• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjenky :-)

(Zamčená)
7. dubna 2010 
Holky mám vás všechny mooooc pozdravovat od IVKY (VAVUSAKA) :grinning: :wink: :grinning: má se dobře a stále je s náma :sweat_smile: :dizzy_face: :sweat_smile:
19. zář 2007 ve 21:31  • Odpověz
ahojík holky, přeji vám krásný sluníčkový den, snad vydrží sluníčkový opravdu celý :slight_smile: .
Dnes mám šéfovou v Ostravě a tak se tady zase na chvíli ukážu i když se musím snažit abych vše postíhala :slight_smile: .
20. zář 2007 v 08:16  • Odpověz
Ahoj holky, jsem tu tez :slight_smile:

No ja jsem vcera pekla :grinning:, tvarohovo-broskvovo-nektarinkovy kolac :wink: a povedl se :slight_smile:

Zdeni, zkus svestkovy kompot, ten si strasne chvalila moje kamoska v tehulkovani, kdyz mela zacpu :wink:

Kyti: ja mela sefovou v Ostrave vcera :grinning:, dnes by se tu mela ukazat, potrebuji s ni neco pracovne probrat :wink:

Madlenko: videla jsem Ivku v nejaky diskuzi, jsem rada ze se ma dobre :wink:
20. zář 2007 v 08:25  • Odpověz
autor
Ahoj holky :slight_smile:

Madli jee to je super :slight_smile: obcas si na ni vzpomenu, perfektne jsme si pokecaly pres IP o tchynce a bydleni a tak. Je to super zenska. Docela jsem si rikala ze nezaskoci :frowning2: no ale kdo by taky mel cas porad drepet u Kone co? :grinning:

Dneska mam zase brisneni a dneska se docela tesim :slight_smile:
20. zář 2007 v 09:10  • Odpověz
a nechceš si Zdeni koupit rovnou yal roztok? já vím, že to není ono, ale oni ti bou dávat stejně klystýrek ať je to snažší, tak si na to zvykneš dopředu a taky se ti uleví :wink:
20. zář 2007 v 10:46  • Odpověz
Zdeni, ja mam laktozu. Je to takovy sirup, neni to zadna chemie a pomaha.

Oli, delas mi chute s kolacem. Ja delal babovku a byla jsem lina vysypat formu, tak jsem to nalina do kalisku na muffiny :grinning: . Ale je to takovy obyc.

Megy, ten yal gel se da pouzit i doma? U nas se klistir pred porodem nedela, tak uvazuju, ze bych si to doma zkusila.
20. zář 2007 v 11:16  • Odpověz
autor
jo to je jen u nas zabehla komunisticka tradice :angry: a mamky jsou zblbly a nechaj si vsechno co jim doktori reknou. Je to samosebou o nazoru, ale me to prijde proste hloupy, myslim ze mamina ma i tak krusnou chvilku a jeste ji to "zprijemnovat" klistyrem. Pri porodu tlaci hlavicka i na tluste strevo, hlavicka je dost velka, takze se tam soucasne s nejakym bobkem nevejde. A kdyz nahodou jo, tak se podstatne elegantneji uklidi cely tuhy bobek, nez rozcvachtana kase :sweat_smile: . No nezni to logicky? mam to z jedny knizky, tusim ze Hovory s porodni babou.
20. zář 2007 v 11:55  • Odpověz
Ahojky holky..musím si vás podočítat..včera ani předevčírem jsem tu nebyla..tak ať vím, co je nového :wink:

V úterý jsem byla v knihovně a půjčila jsem si super knížečky, tak pořád jenom čítám :sunglasses: a včera jsem byla ve vedlejším městě vyřizovat plno věcí..lístek na peníze od gynekologa, rušení stavebního spoření a taky pár mimiobchodů :wink:

Zuzi: myslela jsem na tebe, jak jste dopadli s tím bytečkem?? Jdu to někde pohledat, určitě jsi to písala :wink:

a co Zdenička? Jsem si říkala, jestli za tu dobu, co tu nejsem, už někde nerodí :grinning:
20. zář 2007 ve 12:18  •  2 děti  • Odpověz
ahoj,jsem tu.Citim se na to ze to do so.vydrzim v pohode,spis se bojim,ze to bude jeste dyl,ale to clovek nikdy nevi kdy to ea nej prijde.
Vcera jsem si dala jabka hrusky a jahody s mlikem a ten caj z listu senny a ono to slo!!!!!!!!!!!!!!!!takze jsme v noci litala na wc,litam teda i dnes,nemuzu se nikam vzdalit,ale jsme rada,ze to jde,brisko uz je klidnejsi.Ted jdu an tu hlavu tu jsme vcera nestihla,teda spis me bylo tak hrozne,ze se mi nechtelo.a pak MM zabalit darecky na so.a odpolko se prijede podivat mamka.
20. zář 2007 ve 12:39  • Odpověz
Zuzko, nikdy jsem klistýr neměla a nemůžu mluvit za všechny co rodily, ale kámoška si to pochvalovala, že se jí při tom ulevilo, takže možná k něčemu to je. Možná to někomu pomůže a někomu ne.
20. zář 2007 ve 13:02  • Odpověz
ja jsem taky nikdy klistyr nemela,bala jsme se ho,ale ted si myslim,ze az budu mit bolesti,ze mi bude jedno co mi budou delat:slight_smile:)a prej to nic neni,ze to clovek ani nevnima.
taky mame plno jablicek an zahradce-mohla bych poprosit o receptik?diky.
20. zář 2007 ve 13:56  • Odpověz
autor
jo je jasny ze nekdo ho uvita a tak, ale me desne zlobi, ze je spousta jakoby zabehnutych postupu a bere se to jak na bezicim pasu, ale premysli nad tim nekdo? jako ze treba to neni nejak neprijemny nebo tak, ale ma to nejaky vyznam nechavat si delat klistyr? (ci cokoliv jineho?) chapete ne? nechci rict ze je to blbe, treba ho sama taky budu mit, jen proste me zlobi ten postoj doktoru ze pri porodu se proste dela klistyr a hotovo. Pritom si zenska muze dobrovolne vybrat zda jo nebo ne. Ale vi o tom mamky vubec ze maji volbu?

No sem se nejak rozohnila :grinning:

hele me je neska desna zima na ruce
20. zář 2007 v 15:10  • Odpověz
to nevim jestli si muzou vybrat,asi jak kde...pry ten yal neni tak dukladny jako klistyr,ale fakt nevim.
pokecala jsem s kamoskou co ma 3tydenni mimi...a pak balila MM darecky,nic moc pro nej nemam,ale bude mit mimi:slight_smile:)
20. zář 2007 v 15:34  • Odpověz
Zdeničko, myslím si, že když si dáš ten výšlap a potom sexík tak to na tebe určitě příjde a mimisek už bude chtít za váma :wink: :grinning: . Budu na tebe myslet zítra aby se to povedlo přímo na sobotu. Hlavně mu to pořád musíte připomínat že musí být v sobotu mezi váma, že je ten největší dáreček pro TM.

Zuzko, však to neva, že ses rozohnila, každý má právo se vyjádřit a napsat svůj naázor. :slight_smile: :wink:
20. zář 2007 v 15:57  • Odpověz
Dludli, mas pravdu, v Anglii ani v Nemecku se to nedela. Tam je to proste normalni, ze se to stava a vubec se o tom nemluvi. Taky tu rikaji, ze u hodne lidi se na zacatku porodu telo samo vycisti, tzn. ze se vyprazdnis sama bez pomoci klistyru.
To mas jako s nastrihama. v CR nastrihnou vetsinu, tady 20%, protoze je to potreba.

Zdeni, ja se pokazdy zenu, jestli uz to na tebe prislo. Ale kdyz teda myslis, ze pockas do vikendu, tak budu v klidu.
20. zář 2007 v 16:03  • Odpověz
holky myslim,ze vydrzim do so.porad si rikam,ze to musim citim,ze to na me pujde,ale nevim...jo dnes jsme to mimi zase rikali,ze v so.ho cekame.jdem odpolko na tu turu a vecer sexik,i kdyz MM si mysli,ze budu rada,ze jsem doma a ne mit naladu jeste sexovat.ale myslim,ze to zvladnu,aby se nam to v so.povedlo.
my uz mame 5 miminek na holkach s terminem rijen a jedna jeste vecer psala prispevek a v noci jela rodit...ale mela to uz 3ti mimi...jo a bez nastrihu:slight_smile:)
20. zář 2007 v 17:05  • Odpověz
Ahojky!!

Zuzi: s tím bytem je to nahouby, že by se tam ještě musela provádět nějaká rekonstrukce..taky jsem si to představovala, že za ty prachy to už mohlo být sakum pikum :confounded: Taky bych teda čekala na slevu :wink: A nebo ten byteček, co máš - ten je taky dobrý..uvidíte co s tou půdičkou, kdyby to vyšlo, tak to by jste měli super :sunglasses: a s tím vaším psíkem bych to taky asi dělala tak, že bych ho každý den vozila ke tchýni na zahradu a tak..no nebo uvidíte..

Zdeni: no naplánované to máš hezky, jen co je pravda :grinning: tak ti přeju, aby ti to vyšlo podle tvých představ :dizzy_face: byl by to fakt nádherný dáreček :dizzy_face: :dizzy_face:

Já nevím, s tím klistýrem..nepřipadá mi vůbec hrozný..už jsem ho kdysi jako malá měla, když jsem měla problémy s ledvinama..ale při porodu si to jaksi nedovedu představit :sweat_smile: ale asi mi to bude fakt jedno :grinning: a taky nástřih..to je to, čeho se teď velice bojím, ale pak mi to bude asi taky jedno :grinning: hlavně, že se mi uleví..no, uvidíme..

jo, Zdeni..uvažuješ nad nějakou tou epidurální anestezií nebo tak něco?? Já totiž ano..A co vy ostatní, holky??

za chvilku mi má přijít sestřenka s malou Kateřinkou, tak se na ni moc těším :dizzy_face:
20. zář 2007 v 17:35  •  2 děti  • Odpověz
ahoj holky,
tak jsem doma a Mm už je tady se mnou :grinning: hned je mi líp a těším se na tulení :grinning: jen mi vadí,že tady po lešení stále běhají ukrajinci :angry: ,ale až bude tma,tak se budu tulit

MMmá hroznou chu´t na pizzu a tak jsme si jí objednali a te´d jsem ho přemluvila,aby udělal specielní čajík s mlíkem a medem :sweat_smile:
20. zář 2007 v 17:46  • Odpověz
ŘEZY Z JABLÍČEK NEBO CUKETY:

2 1/2 hrnku polohrubé mouky
1 1/2 hrnku cukcu krystal
1 hrnek oleje

8-1O jablíček nebo 2 cukety NASTROUHAT
1 prášek do pečiva
1 vanilkový cukr
1 lžíce skořice
2 lžíce kakaa
špetka soli
oříšky,kokos,rozinky

VŠE SMÍCHAT A DÁT NA PEČÍCÍ PAPÍR A UPÉCT,PAK NAZDOBIT ČOKOLÁDOVOU POLEVOU
20. zář 2007 v 17:51  • Odpověz
gabou,neuvazuji zatim nad nicim takovym,chci to zvladnout sama,az kdyz by to bylo nesnesitelne,dlouhe a uz bych nemohla,tak pak neco,zatim ale zatim nic.
ty jsi myslim psala,ze pouzivas zubni pastu sensodyne,tak se te mam zeptat jakou.MM pouziva tu zelenou.
Ja vim,ze naplanovany to mame pekne,no kdyz to nevyjde,tak aspon jsme si udali vylet,teda udelame a uzijeme si:slight_smile:)ja se taky necejtim,ze bych mela rodit,zadny priznaky atak zatim nemam.nebo nakou predtuchu..
madlenko jaky delate cajik s mlekem?slysela jsem o nem,ale nikdy jsme ho nepila.
20. zář 2007 v 18:51  • Odpověz
Zdeni: no jo, vždyť ty jsi holka odvážná a šikovná!! :wink: Tu pastu používám taky zelenou - připadá mi nejlepší :slight_smile:

Madli: tak ten receptík si zapíšu..zajímá mně to, jaké to může být z těch cuket :fearful: už jsi to dělala?? To se máš, že je TM doma..hezky se vykašlete na ukrajince a ukažte jim co proto :grinning: :grinning:

MM dorazí až tak za hodinku..už se na něj s kuličkou Venduličkou moc těšíme :dizzy_face:

Mně právě přinesla sestřenka domácí medík - mají včeličky, tak jsem ráda a půjdu si uvařit čajík :wink: jsem nějaký nachlazenec :confounded:
20. zář 2007 v 18:57  •  2 děti  • Odpověz
dekuji za receptik.zitra udelam MM asi dortik z maku,mam ho tu jeste dost namletyho,tak at ho zpracuju.a zitra si dam k obedu nudle s makem.MM bude mit kyselo ze dneska co dala tchyne.
gabou a mela jsi i nakou jinou pastu na citlive krcky-MM na to dost trpi.
20. zář 2007 v 19:10  • Odpověz
Ahoj drahe kolegyne :slight_smile: tak jsem mezi vas konecne zavitala

koukam, ze jste resily sama dulezita temata klistyri a nastrihy :grinning: no, kamaradka, co rodila pred 14 dny povidala, ze to na ni prislo ve tri rano a behem 2.5 hodiny uz byla na sale a ze ji rekli, ze to uz je na vyprazdneni pozde...takze asi zalezi porod od porodu, jinak rikala, ze nejhorsi bylo to zaverecne siti, protoze ji nic neumrtvili (pry se to normalne dela???) no takze si uzila, cimz nechci nikoho desit, nakonec to vsechno zvladla a ma super miminko :wink:

jinak tatka se ma trosku ip, ale uplne super to nejni... :frowning2:

pekny pohodovy vecer vsem :slight_smile:
20. zář 2007 v 19:38  • Odpověz
Zdeničko: právěže ta Sensodyne pasta je na ty citlivé krčky..používám ji asi rok a je to lepší :wink:

Ahojky Kajinko :slight_smile: to nevím, jak je to s tím šitím..sestřenka říkala, že porod taky v pohodě, ale šití trvalo dlouho..nebolelo, ale dlouho..no, ale taky to zvládla a malá má už skoro 5 měsíců :dizzy_face: Jsem ráda, že je tatínkovi trošku už líp :wink:
20. zář 2007 ve 22:12  •  2 děti  • Odpověz
já ještě pořád čekám na manželíka :frowning2: už měl být dávno doma, tak se bojím, aby se mu něco nestalo :fearful: ale asi jenom maluju čerta na zeď..snad..tchýňka totiž taky pořád chodí, kdy už jako přijede a já jsem z ní ještě nervóznější, než jsem byla :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. zář 2007 ve 22:16  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj všechny, název diskuse říjenky mě velice zaujala už protože, za necelých 14 dní tedy v říjnu čekáme první vytoužené a řekla bych, že i trošku vyprosené mimi (pokud tam tak dlouho vydrží).
Jinak četla jsem si příspěvek od Kajjinky a už se na porod velice těším :frowning2:.
Ještě bych měla jednu otázečku, většina z vás jste tady jako profesionální maminy, tak se chci zeptat jestli stačí sterilizovat lahvičky pouze tak, že je třeba 5 minut převařim v čisté vodě, nebo se na to používá nějaký jiný prostředek. Předem děkuji za odpověď, to víte jsem teprve začátečnice a takových pro už Vás prkotim mám v záloze spoustu :slight_smile:
20. zář 2007 ve 22:21  • Odpověz
Jejda, Liba23..asi se pleteš..my jsme tu holky ještě z Beremese..měly jsme svatbu totiž loni v říjnu!!
20. zář 2007 ve 22:36  •  2 děti  • Odpověz
na rady budeš muset asi jinam :sweat_smile:
20. zář 2007 ve 22:37  •  2 děti  • Odpověz
Jéé, tak to se moc omlouvám, četla jsem si nějaký předchozí příspěvky a tam jsem narazila i na miminka :grinning: . Jsem tu nová, tak nevim jak to tu chodí. Ještě jednou sorry.
21. zář 2007 v 00:15  • Odpověz
autor
nazdarek zensky :slight_smile:

libus nic se nedeje, nejlepe pochodis na diskusich spolecny termin, rijen 2007 my tady ocekavame prvni mimi ted v sobotu :grinning: takze zatim moc neporadime.

Holky vam to musim rict, nevydrzim to, BT stale zvysena, byva mi zle, boliva me bricho nemuzu se rano vykopat z postele....MS cekam az za tyden, je to dlouhá doba :frowning2: ale verim, snad nebudu zklamana :unamused:

je ja to nemela rikat, jsem si to zakazala, jenze to nemuzu vydrzet. Dneska jsem si ani nedosla doma na zachod, nesla jsem to do prace, ze si rano koupim v lekarne ktera je tu kousek vedle test se zvysenou citlivosti, da se testovat uz 5 den po oplodneni, coz bychom eventuelne meli :slight_smile: no jenze pani v lekarne mi prisla ze neni snad ani magistra, koukala na me jak puk, kdyz jsme rekla ze chci s vetsi citlivosti, ani nevedela co to je, davala mi normalni, a vykladala, ze funguje dobre atd, kdyz jsem se ji jeste na neco ptala, tak mi dala tu krabicku at si ji prectu sama. Dobry ne? No nakonec jsem tam ten test nechala. Uz mi praskal mocak :slight_smile: tak aspon vydrzim jeste pres vikend pekne merit a uvidime :slight_smile:
21. zář 2007 v 08:36  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.