• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjenky :-)

(Zamčená)
7. dubna 2010 
No ahoooooooooj!!

Tak ještě jsem na chvilku zaspala..tak dobré :slight_smile: MM si mě odvolal od počítače do postele, přitulili jsme se, ale i tak mně to ještě dlouho trvalo, než jsem usnula..no jo..Vendy mi dává zabrat :grinning:

Díky za pochvalu jména :dizzy_face: ale je možné, že se ještě změní :grinning: :grinning: :grinning: to víte..hormony jsou hormony :grinning:

Miluško: tak doufám, že kdyby to byl přece jenom ten klučina, že se na nás nebudeš moc zlobit, když mu dáme jméno Adámek :grinning: jaksi jsem se do toho jména zamilovala :dizzy_face: :sweat_smile:

Olinko, tetičko, moc moc moc gratuluju k Terezce :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Moc krásné jméno :wink: Tak budeš zatím hodná hlídací tetička - to jsem vždycky říkala já, když se mně někdo ptal na mimi a já o něm jenom snila :wink:
18. zář 2007 v 09:27  •  2 děti  • Odpověz
Ne Gabi, budemem mit vsechny Adamky :wink:
18. zář 2007 v 09:28  • Odpověz
holky - nestrašte s deštěm!! :confused: :confused: tady má být dneska krásně :sunglasses: sluníčko hezky svítí, ale větr fučí o 106 :stuck_out_tongue_closed_eyes:
18. zář 2007 v 09:28  •  2 děti  • Odpověz
autor
a uz leje :frowning2: pradlo mam venku od soboty, bylo uz krasne suche a vyvetrane, jen jsme ho nejak vzdyky nestihla sundat (no zapomela :sweat_smile: ) a dneska rano jsem se k tomu hrnula, jenze me vezl MM do prace autem a on sam zaspal a chvatal do prace tak jsem to nechala byt. Ach jo.

Joo holky a zajimava novinka, dneska v 5 se jdeme podivat na byt :slight_smile:
18. zář 2007 v 09:37  • Odpověz
dludli - no to je fajn - tak držím pěsti :slight_smile:
18. zář 2007 v 09:39  • Odpověz
autor
jo jsem na to zvedava, dokonce i MM je ve stavu ze by byt bral. Mam to vsechny mozne vyhody, osobni vlastnictvi (dobre kvuli hypotece, muzem to pouzit jako zastavu, jinak by musela jedine tchynka zastavit svuj barak) je to zdeny dum, vypada sice jako panelak ale je zdeny, 3+1, 83m, k tomu 8m balkon, dum s vytahem, 5. patro, tedy uplne nahore, nove zrekonstruovane, takez pokud nebudeme vylozene chtit menit barvu dlazdicek atd, tak neni treba co se tyka stavenbich uprav uz zadna investice navic, j eto kousek od mista kde bydlime ted, takze do nasi oblibene hospudky :slight_smile:zadny problem a volny ihned no jenze vsechny tyhle vyhody se odrazi v cene :frowning2: :cry: :cry: :frowning2: :confounded: :angry: temer 2 mil. ANo ta cena ale bohuzel odpovida jak lokalita tak velikosti a vsem tem + ktere to ma. S tim co nam banka ted pujci na pozemek a stavbu domku proste nedosahneme, tchyne se v podstate vyjadrila ze bude lepsi kdyz se odstehujeme, takez na co cekat. Realitky seduju temer 2 roky pravidelne, takze nejaky stary domek rekonstrukci taky neni, a cekat vecne nemuzem. Tak uvidime jak to na nas zapusobi v realu, ale kazdopadne MM se nebrani tomu to vzit. No jen pes si bude muset chudak zvykat :frowning2: cely den je na zahrade. Tak uvidiem. Hlavni je, ze situace u MM je takova ze by sel uz i do bytu, ze by proste z baraku sel. No vzdyt to vite ze tohle resime uplne od zacatku a porad.
18. zář 2007 v 09:53  • Odpověz
Ahojky.
Zuzko, ono je to těžké se pro něco rozhodnout, my tady u nás máme byty tak za 1 mil. a už si říkám že je to přehnané a ty tady píšeš že za 2 mil. no to je fakt těžké rozhodování, když barák postavíš tak za 1.200tis., jj kdyby měl člověk jistotu, že to splatí, že? Držím mocka palečky ať to dopadne dobře.
Moje spolupracovnice vyhrála byt v obálkové metodě nebo co to je a teď by se měli stěhovat. Je to 3+1 asi 86m2 v pěkné lokalitě, ale je to státní byt. Dali za něj 160tis. a za pár let si to budou moci odkoupit zase za 160tis. tak to je super co? Nemají tam sice ani plastová okna, ale za tu cenu nekoupí člověk ani psí boudu pomalu. Tomu se říká štěstí. Pomalu a jistě si to postupně předělají, ale kdybyste holky slyšely jak byla nešťastná, že vyhráli zrovna tak velký byt, tak jsem jí tloukla do hlavy, že je pitomá, že časem bude ráda atd.. no komedie povím vám :grinning: .
My si teď užíváme a uvidíme jestli pomalu nezačneme šetřit taky na pozeme a na baráček, ale MM rodiče pořád říkají že si postaví svůj někde na Valašsku tak uvidíme jestli se někdy dočkáme :grinning: .

Nestrašte mě s tím počasím u nás je krásně sluníčkovo a chystáme se v sobotu na výlet po Moravě a Jeseníkách tak nám to musí vyjít, nechci malovat :wink: .
18. zář 2007 v 10:33  • Odpověz
no je to těžké, ale já říkám, že pokud chceme bydlet, tak se v dnešní době prostě zdluží každý - někdo víc, někdo míň, s tím se nedá nic dělat, taková je doba - je pravda, že je dražší, než jste čekali, ale upřímě, byl by váš
18. zář 2007 v 10:38  • Odpověz
autor
no u nas je situace takova, pozemek na lukrativnim miste pres milion, pozemek uchazejici na okrajovejsich castech a tak, za 800 000, levnejsi uz jsou vesnicky mimo mesto, dojizdeni atd. A stavba domu, nejmene 1 500 000 (a o tom se jeden znamy stavar vyjadril ze je to nerealne za to postavit) a k tomu vybaveni. Takze celkem je potreba mit tak 3 miliony a banka nam ted da 1 900 000. U tchynky jsme uz 2 roky, porad na neco cekame, porad se to resi. Na postaveni sveho ted proste nedosahnem, ale uz je treba se nejak postavit na vlastni nohy a mit svoje. Tak uvidime za cas, treba martin nejak polepsi v praci, na me prijmy se yspolehat neda, kdyz budu na matersky tuplem ne, no ale tak treba za par let muzem byt prodat a stavet. Proste uvidime. Ale jsme tak nejak domluveny s MM ze nema vyznam dal cekat zda prijde lepsi nabidka nebo ne. Nacekali jsme se uz dost.
18. zář 2007 v 10:44  • Odpověz
no právě, čekali jste už dost a stálo vás to dost nervů, tak je na čase, abyste si ukradli hodně štěstí pro sebe a vykašlali se na okolí, které vás trápilo neustálým tlakem do něčeho - alespoŃ já to tak vidím :sweat_smile:
18. zář 2007 v 10:47  • Odpověz
autor
no jen ta prachy, je to vazne palka, a ja financne neprispeju nicim extra. Tak je to rozhodnuti dost na martinovi. Zda si na to troufa. Zrovna vcera mi rikat, ze jeden znamy mu vypravel jak je velka hypoteka dohnala k rozvodu, ze museli se zenou premyslet zda koupi 2 rohliky nebo 3, setit proste uplne na vsem, postavili dum a uz nemeli na lino a tak, az se proste nakonec rozvedli. Tak mame z toho taky strach,proste zda tu financni zatez zvladnem. Casto zajdem na pivo, na vecu a tak. No uvidime hlaven jak bude ten byt vypadat, zda je vubec volny, nasla jsem ho totiz na vic realitkach, tak jestli neni v nejake jine realitce uz zadany, no a pak se uvidi. Dneska nas ceka asi krusna vecerni debata. No ale coz, otevrem si lahvinku vina :slight_smile:
18. zář 2007 v 10:51  • Odpověz
Ahoj!

Zuzi: budu držet pěstičky, aby se vám byt líbil a aby byl brzičko váš :wink: sice cena je vysoká, ale byl by prostě váš, rekonstruovat by se už moc nemusel, tak super..vidím samá pozitiva :dizzy_face: nevím, co pejsek, ale snad by si zvykl :wink: Jéé..trošilinku závidím :pensive: to my pořád nevíme, co bude a už mi to tu začíná dosti lézti na nervíky :sweat_smile: Přeju hodně zdaru!!
18. zář 2007 v 11:49  •  2 děti  • Odpověz
a prosím tě, kolik budete splácet měsíčně??

Já jsem si vyhodila ven povlečení, co se mi v noci opralo a zatím sluníčkuje, tak snad mi to uschne..
18. zář 2007 v 11:51  •  2 děti  • Odpověz
a kde máme Zdeničku, dnes se nám nějak nehlásí :slight_smile: . Dostane to za úkol se každý den hlásit ať víme jestli už držet palečky nebo ještě ne :grinning:
18. zář 2007 ve 12:04  • Odpověz
autor
no to nevim :frowning2: nechavali jsme si predbezne zpracovat kalkulaci na 1 900 000 a na pozemek a stavbu (ono se to lisi podle banky a podle toho na co to chces)a bylo to neco kolem 10 000 :confounded: , martin vecar mluvil neco o 9000 nevim ale jak k tomu cislu dosel.
Pokud se nam bude byt nejak zamlouvat, tak si nechame jeste od poradkyne zpracovat vypocet presne na miru tady tomu a uvidime. Jsou k tomu ale jeste dalsi vydaje,k hypotece chteji zivotni pojistku, no a takove veci. je to proste sila. No jenez jak to vsichni delaji ze maji vlastni? Jinak to proste nejde, nejak to musime zvladnout. Musi to nejak jit zvladnou, podle me splaci vsichni kdo nemaji bohaty rodice, nebo neco nekde nezdedi a tak.
18. zář 2007 ve 12:05  • Odpověz
No Zuzko tak to kdybych měla splácet 10tis. měsíčně tak to už si potom z výplaty koupím leda jízdenky do práce abych mohla pracovat :sweat_smile:, je to opravdu síla, všechno zdražuje a jenom platy zůstavají malé a my abychom se z toho po..... Ale ještě že se o tom bavíme, zase se budu muset šéfovi upomenout o přidání, už dva roky jsem se neozvala tak to zase budu muset udělat :sweat_smile: :grinning: .

Už se těším domů, venku je tak krásně tak už se těším až vypadnu z tohohle blázince. Ještě že mám takový super výhled :slight_smile:
18. zář 2007 ve 12:56  • Odpověz
No Zuzi, vypada to slibne, na Prahu je to krasna cena :slight_smile:, kamoska pristavuje s pritelem na stavajicim baracku, a brali si hypoteku na 3 mil. s tim, ze to nebude vubec zarizene... a ve finane splati 6 milionu (vc. uroku). By me kleplo... my splacime treba jen leasing na Octavku skoro 7 tis. mesicne... :slight_smile:, takze splatka cca 10 tis. mi prijde naprosto v pohode (na dnesni pomery :grinning:), ale je fakt, ze asi mame trosku odlisny prijmy, preci jen ja si nemuzu stezovat :sweat_smile:, ale stejne nic nenasetrime, vse strkame do nasi pristavby :frowning2:

Tak u nas furt prsi :slight_smile:
18. zář 2007 ve 14:25  • Odpověz
no u nás je už zataženo :angry:
18. zář 2007 ve 14:26  • Odpověz
Tak tady se sluníčko už zase ukazuje..doteď bylo schované, ale nepršelo :wink: Skočila jsem si autím do knihovny a už papkám pizzu, co jsem si udělala..konečně oběd :slight_smile:

Zuzi: no jo..10tis. je tak asi normální..my už teď splácíme taky 10.tis.měsíčně - za auto+sedačku+kočárek+dluh tchánům za poruchu autí..takže si to taky celkem dovedu představit..a to ty příjmy nemáme bůhvíjak vysoké..tedy spíš je máme nízké :confounded: za dva roky splatíme autí, do té doby i to ostatní, tak bychom si mohli vzít i tu hypotéku..ale horší je, že budu na mateřské, takže minimální příjem ode mě :confounded: no uvidíme..
18. zář 2007 v 15:24  •  2 děti  • Odpověz
autor
no ja domu prinesu necelych 9000 cistyho, takze.... :frowning2: :confounded: :angry: :frowning2:

tady leje celej den

holky ja jsme nestastna kvuli psovi, kdyz pujdem do bytu, jak to zvladne :frowning2: nemate nektera zkusenost s presunem psa zvykleho ze zahrady u domku do bytu, ktery pro ni bude cizi a bude v nem sama cely den? ja bych snad i kvuli ni radsi zustala tam kde jsme, ale potrebujem to uz proste vyresit. Asi se na ni v tomhle smeru moc ohlizet nemuzu. Byt je dost velky, mackat se tam nebudem i s tim nasim vlcakem, no holt by si musela pripadne zvyknout. Chudinka moje, neda se dostat na psa paragraf? Vite co myslim, takove to kdyz marodi dite a mamka je s nim doma :frowning2:
18. zář 2007 v 15:26  • Odpověz
halo halo uz jsem tady!!!!dopolko jsem varila a byla si na poste pro penizky,prisly mi do pulky mesice jako za nemocenskou a zbytek materskou a lisi se to na den o 1kc!!!takze super,bala jsem se,ze materska bude min,ale ono asi taky zalezi na tom kolik kdo mel vyplatu,a na to ze moje vyplata nic moc,tak to bylo asi jedno a vse mam skoro nastejno jako kdyz jsem chodila do prace.
A pak se u nas zatahlo a zaclo lejt,tak jsem sla spat...ted budu chvili na netu a pak jedeme do Makra na velky na nakup.
My bychom taky nemohli spalcet 10.000.mame pujceno sto tisic a splacime neco okolo 4000kc,na 2 roky,ale od brachy,tak je to super.
Dludli preju at se vam byt libi,konecne by to vyresilo vasi situaci a bylo by to bydleni uplne o necem jinym.
18. zář 2007 v 15:28  • Odpověz
tak u nas uz zase totalne leje.
18. zář 2007 v 15:32  • Odpověz
dludli s pejskem nename zkusenosti,zadneho nemame,ale bude to pro nej asi krusny,ale snad si zvykne...
venku to vypada strasidelne prsi do toho fouka vitr a my mame na dvore velky orech a orisky padaji a bouchaji..
18. zář 2007 v 15:35  • Odpověz
autor
holky za chvili vyrazime na byt, dam vedet zatim pa.
18. zář 2007 v 16:15  • Odpověz
tak držím palce ať to dobře dopadne :slight_smile:
18. zář 2007 v 17:31  • Odpověz
No u nás to počasí už je taky na draka, je všude černo a prší, zatim jenom tak solidně, ale určitě u toho nezůstane :frowning2:
18. zář 2007 v 17:32  • Odpověz
ahoj holky,
tak jsem zde!!!
venku bylo celý den pěkně hnusně,pršelo a až teď se to zklidnilo,ale je stejně pořád zataženo a zima :angry:

dneska jsem doma sama a budu až do čtvrtka,MM jel k nám na vesničku,že bude řezat dříví a vybere brambory na zahrádce,tak pršelo a tak si uklízel v dílně(je to můj kutil :grinning: )

kaji přeji tvému tatínkovi brzké uzdravení
zuzko dej vědět jak ten byt a jestli budeš mít fotky tak mám je nahoď k průzkumu :wink:

jinak mrcha zatím nedorazila :wink: už jsem přemýšlela nad tím,že dojdu koupit těh.test,ale asi ještě počkám :wink:
18. zář 2007 v 18:12  • Odpověz
holky kde jste???? já se tady sama bojim :frowning2: :cry: :frowning2:
18. zář 2007 v 19:08  • Odpověz
Madlenko, koho/ceho se bojis? Uz jsem tady.

Zuzi, vy mate pejska docela velkyho, ne? Ja bych do toho teda asi nesla, ale chapu, ze potrebujete tu bytovou situaci vyresit.
18. zář 2007 v 19:21  • Odpověz
ahoj milusko :grinning: bojim se tady když jsem tady sama :frowning2:

jak jste se dneska měli s mimískem???
a jaký u vás bylo počasí?

holky taky se dneska v práci zastavil známej a oznámil nám,že se včera stal dvojnásobným tatínkem :grinning: :grinning: :grinning: narodili se jim dva kluci Martin a Jan,měl je na fotce a jsou krásný :grinning: :grinning: :grinning: šli císařem a iva rodila skoro 20 hodin :frowning2: jo a kluci jsou každý úplně jiný jsou to dvojvaječný dvojčátka,jeden je do jedný rodiny a druhý do druhý rodiny :grinning: :grinning: :grinning: a budou mít českoamerický občanství
18. zář 2007 v 19:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.