• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Říjenky :-)

(Zamčená)
7. dubna 2010 
ahoj holky

to naše Gábinka spinká krásně přes den mezi jídlem vždy 1/2 až 1 hodinku a večer jí uložim mezi půl sedmou až sedmou a spinká až do rána do šesti :sunglasses: :grinning: :sunglasses:
25. lis 2008 v 15:15  • Odpověz
Madlenko - no zlaté dítko máš :confused: :wink: :dizzy_face: :dizzy_face:

Zuzi - Vendy mi taky nejprve nechtěla moc spávat v postýlce..ale pak to jaksi zničehonic šlo :sweat_smile: a teď jsem ráda..v tomto nečase :sweat_smile: Ikdyž dnes udělala výjimku a usnula mi po cestě od našich v kočíku, tak je v garáži :sweat_smile: ale tři hodinky ne, to jsme měli jenom tak jednou , dvakrát..a taky ty noci pak podle toho vypadaly :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jak to máte vy v noci? Vendy spí od 8 do 8, plus mínus půlhodinka ráno jako..večer chodí vždy stejně teď už..ale budí se tak 2-3 na kojo pořád ještě :sweat_smile: ale já už kojím jenom večer před tou 8 a ráno tak kolem 6-7 :wink: přes den už jsem to vynechala..v roce chci přestat, tak jsme snad na dobré cestě..ale když mi to pak bude odmítat - jiné mléko, tak nevím no :sweat_smile:
25. lis 2008 v 16:00  •  2 děti  • Odpověz
nevím, jestli jsem to srozumitelně napsala :sweat_smile: :sweat_smile: ráno se budí jako buď v půl 8, v 8 nebo v půl 9..a v noci kojím ještě 2x nebo i 3x
25. lis 2008 v 16:01  •  2 děti  • Odpověz
autor
Madli tak to ja padam :confused:

No my meli zlom ted s tema nestovicema, nebo je to spis tim ze jsem v te same dobe taky konecne dokazala odbourat kojo pres kloboucky. Takze mame celkem jasny rezim pres den, to nebylo, ale o co se zlepsil den, takl se zhorsila noc.
Drive chodila spat tak kolem 11 vecer, no driv proste nechtela, a vstavala kolem pul 3 na kojo, pak kolem pul 7 a pak jsme jeste spali kolikrat i do pul 10 kdy bylo zase kojo. POhadka. No ja blba porad chtela at chodi spat driv. To ted mam,
KOupani tak kolm puk 7 pak ji jdu nahoru do nasi postele kojit a pak spi., Nekdy usne u toho kojo a ja ji necham pak v nasi posteli a kdyz neusne tak ji uspavam coz je v prumeru 45 minut chovani a hopsani na mici. Usne pomerne rychle ale trva nez se mi povede ji polozit do postylky aniz by se vzbudila. No a pak ma interval na porbouzeni tak hodku a pul az dve hodky :rolling_eyes: celou noc. Nastesti obvykle zase hned dal spi. No tim ze je to takle tak se nesnazim ji ani davat do postylky do bych se zblaznila. No nekdy se budi i po 45 minutach, nekdy ji musim i v noci znova uspat (pochovat) jelikoz se proste vrti, narika a tak. No neni to buh vi jak udesne, ale rano jsem obcas jak prejeta buldozerem.
Zajimave je ze i pres to jak mame tu noc rozhazenou tak rano se budi jak hodinky ted od tech nestovic v pul 8 sem tam mi dopreje az ctvrt na 9. No tak asi tak.
25. lis 2008 v 16:55  • Odpověz
ahojíček holky, no tak to holky klobouk dolů 2x až 3x za noc kojit Gábi ještě teď to Eluška se mi 2x za noc budila jak byla malá :grinning: teď koupáme v šest, o půl sedmé papá a v sedm už většinou spinká a vstává až kolem páte, šesté na jídlo a spinká až do osmé půl deváté, nědy do sedmi záleží podle počasí, potom spinká od 10 do 12 nebo 12:30 a to venku v kočárku ale odpoledne mi už moc nespinká nědy usne na hodinku kol půl druhé a večer už je protivná a těší se do postýlky.

Dnes jsem koupila nočníček a pomalinku se s ním seznamujeme, moc se jí líbí páč ještě netuší co jí čeká :grinning: zatím se na něj směje a 2x už si na něj na chvilinku sedla tak se jí to líbilo :grinning:

My byly včera na kontrole a kyčlíky mám OK a už nemusíme na další.

JJ, taky mě zajímá Zdeničko jaké krásne pexeso :slight_smile:
25. lis 2008 v 19:58  • Odpověz
http://www.mcprint.cz/eshop.php?ID=search&idz=100.Tady je ta stránka je bylo to fakt rychlý a vypadá to i moc pěkně.
Kočárek nám spravili hned, ale stejně Baru spala po strašně dlouhý době v postýlce přes den.
My spéme jen odpolko okolo 12-13h.venku v kočárku za jakékoliv počasí, většinou stačí přejet pár chodníků a spí, tak přežiji i to , že třeba prší, pak jí hodím na verandu a tak spí i 3 hodky, teda teď poslední 3 dny spala jen hodku.Ale zato chodí spát už v 8 a to je co říct, protože my chodíme i v 11. Vstáváme až kolem 9 té a s tím, že se tam v noci 2-3 vzbudí, já jí vrazím flašku, ona jí vyžahne a spí dál.Zkoušela jsme vše možný, aby spala celou noc, ale prostě to nejde, nevím čím to je.Ale jsem ráda, že vypije flašku a spí a nijak nevysírá , nemusím s ní nocovat a uspáváni je taky ok, s flaškou usne raz , dva..
Ty noce jsou super, přeju vám je!!!!
25. lis 2008 ve 22:57  • Odpověz
autor
Zdeni tak to mame docela podobne ty casy, jen my mnohem casteji vstavame ted posledni dobou, Dneska jsem Zuzi ulozila az ted jelikoz mi spala od pul 4 do 7 venku :fearful:

Tak mazu taky do betle

KYti neposazujes ji nejak brzy? :confused: Ja bych rada plinky odbourala co nejdriv ale zatim si to neumim predstavit zy bych ji nejak davala na nocnik. Vubec nepoznam kdy chce curat nebo kadit, jak to delas?
25. lis 2008 ve 23:11  • Odpověz
Jo, já tyk půjdu spát. Baru se taky jednu dobu budila snad každou hodku ,ale samo to odešlo, mě prostě příjde, že ať děláme co děláme, tak oni si stejně dělají co chtějí a hlavně si ten réžim tak samy změní, že my s tím stejně nic neuděláme.
my taky zkoušíme na nočník,ale moc se jí tam nelíbí.Musíme jí něčím zabavit, aby tam vydržela sedět.
25. lis 2008 ve 23:28  • Odpověz
ahojík, já se ptala na kyčlích a prý mužu klidně dávat sedat. Eli vydrží, spíš se jí nechce ležet, ona je taková pevná, ale to je spíš tím že jí nekojím a sunar má s vývarem z vloček.¨
Jinak my s nočníkem seznamujeme tak jí moc nenutím, ale dnes se poprvé do něj vyčůrala. Ve 12 jedla to má ještě flašku u pusy a už kaká, tak jsme pak přebalily a po hod. jsem mrkla na plinu, byla suchá tak jsem posadila na nočník, sedla si za ní, lechtala jsem jí dole bříško a pupík a za 2 min. bylla loužíčka tak uvidím jak nám to půjde, musíme si udělat režim. Bylo by to fajn aspoň bych nemusela tak často prát :grinning:
26. lis 2008 ve 13:48  • Odpověz
ahoj holky,
tak to moje zlatíčko spinká od půl sedmý :grinning: dneska ráno dokonce trhla rekord vydržela spát do 6.55hodin :grinning: :sunglasses: :grinning: no není zlatá ta naše holka? :wink: Já jsem byla vzhůru před šestou aříkala jsem si,ještě chvilku a budeme vstávat a najednou skoro sedum a malá se teprva probrala :wink: .

jinak jsme dneska byli vyřídit další penízky na rekonstrukci podkrovíčka,založili jsme Gábince stav.spoření a vyzvedli příspěvek na očkování na pojišťovně,pak lékárna a hurá zpátky domu.Gábunku hlídala babička,nechtěli jsme jí sebou tahat.

jinak v tomto počasí děláme střechu :sunglasses: no pravda my ne,ale pokrejvači tam lezou-já jim pracovně říkám veverky,teď už je to dobrý už začínají pomalu dávat tašky,ale minulý týden to byla hrůza :wink: barák bez střechy,padající sníh,ale stále vládne optimistická nálada :sunglasses: ,v lednu nebo únoru nám přijdou dělat sádroše a zateplení,tak máme krásnýho Ježíška-střechu a počítač :sunglasses: my dospěláci máme vybráno :sunglasses:

zuzko malá zuzanka měla neštovice?kdepak k nim přišla?docela mi to udivilo

my jdeme zítra na 3 dávku očkování+Prevenar a kontrola v pěti měsících,tak jsem zvědavá jak dopadneme,budeme vyrážet pěšky v polodne,máme to 3.5km procházkou k doktoru,tak se aspoň vyvětráme :grinning:
26. lis 2008 v 19:20  • Odpověz
autor
Kyti to je neco, vsude se rika ze se posazovat nesmi dokud nesedi deti sami, nebo Elenka uz haca sama? No jinak ten nocnik je paradni, ja se na to zamerim nekdy na jare. Jedine co vim ze kadi dopoledne, ale to je porad siroky pojem, ja bych ji nad nocnikem musela drzet porad :grinning:

Madlenko jo jo nestopive uz mame z krku a jsem nakonec rada. Jinak jsme si je prinesly od mamy z prace (skolka) jeden den jsem tam byla a druhy den mi volala ze jim pulka deti lehla s nestovicema.
26. lis 2008 v 19:30  • Odpověz
ahoj holky,

tak jsme dneska byly u toho doktora,tak Gábulka váží 8,35kg a po soukroném měření 70cm :grinning: .Doktor jí chválil jaká je pěkná holka,jak jí to sluší a že je statečná,ukápla jen pár slziček při píchání a pak se na doktora smála :sunglasses: .Pak jí teda vadilo to oblékání,páč tam mají hrozný horko a to naše Gábule nesníší,jak jí je horko tak řve jako kravka :wink:

jo jinak dneska odjížděl MM do práce a na hulváta mi odvezl telefon,normálka ho strčil do kapsy a až v plzni zjistil,že ho veze sebou :angry: no dostal vyhubováno a ještě ke všemu přijede až v sobotu :angry: no nenasralo by vás to!?!

no a do toho přišel chytrej strejda a zase začal radit,jak to máme udělat na tý střeše a co a jak máme a nemáme dělat v podkroví.Mají velikou stodolu a tak jsme se ho tule ptali jestli by jsme si tam mohli schovat nábytek,odpověděl až dneska,že to tam vozit nemá cenu,že si to můžeme popondavat v baráku z místa na místo :confounded: .No já se zbalila a šla ven nakrmit zvířátka a pokecat se řemeslníkama,páč bych ho jinak musela poslat do prdele :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. lis 2008 v 19:31  • Odpověz
Madlenko, drž se, oni toho lidi nakecaj a poraděj a vůbec tomu nerozumí.Známe to taky.A nejen o tom,ale i o výchově apd.Myslím, že to známe všechny.
My dnes byly v HK na dárky a podívat se v práci, byly z Baru unešený.Odpolko si jí půjčila babička a baru sebou sekla a asi se kousla a tekla jí trochu krev, řvala jak tur a teď už jsme jí dala spát.
Zítra jedeme k našim , už oslavit Baru svátek,a v sobotu jdem s MM na večeři, máme výročí 6 let.Tak se těším.
Dárky už máme skoro nakoupený, i já jsem si už vymyslela co chci, tak už se těším.
My jsme takový pozadu, tak nám nehrozilo, že bysme začli sedět dřív.Vždyt už nám je 1 rok a skoro 2 měsíce a chodí jen za ručičky a nebo oblejzá nábytek:slight_smile:)V prostoru to nehrozí.
27. lis 2008 ve 20:46  • Odpověz
Zdeničko vůbec nevadí,že ještě nechodí sama hlavně,že je Barunka zdravá :grinning: .Já dneska říkala dokrorovi,že se Gábi začíná otáčet a lézt,tak se divil,že je to brzo,ale prej si příroda poručí sama :grinning:

tak dárků mám jen pár,musíme taky vyrazit,jen co bude za náma ta střecha,tak si dáme chvilku klid a v lednu začneme nanovo :grinning:

jdu do peří,zítra zase písnu
27. lis 2008 ve 21:42  • Odpověz
ahojík holky,
no Madlenko no to je síla s tím mobilem, tak to ti raději vůbec nepíšu :grinning: :grinning:
moc se drž co se týče stavby to je fakt síla, my budeme dělat na jaře nejspíš novou koupelnu a tak si moc dárku nenaježíme to budou opožděné Vánoce :wink: :grinning:
Jinak Elušce už jsem objednala zatím:
http://www.babymax.cz/zvedava-kostka-zajic-detske-zbozi-834.html
http://www.babymax.cz/sassy-kostky-s-veselymi-zviratky-detske-zbozi-2787.html
jo jinak Maruško velká gratulace k 70cm a 8,35kg a taky k tomu jak se točíte :grinning: Eluška mi trucuje při koníčkách vůbec je nechce pást a hlavičku pořád dává dolů, ale jinak jí drží hezky :grinning:

MM ten byl taky na nočníku už od 4 měsíců, dávám ji jenom občas a tak na 2 min. vícekrát kontroluju jestli má plinečku suchou a když je tak šup na nočník, pohladím pupíček a za chvilinku je loužička, je moc šikovná. Kakaní ale ještě nechytáme, páč to kaká hned po jídle, ještě než si odbrkne. Jinak poslední dobou mi špatně usíná, pláče a často se budí, pořád si říkám, že to budou snad zoubky, ale pořád se nic neklube tak uvidíme :wink:

Zdeničko souhlasím s Maruškou, hlavně že je Baruška zdravá a šikovná holka, někomu hold to chození jde rychelji a někomu pomaleji, uvidíš že za chvíli nebudeš Barušce stačit a bude běhat všude :grinning:

Zuzi já se moc těším na jaro, aspoň nebudu muset Elušku tak moc oblékat a bude venku na zahradě a líp už se budou měnit pleny apod.. to bude super, venku dáme vyčůrat a né pořád schovávat před zimou a aby nebyla nemocná. Nejlíp spí venku to i 3 hod. doma jen půl hodinky a už má zase rymečku. Jo s těma neštovicema to musel být boj co?? ty jo docela síla si to nedokážu představit :slight_smile:
27. lis 2008 ve 21:56  • Odpověz
Jo, já vím, vždyt já to tak beru, někdo dřív tohle, někdo tohle, hlavně, že dělá pokroky a není tomhle zabržděná.
Je vidět, že se snaží.Ono stačí už teď když se ke všemu staví a vše beru do ruky.kalkulačku, tužky, ovladače....a hlavně na knoflíky u trouby..
Dárečky mcc hezký.
Se strojením s váma souhlasím, Baru mě teď pořád zdrhá a nechce se strojit.Zlatě v létě, dala jsem jí bodíčko, plínu a šla do kočáru.My taky spíme přes den jen venku, doma jen když byla nemocná, jinak hezky venku na vzduchu.
Přidala jsem konečně fotečky, tak můžete mrknout.
27. lis 2008 ve 22:06  • Odpověz
ahojík holky přeju krásný den,
Eluška spinká na zahradě, ale za chvíli jí půjdu vzbudit a půjde papat :slight_smile: odpoledne půjde taky ven, to nám slíbil švagr, že povozí, to je hodný strejda :slight_smile: :wink:
Zdeni mrkla jsem na fotečky a Baruška je vážně kouzelná a musí to být taky pěkný rarášek, se nádherně směje, moc vám to spolu sluší, ale asi je hodně na taťku že?? K tobě mi podobou moc nejde :wink: :slight_smile:

My včera dali první kašičku večer a ještě jsem Eli musela dát napít, páč měla ještě místo v bříšku, jedlík jeden :grinning: , dnes večer jí to ale udělám do lahvičky trochu řídké aby mohla cucat, jak má hlad tak je hold zvyklá na to že to teče a je toho hodně a ne menší a hustá hmota to se jí moc nelíbí

Dnes je vážně krásně snad tak ještě bude :grinning:
28. lis 2008 ve 12:03  • Odpověz
Ahoj kočky a koťátka :sunglasses:

tak jsem tu,řemeslníci už zase lezou po střeše,dneska dávají střešní okna :grinning: ,je to krása!!!!!Já mám takovou radost,že jim to tak jde :grinning: :sunglasses: :grinning: .
Gábulka spinká v košíčku a babička jí hlídá,luští u stolu křížovky :grinning: ,tak jsem zdrhla k pc :grinning: .Dneska jí nechci tahat ven,měla večer trošku teplotu a ráno taky,je to ta reakce na očkování,tak budeme doma,dám jí večer ještě Nurofen a zítra už jí snad bude líp :wink: .Zoubky nám asi taky lezou,je taková neklidná,ale spinká v pohodě i když dneska do rána spinkala a mručela u toho jako kdyby si stěžovala,že jí něco je,ale očička měla statečně zavřený :sunglasses: .
Na jaro se taky těšim budeme mít už nejhorší práce za sebou a Gábulka bude moct být zase hodně venku,to oblékání jí hrozně vadí.
28. lis 2008 ve 13:23  • Odpověz
Ahojky!!

Tady se to nějak rozjelo :confused: to je ale moc dobře!! :wink: jenom jsem vás ještě nestihla přečíst :sweat_smile:

Dneska mi oznámila moje dobrá kamarádka, že se bude v dubnu vdávat :dizzy_face: tak už se moc těšíme s Vendy i s MM :dizzy_face: jsou to oba dva naši dobří kamarádi :sunglasses: Musíme pořídit nějaké super šatičky :dizzy_face: :dizzy_face:

Nevím, kdy si vás podočítám, je toho teď nějak moc, ale snad jste všichni zdravule i s dětičkama!!! Papa*
28. lis 2008 v 15:21  •  2 děti  • Odpověz
tak jsme taky přihodily pár nových fotek teda pro nás už min.14 dní staré :grinning: :grinning:
28. lis 2008 v 16:05  • Odpověz
jé kyti já taky dohodila pár fotek :grinning:
28. lis 2008 v 16:21  • Odpověz
teda Elenka má takovejch vlásku :grinning: ,to mi začínáme teprva obrůstat,první nám vypadali a až teď začali růst nový,ale jak říká naše mami -KAŽDÁ SLEPICE MUSÍ NA ZIMU OBRŮST :grinning: !
28. lis 2008 v 16:25  • Odpověz
Ahoj holky, tak mi včera byly na super véče, dali jsme si kuřecí prsa se sýrem a šunkou.Bylo to výborný. Předtím svařáček, ale jen jeden když jsem řídila, tak jsme to dohnala s lkafem Vídenskym a jahodovým džusem. Fakt jsme si hezky pokecali s MM a večer v posteli jsme si řekli jak s emáme rádi:slight_smile:)
Jinak jsem včera udělala 4 druhy těst, tak dnes budu píct. Doufám, že Bru bude spát dlouho v kočárku, abych něco stihla.Včera spala dlouho, tak jsme furt přidávala a přidávala a to jsme si chtěla udělat těsto jen an perníčky.
Večer jdema na slavnostní rosvěcení stromečku, to bude Baru koukat.
Holky máte krásná miminka.A máte pravdu, Baru je podobná MM, mě ani náhodou.A to už od mala.A říká to každý. Tak doufám, že to druhý bude aspoń trochu po mě.
Gabi, tak na svadbu bych s etaky těšila, nás nic takového nečeká.
30. lis 2008 v 09:30  • Odpověz
Ahoj holky

tak jsme včera byli s Davíkem a Gábíkem na rozsvěcení vánočního stromečku a na zpívání koled.Gábi se to moc líbilo kulila očkama a koukala po lidech :grinning: .Taky jsem se tam dozvěděla,že v pátek bylo vítání občánků,nás ale nikdo nepozval,tak se kamarádka šla zeptat proč?pPak přišla pani z úřadu a moc se omlouvala,že jim Gábi nějak vypadla z evidence :angry: .Ale to není vše dneska přijel sám STAROSTA a jestli by jsem mu mohla půjčit rodný list Gábulky,že jí nemají zeregistrovanou ani v okrese Příbram,tak jel zjišťovat co se děje a kam poslali papíry :angry: :confounded: :angry: z matriky.Tak my máme pět měsíců dítě nahlášený kdo ví kde a nikde nepřebejvá :wink: .
1. pro 2008 v 19:43  • Odpověz
Milu, máte nádjerné fotečky, moc ti to sluší.
Madlenko, my jsme včera taky byly na stromečku a moc se jí líbilo jak spívali děti.No vidíš jaký tu je bordel, ještě , že máte rodný list:slight_smile:)
Já jsme dolepila linecký a půjdu za chvíli spát.
1. pro 2008 ve 21:58  • Odpověz
AHoj holky, tak jsem Vam zkoukla albicka, deticky krasne rostou. Je to sileny jak to utika.

Zdeni, diky :wink:
1. pro 2008 ve 22:20  • Odpověz
Ahojky!!

Miluško - opravdu krásné fotošky :dizzy_face: Šarlotka je moc hezký andílek, snata klaus i sobík :dizzy_face:

Madlenko - Gábinka je taky šikovná!! :dizzy_face: :dizzy_face:

Kytinko - Eluška je taky moc krásná!! :dizzy_face: :dizzy_face:

Hezky nám ty říjenky naše rostou, hezky :dizzy_face:

Dohoví, jak se má Duduska :wink:
3. pro 2008 v 11:24  •  2 děti  • Odpověz
Ahoj holky.
Tak my stále nevíme kam uklidili naše dítko :grinning: ,ale já vím,že si právě teď dává chrupku v košíčku,nemohla celý odpolodne zabrat a povedlo se jí to až teď v pět hodin,to bude kouzelnej večer,jinak je dneska celej den protivná,pořád kníká a dělá,že jí nic nebaví,jen si k ní někdo sedne tak se jí rozzáří očička a hned vykládá a hází hračky,je to lumpajznice :sunglasses: :grinning: :sunglasses: ,ale NAŠE!!!
Já byla dneska s Davíkem na nákupu,jen jídlo :wink: ,zítra by jsme chtěly s mamkou zajet na ježíškovský nákupy,jen dámská jízda já,mamka a Gábulka?Davík už jede makat a tak budeme doma samotný.
Dneska u nás bylo krásně.Střechu už máme hotovou a tak je to paráda.Jo taky včera když už pokrývači finišovali,tak se můj drahý manžel říznul o kosu na sekání trávy :frowning2: ,tak jsem mu to převázala a jeli jsme na chirurgii,velký ramena,že plašim,že mu to šít nebudou :sunglasses: jo má tam pět stehů :wink: !!!

Jinak musím milé říjenky pochválit všechny naše dětičky-jsou to kásný miminka a batolátka :sweat_smile:
3. pro 2008 v 17:32  • Odpověz
U nás bylom dnes tajky nádherně, byly jsme celé dopolko venku, dodělávala jsme ješte co jsem nestihla než nasněžilo:slight_smile:)Teď jsem uklidila a peču buchtu na zítra. My jedem zítra do měst a atam už snad dokoupíme zbytek a bude klid.Letos si píšu za kolik jsme kolik utratili, abych to pak mohla sčítnout, tak jsme zvědavá.
Madlenko, je supwer, že máte střechu hotovou, MM je taky ještě na půdě, dodělává zásuvky a štukuje.
Baru je taky někdy protivná a nevydrží si hrát sama, ale naštěstí je to fakt vyjímečný.
Taky jsem si říkala jak se má Dudus.
To jo všechny naše zlatíčka jsou nádherný, a je zvláštní, že nemáme žádného kluka:slight_smile:)
Jdu mrknout na buchtu a při ulici budu utírat prach, pak se MM vykoupe s Baru a já udělám kaši a pak budu koukat na Soukrome pasti,ani nevím o čem dnes mají být.
3. pro 2008 v 18:06  • Odpověz
Zdeničko kluka máme sice jednoho,ale máme u Julietky :grinning: :sunglasses: :grinning: a je krásnej!!!!!!!!!!

Tak holky ta moje malá divoška už spinká :grinning: :sunglasses: :grinning: a to jsem si myslela,že to dneska nepude a paráda už leží :grinning: a spinká a tatínek taky spinká u televize,ale on se přece dívá :wink:
3. pro 2008 v 18:55  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.