• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Rychnovsko

(Zamčená)
28. dubna 2010 
autor
Ahoj, hlásím se zdravá, teda téměř, ten Pinosol mi opravdu ulevil. Veletrh beru jako výlet a uvidí se. Ve městě potkávám X-landry, já si nemůžu pomoct, fakt se mně líbí, myslíš, že bych si tí opravdu na zimu tak zavařila :frowning2: Teď jak je hezky, tak jsem se začala tak těšit až vyjedu :grinning: Od kolika měsíců je možný dát mrňouse do sporťáku? Když se nám narodí někdy na začátku toho června, tak do jara to bude myslíš na hlubokej? Asi se blbě ptám, ale to víš, jsi už zasloužilá matka :grinning: , zatím co já zatím hádám do čeho jdu :grinning:
Taky mě teď začala bolet stydká kost, někde jsem na to na diskusi narazila, tak doufám, že je to normální :confused: Nějak málo teď kope, to jsem taky nervózní :frowning2: Jo a představ si, že mám úplně křivou lineu negru, manžel se mi směje :angry:
Chtěla jsem se tě ještě zeptat na nějaký předporodní kurz v Rychnově, ty jsi říkala, že někam jsi chodila, viď? Nebo to bylo jen cvičení? Na stránkách nemocnice jsem ani nenašla, kdy jsou ty dny na prohlídku porodnice :unamused:
S Honzíkovým jídlem si asi nemusíš dělat starosti, kdyby měl hlad, určitě by se přihlásil :wink: Některý děti jsou nežíry, byla jsem taky, tátu to deptalo a furt mě nutil jíst, no a podívej co ze mě vyrostlo :grinning:
U mě je to první jaro, kdy ze sebe depku nemám, protože vím, že teď s tím stejně nic neudělám, takže moje depka čeká na léto :sunglasses: , ježíš, to bude strašný, koupím si nějaký hrozně velký šaty a všechno pod ně schovám :grinning: Zatím mi to je k smíchu :sweat_smile:
10. únor 2008 v 10:08  • Odpověz
Ahojda, to je dobře, že jsi zdravá, dneska bylo fakt super, dopol jsme byli všichni na dlouhý prochajdě a odpo ještě plavat v bazénu, můj taťka hlídal, tak to jsme byli jen s manžou. Sporťáky většinou píšou od 6 měs, záleží jaký to mimčo je, některý jsou v 6 měs velký, ale nepohyblivý, náš třeba už od 4 měs občas seděl v kočáru, protože prostě ležet nechtěl, byla to hrůza, než začal sedět úplně sám a já ho s klidným srdcem posadila a podepřela záda. Kámoška má Xlandra a malej je v tom jak sardel, narodil se na zač srpna, ale ještě s ním furt jezdí. My začali až teď jezdit se sporťákem, protože se mi vešel a stále vejde do hlub, kde mám polohovací záda, sklopím mu boudu a malej má rozhled, jen kouká směrem na mně. Stydká kost tě bolí, protože se roztahuje,t aky mně to bolelo, to co máš křivý, to nevím co je :grinning: :grinning: :grinning: . Já i když chodila třeba na prochajdu tak si pamatuju, jak mně bolel podbřišek, že jsem se musela kolikrát zastavit a ohnout a rozdejchat to, mně vůbec hodně při chůzi bolelo břicho. Od Vánoc jsem měla být v klidu, jinak mi Dr. hrozil nemocnicí kvůli těmhle bolestem, ale to bych nesměla jít ani na ulici na prochajdu. Že nekope nervozní nebuď, třeba je teď v poloze, že to není tak cejtit, já ho třeba půl dne necejtila a pak to večer začlo, ke konci mi už břicho lítalo ze strany na stranu jak se tam nemohl vejít a asi 2x mi v noci stoupnul na žebro když jsem ležela na boku tak, že jsem vylítla do sedu jak mně to bolelo :grinning: , pak byly vidět uprostřed břicha zádíčka, jak tam byl zkroucenej brouk. Dneska se mi zdálo, že jsem rodila druhýho kluka - Filípka, manža už se mnou nechce ani sexovat, furt se mi zdá, že rodím, nevím co to znamená,jestli vnitřní dozvuky, manža totiž striktně momentálně odmítá mít druhý v dohledný době :grinning: ( to je to noční buzení..., ale nechápu co si představoval, že bude, až bude malej venku, no nic...). V Rychnově jsem se nahlásila na porodnici na cvičení pro těhule, je to každou středu na Panorámě, je to na 2 hod, 1 hod cvičíš na suchu a 1hod ve vodě, vedou to sestry z porodnice (2 z nich mně zrovna rodily :grinning: ), stálo to 100kč, je to lehký cvičení a učej tě dejchat u porodu atd... je to od 20tt. Jinak prohlídka porodnice je tuším každý první čtvrtek v měsíci od 14hod, ale to si tam raději zavolej, protože už si nejsem jistá, vše ti ukážou, vysvětlí jak porod probíhá, pak ti budou tlouct do hlavy, že musíš kojit za každou cenu a jedeš dom.
Já se taky hrozně těšila na kočárek, jak budu jezdit, bylo to super, když mi malej usnul, měli jsme problémy s usínáním, nejřív byl 20min řev a pak usnul a běda jak musel ležet a my jezdili, to jsem si toho taky vyslechla, takže jsem korzovala furt nedaleko baráku. Nechápu do teď, že existují děti, že jen jsou ve fusaku a nesou je do kočáru tak spí a spí i 3 hod v kuse. To je pro mně, dle tvého - zasloužilou matku, nepochopitelné!!!! Takže já nejdřív nerv než usnul, pak jsem si teda tu půlhodinu až hodinku užívala,ž e spí a pak úprk domů často s křičícím kočárem, že už měl zase hlad, no mazec. Teď už je to pohoda, jak sedí tak kouká a je to čím dál lepší, jen ho nesmím vytahovat nikde z kočáru, jinak ho tam pak už nedám... má své názory už od porodnice, tam byl také nejvíc slyšet, sestřičky mi to s radostí sdělovaly :confounded: jenže to jsem ještě netušila co to pro mně znamená do budoucna :grinning: , teď již to vím, jen tajně doufám, že druhý bude lepší a tenhle se vyřval jako mimino :sweat_smile: . Teď nás furt tahá za prsty a chce chodit, já teď řeším spíš to, že můj brácha má plochý nohy a vůbec špatně chodí, má prostě vadu od malinka, když byl teenager,t ak chodil vcelku dobře, to cvičil a snažil se, ale teď na to kašle. Ale píšu to proto, že se bojím, aby to malej taky neměl, dává jednu nohu tak blbě, ale jen někdy, tak ho furt pozorujem a už jsem s ním chtěla jet k ortopedovi ke kterýmu jsme jezdili po porodu na kyčle, ale nevím sotva chodí, nožičky má slabý, aby si tam neťukali na čelo....
ještě k tý stydký kosti, mně to bolelo i po porodu jak se to vracelo zpět, někdy jsem tam měla takový jak návaly, no mazec...si vem děloha se zvětší 500x, jak se ty tkáně povolej a narostou nebo co tam dělaj :grinning:
10. únor 2008 v 19:09  • Odpověz
Ahoj Lenko, koukám na koníka a říkala jsem si, že tvoje fotka mi je nějaká povědomá a už vím, kam tě zařadit. Když jsem chodila a žila s Mazačem z Dobrušky, tak jsme spolu taky kamarádily. Já jsem Darina, bydlím v Náchodě a mám dvě děti :slight_smile: . Pamatuješ si mě?
10. únor 2008 ve 21:01  • Odpověz
autor
Pardon, že vám do toho vstupuju, ale chci se zeptat Dariny, nepocházíš z Nového Města???? :grinning:
11. únor 2008 v 16:14  • Odpověz
autor
Ach jo, tajně jsem doufala, že mi požehnáš a řekneš kup si X-landra,vydrželi to v nich jiný, vydržíš taky a
ty niiiiiic :grinning: No uvidíme, snad na něco časem narazím co mě zaujme a hlavně nebude drahý jako blázen :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Linea negra je ta čára přes pupek co se ti udělá, zatím ji mám slabou, ale úplně šejdrem. Podbřišek mě bolel na začátku, řekla bych konec druhého a začátek třetího a to jak říkáš, byla to najednou prudká bolest, že jsem se musela ohnout a dokonce mě to budilo i v noci, měla jsem strach, abych o mimčo nepřišla. Teď se ale cítím snad nejlíp, když teda pominu tu stydkou kost, ale není to tak drastický, jen sem tam.
Někde jsem četla, že když se mimčo nehýbe, tak ho můžeš trochu pozlobit, když si lehneš na břicho, že se začne bránit. Tak jsem to zkusila, je to teda nepříjemný i pro mě, a zabralo, ale jen poprvé, druhý den už na mě
kašlal :grinning: Už abych šla na kontrolu, aby mi doktor zas řekl, že všechno ok.
Takovýhle sny jak píšeš mám teď furt, ale u mě se to dá pochopit, že :grinning: Tvoje druhé já už se asi těší na další :grinning: , ale je to divný, čeká na nás přece Viktorka a ne Filípek :wink: Ty chlapy nic nevydrží. Kámoška mi zrovna dnes říkala, že když po manželovi něco chce, aby malýho na chvíli pohlídat, tak ji na to řekne, ty máš na to dovolenou. No to bych vraždila :angry: Ten můj by zas sexoval, ale nemůže, mám to zakázaný kvůli té placentě, příští týden jdu na kontrolu, tak jsem zvědavá, jestli se mrška hnula.
Mám zakázaný, zatím, i cvičení pro těhotný, ale docela mě to mrzí, chci se na nějakým kurzu něco dozvědět o porodu, abych mohla správně spolupracovat :grinning:
Honzík je teda šikula, že už chce chodit, kluci jsou prej línejší. Jestli máš obavy kvůli nožkám, tak bych se doktora klidně zeptala, žekla bych mu, že vím, že je ještě malej, ale že tenhle problém v rodině je a myslíš, že to spíš ocení, že si všímáš. A kdyby se mu opravdu něco nezdálo, tak na tom můžete pracovat co nejdřív, než získá špatný návyky. Můj brácha taky blbě chodí, ne jako že by byl invalidní nebo tak, jen si prostě ulevoval a už se toho nezbavil, dává si špičky přes sebe do teď. Tehdy, když byl malej, s ním mamka taky šla, doktor žádnou vadu nenašel, jen že je lajdák.
No a s tou dělohou jsi mě teda dostala, 500x, bože můůůůj :grinning:
11. únor 2008 v 16:40  • Odpověz
fakt 500x, někde jsem to četla!!! To mně taky dostalo, proto si to pamatuju!! Tak ten kočárek jo, jezdí ostatní, jezdit budeš taky, hold když se ti tam nebude vejít, tak ho dáš na sporťák popř ho podložíš dekou nebo obložíš nebo nevím, aby se tam nehýbal, spíš jde asi o to, že ty sporťáky jsou hodně otevřený, tak aby na něj nefoukalo , ale to můžeš vyřešit plášťenkou, ta kámoška tak řeší i hlub korbu, taky ji má hodně otevřenou, tak na něj vrzne vždycky plášťenku a hotovo. A když bude tuhá zima a měl by bejt hodně nabalenej,t ak stejně s tím dítětem nebudeš venku dlouho je to jen, aby se nadejchal, myslím, že do roka můžeš jen do mínus 5 ven. My byli když bylo mínus 4 a měli jsme dost oba po půl hodině, jsme teď zvyklí na teplíčko, tak to pro nás bylo hrozný, takže jsme byli venku asi půl hod a mazala jsem s ním domů :grinning: . Byly i dny, kdy jsme nevylezli ven, teď chodíme 2x denně. Je to super. Hele X landra můžeš koupit i týden před porodem, ty jsou všude a ve všech barvách, tak bych se zaměřila na jiný a tenhle nechala jako takovou jistůtku. Ta kámoška ho má někde z MMB do 6 tis říkala, je to 3kolka, červená, ale přijde mi takovej menší než ostatní, tak nevím, jestli to není jinej typ. Hlavně se podívej na rozměry i sporťáku, budeš ho potřebovat 2 zimy, tu druhou bude prcek pořádnej a v zimním oblečení, já mám zkušenost s naším, tak ten nesnáší být někde bez prostoru, než si zvykl na fusak, to bylo...vůbec se mu nelíbil, chodítko ignoruje, to tlačí před sebou, autosedačka ho bere asi tak 5 min, pak musím dělat opičárny, aby neřval, jídelní židlička taky nic moc, prostě jak nemá svůj prostor je nerv, to máme šikulku co??? :grinning: , ale asi je to vyjímka, ostatní děti jsou asi jiný, my jsme takový aktivky. Ale zas se furt chechtá, teď umí pápá a takt o furt dělá.
Tak Lineu jsem taky měla trošku šejdrem :grinning: a docela i dlouho po porodu jsem ji měla, než mi zmizela.
11. únor 2008 v 19:37  • Odpověz
Ahojky, jo pocházím z Nováče. A ty z Bohuslavic??
11. únor 2008 ve 20:20  • Odpověz
Jo a X Landera doporučuju-mám ho a je supr :wink:
11. únor 2008 ve 20:22  • Odpověz
Nejsem z Bohuslavic, to je dobře, že máš X landra,to bude Petyna ráda, že jí předáš informace :grinning: , řeší délku korby, prcek se jí má narodit v červnu a neví jestli se jí tam bude vejít do jara, kámoška ho taky má a jak jsem tu psala, prcek narozen na zač srpna je v hlub jako sardinka,jí samotnou to štve, vlastní zkušenost ¨nemám :slight_smile: , tak jí napiš podrobnosti, bude ráda :wink: já mám velký hlub a sporťáka jané nomad, já šla do širokých a velkých kočárů, malej je na malej prostor háklivej :sunglasses:
12. únor 2008 ve 12:46  • Odpověz
Ahojky, já vím, že ty nejsi z Bohuslavic-to jsem se ptala Petyny, promiň asi jsem to špatně napsala :wink: . A Lennis, víš, kdo já jsem-pamatuješ si mě :stuck_out_tongue_closed_eyes: ? Já mám X landera jenom sporťák, hlubokej mám Bébécár a golfky Jané (malinko jsem ujetá na kočárky :slight_smile: ).
12. únor 2008 v 15:12  • Odpověz
autor
Ahoj holky, jéééééé X-landr, tak povídej Dari, povídej :grinning: Jinak jo, pocházím z Bohuslavic, jsi docela rychlík, myslela jsem, že budeš trochu tápat :wink: jo svět je malej.

Že se může s mrňouskem do mínus 5, to jsem teda nevěděla, i když já toho ještě nevím :stuck_out_tongue_closed_eyes: , doufám, že mě při odchodu z porodnice trochu poučí. A nebo se zeptám tebe :grinning: Jak jsi mi naposled psala o těch bolestech břicha, tak jak když jsem si je přivolala. Dnes jsem byla v práci a dopo mě začalo bolet. Bylo to z boku a spíš píchání, ale děsný, v sedě, ve stoje, i dejchat mě bolelo. Přešlo to asi po půl hodině ležení na sedací soupravě, už jsem myslela, že budu volat doktorovi. Od té doby zas pohoda.
12. únor 2008 v 16:15  • Odpověz
Jéé ahoj Darčo, zrovna nedávno jsem na tebe myslela, kde vlastně asi jsi!!! Tak to je super, že jsme se tu sešly, to víš, že si na tebe vzpomínám :grinning: :grinning: :grinning:
12. únor 2008 v 17:29  • Odpověz
Ahojky Petyno, tak se ptej, co by jsi chtěla vědět o x landerech?? :wink: . Mě se hluboký osobně moc nelíbí a zdá se mi i dost malý, ale sedačka jo. Já jsem chtěla na mimi klasický, hluboký, houpací kočárek. Četla jsem vaši diskusi o porodu a já jsem rodila 2x a pamatuju si to jako by to bylo včera :stuck_out_tongue_closed_eyes: až tak se mi to vrylo do paměti a asi na to nikdy nezapomenu :unamused: , ale ta bolest stála za to :slight_smile: . A co jinak pořád holky děláte??? :grinning:
14. únor 2008 v 09:06  • Odpověz
Jo na plodovce jsem po druhé taky byla, protože jsem měla špatně krevní testy, ale naštěstí v poho. :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. únor 2008 v 09:13  • Odpověz
autor
O porodu už prosím radši nic, když tak před termínem, jo? :frowning2: Lennis mi průběh svého popsala sice hezky, ale to víš,když to mám před sebou poprvé, tak mě to hned vyděsilo :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale šla jsi do toho celkem brzy podruhé, takže to mě uklidňuje :grinning:
Lennis mi právě psala, že je ten X-lander malej, to jsi asi četla. Bránila jsem se tomu, protože se mi líbí, ale už jste na mě dvě :sweat_smile: Včera jsem drandila u kámošky s Cortinou, vzhledově se mi líbí, ale nějak jsem si nebyla jistá s tím kolečkem ve předu, přišlo mi, že si musím dávat hrozný pozor, abych jela rovně, asi je to jen o zvyk, nevím. A překvapilo mě, že je docela tvrdej, trochu jsem malýho litovala, ale kámoška říkala, že ho to uspává, že v pohodě :confounded: Vybrala si ho v Náchodě ve starým městě, prej jí ho tam prodavačka vychválila do nebe.
14. únor 2008 v 10:08  • Odpověz
Ahojda holky, vy sem vůbec nechodíte nebo co??? X lander by nebyl malej rodit v zimě, ale červen je si myslím hodně blbý na zimu, půl roku mu bude teprve v prosinci a to máš ještě min 2 měs zimy před sebou, no nevím, nech si to jako zálohu :slight_smile: . Malej je osypanej, dneska jsme lítali u Dr. Byli jsme tam 4 maminy s nějakou vyrážkou či exémem, nebo osypkama jako my, infekční to není, ale dostal Fenistil kapky a mastičku, tak uvidíme co to bude, prý snad nějaká reakce na jídlo, pití, prášek na praní či aviváž, ale nejsem si ničeho vědomá ani co bych snědla já nebo malej. No je to záhada, ale hlavně, že to nejsou zarděnky nebo tak něco. Našla jsem leták na očkování proti zarděnkám, neštovicím a ještě 2 nemocem jako tyhle, dává se v 15měsících, tak to musím nastudovat co to je :wink: . Jsem hrozná, hrozně se bojím těch dětskejch nemocí,d ala bych mu všechno očkování, jen aby byl zdravej. Porodu se neboj, na tu bolest si po půl hodině zvykneš :grinning: :grinning: :grinning: to je utěšující co??? Já první půl hod myslela, že chcípnu, fakt jsem si to myslela, že je to moje poslední, ale pak je to ráj když vylítne ven jak namydlenej blesk :grinning:
18. únor 2008 ve 14:15  • Odpověz
Achojky, ale není moc času :stuck_out_tongue_closed_eyes: , manža byl nemocnej, já byla v sobotu pracovat na Deštné a v něděli jsme byli u tchána. Nikča měla taky nějakou vyrážku-jsou tomu asi tři týdny a dr. mi říkala, že to může být z jídla, prášku, aviváže nebo reakce na očkování, dávala jsem jí Flonidan a zmizelo to. Koukala jsem na Polanku, ale nějak nevím, jak se do tý diskuse zapojit. Taky bych nejradši holky naočkovala proti všenu, co jen jde, ale myslím, že by to nebylo asi nejlepší :frowning2: , dětská dr. mi říkala, že by se spíš měli dávat očkovat rodiče, že děti se z toho lépe dostávají, ale já na sebe moc nemyslím-spíš na ty děti :slight_smile:
18. únor 2008 ve 20:53  • Odpověz
autor
Ahoj holky, tak jsem byla v poradně a ta placenta tam pořád je :frowning2: , ale měřil to a že při troše dobré vůle by se měl malej vejít, tak uvidíme.
Lennis, minulý týden jsme byli na plese od Škodovky, nebyli jste tam? A jak Honzík s vyrážkou?
22. únor 2008 v 11:30  • Odpověz
Ahojda, na plese jsme nebyli, jelikož máme doma jednoho kozomila a asi by to neustál. Manža stejně není nijak plesovej. Vyrážka mizí, dáváme kapky a uvidíme. Jen to na tý noze nemizí, to bude mít po mně, takže příští týden asi naběhneme na kožní a uvidíme co nám řeknou. S tou placentou to bude dobrý uvidíš, mysli pozitivně a bude to ok. Jsem vyšťavená každý večer, dává nám teď zabrat a bude hůř :frowning2: , mít takový 2, tak teda fakt nevím, nechápu jak to někdo zvládá, jen je ustrojit a vypravit ven, mám co dělat s jedním a se sebou, bundy, čepice, fusak, kočár po schodech, pes mezi nohama no mazec. Dnes jsme jeli ráno do mateřskýho centra a doma to vypadalo jak po výbuchu, protože abych se ráno dala dokupy já sama a k něčemu vypadala, tak jsem ho musela nechat dělat neplechu, takže po celý kuchyni rozházený tužky, tácky, misky, neustláno, nevyžehleno, no mazec. Ale ani mně to nijak nedrásá, je to náš "výbuch" tak co, že?? Bude tady plavání pro kojence, tak jsem happy. :grinning: se vyřádí a bude snad chvíli klid...
22. únor 2008 ve 21:44  • Odpověz
Ahojky, taky jsem chtěla chodit s holkama plavat, ale bohužel po mě obě zdědily extrémě suchou pleť, tak máme smůlu :cry: , ale v létě máme bazén na zahradě, tak tam řádíme :grinning: . Já mám děti přesně o 3,5 roku a je to dobrý, Terezka je celkem samostatná a vyhovuje mi to. Teď jsou tak krásný dny, že jsme skoro pořád venku, ne že bych zimu neměla ráda, ale takovou jaká je letos-bez sněhu opravdu nemusím. :frowning2: 11.4. máme sraz od střední, tak jsem na to zvědavá, kolik má kdo dětí atd. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
25. únor 2008 ve 21:11  • Odpověz
autor
Ahoj holky, chodila bych plavat se sebou, ale trpívala jsem z bazénu na gynekologické záněty, tak se bojím, abych si zbytečně nezavařila :unamused: No a cvíčo pro těhule mi kvůli té placentě zakázal, tak si pěkně kyneme :frowning2:
Holky, mám složenou zálohu na kočár, ale sklidila jsem od mamky kritiku kvůli tomu, že je vevnitř černý. Prý až se malej podívá nahoru, že uvidí černo, jak je to hrozný a depresivní a ble ble ble. Ale on přece uvidí maminku, ne? :grinning: Co si o tom prosím myslíte? Furt na to musím myslet, jestli jsem teda udělala dobře, všechno se mi na něm totiž líbí a ta kombinace barev mi přijde i taková elegantní. Jinak je černobéžovej.
26. únor 2008 ve 12:34  • Odpověz
autor
Koukněte mi na něj do alba. Sice tam není vnitřek vidět, ale aspoň něco. Dík.
26. únor 2008 ve 12:42  • Odpověz
Ahojky, tak já jsem mrkla a vypadá docela gut, já jsem měla u prvního kočárku vnitřek bílý a když svítilo sluníčko, tak mě z toho bolely oči a druhý mám šedivý a zdá se mi to lepší, v Náchodě jezdí Cam a vnitřek má bílo-modro-zelený a příjde mi to bláznivé, bílé tam je malinko.
26. únor 2008 ve 14:52  • Odpověz
Pety, vypadá dobře, ale musím ti napsat, že můj synovec měl tmavě zelenej kočár i uvnitř a spal jedině s odkrytou boudou, staženou dolů, jinak tam řval, tak nevím, my ho měli taky uvnitř černej a nic se nedělo, pověsíš tam hračky a bude to, bude koukat na ně :grinning: , kdybys chtěla, tak ti za pakatel prodám takový ty hrkačky, co se natáhnou na kočár, u nás se to nevyužilo, jelikož ležet nechtěl. Ale jinak je kočárek pěknej :grinning:
27. únor 2008 ve 12:29  • Odpověz
autor
Dík holky za názory, taky si myslím, že je to jen otázka toho, co se ti líbí, no ale babička :grinning: , miminko má být v bílém a basta. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak jsem ji řekla, že ho bude vozit ať je kočár jakej je, tak ať si nevymejšlí :grinning:
Lennis, nemohla bys ty hrkačky hodit do albumu? Představovala jsem si takovou tu hadrovou hračku od Chicca na pověšení, některý hrajou, víš jaký, viď? Na natažení, to je na šňůrce přes kočár?
Jinak jak tak brouzdám po diskusích a čtu jak se baví holky ve 20 tt o výbavě, tak začínám mít depku, že ještě nic nekupuju. Já vlastně ani nevím co :sweat_smile: Nemohly byste mi poradit co si mám koupit domů? Jakou kosmetiku na mrňouse, co ke kojení atd. Na netu sice nějaký seznamy jsou, ale říkám si, že autentická zkušenost maminek je přece jen praktičtější :grinning:
27. únor 2008 ve 20:05  • Odpověz
Pety - moje zkušenost, 2 poprdy na kojení stačí, nosila jsem je jen snad v 6nedělí, ale jsou holky, co je nosí i rok, já teda NE. Ty si kup až před porodem. Na kojení - na bradavky - Bepanthen větší balení, super i na dětský opruzeniny, vložky do poprdy - Chicco (Fixies a Johnson na prd), neprosáknou mlíkem a jsou slabý a tvárný a daj se nalepit do podprdy. Na mimčo v nemocnicích mívají Johnsona, ale nám nevyhovoval, já mažu kupenou mastí z lékárny Leniens, byla už za nás, krásně voní, není drahá a je mastná tak akorát, 100g cca 30Kč. Malej měl problémy se suchou kůží a tuhle nám napsala Dr., tak ji od tý doby kupuju, do pupíku líh, ale to taky až před porodem (trvanlivost), tyčky do nosu a do uší, dělenou vatu, přebalovák jsem si udělala z normal psacího stolu, pošila jsem matraci, tu dala na stůl a na to jsem koupila ještě přebalovák, takový ten měkký, jestli budeš chtít, tak nafotím, věci jsem měla furt po ruce, v šuplatech mám teď oblečení, malej už mi to rozhazoval, vaničku, 2 žínky, osušku s kapucou:slight_smile:. Plínky používám Huggies, pampersky nám zůstavaj vlhký, teď máme Tesco plíny ty fialový a taky nejsou špatný, ale na noc dávám Huggiesky, pyžamka nakup v Tescu, kupovala jsem vždy to balení po 3 a pak nějaký v sekáči, vyprala na 90°C v Lovele a taky jsou dobrý, u malejch věcí je výhoda, že je každý dítě nosí jen chvilku, i v létě jsem hodně dávala body s dlouhým rukávem a uvidíš, že ti každý nějaký koupí, osvědčily se mi takový bavlněný tepláčky s ťapkama (dupačky, ale bez toho zapínání na ramenech), nemusíš je obracet při přebalování jako v dupačkách, ty tepláčky jen stáhneš přes prdelku, taky maj v Tescu,t am maj za dobrý ceny vše, kupuju tam do teď. Ubrousky mám všelijaký a zatím žádná alergie, takže to je u nás v poho, ty velký plíny pod děti kupuju Fixies v Tetě když jsou v akci, to je třeba dobrý k Dr., že to dáš pod malýho. Zabalovačky jsem měla ty rychlozavinovačky asi 3 a dávála jsem je do povlaku od polštáře a na ně našila suchý zip, často blinkal nebo se pokakal až na zavinovačku,t ak jsem nemusela prát celou, ale jen ten povlak, jinak jsou hned sjetý jak je pereš, to dutý vlákno je hned spláclý, no prostě tohle se mi osvědčilo, nebyly ty zavinovačky tak zapraný a v létě byl hodně třeba jen pod plínkou, jen pro ten pocit, dávala jsem bodýčko, kraťásky a ponožky, ale to si pak můžeš koupit dle potřeby, nikdy není jistota, jaký to léto bude. Pamatuju, že v červnu jsem ho dávala i do svetru a do čepičky a teplejch ponožek. Hrkačky nafotím a dám do alba. Do IP ti napíšu co budu prodávat.
28. únor 2008 v 18:58  • Odpověz
autor
Dík lennis za vyčerpávající odpověď :slight_smile: Musím to trochu vstřebat. Udělám si "výpisky" ,uvidím na co ještě přijdu a nad těmi věcmi co nabízíš popřemýšlím. Ještě jednou díky :slight_smile:
29. únor 2008 v 09:55  • Odpověz
Ahojky, ještě jsem měla do porodnice velké vložky, toaleťák, stahovací kalhotky, plíny 3-6kg, s malinkatým oblečením bych to taky nepřeháněla, protože počasí je dost nejistý. Od každého něco, teď to můžeš kdykoli dokoupit, mají toho všude hafo :wink: . Potom je určitě dobrý hlídač dechu a my, jelikož bydlíme ve dvou patrech, tak máme i chůvičky. A na doma to ti snad všechno napsala Lennis. Já kupuju vlhč. ubrousky DM-nejvíc mi vyhovují a plíny Huggis a Pampers, mastičku na zadek Rybilku nebo od Hippu.
29. únor 2008 v 10:20  • Odpověz
Je těch věcí hafo, chůvičky taky využíváme furt, v létě jsem ji měla v kočáru furt a teď i doma, Pety já toho mám na prodej víc, ale potřebovala bych jedno odpo, abych to dala dokupy, ale nějak mi to nejde. Teď jsem prodala hrací deku
29. únor 2008 v 19:06  • Odpověz
Ahoj holky,Lennis, Polanka jede co.Dájo zdravím i Nikču. A ahojky Petro, tady Marcela ze základky v Krčíně.
3. bře 2008 v 11:03  • Odpověz
Jdi na stranu:   Zruš
Téma bylo zamčeno adminem. Není možné přidávat další odpovědi.