• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodičovský příspěvek-ti co už pobírají

(Zamčená)
9. února 2011 
@vojtisek2007 já jsem otěhotněla jako studentka na voš, takže jsme ji dostali automaticky, a jestli jsme něco podepisovali já nevim :confused:
10. pro 2010 v 10:57  • Odpověz
@beruska1989 automaticky jí dostaneš až když dítě dosáhne 21měsíců a ty nemůžeš požádat o tříleté čerpání, tak potom se ti přehnoupne na tu 4letou a sníží se ti peníze...do tý doby (pokud jsi nepodepsala ty roky na tom formuláři) ti sice řeknou, že máš automaticky 4letou,protože jsi neměla nárok na PPM, ale pokud to nepodepíšeš, automaticky nic nemáš. Takže zajít na úřad práce kam patříš, ke své pracovnici a chtít vidět, jestli máš podepsanou volbu roků, jestli ne, jde to prohodit :slight_smile:
10. pro 2010 v 11:00  • Odpověz
To jsme na tom stejně. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. pro 2010 v 11:00  • Odpověz
@fass já tím,že jsem neměla nárok na mateřskou,tak jsem tu volbu podepsat nemusela,pak jí dávají automaticky.
10. pro 2010 v 11:15  • Odpověz
JJ,manžel mi ted říkal,že mu ta ženská řekla,že já na jinou nemám nárok tak automaticky čtyřletá.Prý se jí i ptal jestli ji muže mít na sebe a ona,že ne,.že by musel být doma celou mateřskou.Tak to prý asi podepsal,jelikož věděl ,že musí vydělávat.Prý se i zmínil,že na mladšího to měl napsaný a šlo to.A ona mu na to řekla ,že už s tím tak čachrovat nejde.Hold blbnou lidi jak se dá.
10. pro 2010 v 11:33  • Odpověz
@benjik Jo ,dávají ji automaticky,ale možná ti strčí i papír na podpis,aby si s tím už nemohla nic dělat.Aspon u nás to tak vypadá.
10. pro 2010 v 11:42  • Odpověz
@fass to jsou holt úředníci :confounded: Někde sami poradí,jak na to a někde tě pošlou někam.
10. pro 2010 v 11:53  • Odpověz
holky jdu na radu taky chceme provést tu změnu-syn bude mít 1rok v lednu, mám automaticky 4letou-přecházela jsem z rodičáku na rodičák, zaměstnavatel nebyl takže jsem si nemohla volit takže by to mělo jít změnit ne?
10. pro 2010 v 11:55  • Odpověz
@smardik jo, ale měla by sis pospíšit!! :wink:
10. pro 2010 ve 12:26  • Odpověz
@naty já už to začla vyřizovat ale pro jistotu se ptám,dohodu o předání dítěte máme sepsanou a ověřené podpisy a ted čekám až přijde z manželovy práce papír o příjmech,další krom má být co? žádost o rodičák mám taky doma
10. pro 2010 ve 12:27  • Odpověz
ahoj holky,tak mě už rodičák skončil,ale taky jsme si to s manželem měnili,protože jsem měla automaticky ten čtyrletý,poněvadž mám péči na dceru,takže mi to dali na 4roky,manžel má známou na sociálce a ta nám poradila právě tu výměnu,normálně to stačí prohodit na jediný den,nemusel ani přerušovat práci,nic,potom jsme to zase nechali přepsat zpátky na mě,já myslím,že to tak jde všude,jenom ne každý má známou na sociálce a ne každá úřednice je ochotná,protože pro ně to je papírování navíc :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. pro 2010 ve 12:44  • Odpověz
@smardik manžel dá do práce žádost o peněžitou pomoc při převzetí dítěte do péče + tu sepsanou dohodu - jeho zaměstanvatel mu to pošle na ossz odkud bude mateřskou čerpat (stačí na jeden den třeba v sobotu nebo v neděli) pak si manžel nechá na ossz potvrdit tiskopis (Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku) že měl nárok na mateřskou, v jaké výši a odkdy dokdy jí čerpal a tenhle papír+žádost o rodičák dáte na úp - spolu s tím samozřejmě taky formulář hlášen změn - ve kterém ty k datu kdy manžel bude na mateřský zrušíš rodičák.

holky když to napíše zjednodušeně tak se to dělá takhle :

matka na úřad práce - HLÁŠENÍ ZMĚN - zastavení rodičáku
manžel do práce - ŽÁDOST O PENĚŽITOU POMOC PŘI PŘEVZETÍ DÍTĚTE DO PÉČE + DOHODU O PŘEVZETÍ + RODNÝ LIST DÍTĚTE
manžel na ossz (dle sídla zaměstnavatele) - POTVRZENÍ O NÁROKU NA DÁVKY OVLIVŃUJÍCÍ NÁROK A VÝŠI RODIČOVSKÉHO PŘÍSPĚVKU
manžel na úřad práce - ŽÁDOST O RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK + ŽÁDOST O ROZHODNUTÍ O VOLBĚ NÁROKU NA RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK + ten potvrzený tiskopis z ossz (ten stačí na úp dodat dýl, prostě až vám přijde potvrzený) + RODNÝ LIST DÍTĚTE

potom za další měsíc zase formulářem hlášení změn, manžel ukončí čerpání rod.příspěvku a matka si o něj zažádá, to se dělá k prvnímu dni v měsíci, třeba k 1.1. nebo 1.2. nejde to převést uprostřed měsíce
10. pro 2010 ve 14:10  • Odpověz
@vojtisek2007 matka na úřad práce - HLÁŠENÍ ZMĚN - zastavení rodičáku :to musí být?
10. pro 2010 ve 14:46  • Odpověz
@benjik no jistě - nemůžeš na to samý dítě ty pobírat rodičák a tvůj manžel mateřskou :slight_smile:
10. pro 2010 v 15:01  • Odpověz
@vojtisek2007 ale ne,já myslela,že stačí zajít s tím zrušením na socku,kde jsem si o něj i žádala.U nás to byly totiž dvě odloučený pracoviště.
10. pro 2010 v 15:03  • Odpověz
@benjik no vždyť je to to samý....o rodičák žádáš na ÚP a tam ho také zrušíš, bu´d to tam doneseš, nebo to pošleš...nebo nechápu co tím myslíš :frowning2:
10. pro 2010 v 15:06  • Odpověz
@vojtisek2007 haló prosím o radu - 30.12. mi končí 28týdenní PPM, kdy můžu nejdříve dojít na sociálku požádat o rodičák a co vzít se sebou - fakt si to už ty tři roky zpátky nepamatuju. Děkuji.
Jo a mám ŽL na vedlejší činnost, takže předpokládám, že bych to měla jít hned dát i na OSSZ jako živnostník, že?
10. pro 2010 v 15:11  • Odpověz
@vojtisek2007 mě zmátlo,že píšeš o pracáku.My tu měli pracák a socku na dvou různých místech ve městě.Každý říkal,že jde na socku, ne na pracák.Mě zmátlo to označení,asi příště pro nás pomaleji chápavé piš:úp-soc.odbor :sweat_smile:
10. pro 2010 v 15:12  • Odpověz
@romana29 potřebuješ z OSSZ potvrzenej formulář POTVRZENÍ O NÁROKU NA DÁVKY OVLIVŃUJÍCÍ NÁROK A VÝŠI RODIČOVSKÉHO PŘÍSPĚVKU - ten musíš přiložit k žádosti o RP,a pak poslat to můžeš kdykoliv, klidně i dřív, a na ossz se dojdi domluvit, protože od 1.1.2011 je změna v zákoně a když začneš znovu platit nemocenské pojištění, bude si ti automaticky brát činnost jako hlavní, tudíž bys musela měsíčně platit i min.zálohy na důchodové....tak jestli nebude lepší nemoc.pojištění odhlásit abys nemusela platit i důchodové....jestli to platit chceš, budeš mít osvč jako hlavní
10. pro 2010 v 15:15  • Odpověz
@benjik no socka - je OSSZ (okresní správa sociálního zabezpečení) - odkud ti vyplácí mateřskou, důchody, neschopenku, pracák je pracák :slight_smile: tak jo, příště
10. pro 2010 v 15:16  • Odpověz
@vojtisek2007 jo pokud to nemáš tak blbě udělaný jako tady,že to byly dvě samostatný jednotky :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. pro 2010 v 15:32  • Odpověz
@benjik jo to jsou dvě samostatný jednotky .....jedno s druhým nemá nic společnýho - jen jsem psala, čemu se u nás říká socka. Jedno je prostě Okresní správa sociálního zabezpečení (mateřská,důchody,neschopenky) a druhý Úřad práce odbor státní sociální podpory (rodičák, přídavky,...)
10. pro 2010 v 15:34  • Odpověz
@vojtisek2007 Okresní správa sociálního zabezpečení (mateřská,důchody,neschopenky) a druhý Úřad práce odbor státní sociální podpory (rodičák, přídavky,...) to my jsme tu měli zas v jedné budově :grinning: Prostě kocourkov.
10. pro 2010 v 15:39  • Odpověz
autor
takže kdo podepsal při žádání příspěvku ten papír,tak má smůlu,jo?Tak to je teda pěkně v hájí.Před 10měsící jsem neměla ani ponětí,že nějaká taková změna jde,a baba na socce to chtěla mít hned podepsané,a já nevěděla,tak jsem podepsala :cry: To jsou takové lemry na té sociálce,alespoň u nás(frýdek-místek),místo,aby poradily,tak radějí nic neřeknou a čau........
10. pro 2010 v 16:16  • Odpověz
@cervik1111 ano, jestli si na pracáku se žádostí o rodičák podepsala ŽÁDOST O ROZHODNUTÍ O VOLBĚ NÁROKU NA RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK tak to už vyměnit bohužel nejde...:frowning2:
10. pro 2010 v 16:26  • Odpověz
Vyměnit s manželem by to asi šlo i tak, ale nelze už provést novou volbu délky :wink: Tj. výměna by byla nonsens, nicméně technicky proveditelná... (ovšem z tohoto důvodu zbytečná).
10. pro 2010 v 16:35  • Odpověz
@shaula jo jasně že to jde vyměnit se s manželem, ale už nejde změnit tu volbu roků :frowning2: bohužel, tak jak se jednou udělá, tak to platí napořád, takže nejlépe zjistit na úřadě práce jestli tam máte tu volbu podepsanou a když ne, tak rychle výměnu do konce roku 2010, protože v r 2011 se můžete vyměnit jen do 9měsíců dítěte, což spousta z vás už by nestihla :frowning2:
10. pro 2010 v 17:08  • Odpověz
tak já musím v pondělí naběhnout na úřad a zjistit jestli jsem podepsala tu volbu, doufám že ne ale vůbec si tím nejsem jistá :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2: :frowning2:
10. pro 2010 v 17:10  • Odpověz
autor
je to děs,že ty baby co tam sedí,tě neinformujou,že nějaká taková možnost je :angry: :angry:
10. pro 2010 v 17:16  • Odpověz
@vojtisek2007 aha, díky moc. No já mám ŽL teprve od 1.4., takže teprve v lednu budu dávat první daňové přiznání a pevně věřím, že moc v plusu nebudu a nic platit nebudu :grinning:
11. pro 2010 v 10:20  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.