• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjenky :-)

(Zamčená)
7. dubna 2010 
Jsem byla včera na drbárnu s kámoškou a po obchodech. Koupila jsem si v CaA dvě těhu tričenka ale nenašla jsem dnes foťák tak se nemůžu ani pochlubi :unamused: .
Jinak jsem objednaná na 3D ultrazvuk na 10.4. na 19:30 - to je co hodina? :grinning: tak snad nám to vyjde :slight_smile: .
Dnes jsem si musela koupit dva nanuky a vzala jsem si i jeden kelímek nějaké zmrzliny tropické tak uvidíme co to bude už se těším až si jí dám.
Jinak u Dr. dobrý, sice už mi 2 měsíce nedělala UTZ tak jsem z toho celá nesvá, ale asi ví co dělá. Sestřička mi brala krev z jiné žíli než obvykle tak tam mám modřinku :stuck_out_tongue_closed_eyes: to nemám ráda. Taky musím na testy na tu cukrovku kde se pije ten sladký blivajz, ale snad to zmákneme :grinning: mám tam být už na půl sedmou, pak se doplazím do práce a umřu tam :grinning:
3. dub 2008 v 17:58  • Odpověz
Ahoj,my jsme ted samy litani,hlavne kvuli tomu prodeji baraku,je to same papirovani.Ale aspon budoui nake penizky.MM uz pokukuje po rodinnem auticku,jsem zvedava kdy ho zborim.
Dnes jsme meli navstevu kamosku s 1,5 starym klukem.Dal Barusce pusinku na stvrzeni manzelstvi,takze uz mame Baru zasnoubenou:slight_smile:)prstynek pry dovali priste.Byl hodnej,ale jakmlile jsem donesla Baru z kocarku a ona si ho vzala,tak zacal sileny rev,strasne zarlil,i kdyz si barus vzal jeji MM.A pak zacal byt nevrly tak jeli,uteklo to rychle s nima.
Zitra nam MM rodice pozvali na vecu zato jak jsme jim pomahali s 50ti nama,tak poprve bude barus hlidat moje segra,tak to snad zvladne ok.
Dludli,tak snad vam neco dopadne uz je na case.
Kytinko teda takovy cas na ultrazvuk,to jsme ejste nevidela,ale vy snad uvidime svyho uzlicka.
3. dub 2008 ve 22:10  • Odpověz
jo a nemate nake vyzkousene foto pres net,kde nechat udelat fotecky?MY to posilali porad do Happy foto,ale ted nas zklamali,takm bych chtela zkusit neco jineho.
3. dub 2008 ve 22:13  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:

Zuzko asi je fakt nejlepsi jit na neschopenku, co nejdrive... ale je fakt, ze tez nevim, jak je to z ochrannou lhutou pri pomeru na dobu urcitou...

Zdeni nevim, my si fotky upravime sami, nahrajeme na CD a doneseme do fotolabu jen k vytisteni a s tim jsme max. spokojeni :wink:
4. dub 2008 v 08:47  • Odpověz
Ahojky..nějako nestíhám..Vendulka je teďka dost uplakaná, někdy až uřvaná :cry: tak nestíhám nic..nevím, co se to děje..ale už nechce papkat po hodině, jako dřív, ale prodlužuje to někdy na hoďku a půl, dvě, tři až čtyři hodinky..což je sice super, ale žádná pravidelnost a taky dost vztekání, tak nevím :frowning2: Asi má nějaký ten růstový spurt či co..to prej okolo třetího měsíce bývá..tak jenom doufám, že bude líp :pensive: :wink:

Všechny zdravíme!!
4. dub 2008 v 09:48  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky :slight_smile:
Dludli, raději bych šla na tu neschopenku jak píše Kytinka. Ta ochranná lhůta tam sice je, ale takto to budeš mít jistější. Já to měla stejně, taky jsem měla na dobu určitou a ještě během ní jsem šla a mám klid, penízky mi chodí a mám nárok si i vybrat jak dlouho budu na mateřské.
4. dub 2008 v 11:31  • Odpověz
autor
no to ja na neschopenku urcite pujdu, jen proste situace je takova ze samo chci aby to bylo vyhodne hlavne pro me, ale zaroven jsem nechtela delat zbytecne komplikace zamestnavateli, takez mapuju situaci.
Kyti to me vubec nenapadlo s tim vikendem, takze zda se ze je jasne ze pro me by bylo nejlepsi nastoúpit v patek. Ted jsem se tu bavila s zenskyma a prisla jsme jeste na jednu otazku, nevite jestli kdyz budu na neschopence si muzi i presto vybrat zda nastoupim na MD 8 nebo 6 tydnu predem? Ja bych sla radeji 6, abych to mela vlastne pak na konci delsi, ale nevim jetsli me Dr nemusi prevest na MD hned jak to pujde.
Netusite?
Hele a kdyz uz se ptam, vim ze bych to leckde nasla a tak, ale je proste nejjednoduzsi se zeptat tady :grinning: jak je to vlastne s penezma? KOlik to ted je ta MD? A jak vlastne to porbiha, budu muset nekam dojit neco nahlasit, ze pujdu n aMD nejakak socialka a tak? :fearful: :sweat_smile:
4. dub 2008 v 11:53  • Odpověz
Gabou,o tom spuru jsme taky slysela,ale nastesti ho barus nemela.My ted mame tyky tyden takovyho malyho rvounka,ale uz se to lepsi,ai zase pochopila ze tim nic nedocili.Treba 10m.rve,zjisti,ze se nic nedeje a prestane,zacne se tlemit a hrat si s hrackama.Jen to clovek musi vydrzet.
4. dub 2008 ve 13:20  • Odpověz
Zuzi, já jsem byla na neschopence a vše za mě vyřizoval zaměstnavatel - jako na sociálce a tak..jenom jsem cosi vyplnila..sama jsem si řekla, že chci jít 6týdnů před porodem na MD a vyhověli mi..Jinak peníze o moc menší nemám, mám dokonce o malilinko víc než když jsem byla na neschopence..to je teda na půl roku a pak budu na sociálce hlásit na jak dlouho chci být doma (2,3 nebo 4roky)..já si dám asi ty tři roky, jako skoro každá..a to je tuším těch 7,5tisíc kč..aspoň myslím, že jsem ti to napsala dobře :wink:
4. dub 2008 v 17:04  •  2 děti  • Odpověz
ja tyky planuju ty 3 roky ,mezitim druhy.Je to mylsim uplne presne 7.600kc,myslim na ty 3 roky.
4. dub 2008 v 17:12  • Odpověz
autor
coz pak ten rodicak to celkem vim. Me jde o ten prvni pulrok. Gabi normalne se vybrat da, ale me konci smlouva driv nez na MD muzu nastoupit tak nevim zda to neni nejak jinak.
Jinak ja uvazuju nad 2 roky, kvuli hypotece :sweat_smile: jeste uvidime. Rada bych taky druhe, a jit do prace az po dvou detech, no ale clovek mini.... takze tezko tohle nejak vic planovat ze jo.
4. dub 2008 ve 20:32  • Odpověz
Ahojky holky,
Zuzko mrkni na stránky: http://www.vyplata.cz/vypocty/vypocet-nemocenske.php?stayform=true
tady na těhletěch stránkách si přímo vypočítáš výši své mateřské dovolené jinak řečeno peněžitá pomoc v mateřství. Mateřská vychází více než nemocenská, protože i když vypočítaný průměr je stejný, ale procenta z průměru jsou u mateřské po celou dobu ve stejné výši a počítá se od prvního dne nástupu. Nikdy si ale dopředu přesnou výši mateřské nespočítáš, leda kdybys byla na nemocenské a do práce už nenastoupila, protože průměr se počítá ze mzdy a odpracované doby, 12 měsíců zpětně od nástupu na mateřskou.
Já jsem si taky přepočítavala mateřskou kdybych na ní šla od 1.4. tak by mi vyšla za celý měsíc o 2.500,-- míň než normální plat, což je pro mě docela hodně, ale jsem ráda, že vůbec něco budu mít :slight_smile: .
Doufám, že budu dělat i při mateřské sem tam něco a že to budu zvládat aspoň se dorovnám do svého normálního platu, tak snad bude uzlíček hodný :slight_smile: .
Jinak taky plánuju že budu doma tři roky, doufám, že to půjde a že nebudu muset fičet do práce dříve :sweat_smile: to by se mi fakt nechtělo, ale člověk míní a osud mění :wink: .
4. dub 2008 ve 21:18  • Odpověz
autor
Kyti diky :slight_smile:
4. dub 2008 ve 21:30  • Odpověz
Ahoj holky,

tak jsem zase na chvilku tady a konečně se mi podařilo vás dočíst :sunglasses:

jsme totiž dneska u tchánů a máme na starost synovce,tak tady válčíme :grinning:(odjeli do prahy za kulturou a švagrová jela taky) ,je zlatej kluk :grinning: švagr mi ho pěkně uspal a odjel na fotbal,do toho zvonila pevná a nějaká baba začala nabízet pojištění a malej se po hodině spánku probudil :frowning2: a už nechtěl spát,tak jsme hajali a četli pohádku :wink: ,pak jsem ho přesvědčila,že půjdeme ven,tak jezdil na motorce a házeli jsme kameny do potoka :grinning: teď zbaštil chleba se sýrem,kousek perníku a já jsem namazala chlebíčky s ryb.pomazánkou,tak musel mít taky :grinning: ještě,že si pro něj tatínek večer přijede,myslím,že se pěkně pos..e :grinning: :sunglasses: :grinning: ,ale když to chce tak mu to dám,však ona si to prďka přebere :sunglasses:

MM si s ním hraje a pěkně si povídají,Lukášovi budou 11.4. už dva roky,musím toho mojeho chlapa pochválit jak mu to jde :grinning: :sunglasses: :grinning: musí nacvičovat :sunglasses:
5. dub 2008 v 17:38  • Odpověz
autor
ahoj Madli, taky mas pocit ze ti zacalo rust brisko pred ocima a ze male trenuje spartakiadu? :slight_smile: Nejak n asobe citim rozdil pomalu kazdy den.
5. dub 2008 ve 20:34  • Odpověz
ahojky,

tak tady máme zase deštivý den :frowning2: ,ale přesto je krásně :grinning:

dozvěděla jsem se,že moje spolužačka z HŠ dneska ráno porodila holčičku Aničku :grinning: :grinning: :grinning:

jo mám pocit,že kynu jako buchta :grinning: :sunglasses: :grinning: a malá snad trénuje fotbal,tůleva mi ráno tak nakopla močák,že jsem myslela,že se počůram :sunglasses: ,říkám,že je celá po tatínkovi,když já chci odpočívat,tak mi začnou zlobit a otravovat :sunglasses: :grinning: :sunglasses: ,ale miluju je oba dva,jsou to moje zlatíčka :grinning: :grinning: :grinning:

tak se s váma pro dnešek loučim a budu zase až o víkendu,budeme slavit Lukáškovo narozeniny

papapa mařenka
6. dub 2008 v 11:22  • Odpověz
autor
Madli papa

ja ted do sebe cpu dortik po obidku, pak chci se psem, portoze jindy to dneska nestihnem ale vypada to tu taky na dest :angry:
6. dub 2008 v 11:37  • Odpověz
Ahoj holky,
kde jste vsechny? :slight_smile: venku hnusne a tady zadna :wink:
Preji hezky den :slight_smile:
Jo a v sobotu jsme se poprve koupali v nasi obrovsky vane :wink:, je tak velka, ze ja jsem nohama nedosahla na druhy konec, uz se tesim, az se tam budem koupat s nasi nejakou ratolesti :wink:
Nahodou neprivydelavate si nektera na zivnostak?
7. dub 2008 v 11:45  • Odpověz
autor
olii ja slintam, vana my taaaaaaak moc chybi :frowning2: no snad jednou nekdy nekde bude :pensive:
7. dub 2008 ve 12:14  • Odpověz
Ahojky..včera jsme oslavovali Vendulčin první sváteček :dizzy_face: bylo tady plno lidu, ale malé se to moc líbilo a byla hodňoučká :dizzy_face: ještě před oslavou s ní šel tatínek ven a já jsem si aspoň vše nachystala a ještě něco douklízela..Ale dneska jsem jak praštěná a ještě k tomu nemocná :pensive: tak jenom, aby to nedostala i Vendulí, protože máme jít na tříměsíční očkování..a pak konečně i ty ouška pichat na naušky :wink:

všechny zdravíme!!
7. dub 2008 ve 13:08  •  2 děti  • Odpověz
Ahojda,
Gabi Vendulka je mooc krasna holcicka a je to des jak to leti.Fakt naadherna.Prejeme opozdene k svatku.My mame doma tchyni Vendulku,tak jsme slavili vcera,ale ja byla uplane hotova.Noc pred tim jsme zkouseli na Baru takovy pokus s nocnim buzenim,tak jsme se moc nevyspali a do toho to hnusny pocasi,tak jsme dopolko uvarila a pak jsme sla s Barus ven a pak jsme si sla lehnout,asi poprve co mame Baru takhle po obede,ale stejne me to moc nepomohlo,ale aspoon trochu,byla jsme jak prastena.
a v so.mela svatek zase moje mamka ,tak jsme tam jeli a odploko sli do sadu na vetvicky sbirat..
Olli zivnostak nemam.A na vanu se taky tesim nahoru,tady dole mame takovou kalsicjkou,ale nahore budeme mit velkou rohovou...
7. dub 2008 v 16:10  • Odpověz
ahoj holky,
tak víkend tu byl krásný a já v práci.Teď když mám dva dny volno je škaredě-celý den pršelo a teď večer i se sněhem. :frowning2: Nějak se tam i rozfoukalo. :unamused: A v TV hlásí,že se bude oteplovat,ale kdy už ??!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :rolling_eyes: Jaro si dává na čas.
Já se zítra dozvím datum,kdy jdu na první celkové vyšetření-teda spíš to bude takový pohovor.Doktorka chce u mě zkusit IUI,tak jsem zvědavá. :wink: Sestřenka mi dnes psala,že se jí dostavili nevolnosti-chudák,ani ven nemůže jak je jí zle :confounded:
V pátek měl můj M narozky,čtvrt století. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Oslava nebyla,protože jsme oba pracovali.Můj taťka má ve středu.Oni taky nic neslavili,protože jim dělají nové plastové okna. :wink: Se mají,nepotáhne jim domů. :sweat_smile:
Jůůůůů,holky,vám se ty bříška tak pěkně kulatí.To já tam mám jen ten špek :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Snad se brzo zpevní a taky se začne kulatit :frowning2: :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:
7. dub 2008 ve 20:11  • Odpověz
ahjky říjenky,
hurá u nás lze sluníčko :wink: Bude možná teplíčko.Odpoledne si volám na ten termín,nachystaná s papírem se směnama v ruce-ze začátku nechci,aby o tom v práci věděli :sunglasses: Je tam teď možnost jít na lepší místo a mám docela šanci,tak to tam nechci zatím ventilovat. :dizzy_face: Budu se snažit,aby mi to co nejmíň zasahovalo do pracovní doby.Oni tam jsou na to dost háklivý asi jako všude. :frowning2: Práci potřebuju,ale miminko chceme samozřejmě víc. :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: Už aby to bylo :sweat_smile: :sweat_smile:
Klukům zase nejde dvd přehrávač co od nás dostali na vánoce.Už jsem ho jednou reklamovala,sakra,budu muset znovu.Jestli to půjde, tak si nechám vrátit peníze a koupím úplně jiné. :unamused: Měnili tam mechaniku a teď to vypadá na stejnou závadu. :confounded: Tak jsme jim půjčili do pokoje naše a já zase nemám podle čeho cvičit-sakra,snad tu reklamačku rychle vyřídí. :wink:
8. dub 2008 v 08:49  • Odpověz
haloooooooo,kde jste všechny.Jen se trochu oteplilo,tak je tu jak po vymření :pensive:
9. dub 2008 v 09:35  • Odpověz
Ja su tady, ale jen na skok, mam toho fakt nejak vela :frowning2:
9. dub 2008 v 09:57  • Odpověz
ahojík holky :slight_smile:
mocka vás zdravím.
Já jsem nějaká mimo, taky nestíhám, po práci pořád někam lítám a už toho mám plné zuby :stuck_out_tongue_closed_eyes: .
Dnes jsem ráno byla na tom děsným blivajzu na ten test těhu cukrovky, ty jo no to je fakt fuška, vůbec jsem si to tak nepředstavovala :frowning2: . Byla jsem tam v sedm, poprvé mi brala krev hned vedle modřiny která mi zůstala po předešlém odběru, potom jsem teda zmákla ten nápoj, ze kterého jsem se málem pogr..... a ze kterého mi ty další 2 hodiny bylo dost špatně, jednou jsem myslela že půjdu blinkat, podruhé se mi škytalo a pořád dokola, mezitím jsem měla omdlívací stavy, takže jsem se nemohla jít ani nikam podívat, protože jak jsem vstala tak to bylo ještě horší, no děsný zážitek, ještě že už to mám za sebou. Teď jsem přišla do práce a bylo mi oznámeno, že nám neteče voda :frowning2: takže ani na záchod člověk nemůže, no hnus fakt bych to tady dnes nejraději zabalila. A tak si tady žiju :grinning: .
Počasí dnes nic moc, zataženo ale naštěstí není taková kosa :wink: .
A jak se máte vy?
Zítra fičím na to 3D tak snad bude vše OK a že se nám krásně ukáže, ale při našem štěstí bude mít prďolka nožičky u sebe :slight_smile:
Holky tak já jdu zase makat tak se mějte hezky a opatrujte se :slight_smile:
9. dub 2008 v 10:57  • Odpověz
Holky, včera jsme byly na tříměsíční prohlídce a Vendulka váží už 6,95kilo a měří 65cm!!! Je to taková naše "malá velká" obryně :grinning: :grinning: :grinning: Pichaneček nám ale dr. nedala, poněvadž jim došla vakcína..ale do konce týdne ji už budou mít, tak se máme zastavit..už teď se bojím, jakou na to bude mít Vendulí reakci :sweat_smile: :pensive: Jinak včera jsme jí už koupily s mamkou naušničky, tak vyfotím a hodím do albíka :dizzy_face: jsou nádherné!! Teda, aspoň nám se moc líbí :grinning: Ještě pichnout ouška..Tatínek nám odjel na školení, bude tam i přes noc, tak jsem zvědavá, jak bude Vendulí reagovat..ona jakoby to vždycky poznala, když je MM pryč a je celá nevrlá a dost uplakaná :pensive: tak uvidíme..Všechny zdravíme!! Pááá
9. dub 2008 v 11:15  •  2 děti  • Odpověz
Haloo, haloo, zase já..tak dneska jsem šla s Vendulkou na procházečku..krásně svítilo sluníčko, ale dost tam foukalo..chudinku Vendulku po půlhodině krásného snění probudil místní rozhlas :angry: :angry: , tak jsem to aspoň využila a zašla s ní k dr. na očkování, které nás včera minulo..Vendulička trošku zaplakala, ale pak už dobré..je to naše šikulka :dizzy_face: Snad se žádná špatná reakce z toho nevyklube..zítra nás čeká kontrola na plicním - kontrola jizvy po TBC či co..tak jsem taky zvědavá, co nám tam poví..
9. dub 2008 v 18:54  •  2 děti  • Odpověz
Máme vyfocené naušničky v albíku, tak kdyžtak mrkněte :sunglasses: a už máme i nový albumík :wink:
9. dub 2008 ve 21:44  •  2 děti  • Odpověz
Ptřeju krásné raníčko holky :slight_smile: ,
no se koukám, že tady nám to nějak vázne když je venku krásné počasí :slight_smile: :wink:
Gábi Vendulka už je teda pěkně velká holka, roste jako po dešti hříbeček :slight_smile: . Naušničky máte moc hezké, vendulka bude šikulka.

Dudus a co ty a termínek, už máte dohodnutý nějaký pěkný? Tak sem s ním ať ti můžeme všichni držet palečky :wink: .
10. dub 2008 v 08:00  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.