• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rehabilitace v 1. roce. Chodíte také někdo?

(Zamčená)
22. července 2012 
Dcera se narodila 17 dní před termínem s váhou 2750g. Měli jsme problém s přibýváním na váze. Teď v 11. měsících máme 8340g. V 11. měsících nás pediatrička poslala na rehabilitaci kvůli opožděnému motorickému vývoji. Malé neleze ani se neplazí. Na bříšku ale vydrží dlouho. Když chce nějakou hračku, tak na ní vždycky nějak dosáhne. Spíše tedy couvá, než by šla vpřed. Ale ne ne se plazit nebo lézt. Než se dostanama k lékařce na rehabilitaci, tak nám bude rok, je tam dlouhá čekací doba. Koupila jsme ji knížku Dítě ve Vojtově terapii, ale začít nějak podle knížky cvičit mi nejde, nevím co a jak. Sice jsou tam obrázky a popis, ale je to hodně odborné a přijde mi to, že bych spíše měla nejdřív nějakou dobu studovat knížku než především cvičit s malou. Dávám jí na bříško na over bal a na válec na lezení, u něj vždy klečí na kolínkách. Ale žádný efekt to asi nemá. Děsím se, co nás v nemocnici čeká. Druhá starší dcera si stoupala už v 7. měsích a vodili jsme ji za ruce. Než jí byl rok, tak už sama chodila. Máte někdo stejný problém?
22. črc 2012 v 19:26  • Odpověz
My jsme cvičili od 3. měsíců do roka a čtvrt. Adáme si sám sedl v 11. měsících, stoupl o měsíc později a sám začal chodit nedávno. Bude to asi docela boj s takto velkým dítětem. Když jsou malincí a nemají tolik síly, tak je to předse jen snažší. Každopádně bych nezkoušela cvičit podle knížky. Myslím si, že je téměř nulová šance, že přesně poznáte jaký cvik by byl pro vaši dceru vhodný a také provedení určitě nebude na 100% Měla bych spíš strach, že dítku ublížím. Toť můj názor. Určitě je dobře, že se s ní snažíte cvičti na balónu a u toho bych zůstala. Nebojte, oni vám určitě pomůžou a nakonec to půjde jako po másle :wink:
22. črc 2012 v 19:42  • Odpověz
My začínáme Vojtovku ve čtvrtek, syn se plazí, ale neleze ani nesedí, na rehabilitace nás poslala neuroložka.... zrovna i v ten čtvrtek mu bude 11 měsíců :slight_smile:
22. črc 2012 v 19:46  • Odpověz
Jsme na tom podobně. Ve středu máme rok a jen se plazíme - nesedíme, nelezeme. Cvičíme asi 14dnů. Popravdě nám to vůbec nejde. Malá hodně bojuje :o((
Jen tak ze zajímavosti by mě zajímalo kolik je tu miminek co ještě v roce nesedí a nelezou. A jak to nakonec dopadlo. Tak maminky piště :o))
22. črc 2012 v 19:57  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.