• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rodičovský příspěvek-ti co už pobírají

(Zamčená)
9. února 2011 
@romana29 no ono jde hlavně o to, jestli si necháš živnost jako hlavní (pak platíš plné minimální zálohy, ikdyž předchozí rok jsi v plusu moc nebyla) nebo jestli se odhlásíš z toho nemoc. a budeš mít živnost jako vedlejší (pak nemusíš platit měsíční zálohy)
11. pro 2010 v 10:30  • Odpověz
jako vedlejší - prodávám na FLéru bižuterii a už mám dost prodaných, tak jsem si ho pro jistotu udělala...ale určitě nevydělávám tolik, abych se tím někdy v budoucnu po mateřské třeba-mohla živit.
11. pro 2010 v 10:47  • Odpověz
@romana29 jasně ty to chceš jako vedlejší :slight_smile: ale na sociálce to budou posuzovat podle toho,jestli platíš nemoc. nebo ne...protože teď jsi po mateřské, takže bys měla nemocenské začít znovu platit - když to uděláš - budou ti brát živnost jako hlavní - tzn. budeš mít plné zálohy na důchodové a budeš je muset měsíčně hradit....když se od 1.1.2011 z nemoc.odhlásíš, můžeš mít živnost jako vedlejší.....záleží na tom, jestli chystáš další mateřskou nebo tak něco....jestli ne, nevyplatí se ti nemoc.platit dál a tím pádem mít "plné" zálohy na důchodové pojištění, ale jestli ještě chystáš další mateřskou, tak by chtělo si nemoc. nechat alespoň v té min. částce 56,-Kč...ikdyž právě novelou od 1.1.2011 už nepůjde jednorázově doplácet nemoc. pro maximální mateřskou....
11. pro 2010 v 11:15  • Odpověz
@vojtisek2007 tomu moc nerozumím. Bylo mi sděleno, že první rok od založení živnosti tj. u mě ten rok 2010 zálohy platit nebudu a další rok podle toho, jestli budu v plusu a kolik - je nějaká ta částka, nevím přesně kolik....
Zatím to spočítané nemám, ale pokud budu v plusu, tak max. pár tisíc, tak počítám, že ani v dalších letech zálohy platit nebudu.
V roce 2013 nastupuju do práce a pak se uvidí, ale spíš asi činnost pozastavím.
Nebo jsem to pochopila špatně?
11. pro 2010 ve 14:47  • Odpověz
Hele holky a myslíte,že je nějaká mini naděje jako to bylo s mateřskou? Že se jim lidi bouřili a zpětně to dorovnávali?
11. pro 2010 v 15:06  • Odpověz
@romana29 tak to jo, neplatíš pokud nepřesáhneš 56.000 myslím, já to pochopila, že živnost máš už dýl a od dubna si platíš nemocenskou....
@benjik jako že by vrátili rodičák ten 4 letý jak byl ??? tak to těžko :frowning2:
11. pro 2010 v 16:10  • Odpověz
@vojtisek2007 jenom nám,co už maj. Asi hooooodně naivní,co?
11. pro 2010 v 16:53  • Odpověz
@benjik no asi bych s tím být tebou nepočítala :frowning2:
11. pro 2010 v 16:55  • Odpověz
@vojtisek2007 já s tím nepočítám,jen mě to tak napadlo.
11. pro 2010 v 16:57  • Odpověz
děkuji moc za rady, vážím si jich :slight_smile:
11. pro 2010 v 16:59  • Odpověz
autor
@benjik já si zase myslím,i podle toho co mi řekla baba na sociálce,že to nebude hned tak od ledna.Aby ještě polovině prosince nevěděli co a jak bude.......
11. pro 2010 ve 21:08  • Odpověz
@cervik1111 zjistíme po novém roce.Dost lituju matky samoživitelky,takhle narychlo si málokteré,co počítala se starým systémem,práci nesežene.
11. pro 2010 ve 21:14  • Odpověz
tak ludia vraciam sa k tejto téme, manžel bol dnes na Úp a tam mu povedali že ešte stále sami nevedia ako to vlastne po novom roku bude ale vraj sa má znižovat aj 3 ročný rodičák, 4 ročný zatial vobec nevedia ako bude, že sa bavili aj s právnikom v oblasti soc.vecí /a ten je fakt dobrý, mám s ním osobnú skúsenost, velmi mi v čechách ako slovenke pomohol, dokonca aj obíst nejaké zákony tak mu fakt verím/ no a ten im /uradníčkam/ vravel že sa to naschvál takto natahuje na poslednú chvílu aby si ludia nevedeli rozmysliet ako majú svoju situáciu riešit. Že sa teraz strašne vela ludí prehlasuje na ten 3 ročný RP - my sa o to tiež s manželom snažíme len musíme ešte zistit nejaké veci, ale ja mám z toho teraz normálne strach že aj ak sa nam to podarí tak nakoniec prídeme ešte o viac penazí ako na tom 4 ročnom. Nemožte sa niekto spýtat na vašom ÚP čo vám povedia tam? Prípadne nemáte niekto niekoho známeho na ÚP čo by vám vedel dat normálne oficiálne stanovisko? Toto sú info z ÚP Brno-venkov. My sme z toho teraz úplne v rozpakoch...Prosíííííííííííííííííííííííím
13. pro 2010 v 10:00  • Odpověz
autor
@kristiluky ve Frýdku-Místku nám taky řekla,že ještě pořádně nic neví(minulý týden) akorát to,že se budou snížovat i ty dvě ostatní volby. Ale dnes je prý nějaký dobrý papír o rodič.přísp. v blesku
13. pro 2010 v 11:27  • Odpověz
@cervik1111 diky manžel skočí po blesk :wink:
13. pro 2010 v 11:39  • Odpověz
@cervik1111
@kristiluky stačí si přečíst zákon co schválili a je to....o dvouletém ani tříletém tam ŽÁDNÉ ZMĚNY NEJSOU, jediná změna je ve 4letém RP a to že taková, že se snižuje pobírání od 10ti měsíců dítěte na 3800 (dosu to bylo od 22měsíců dítěte) - jinak v rodičovských příspěvcích žádná změna NENÍ !!!!!! a jestli vám na úřadech trvdí něco jiného, tak jsou buď hodně neinformovaní nebo nevím proč to říkají....zákon zní zcela jasně.
13. pro 2010 ve 12:56  • Odpověz
@vojtisek2007 ešte ta budem otravovat, čo sa týka toho tvojho návodu

manžel do práce - ŽÁDOST O PENĚŽITOU POMOC PŘI PŘEVZETÍ DÍTĚTE DO PÉČE + DOHODU O PŘEVZETÍ + RODNÝ LIST DÍTĚTE
manžel na ossz (dle sídla zaměstnavatele) - POTVRZENÍ O NÁROKU NA DÁVKY OVLIVŃUJÍCÍ NÁROK A VÝŠI RODIČOVSKÉHO PŘÍSPĚVKU

to máme k tej žádosti spísat nejakú dohodu že si ho preberá na dobu PPM do svojej starostlivosti?
a to čo má dat na OSSZ to je čo za potvrdenie? to kde naberieme resp. manžel?
13. pro 2010 v 17:28  • Odpověz
@kristiluky manžel bude potřebovat k čerpání mateřské DOHODU O SVĚŘENÍ DÍTĚTE DO PÉČE - na to není žádný tiskopis, jen se volně nappíše, že ty (jméno,rodné číslo,bydliště ) svěřuješ syna (jméno,rodné číslo,bydliště) na dobu čerpání peněžité pomoci od - do jeho otci (jméno, rč, bydliště) - pozor tvůj podpis na té dohodě MUSÍ BÝT OVĚŘENÝ NA MATRICE (u notáře, nebo na poště taky ověřují podpisy)

To druhý potvrzení Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku - tam manželovi na OSSZ potvrdí, že opravdu měl nárok na mateřskou, že jí čerpal, odkdy dokdy a v jaké výši - tiskopis se přikládá k žádosti o rodičák a stáhnout si ho můžeš na www.mpsv.cz tady :
https://formulare.mpsv.cz:443/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=XRodPZ100101215&SSID=10590
13. pro 2010 v 17:37  • Odpověz
@vojtisek2007 dakujem, dakujem a ešte raz, dnes nam na všetkých úradoch dávajú blbé informácie tak prepáč že s tým otravujem teba ale fakt neviem na koho by som sa s tým obrátila
13. pro 2010 v 17:45  • Odpověz
@vojtisek2007 ozaj a ak by manžel zaniesol napr. zajtra tú ŽÁDOST O PENĚŽITOU POMOC PŘI PŘEVZETÍ DÍTĚTE DO PÉČE + DOHODU O PŘEVZETÍ + RODNÝ LIST DÍTĚTE do práce ZAJTRA, aký najskorší dátum na to čerpanie PPM možme do tej dohody uviest. Musia mu ju dovolit čerpat v ten den čo si zvolíme my? Aby to bolo do konca roka lebo náš malý bude mat práve za chvílu tých 9 mesiacov. A ty si myslím písala že ešte predtým si musím zastavit RP niekde som zas čítala že až potom ked sa rozhodne či mu ten nárok na PPM vznikol. Čo ak si ja zastavím RP a jemu nárok nevznikne?
13. pro 2010 v 18:01  • Odpověz
@kristiluky když si to tam donese zítra, může napsat datum jaký chce, zítra,pozítří nebo až v sobotu nebo v neděli....to je jedno a umožnit mu to zaměstnavatel musí !!!! i ten datum,který jste si vy zvolili. Tak zatím rodičák nezastavuj, na nahlášení máš 30dnů od vzniku události - tzn. že na to máš 30dnů od doby, kdy manželovi přiznají mateřskou....tak si klidně počkejte, jestli bude mít nárok, a pak budete vědět, že třeba 15.12.2010 manžel čerpal mateřskou, tak ty potom do 15.1.2011 máš dobu na to pozastavit rodičák.
13. pro 2010 v 18:18  • Odpověz
@vojtisek2007 a čo ak by teda mu tú PPM schválili na toho 15.12.ale pride mu to potvrdenie že mal na nu nárok na základe ktorého si bude moct žiadat RP až v lednu-to už bude platit ten nový zákon a náš malý už bude mat 9 mesiacov, bude si vobec moct zvolit tú trojročnú variantu? ked to bude platit len do 9 mesiacov. Alebo by spadal do tej výnimky kedy si bude moct zvolit dlžku do konca února 2011?
13. pro 2010 v 19:25  • Odpověz
@kristiluky když si bude žádat o mateřskou třeba na toho 15.12. tak za týden, tedy těsně před vánocema by bylo nejlepší si na OSSZ zavolat (nebo ještě lépe zajít tam osobně) , a to oni už mu řeknou, jestli ano nebo ne, když mu jí schválí, tak si hned podá žádost o rodičák, od 16.12 (předpokládám, že bude na mateřské jen jeden den) a zvolí si rovnou tak ty tři roky a oni ho potom jenom z úřadu vyzvou, ať doloží to potvrzení s OSSZ....a až si tam bude volat tak ať jim to tam nahlásí, že to potvrzení potřebuje RYCHLE, že ho potřebuje k přiložit k žádosti o rodičák - bude žádat o rodičák 16.12, takže ve starém roce, podle starých zákonů, to že potom ten papír doloží až příští rok nehraje žádnou roli....
13. pro 2010 v 19:45  • Odpověz
@kristiluky mateřská jde zvolit i zpětně, nám jí schválili na víkend před 14 dny - prý je to lepší, že pak nejsou problémy s tím, že s nebyla v práci, čili příjmem, daněma, nevím, ale to je spíš záležitost účetních, a jde prý zažádat o jakýkoliv datum zpětně...
16. pro 2010 ve 13:55  • Odpověz
@naty
@vojtisek2007 vdaka holky za rady, ale stejne nám ho neschválili, mal málo dní, niekto nám povedal že ID sa tam zarátava ale nie tak mu to nevyšlo, hodl smůla
16. pro 2010 ve 13:58  • Odpověz
@kristiluky tak to je škoda... :frowning2:
16. pro 2010 ve 14:03  • Odpověz
@kristiluky ID se nezapočítává, bohužel :frowning2:
16. pro 2010 v 15:33  • Odpověz
Prosím o radu,mám 4letou variantu a malému bude v lednu 17měsíců.Budu ted od ledna pobírat 3800,-.Dá se s tím ještě něco dělat?Díky za rady. :slight_smile:
8. led 2011 v 10:23  • Odpověz
@nunik už bohužel nejde, otec může nastoupit na mateřskou do jednoho roku dítěte - pak by mohl on udělat tříletou volbu, ale malému už je víc, takže budeš už pobírat ten pokrácenej :frowning2:
8. led 2011 ve 14:23  • Odpověz
škoda :frowning2:
9. únor 2011 ve 21:41  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.