• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjenky :-)

(Zamčená)
7. dubna 2010 
ahoj holky moje - koukám, že u Vás je taky pořád něco nového.

Milu, kdy se chystáte??? Já se nemůžu dočkat, až ti budeme blahopřát :grinning: :grinning: :grinning:
12. únor 2008 v 16:06  • Odpověz
Holky no u nás byl MM ze začátku nějak skeptický kvůli práci a penězům apod.. ale jak mi začlo rašit bíško a teď jak se nemůžu moc namáhat tak se o nás strachuje a mrňouska má rád, je to takové super poslouchat a jak mi dává ucho na bíško jestli náhodou malého neuslyší apod.. :slight_smile:
12. únor 2008 v 18:23  • Odpověz
autor
my mame doma fonendoskop (nebo stetoskop? Megy jaky je v tom rozdil? Proste takove ty lekarske "usi" :grinning: ) a poslouchame bricho, jenze je tam tolik zvuku ze nevime co z toho ma byt mimi srdicko. Ja totiz neslysim poradne ani to svoje :sweat_smile:

Milu tak kdypak jdete? Jsme zvedavy. Vezmou vas az toho 3.3.? To asi driv ne?

Dneska jdu v 11 na kontrolu, tak se uz tesim. Tentokrat jsem se pripravila na Dr, mam v prukazce papirek se vsim n aco se chci ptat a nenecham se :slight_smile:
13. únor 2008 v 07:28  • Odpověz
HOlky, nebudte zvedavy :grinning: . Kdyz mi nektera, kdo se domluvite anglicky poslete email, manza vam da vedet, az bude mala na svete.

Takhle byste nemely zadny prekvapko :wink: .
13. únor 2008 v 07:52  • Odpověz
autor
jezis MILU!!!! Co to jako je??? :grinning:
13. únor 2008 v 08:37  • Odpověz
autor
holky nevite nekdo kdyz se objednava cisar kdy to delaji? To b ymohli v terminu ne? Nebo se to delaji z nejakyho duvodu driv?

Milu mail mas v IP

teda takovy tajnosti!!!! :angry: :grinning:
13. únor 2008 v 08:39  • Odpověz
Zuzi, mne prijde divny, ze to je takhle vsechno naplanovany, vime datum, vime pohlavi, vime jmeno.... to uz kolem toho miminka neni nic zajimavyho :unamused: .
adresu jsem preposlala MM :wink: .

Planovany cisar se dela pred terminem, aby se predeslo tomu, ze zacnu rodit normalne. To uz pak neni planovany cisar :wink: .
13. únor 2008 v 08:50  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:,

tak vidim,ze Zuzka uz mail zaslala, pro Jistotu posilam i svuj :wink:. Jinak Milu, krasny fotecky s briskem :wink:. Moc Vam to s manzou slusi a to nadsene ocekavani z Vas obou primo sala :slight_smile:. Nechali jste se fotit v atelieru?

Megy, to by bylo, kdyby si byla tehulka :slight_smile:. Moc Ti to preju, tak nam dej pak vedet, jestli ten senzibil mel pravdu :slight_smile:.

Jinac vsem dekuji za gratulace :slight_smile:
13. únor 2008 v 08:59  • Odpověz
Milu muze vubec manze byt s tebou na porodnim sala, kdyz mas cisare?
13. únor 2008 v 09:02  • Odpověz
Oli, planovany cisar se dela pod spinalni anestezii, takze manza muze byt celou dobu se mnou.

Fotecky jsme si nechali delat profi. Mne se to libi, alespon mame pamatku. Jinak moc fotek nemam, vetsinou fotim.
13. únor 2008 v 09:05  • Odpověz
Tak to je fajn, ze bude manza u Tebe, kamaradka prave rodila cisarem a jejiho manzu tam nepustili, tak jsem nevedela, zda je to obvykly nebo zalezi na porodnici...

Fotecky se vazne moc povedly... :dizzy_face:
13. únor 2008 v 10:25  • Odpověz
Oli, tady je ale spoustu veci uplne jinak nez v CR, takze to muze byt tim.
Tady se treba bere tatinek u porodu jako samozrejmost, nemusi ze za nej priplacet a u prorozeneho porodu se nemusi prevlikat do nemocnicniho....
13. únor 2008 v 11:10  • Odpověz
autor
milu jeee, treba se toho tady taky nekdy dockame :frowning2: menit ty zajety koleje to je neco. To jeste potrva.
Jinak myslim ze prekvapek urcite bude dost, se neboj, treba to nakonec bude kluk :grinning: a vzdyt nevis jak bude vypadat a tak :slight_smile:

olii a rodila planovanym cisarem? jestli to bylo neco nahonem tak to taky mohlo hrat roli.

Jo a ja dnesk abyla n akontrole, vsechno OK, mimo ma 25 cm a pry tak 350 g to je mazec!!! :astonished: :grinning:
13. únor 2008 ve 14:06  • Odpověz
tak to je super Zuzi, že je všechno OK, co TM jak se mu to líbilo? a odolali jste? nenechali jste si říci co to bude? :slight_smile:

moc vás pozdravuje Miluska, byla dnes po obchůdcích a tak neodolala a nakoupila i něco pro mimiska. Monžá bude na netu o víkendu tak sem možná přihodí i fotky :slight_smile:

Oli tak budeme držet palečky aby vše bylo OK. Myslím si že překvapení budete hodně až ti malou ukážou a dají do náruče :slight_smile:

hezký večer holky, já jdu byncat a léčit rýmu :frowning2:
13. únor 2008 v 18:02  • Odpověz
Zuzi, to uz je mimi pekny macik :wink:

Kytinka chtela napsat, ze nas pozdravuje Madlenka. A ze prekvapena budu ja az mi ji daji do naruce :grinning: .
Kyti, nic si z toho nedelej, to se postupem tehotenstvi jeste zhorsi. U mne uz je z toho uplna tehotenska demence :grinning: .
13. únor 2008 v 18:17  • Odpověz
ahojda,zdravim,porad se lecim,ale uz je to na dobre ceste.Uz jen ryma,i kdyz na noc porad paralen a nechodim ven a celkove nedelam nic,jen lezim a dnes jsme teda udala i obed,no obed-knedliky s vajicekem:slight_smile:)A TED VYZEHLILA plinky.Baru zase trhla rekord spinkala od 13-18h.v kocarku a pak si jeste pul hodky hrala s navstevou ,smala se a byla hodna,to nebejva kdyz vyleze z kocarku tak chce hned jist.Tak jsme opet dostali plno chvali a moc nas to potesilo.
Prave proto jsme nechteli vedet co to bude,abychom aspon meli naky to prekvapko,ani ty jmene jsme nemeli tak stopro.Na cisare vetsinou u toho MM neni,si teda mylsim.
Dludli moc gratuliju k vaze ,ono to bude pomalinku pribivat.U me to byl rok co jsem rok doma,to je sila jak to utika.
Holky nerozuimite nekdo dovoleny,nevim jak mam sesmolit zadost pro majitele na proplaceni lonske dovoleny a jestli mam letos na nakou narok,kdyz do konce unora jsem jeste na nmatersky a materska se pocita jako kdyz jsme ve stavu pracujicich.Diky moc.
13. únor 2008 v 19:27  • Odpověz
Milusko přesně, teď si to po sobě čtu a úplně koukám, co to ze mě vypadlo :sweat_smile: se úplně stydím a to jsem teprve na začátku no já si zase příští týden budu muset vzít den volna už mi ten PC leze na mozek :astonished: .

Zdeničko, dovolená z předchozího roku se neproplácí - teda pokud vím, u nás jsme předepsaly holkám žádost o jeji vyčerpání, tudíž, jak jim skončila mateřská (to je cca půl rok po narození mimiska) si zažádaly o výběr dovolené na kterou měli nárok (čerpání dovolené navazovalo na konec mateřské), já jim udělala mzdu na čerpání dovolené a až po vyčerpání dovolené si zažádaly o rodičovskou dovolenou do tří nebo čtyř let dítěte. Takže být tebou tak bych se zeptala kdy ti skončí mateřská jestli to nevíš a napsala bych si že žádám o čerpání dovolené v délce tolika dnů na období ode dne do dne a oni by ti měli vyhovět. Poskytnout dovolenou a proplatit průměrem a až po skončení dovolené si zažádej o rodičovskou dovolenou. Jo a letos máš nárok na pár dní dovolené, ale teď po novému zrovna nevím jestli za každých 22 nebo 21 pracovních dní na 1/16, tzn. že když máš nárok na 20 dní na rok, tak za leden 22-PD máš nárok na 1,5 dne dovolené a únor nevím kolik má dní. Ale myslím si, že když si zavoláš na mzdovku tak že ti poradí.

Doufám, že jsem zase něco nezblba a že jsem to napsala jako tako srozumitelně, jinak holky jestli tam mám nějaké bludy obludy tak to hned napište ať třeba Zdeničce nemotám hlavu :sweat_smile:
13. únor 2008 ve 20:20  • Odpověz
Kytinko,tak ja to napsala si spatne.Myslela jsme to tak,ze az mi skonci materska,tak si ji jakoby tu dovcu vyberu.Po skonceni materske si ji vyberu,ale pritom muzu byt i na rodicvskym prispevku,to se prej muze.Prej kdyz jsi na rodicovskem prispevku,tak si muzes privydelat kolik chces.Presne tak jak jsi to psala ty.Materska trva 28 tydnu a nastoupila jsem na ni 18.8.letos si mylsim,ze to budou tak 2 dny.Tak ti dekuji moc.Musim to takhle nako napsat.My zadnou mzdovku nemama,nam tohle vsechno dela majitel a ten mi rekl ,ze ani nemam narok na dovcu,tohle vsechno jsem si musela zjistit sama.
13. únor 2008 ve 20:33  • Odpověz
no Zdeni super, tak se mi celý příspěvek neuložil, mě trefí :frowning2:
Máš blbé, že si musíš všechno zjišťovat sama, my to holkám posíláme protože nám to příjde docela nefér aby o to přišly.

Zdeni ty jsi měla mateřskou v roce 2007 delší než 60 pracovních dnů a proto máš nárok na 20 dní dovolené, jelikož jsi ale měla nemocenskou tak se ti ta dovolená podle mě krátí, za každých 100 pracovních dnů nemocenské = -1,5 dne dovolené a potom za každých 21 pracovních dnů = -1,5 dne dovolené.
I tak by ti ale určitě mělo zůstat dost dovolené a i v roce 2008 máš určitě na nějaký ten den nárok na vyčerpání a proplacní průměrem.

Taky si myslím, že bys měla písemně zažádat o nástup na rodičovskou dovolenou třeba do tří nebo čtyř let věku dítěte a zaměstnavatel ti jí musí poskytnou. Mrkni třeba na: http://www.vyplata.cz/vyplatamzdy/materskaarodicovskadovolena.php
13. únor 2008 ve 21:31  • Odpověz
autor
cauky, jo ja byla na kontrole sama , tak jsem mela pokuseni ze bych to vedela proste jen ja :grinning: no ale udelat bych to asi nemohla. Pristi tyden jdeme spolu na velkej UTZ, tak tam bude pokuseni asi o dost vetsi :zipper_mouth: ale snad to vydrzime.
14. únor 2008 v 11:59  • Odpověz
Ahoj holky!!

Přejeme vám s Vendulkou krásného Valentýna :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: My jsme vždycky okolo valentýna chodili s MM na véču..tak dneska budu dělat véču doma..mám v plánu čínu s rýží - to MM miluje :dizzy_face:
Jinak od našich jsem včera dostala perník - srdíčko :grinning:

Naši i tchýně se pořád nabízejí na hlídání Vendulky, tak toho občas využívám..musím, dokud se ještě nabízejí a je jim vzácná :grinning: pak, až u nich bude někdy pečená vařená, tak už se tak nabízet asi nebudou :grinning: :grinning: Jinak Vendy taky sklízí pochvaly na všechny strany, tak jsem na ni taky moc hrdá :dizzy_face:
Jo a taky se naši i tchýně dohadují, kdo koupí Vendulce naušničky :grinning: tak prej asi napůl :sweat_smile:

Zdeničko: tytyty, kdepak je fotečka Barušky s naušničkama?? No??

Zuzi: to je super, že jste oká :wink:

U nás, když je císař, tak jde buď taková ta poloviční anestezie - tam může být přítomen i manžel, nebo celková a tam manžel přítomen tuším nebývá..takže tak..

Milu: ty nás ale napínáš :wink:
14. únor 2008 ve 12:48  •  2 děti  • Odpověz
autor
tak mail od Milu zatim zadny :grinning:
typuju tak pristi tyden.

Zdeni no jo ukaz nam Barunku s nausnickama! .-)
14. únor 2008 v 15:04  • Odpověz
HOlky, ja jsem tady, prave jsem dorazila z mesta. Ja se Vam teda budu hlasit, abyste nerekly :grinning:.
14. únor 2008 v 15:06  • Odpověz
ahoj,dnes to snad dopadne,musim prekacat Mm,aby ji tam hodil,ale uz jsme ho na to vcera pripravovala,tak si myslim ze k tomu dojde.
Kytinko diky moc.rok 2007 jsem do 9.2 pracovala od ty doby do 18.8. jsem na nemocensky a od 18.8 jsem na matersky.Z toho mi spocitali,ze mam narok na 17 dnu dovoleny,kterou si vyberu po skonceni matesrky.to me vychazi od 3.3.Zadost o rodicovsky prispevek uz jsem dala na urade,jen si tam jeste zavolam jestli nam sedi termin skonceni materske.No a za letosni rok mi pry muze dovcu poskytnout az zase za rok v tuhle dobu.A na urade nam rekli,ze muzu byt na rodicovskym prispevku a zarovem si vybirat dovcu,ze ted si muze kazdy vydelat do kolika chce.
14. únor 2008 v 15:18  • Odpověz
autor
he he vsak nas to bude bavit te "stopovat" uz se tesime
14. únor 2008 v 15:18  • Odpověz
Dludli,taky jsme meli pokuseni chvilkove si to nechat ricta,ale jen pri tom ultrazvuku,pak to bylo ok.Ja bych to stejne asi nevyderzela nikomu nerict akupovala bych bud ruzove nebo modre a bylo by to vsem moc jasne.
Gabi,tobe prejeme taky pekneho valentyna,u nas se asi nic dit nebude.Ja vzdy koupila MM nakou blbost,ale ted uz jsem dlouhou dobu zavrena doma,tak nic nemam.ale nako to neresime.
jak jsme doma,tak furt neco zeru,ted napriklad graham tycky.Za chvili pujdi delat sekanou a pak asi zase lehnout.
14. únor 2008 v 15:21  • Odpověz
autor
a vyfotit Baru s nausnickama :slight_smile:
14. únor 2008 v 15:24  • Odpověz
ano ano to snad dnes dopadne:slight_smile:))
14. únor 2008 v 15:25  • Odpověz
Kuk holky :slight_smile:

tak dnes mam za sebou celodenni prvni tlumoceni z cj do aj a naopak :slight_smile: s moji anglictinou mi to dalo fakt zabrat, jsem zpocena az na pr... :slight_smile:

No kamoska mela planovany cisar a nedovolili tam manzu... ale asi je to taky porodnice od porodnice... taky tipuji Milu tak na pristi stredu :wink:

My jdem dnes s MM Valentyna oslavit do Hornbachu :grinning:, potrebuju nejaky kvetinace, abych si je mohla pomalovat :wink: a k veceri delam tousty :slight_smile:

Mejte se krasne :wink:
14. únor 2008 v 15:46  • Odpověz
Kyti uplne jsem se lekla, koho mi maji ukazat a dat do naruci :grinning: to by byl MM prekvapen, kdybych neco takoveho prinesla z prace :grinning:
14. únor 2008 v 15:47  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.