdo podstoupit, aby mu milostive za nekolik let dali do vychovy dite??

podle tehle zde prezentovane teorie "spravneho modelu rodiny" byste musely prikrocit hlavne k regulaci plozeni deti nezodpovednymi lidmi, alkoholiky, drogove zavislymi apod. Jak tohle budete regulovat??? budeme asocialni jedince kastrovat jako zviratka? NE, proste je nechame, at dal plodi a vychovavaji deti, ktere budou poznamenane skvelym, naprosto prirozenym modelem sve rodiny! nad tim se zamyslete, protoze to je daleko dulezitejsi problem nez osvojovani deti homosexualy.
16. bře 2006 v 08:32  • Odpověz
lucinda, ducik - naprosto souhlasim se vsim co jste napsaly :slight_smile:
16. bře 2006 v 10:48  • Odpověz
Tak já jsem vyvdala dva kluky, kteří teď, po 10 letech společného života, mohou svůj vztah převést i do oficiální roviny a budu mít místo 1 švagra 2. Vemte si, vy co jste vdané, jaké to bylo před tím, kdy jsme byly "jenom" přítelkyně a jaké je to teď. Rozhodně větší váhu má něco, co je uznáváno státem a máte na to papír. A v registrovaném partnerství nevidím rohodně žádné privilegium. To samé by mohli říkat homosexuálové o heterosexuálních svatbách a manželství. jak je pro nás přirozený vztah mezi mužem a ženou,je pro ně přirozený vztah muž-muž, žena - žena. Jde i o to, že budou jinak vnímáni na svých pracovištích a snad jim ubudou problémy,které jim jejich orientace způsobuje.
A vemte si, že i rodiče homosexuálů nebudou muset kolem svých potomků mlžit, tak jak to mnozí dělají, protože homosexualita je "něco, co se nemá" .
16. bře 2006 v 11:07  • Odpověz
A třeba časem dozrajeme k tomu, že nám nebude divné, že 2 chlapi nebo 2 baby vychovávají dítě.

A je dobré si uvědomit že tento zákon může usnadnit živto našim dětem, protže nevíte, jestli chlapečka budou přitahovat holčičky nebo chlapečci a naopak.
16. bře 2006 v 11:10  • Odpověz
holky, dekuju...rozumne nazory..fakt...
16. bře 2006 v 18:37  • Odpověz
ahojte holky kdyz to tady tak ctu tak diskutujete hlavne o detech (adopci), proc ale ti politici radeji neschvali poradnej zakon o adopci? kdyz se to tady tak resi tak by to podle me bylo lepsi nez zakon o registrovanem partnerstvi nemyslite? a koukal jste nekdo do Bible? ja jen ze na to mam i krestansky pohled na registrovane partnerstvi, ale to je na dalsi diskuzni tema.
16. bře 2006 v 19:01  • Odpověz
no...krestansvi rozebirat nebudu.....
a proc to politici neschvali?...zeptej se jich...nase nazory tady to asi nezmeni...lepsi je to, ze je alespon zakon o registrovanem partnerstvi uznany...no pro tebe ne.....ale zkus byt malicko tolerantni a alespon trochu se zamyslet nad tim, co bylo napsano v prispevcich pred tebou...to o cem pises, je preci o necem jinem, nez se tady rozebiralo...
16. bře 2006 ve 20:50  • Odpověz
já jsem pro. a to jak pro gaye, tak pro lesbičky
myslím si že tito lidé mají dost zkušeností s vysvětlováním své orientace okolí, proto bych i předpokládala že to dokáží správně vysvětlit dítěti
reakce okolí neovlivníte, tady je právě třeba to dítěti vysvětlit. že si z něj budou dělat spolužáci legraci? nedělají si ji stejně z dítěte adoptovaného (když se to dozví), v pěst. péči, kterému se rozvádějí rodiče, které je fyzicky či mentálně postižené?
a pro odpůrce mám dotaz: pokud se dvě lesbičky domluví a nechají se uměle oplodnit či "otěhotnět" kamarádem či někde na diskotéce, tak byste jim to dítě po porodu odebrali? pokud se manželství rozpadne, protože jeden z partnerů si uvědomí svou odlišnou sexuální orientaci, a dítě je přiřknuto jemu, taky byste mu ho odebrali pokud chce žít s partnerem stejného pohlaví?
ústavy nejsou všespasitelné, nadělají víc škody než užitku, a i když z hlediska "náboženství" to je proti přírodě, neříkala bych ne
to bychom mohli taky začít říkat že proti přírodě jsou veškeré léky (chemické preparáty), operace, transfuze, transplantace
16. bře 2006 ve 21:50  • Odpověz
Taky bych se ráda zapojila do této diskuze. Podle mě je důležité oddělit zákon o registrovaném partnerství a možnost výchovy dětí homosexuálními páry. Osobně ani proti jednomu nic nemám. Co se týče registrovaného patrnerství tak si myslím, že je to zákon, který nikomu neubližuje, jen někomu pomáhá, takže proč ho nemít?? Osobně si neumím představit, že bych nemohla navštívit mě nejbližší osobu v nemocnici třeba po vážné havárce - a co víc, věděla bych, že takovou možnost nebudu mít nikdy v životě!! A co se týče výchovy dětí, tak si osobně myslím, že to není o tom, jak vypadá "rodina", ve které to dítě vyrůstá, ale o konkrétních lidech!! Ještě na začátku diskuze tady zazněl názor, jak se k otázce "tápání" dítěte po normálnosti staví psychiatři. Proti tomu argumentu nemůžeme moc nic říct, protože, jestli to vysledovali, tak je to asi fakt, ale ráda bych dodala, že je otázka, jak tápe dítě, které u sebe začne pozorovat homosexuální orientaci (a mnohdy to bývá v brzkém věku) a vyrůstá v "klasické" rodině?? A co se týče posmívání, tak problém bude přechodná doba, než si na to zvyknou dospělí a budou to akceptovat a začnou vysvětlovat svým dětem, že na tom dítěti, které má dva tatínky nebo dvě maminky, není nic zvláštního. A jak "daleko" jsou doby, kde se děti posmívali dětem z rozvedených rodin nebo dětem svobodných matek?? A upřímně, dítě, které se posmívá takovýmto dětem, je jenom obětí hlouposti svých rodičů!!!!!
16. bře 2006 ve 22:34  • Odpověz
Pari, naprosty souhlas, krasne napsane :slight_smile:
16. bře 2006 ve 22:46  • Odpověz
Ahoj ene,
děkuju za chválu - už jsem si na ni nějak odvykla :sweat_smile:
16. bře 2006 ve 23:10  • Odpověz
souhlas s tim posmevackovstvim..... to neni naprosto zadny argument proti osvojovani deti homosexualnimi pary, protoze deti jsou velmi krute a pokud se nekomu posmivat chteji, najdou si na nem cokoliv, treba ze nema mobilni telefon, nebo moderni obleceni, ze nema dobre znamky, nebo napriklad poruchu pozornosti, nebo par kil navic... proste cokoliv, deti si neberou zadne servitky a u nas je bohuzel stale dost a dost takovych rodicu, kteri proti tomu nic nedelaji nebo to jeste podporuji :frowning2:
17. bře 2006 v 09:01  • Odpověz
1gaga1: když to chceš převést na rovinu křesťanství, dobře. Bibli asi nemám tak prostudovanou, jako ty, i když jsem katolička, ale absolvovala jsem církevní gymnázium, kde jsme se této problematice věnovali v rámci předmětu Etika a morálka. Vedl ho člověk, který část života prožil jako mnich v dominikánském klášteře. Vyjadřoval se k tomu tak, jako téměř většina holek tady, že by homosexuály měla společnost uznávat, protože je to jejich přirozenost, tedy z křesťanského náhledu to mají dáno od Boha. A co je lepší žít celý život v heterosexuálním svazku jako pokrytec nebo přiznat pravdu? Ale asi dokud budou vést církev lidé, kteří jsou konzervativní a lpí na dogmatech z 19. století a a nejsou ochotni na nich něco změnit, se na postoji většiny křesťanů nic nezmění.
17. bře 2006 v 10:08  • Odpověz
Ahoj všem. Ráda bych se připojila k crvčkovi. Také nemám Bibli nijak prostudovanou, dostala jsem se k ní jenom v dětství, když jsem si s babickou četla Bibli pro děti. A z kostela jsem si zapamatovala hlavně to, jsme si před Bohem všichni rovni. Pro mě tato věta znamená mimo jiné to, že pro homosexuála platí stejné pravidlo svobody jako pro každého heteroseuxála: Tvoje svoboda končí tam, kde začíná svoboda jiného (homosexuála nebo heterosexuála). Ale jak už historie poznala, Bible se da vysvětlit mnoha ruznýmy způsoby:frowning2:(
17. bře 2006 ve 21:59  • Odpověz
Ahoj,

ja se tady taky postavim na stranu nemsiny a ne te homosexualni :slight_smile:) - registrovane partnerstvi proc ne, ale nemelo by se stavet na uroven manzelstvi, rodiny, a s adopcemi bych taky nesouhlasila. Co jsem k tematu cetla, tak vsichni se porad ohaneji detmi v ustavech, jenze realita je takova, ze po "adoptovatelnych" detech (tedy takovych, ktere pary chteji - male, zdrave, bile, nebo aspon jedno z toho :slight_smile:) se jen zaprasi, no v ustavech pak zustavaji zejmena deti z ruznych duvodu problemove - ja se taky priznam, ze bych si netroufla adoptovat dite postizene nebo romce - proste na to psychicky nemam, u toho ditete nikdy nevite, co po kom zdedilo a fakt bych se bala, ze to nezvladnu. Myslim, ze takto uvazuje velka cast paru a obdivuju ty, ktere nikoli.

Mozna se mylim, ale rekla bych, ze preference homosexualnich paru co se tyce vyberu ditete budou podobne - taky si radsi vezmou zdrave, bile, male... A jelikoz o tyhle je dost zajem, jak to chcete vyresit? Kdo ma prednost, heteraci, nebo homosexualove? Pokud oba stejnou, proste kdo driv, povazovala bych to za dost ulet, ze by dite vyrustalo v homosexualni rodine, pokud by mohlo vyrustat v heterosexualni. A pokud by se homosexualum daly jen ty deti, o ktere nikdo hetero neprojevil zajem, tak zas budou vsichni protestovat, ze to je diskriminace a kdesi cosi, muselo by se vyresit, jak dlouho musi trvat ten neprojeveny zajem, jestli se to zmeni, kdyz ho nekdo najednou projevi...

Proste bylo by hrozne fajn, kdyby prisli sporadani registrovani homosexualove a vzali si k sobe vsechny deti, ktere zustaly v ustavech, protoze je nikdo nechce. Ale tahle idealni situace tezko nastane. A bude akorat spousta reci o diskriminaci a proc oni maji zdrave a my muzeme mit jen nemocne...apod.

Jinak fakt proti homosexualum nic nemam, par kamaradum mezi nimi mam, jsou to fajn kluci. Doma at si delaji, co chteji, pokud to jinak nejde, at si to teda i napisou do obcanky, aby jim v ty nemocnici neco rekli, ale situace, kdy bude homosexualita brana jako neco naprosto normalniho, by mi prisla pro spolecnost dosti nezdrava.

Jinak me zajima kazdy napad, jak byste problem uvedeny vyse ("previs poptavky" u deti) resily...
17. bře 2006 ve 22:39  • Odpověz
Mila gedren,
a proc by gayove a lesbicky nemohli uzavirat manzelstvi a vychovavat deti, jak adoptovane, tak vlastni (biologicke deti jednoo z nich)? proc by melo byt pro spolecnost nezdrave brat homosexualitu jako neco normalniho? myslim si, ze je naopak velmi zdrave zvykat si na ruznost - zvlast, kdyz homosexualita opravdu neni nijak skodliva - jde o dobrovolny vztah dvou dospelych lidi. neredukuj homosexualitu jen na sex ("at si doma delaji, co chteji") - v pripade homosex.manzelstvi ci reg.partnerstvi jde predevsim o lasku a nevidim zadny duvod, proc by svuj citovy vztah a lasku meli tajit a nemohli mit stejna prava jako pary heterosexualni.
upirat jim toto pravo a redukovat jejich LASKU na tolerovatelnou soukromou perverzi mi pripada pokrytecke a v dusledku vlastne i nemoralni...
14. dub 2006 ve 22:44  • Odpověz
marci: diky zes to tak napsala,ABSOLUTNE SOUHLASIM. Byla jsem uplne vydesena z toho, ze by homosexualita nemela byt brana jako neco naprosto normalniho a ze tato situace neni zdrava. :confused: Tomu fakt nemuzu uverit. :fearful:
K adopci, kdyz jsme u toho, je normalni kdyz vychovava dite samotna matka, nebo samotny otec?
gerden ma pravdu v tech adopcich, asi se to vyresit uplne neda, ale registrovane partnerstvi nezaklada narok na adopci.
14. dub 2006 ve 22:55  • Odpověz
Diky, Pavlo!
ja si myslim, ze by meli mit stejne moznosti pro adopci jako heterosexualni pary. nemuzeme chtit po homosexualnich parech, aby byli "lepsi", nez heterosexualni pary, pokud jde o vuli adoptovat "tezko udatelne" deti, ale maji pravo mit stejne moznosti. mnoho homosex.paru uz deti vychovava - vlastni deti - a zadne problemy s tim nejsou. ve Spanelsku maji homosex.pary moznost adopce a manzelstvi (navic existuje i reg.partnerstvi pro heterosex.i homosexualy) a svet se nezboril!
14. dub 2006 ve 23:00  • Odpověz
marci: jsem rada ze tenhle nazor slysim. Doufam, ze se do toho taky casem dostanem.
a u spanelska je to teda co rict, vzhledem k tomu, ze je to velmi nabozensky zalozena zeme.
14. dub 2006 ve 23:03  • Odpověz
to je trochu mytus, Spaneslko ma v tomto smyslu nejliberalnejsi legislativu z cele Evropy.
take s tim katolicismem uz to neni tak zhave....navic, jak se ukazalo u nas, konzervativni mohou byt i neverici...
pokud Te zajima, proc je tomu ve Spaneslku tak (proc ma zeme s tak silnou katolickou tradici tak liberalni zakon o homosex.manzelstvi), vysel mi o tom clanecek tady: http://www.blisty.cz/art/27563.html
nechci se vnucovat, je to jen proto, abych to cele nemusela znovu vypisovat
14. dub 2006 ve 23:08  • Odpověz
diky, ten clanek je hodne dobrej a zajimavej. To me privadi k tomu, ze se mi strasne libilo, jak jsi nekde psala o spanelskych zenach, ktere se oslovuji krasko. To mi prijde hodne hezky a dobry.
Myslim, ze tady hodne zenam dela problem rict druhe zene ze ji to slusi. A na druhou stranu kdyz obdrzi komliment tohoto typz, nemumeji ho prijmout (jakoby nevedi co snim) a vetsinou si od toho ulevi tak ze to zlehci (muj pripad :grinning: )
14. dub 2006 ve 23:21  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.