• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Roztoky u Prahy a okolí

(Zamčená)
18. ledna 2011 
Krásné odpoledne všem!

Najde se zde nějaká snažilka, těhulka nebo maminka z Roztok u Prahy?
Zatím bydlíme v Německu, ale v létě už bychom snad mohlli bydlet právě v Roztokách.
No a ještě tam nikoho neznám...

Mějte se krásně!
5. led 2009 v 15:39  • Odpověz
Najde, najde :grinning: Akorát ten přídavek "u Prahy" už používají jen České dráhy, jinak jsme oficiálně jenom Roztoky :slight_smile:
5. led 2009 v 15:41  • Odpověz
autor
Júú, ahoj, a díky, to jsem vůbec nevěděla! Díky za upozornění, abych nebyla sto let za opicema...
Nikde jsem ale nenašla region "Roztoky", proto jsem ho vytvořila...
A Ty, len, bydlíš v Roztokách?
5. led 2009 v 15:43  • Odpověz
Už asi deset let :slight_smile:
Dřív tam to "u Prahy" cpala ještě Česká pošta (prostě takový ty státní instituce :wink: ), ale taky už od toho upustily... nadruhou stranu takhle je to jasnější, ono je těch Roztok po republice několik...
5. led 2009 v 15:44  • Odpověz
autor
že jo, my jsme posílali pfku našemu stavebnímu dozoru a psali jsme roztoky u prahy.
No nic a jsi snažilka, těhulka nebo už maminka??
5. led 2009 v 15:46  • Odpověz
Hooodně dlouhodobá snažilka :wink:

Ono to s tím přívĺastkem dojde taky, neboj :wink: Kde stavíte?
5. led 2009 v 16:00  • Odpověz
autor
My už máme postaveno, v Solníkách (Ekospol). Místními budeme označeni za naplaveniny :wink: Ale co už. Mě se to tam moc líbí a i cesta z Dejvic busem je úchvatná, kolem Vltavy...
Domeček už čeká jen na naše nastěhování.
Tak budu držet pěstičky, ať se ze snažilky stane právě v tomto roce těhulka/maminka! To vše se dá stihnout.
Vy bydlíte kde?? A můžu se zeptat, kolik Ti je?
PS. Koukám, že si zde zatím píšeme samy...
5. led 2009 v 16:16  • Odpověz
To jste kousek od nás :slight_smile:
Počkej, jak tě ta úchvatná cesta busem přejde, až se blíže seznámíš s ČSAD Kladno :stuck_out_tongue_closed_eyes: Busy špinavý, narvaný, někteří řidiči "extra milí," sem tam nějakej bus nejede vůbec... Takže ráno do práce jezdím radši vlakem :slight_smile:
Je mi 28.
To víš, Roztoky jsou mrňavý, zas tak moc Koníkářek tam asi nežije :wink:
5. led 2009 v 16:30  • Odpověz
autor
Nestrááááš! I když je pravda, že je něco jiného jet jakoby na výlet, když je krásně slunečno, a nebo narvaným busem do práce, když je hnusně.
No, mám se na co těšit! Hlavně, až začnu jezdit do práce...a to jsem nevěděla, že dopravu zajišťuje Kladno, to je to město!
Tak uvidíme, necháme se překvapit, jestli se ještě někdo přidá.
5. led 2009 v 16:39  • Odpověz
autor
a jaký kousek? Bydlíte v bytovce nebo v domečku? Já znám zatím jen tu hlavní třídu od zastávky na náměstí do Solník...takovou tu hodně dlouhou rovnou cestu.
A náměstí je teď taky hezký.
5. led 2009 v 16:40  • Odpověz
...he holky, jsem taky "naplavenina" kousek od Roztok....snazilku ani tehule nejsem, jsem ale 3-nasobna matka pluku :grinning: ....
5. led 2009 v 16:41  • Odpověz
Geminis, tak přesně tam bydlím, v bytovce :slight_smile:
Ahoj Maart a odkud jsi ty? :slight_smile:
5. led 2009 v 16:48  • Odpověz
Z VP :wink: .
5. led 2009 v 16:49  • Odpověz
Ahá, tak to je kousek :slight_smile: Jste tam někde v jednom z těch miliónů novejch domečků? :wink:
5. led 2009 v 16:52  • Odpověz
Jojo, Len, presne tak....z mimionu radovych domecku...hele prijdu nekdy pokecat, ted jdu vyuzit uzasnou sluzbu CSAD Kladno a padim na tridni schuzku starsiho synatora. Autem se takhle po tme a v tomhle pocasi fakt bojim. Tak to jsme sousedky, pekny :slight_smile: . Do roztockyho Tesca jezdim skoro kazdou sobotu na nakup.
5. led 2009 v 16:58  • Odpověz
autor
Ahoj!

maart --
Wow, tak to gratuluju, zasloužilá matko pluku!!! A co máte? Holky, kluky nebo mix? Koukám, že máš i mimíska. Tak ať třídní schůzka dopadne dobře a hlavně ať Tě bus doveze v pořádku tam i zpět.
VP jsou asi Velké Přílepy, že?
Já jsem naplavenina ještě moc neznalá!

len --
a ve které bytovečce? Původní nebo ekospolácké? Ti mají taky bytovky...
5. led 2009 v 17:15  • Odpověz
Maart, to jsi v tom Tescu častěji než já :grinning: Povím ti, kdy jsem dneska ráno viděla bus, jak si to jede po náledí serpentýnou, radši jsem ten kopec seběhla pěšky :confused:
Gemi, v původní :slight_smile:
5. led 2009 v 19:18  • Odpověz
autor
Len, to myslíš tu serpentýnu, jak je nad ní "orlí hnízdo"? Ta bytovka se mi moc líbí...hlavně ty balony/terasy nad srázem! To musí být lahůdka koukat dolů...jako na Macoše!
5. led 2009 ve 20:28  • Odpověz
Gemi, to musí bejt paráda, ale já bydlím v obyč zděný bytovce z padesátejch let :grinning: Ale nestěžuju si, Roztoky mám moc ráda :slight_smile:
5. led 2009 ve 22:40  • Odpověz
autor
Len, to se Ti ale vůbec nedivím. U mě to byla taky láska na první pohled, Roztoky.
5. led 2009 ve 22:58  • Odpověz
Holky cauky, tak vcera v pohode....tridni schuzku jsme meli na chodniku bo skolicka (mala budova, ve ktere syn je....je vedle hlavni budovy skoly) byla zamknuta a nikdo nemel klic. No ale pak probehla hospudka....svaracek, takze jsem byla rada, ze jsem byla busem. Jinak cesta dobra, akorat jsem stala hnedka u ridice a kdyz jsem videla, jak reze ty zacaky, tak mne bylo uzko :sweat_smile: .

No jo, Len, v Tescu jsem pecena varena....to vis, velka rodina.

Geminis, mam 2 kluky 7 a 4 a pul a holicku 1 rok :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: .
6. led 2009 v 09:05  • Odpověz
autor
Ahoj,
maart, tak takových třídních schůzek aby bylo víc, že! Tedy s tou tečkou. S tím stáním venku už to bylo asi horší.
Doufám, že do hospůdky zavítal i pedagogický sbor! A už si všichni přinejmenším tykáte... :grinning:
U nás sněhovo...bílo! Holky jsou ze sněhu u vytržení...
Hezký den.
6. led 2009 v 16:08  • Odpověz
Ahoj holky, já bydlím v Libčicích 10 min od Roztok...
6. led 2009 v 16:11  • Odpověz
autor
Ahoj,
vítej, koukám, že máš doma malého mimíska!!
Libčice ještě neznám, ale snad bude příležitost, až se tam nastěhujeme. Já totiž pocházím z Moravy...ale v Praze jsem pracovala, tak jsem se rozhodla i s manželem přesídlit tam.
Můj první impuls byl založit diskusi k Roztokám, ale nenapadlo mě, že jsem mohla napsat Roztoky a okolí.
Tak snad se nezlobíš, a Ty maart taky.
Hezký den!
6. led 2009 v 16:34  • Odpověz
Jasne, to je v pohode, Geminis. Myslim, ze kdo uvidi Roztoky a je z blizkeho okoli, tak treba mrkne :slight_smile: . Mas dvojcatka, to je krasny...ale zahul, vid?

Jinak Apfele, Libcice jsou 6 km od nas....mela jsem tam kamaradku, ale bohuzel se odstehovala do Prahy.

Jo a Geminis, predstav si, ze v hospudce sedela fakt i ucitelka, je to suprova zenska, takova sympaticka a fajn k detem, jsem rada, ze ji syn ma. A s tim tykanim? No muzu Ti rict, ze s par matkama uz jsme si potykaly :wink: .
Tridni schuzky v prvni tride jsou radost.
6. led 2009 v 18:16  • Odpověz
autor
maart, ha ha, já měla spíš na mysli tykačku s učitelkou, ale i tak je to dobrý začátek!
Na školu se těším, i když teď mám hrůzu z toho, že nás nikde nevezmou do školky a pak ani do školy ne...je to čím dál tím horší. I soukromé jsou plné!
6. led 2009 ve 22:41  • Odpověz
....u nas je taky plno....teda hlavne ve skolce. Kluky mi nevzali. Ted se nastesti stavi novy pavilon, ale to uz je mne k nicemu, mozna tam teda zkusim zapsat holku, ale uvidim. Kluci chodi do skoly a skolky v Praze, takze mozna vubec nebude vyhodny mit jedno ditko tady a ostatni v Praze.....Ale to jeste vsechno uvidime. V Roztokach ve skolce jsme se ptali taky, ale bylo tam beznadejne plno :unamused: .
7. led 2009 v 07:37  • Odpověz
dobré ráno,
geminis: Libčice nejsou nijak významné městečko :wink: ale mám to tu ráda. :wink:
Jinak s tou školkou je to všude stejný, co? Já to budu řešit až za tři roky, ale vím, že i u nás je problém... :frowning2: máme malou školku.
maart: v Přílepech jsem chodila do školky, moje mamka pracovala v Druchemě.
7. led 2009 v 08:37  • Odpověz
Ahoj Apfele :slight_smile:
Maart, nedělám si žádný iluze, že do roztocký školky jedno vezmou moje dítě i jakožto domorodkyni :unamused: Tuhle o nás dokonce psali v novinách, že máme snad největší převis v ČR, či co :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Apfele, Libčice znám okrajově (původně jsem z Kralup), hodně jsme tam jezdili na koupaliště, ale poté, co jsme tam byli asi před pěti lety, voda byla totálně nechlorovaná a já si odnesla pěkně hnusnou mykózu, tak jsem se zařekla, že už tam nevlezu :grinning: Už je to lepší? To mě na Roztokách štve, že tam není v létě žádný slušný koupání :unamused:

Gemi, jestli chceš, písni adminům, ať tu diskuzi přejmenují na Roztoky a okolí :slight_smile:
7. led 2009 v 08:49  • Odpověz
Ahoj Len,
já na koupaliště u nás nechodím, protože mám stejnou zkušenost jako ty - naposledy jsem tam byla předloni. Takže se domnívám, že se tam nic nezměnilo.
7. led 2009 v 08:54  • Odpověz
No vidite holky a u nas v novinach psali, ze v Libcicich je krasne koupani....chtela jsem tam v lete s detma vyrazit. Je fakt, ze moznosti koupani je tady malo no.

...jojo Gemi, prejmenuj diskusi, treba se tady jeste nejaky konikovky najdou :slight_smile: .

S tema skolkama to vyreseny neni vubec, to je fakt....
7. led 2009 v 09:19  • Odpověz
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.